Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 20 Sie 2017 23:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2015
Posty: 261
Loty: 30
Kilometry: 88 684
niebieski
Witajcie, chcialabym zaplanowac w przyszlym roku road trip po zachodnim wybrzezu (2-3 tyg) i zastanawiam sie jaki termin najlepiej wybrac - biore pod uwage czerwiec lub wrzesien (a moze lepiej jeszcze inny?). Czy ktos ma jakies doswiadczenia/rady/propozycje? Moze w ktoryms miesiacu jest gorecej/chlodniej, mniej/wiecej turystow, dostepne/niedostepne atrakcje? Z gory dziekuje i pozdrawiam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
#2 PostWysłany: 21 Sie 2017 00:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Sprecyzuj, gdzie ten trip dokladnie? ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 21 Sie 2017 00:58 

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 247
Loty: 23
Kilometry: 72 725
niebieski
Lepszy jest wrzesień, od drugiego tygodnia. Jest taniej i mniej ludzi np. w parkach narodowych.
Góra
 Profil Relacje PM off
Bubu69 uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 21 Sie 2017 11:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2017
Posty: 387
Loty: 22
Kilometry: 57 620
ale jest też chłodniej na północy stanu. Np w Yosemite są wyschnięte wodospady i nie jest to dobra pora na odwiedzenie akurat tego parku. Czekamy, aż autorka dokładniej sprecyzuje swoje cele. Pogodę możesz sprawdzić np na accuweather.com
Góra
 Profil Relacje PM off
Bubu69 uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 21 Sie 2017 18:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2015
Posty: 261
Loty: 30
Kilometry: 88 684
niebieski
Dziękuję za zainteresowanie :). W planach byłoby: SF, LA, LV (tak po 1 dniu), ale przede wszystkim parki: Yellowstone, GC, Yosemite, Sequoia, MV, Arches, Bryce, Zion i Route 66 - czyli taki trochę standard :) (ale na naturze najbardziej mi zależy ;) ). Ja wiem, że z pogodą może być różnie, w czerwcu może przejść trąba powietrzna, a we wrześniu ochłodzić się i padać deszcz, ale wierzę, że dzięki Waszemu doświadczeniu można lepiej zaplanować podróż bez większych niespodzianek :) (obstawiam, że mimo wszystko lipiec i sierpień to upalne miesiące i pełne turystów, a i o urlop łatwiej w tamtym okresie :) ).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 22 Sie 2017 10:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
Bubu69 napisał(a):
Dziękuję za zainteresowanie :). W planach byłoby: SF, LA, LV (tak po 1 dniu), ale przede wszystkim parki: Yellowstone, GC, Yosemite, Sequoia, MV, Arches, Bryce, Zion i Route 66 - czyli taki trochę standard :) (ale na naturze najbardziej mi zależy ;) ). Ja wiem, że z pogodą może być różnie, w czerwcu może przejść trąba powietrzna, a we wrześniu ochłodzić się i padać deszcz, ale wierzę, że dzięki Waszemu doświadczeniu można lepiej zaplanować podróż bez większych niespodzianek :) (obstawiam, że mimo wszystko lipiec i sierpień to upalne miesiące i pełne turystów, a i o urlop łatwiej w tamtym okresie :) ).


Wydaje mi się, że Yellowstone nie należy do standardu i jednak mało osób wybiera ten park na swoją pierwszą przygodę w USA. Zresztą zerknij na mapę, dorzucając Yellowstone do całej reszty znacznie wydłużasz podróż.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kontrol lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 22 Sie 2017 10:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2015
Posty: 261
Loty: 30
Kilometry: 88 684
niebieski
Faktycznie park jest dosyć daleko, ale cale zaplanowanie trasy jest dopiero przede mną, wiec być może z tego zrezygnujemy. Postaram się poszukać na forum propozycji przejazdu :) (ale o pogodzie czy terminie nic nie znalazłam :P )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 22 Sie 2017 15:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
W Yellowstone akurat nie byłem dlatego w temacie tego parku się nie wypowiem ale moim zdaniem na pozostałe rejony wrzesień jest terminem idealnym. Zwiedzaliśmy Arizonę/Nevadę/Kalifornię w lipcu i było momentami ekstremalnie gorąco (może oprócz Kalifornii) oraz bardzo drogo więc gdybym miał wybierać termin raz jeszcze to zdecydowałbym się właśnie na wrzesień :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Bubu69 uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 23 Sie 2017 00:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Bubu69 napisał(a):
Dobstawiam, że mimo wszystko lipiec i sierpień to upalne miesiące i pełne turystów, a i o urlop łatwiej w tamtym okresie :).


Proponuje wziasc pod uwage miesiac maj, ktory jest dobrym miesiacem, jesli chodzi o zachodnie wybrzeze USA. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
Bubu69 uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 23 Sie 2017 09:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2017
Posty: 387
Loty: 22
Kilometry: 57 620
Mi się wydaje, że najlepszy okres to przełom maja i czerwca. Wrzesień to również bardzo fajny okres, ale tak jak pisałem wcześniej, wodospadów w Yosemite już praktycznie nie ma. Układając wycieczkę polecam na północ stanu wybrać się w najcieplejszych porach czyli jeśli jedziesz we wrześniu to najpierw SF Yosemite i Sekwoje, a na koniec pustynie Nevady, Arizona i Utah. Natomiast jeśli wybierzesz maj/czerwiec to na odwrót. To tyle jeśli chodzi o kwestię pogody. Natomiast jeśli chodzi o ceny to najdroższe miesiące to oczywiście wakacje (lipiec, sierpień) i tych należy unikać. Ja jadę za dwa tygodnie więc po powrocie postaram się napisać jak to wyglądało w praktyce.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 23 Sie 2017 11:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2015
Posty: 261
Loty: 30
Kilometry: 88 684
niebieski
cccc napisał(a):
Proponuje wziasc pod uwage miesiac maj, ktory jest dobrym miesiacem, jesli chodzi o zachodnie wybrzeze USA. ;)


Dzięki @cccc :)

kontrol napisał(a):
Mi się wydaje, że najlepszy okres to przełom maja i czerwca. Wrzesień to również bardzo fajny okres, ale tak jak pisałem wcześniej, wodospadów w Yosemite już praktycznie nie ma. Układając wycieczkę polecam na północ stanu wybrać się w najcieplejszych porach czyli jeśli jedziesz we wrześniu to najpierw SF Yosemite i Sekwoje, a na koniec pustynie Nevady, Arizona i Utah. Natomiast jeśli wybierzesz maj/czerwiec to na odwrót. To tyle jeśli chodzi o kwestię pogody. Natomiast jeśli chodzi o ceny to najdroższe miesiące to oczywiście wakacje (lipiec, sierpień) i tych należy unikać. Ja jadę za dwa tygodnie więc po powrocie postaram się napisać jak to wyglądało w praktyce.


Super, dzięki, naprawdę cenne informacje! Wezmę to pod uwagę :) . Faktycznie ceny tez maja znaczenie (musze poszukać na forum wskazówek odnośnie wydatków, ile kasy by było potrzeba na takie 2-3 tyg, mam swoje wizje, ale może to za mało :P ). W takim razie czekam na info o Twoim wyjeździe @kontrol :) ! Może zrobisz potem jakąś relacje z wyprawy albo będziesz mógł odpowiedzieć na pare pytań :). Akurat Twój wyjazd jest we wrześniu, to zobaczymy czy zmienisz zdanie co do terminu :). Czy tez jedziesz w te okolice?
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 23 Sie 2017 12:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2017
Posty: 387
Loty: 22
Kilometry: 57 620
jadę dokładnie w te okolice. heh
tutaj masz moją mapkę:
https://drive.google.com/open?id=1SdF3B ... sp=sharing
(jeszcze nie skończona, cały czas coś zmieniam, ale ogólny szkic jest)
Prawdę mówiąc to wszystko jest już opisane na forum. Są relację i cenne wskazówki. Sam o to pytałem, a wystarczyło DUŻO czytać.
Góra
 Profil Relacje PM off
iwcok uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 23 Sie 2017 12:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
@kontrol
Widzę, że będziesz przejeżdżał przez Cedar City.
Koniecznie wstąp tam na pizzę:
https://pl.tripadvisor.com/Restaurant_R ... _Utah.html

Naprawdę genialna, ze składnikami, których nigdy w życiu na pizzy nie jadłem. Będziesz zadowolony ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
kontrol uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 24 Sie 2017 10:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2015
Posty: 261
Loty: 30
Kilometry: 88 684
niebieski
kontrol napisał(a):
jadę dokładnie w te okolice. heh
tutaj masz moją mapkę:
https://drive.google.com/open?id=1SdF3B ... sp=sharing
(jeszcze nie skończona, cały czas coś zmieniam, ale ogólny szkic jest)
Prawdę mówiąc to wszystko jest już opisane na forum. Są relację i cenne wskazówki. Sam o to pytałem, a wystarczyło DUŻO czytać.


To idealnie, przestudiuję sobie :). Oczywiście, że mam zamiar czytać sobie forum, przede mną dużo czasu, więc chętnie sobie wszystko przejrzę, to sama przyjemność :). O pogodzie nic nie znalazłam, a od wyboru terminu chciałam zacząć, więc założyłam ten temat, na pewno na przyszłość się przyda :).

monroe napisał(a):
@kontrol
Widzę, że będziesz przejeżdżał przez Cedar City.
Koniecznie wstąp tam na pizzę:
https://pl.tripadvisor.com/Restaurant_R ... _Utah.html

Naprawdę genialna, ze składnikami, których nigdy w życiu na pizzy nie jadłem. Będziesz zadowolony ;)


Ależ to jest też cenna wskazówka dla mnie, gdyby pizza miała tylko 100 kcal, mogłabym ją jeść codziennie :P! Także sama chętnie skorzystam :P mniam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 24 Sie 2017 16:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
Gdybym mógł wybrać termin, to wybrałbym drugą połowę maja do końca czerwca, tak by mieć pewność, że wszystkie szlaki w parkach są już otwarte, a jeszcze nie tak pełne jak w miesiącach wakacyjnych.

Sprawdź kiedy otwierają się w pełni wszystkie interesujące Cię parki. W Yellowstone śnieg potrafi leżeć naprawdę długo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Bubu69 uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 24 Sie 2017 21:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2015
Posty: 261
Loty: 30
Kilometry: 88 684
niebieski
Dzięki @mikuś, bardzo dobra wskazówka, poczytam o tych parkach. Jejka, widzę że z tym Yellowstone to zupełnie inna sprawa :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 25 Sie 2017 09:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
W moim przypadku żeby zwiedzić Yellowstone musiałem po raz drugi wrócić na zachód, ponieważ na raz zwiedzić trasę np. od SF przez LA, dalej LV, parki w okolicy (GC,Zion,Bryce) czy dalej Monument Valley,Archers itp to było zdecydowanie za dużo.

Przemyśl na spokojnie, czasu masz dużo, warto dobrze to rozplanować tak by wiele zobaczyć, ale też nie wprowadzać morderczego tempa 'zaliczania' wszystkich atrakcji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 25 Sie 2017 12:46 

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 470
Loty: 121
Kilometry: 219 081
niebieski
Ja będę w Kalifornii w drugiej połowie listopada.jakiej pogody się spodziewac
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 25 Sie 2017 12:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2017
Posty: 387
Loty: 22
Kilometry: 57 620
https://www.accuweather.com/

Zależy, gdzie dokładnie? Na plażowanie raczej nie licz. Na południu będzie około 20^C, na północy w górach śnieg i pozamykane drogi. Najcieplej oczywiście będzie w stronę Nevady, okolice Death Valley.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 25 Sie 2017 13:27 

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 470
Loty: 121
Kilometry: 219 081
niebieski
Raczej będę w miastach LA,LV,SF
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group