Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 126 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 11 Lut 2015 08:38 

Swego czasu (kiedy były jeszcze duże bagaże podręczne) przetargałem przez Bałkany moją Mamiyę c330. Co tu dużo mówić - nie ma takiej cyfry (czy to bezlusterkowiec czy lustro) która przebiłaby jej plastykę. A jeśli jeszcze weźmie pod uwagę różnice w cenie to :D
 Relacje PM off  

#82 PostWysłany: 12 Lut 2015 17:34 

srebrny
@zbyhu
To co pisze klapio o D700 to prawda, jednak w systemie Canona musisz brać poprawkę na fakt, że 5D, 5D MK II i 6D mają (w przeciwieństwie do D700) tragiczny autofokus. Długo używałem 5D MK I, który na poziomie sprzętowym ma podobny autofokus do 6D. W pełnym słońcu, przy statecznym portrecie jest super, a plastyka poraża. Kiedy jednak robi się ciemniej obiekt się porusza itp. autofokus nie daje rady. Kiedy dokupiłem 7D autofokus mnie zszokował. Szybki, celny cudo. Zacząłem częściej zabierać siódemkę bo mogłem jej ufać w każdych warunkach.
Od dwóch lat używam 5D MK III i mogę powiedzieć, że to dopiero jest aparat w systemie Canona, gdzie jest wszystko czego potrzebuje. Pełna klatka - jest, pewny szybki AF (nie tak szybki jak w 7D, ale nieporównywalny z 5D MK I i II), zapis na dwie karty, szybkostrzelność, szybkość działania i ogromny zakres ISO. Dla mnie sprzęt idealny.
Co do szkieł. Wiadomo, że najlepiej jest mieć L i najlepiej stałki. Tylko ta kasa i ciężar. Sam mam Sigmę 50 1.4, Canona 85 1.8 i Canona 100 2.8 L. Raz miałem możliwość przetestowania 85 1.2. Ciężki, drogi, wolny autofokus a akceptowalnie ostry od 1.8. Moja 1.8 jest używalna od mniej więcej 2.2. Nie bardzo widzę sens używania tego szkła przez profesjonalistów, a co dopiero amatora jak ja. A na wyjazdy mam siedmioletniego 24-105 F4 i Sigmę 12-24.
Co do Twojego postaraj się przetestować tą szóstkę bo możesz sobie kiedyś pluć w brodę. W razie problemów w serwisie Canona powiedzą, Ci że 6D to szkło do studia i nie można zbyt wiele wymagać od układu AF.
zbyhu uważa post za pomocny.

#83 PostWysłany: 16 Lut 2015 00:49 
Awatar użytkownika

6D ma tragiczny autofokus? chyba nie masz pojecia o fotografii albo nigdy nie widziales tego aparatu

Ostatnio edytowany przez zbyhu, 16 Lut 2015 00:59, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
 Relacje PM off
kilas88 lubi ten post.

#84 PostWysłany: 18 Lut 2015 10:46 

To nie aparat robi zdjęcia a jego operator:-)

Jezeli mialbym budzet ok 5000 to wole body za 2000(zapewne uzywane) a dobre szklo za 3000.

Poza tym z fotografia jest troche jak z matematyka.Jest duzo definicji jak fotografowac w kontekscie kadrowania(regula trojpodzialu),wykorzystywania "swiatla zastanego"(zlota godzina) czy zabawy z dlugim czasem naswietlania.Dobrze sobie poszukac na YT jakiegos tutoriala.
 Relacje PM off
kronopio lubi ten post.

#85 PostWysłany: 20 Lut 2015 21:42 

Potwierdzam przedmówcę, nie wazne jakie body, ważniejsze szkło. jak to ktoś kiedyś powiedział: dobry fotograf zrobi zdjęcie nawet pudełkiem od butów :D
Tutaj główna role jesli chodzi o sprzęt, odgrywa jednak szkło: upraszczając, im jaśniejsze szkło, tym lepsze nocne zdjęcia i nie trzeba bać się o śnieżenie przy wysokich wartościach ISO :)
 Relacje PM off
Monty lubi ten post.

#86 PostWysłany: 20 Lut 2015 22:35 

kronopio napisał(a):
jak to ktoś kiedyś powiedział: dobry fotograf zrobi zdjęcie nawet pudełkiem od butów :D

Camera obscura,tak to chyba szło :mrgreen:

Zwróc uwage,ze obecnie wiele smartfonow robi doskonalej jakosci zdjecia.Widzialem ostatnio foty kolegI z Blackberry z wypadu na narty to oniemialem jak to optycznie wyglada pod slonce .Zadnych przepaleń,blikow i co najwazniejsze niebo jak po zalozeniu dobrego filtra polaryzujacego.Ale coz,propaganda na lustrzanki za 2000 z obiektywem wartym mniej niz 2 stowki trwa na dobre. :lol:

Ostatnio edytowany przez Monty, 20 Lut 2015 23:16, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

#87 PostWysłany: 20 Lut 2015 23:11 

Jest jeszcze jeden aspekt do wziecia pod uwage:fascynacja technika. To podobnie jak z podrozami lub samochodami,ten kto nie ma tego "bakcyla" czy "swira" nie zrozumie. Czasem wydaje mi sie ze nie jestem w stanie wykorzystac wszystkich mozliwosci sprzetu ale mimo to pieszcze go jak dziecko. Tak jak nie kazdy posiadacz np.Ferrari czy Porsche jest kierowca wyscigowym.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#88 PostWysłany: 22 Lut 2015 11:21 
Awatar użytkownika

srebrny
Z tymi technikaliami to jak najbardziej prawda, przy czym dotyczy to nie tylko lustrzanek a również bezlusterkowców czy nawet smartfonów. Bo tak jak w lustrzankach postęp to głownie inny nośnik, tak w pozostałych calość jest nowatorska.
Trzeba pamietać ze sporo urządzeń ktore maja średnia optykę ma dosc dobry soft ktory od razu poprawia zdjęcia. Stad potem wrażenie ze BBerry robi lepsze fotki niz nie jeden 'dorosly' aparat. Tyle że "lepsze" dla każdego oznacza cos innego. Jeden bedzie wolał podkolorowane zdjęcia inny może mniej cukierkowe ale za to bardziej realne? Ci którzy wyrośli na fotografii analogowej chyba troche bardziej doceniają zalety dobrego sprzętu i różnice jaką mozna uzyskać. Rowniez dlatego że to od fotografa zależy końcowy efekt a nie od schematu zaaplikowanego przez producenta. Choćby mentalnie kompakt czy komórka, jakie dobre by nie były, to ciagle tylko ulepszona wersja małpki. Wygodna, praktyczna, robiąca ładne zdjęcia. Ale bez tego czegoś. A lustrzanka z dobrym szkłem to porządny sprzęt. Od zawsze. I pisze z perspektywy osoby która na codzień robi zdjęcia Iphonem lub kompaktem, a lustrzankę cyfrową trzyma w szafie z sentymentu i na wszelki wypadek. Natomiast nie skreślał bym innych sprzętów (chociaz w wątku jaka wybrać lustrzankę przekonywanie na sile do bezlusterkowców troche nie przystoi). W czasach analogowych oprócz lustrzanki sporo szanujacych sie fotografów amatorów miało w torbie jakiś sprzęt dodatkowy, u mne np była to minolta himatic 7sII. Zainteresowanym zostawię do samodzielnego odrobienia lekcje cóż to za wynalazek.
Zresztą lustrzanki też miałem dwie, jedna porządna a druga lekką, z jednego systemu, najczesciej załadowane różnymi filmami (100 i 800, lub negatyw i slajd). Ech, to były czasy...

Wysłane z mojego iPhone (łatwo zgadnąć po błędach z "ułatwiacza" pisania), przez Tapatalk
jobi lubi ten post.

#89 PostWysłany: 22 Lut 2015 20:06 

Czytajac zagraniczne fora fotograficzne czesto jezy mi sie wlos na glowie. Wrecz masowym zjawiskiem jest owa fascynacja sprzetem. Ledwie wychodzi nowy model juz ten poprzedni jest wymieniany,a chodzi o sprzet z najwyzszej polki cenowej. Samo fotografowanie schodzi gdzies na dalszy plan. Jak to czytam to az mnie portfel w kieszeni boli.
 Relacje PM off  

#90 PostWysłany: 23 Lut 2015 20:13 

Jako amator, kupiłem Nikona 3100 oraz obiektyw 18-105, jestem bardzo zadowolony z jakości zdjęć, na moje potrzeby wystarcza,
 Relacje PM off  

#91 PostWysłany: 23 Lut 2015 21:21 
Awatar użytkownika

Loty: 119
Kilometry: 126 049
wasmir napisał(a):
Czytajac zagraniczne fora fotograficzne czesto jezy mi sie wlos na glowie. Wrecz masowym zjawiskiem jest owa fascynacja sprzetem. Ledwie wychodzi nowy model juz ten poprzedni jest wymieniany,a chodzi o sprzet z najwyzszej polki cenowej. Samo fotografowanie schodzi gdzies na dalszy plan. Jak to czytam to az mnie portfel w kieszeni boli.

Ale tak jest z wieloma rzeczami - smartfonami, komputerami, tabletami, srajfonami, a jak kogoś stać to i z samochodami... Ktoś to napędza, a tłum do tego lgnie. Znak czasów.

#92 PostWysłany: 24 Lut 2015 10:55 
Awatar użytkownika

Loty: 19
Kilometry: 26 712
Czytam ten wątek i jako fotograf zaczynam się zastanawiać nad kilkoma sprawami. Oczywiście zgadzam się z większością tez. Lepszy sprzęt potencjalnie robi lepsze zdjęcia. W zasadzie nie ma dyskusji. Pytanie tylko, po co "budżetowemu turyście" kilka kilogramów sprzętu na sobie. Dla jakości? Powiedziałbym, że bardziej dla poprawy kondycji. Jaki procent z nas robi wydruki większe od widokówki? Jaki procent z nas w ogóle robi coś więcej ze zdjęciami, poza późniejszym wyświetlaniem ich na ekranie "komputera"? Pytanie też, czy zdjęcia z wojaży maja mieć "jakość" (cokolwiek przez to rozumiejąc), czy klimat?

Jeśli ktoś wie jak świadomie robić zdjęcia korzystając z trybu manualnego i w dodatku rzeczywiście potrzebuje bardzo wysokiej jakości zdjęć o dużej rozdzielczości, to wtedy rozumiem potrzebę inwestowania w body, jasne szkła i inny osprzęt. Jednak dla 95% osób jest to, moim zdaniem, bez sensu. W zupełności wystarczy kupić w miarę zaawansowany kompakt w przedziale powiedzmy 1000-2000 zł. Korzystający z trybów automatycznych zrobią nim "lepsze" zdjęcia od "lustrzankowych" (bo soft pomoże). Osoby bardziej zaawansowane ze spokojem wykorzystają walory trybu M. W dodatku kilka kilogramów mniej po całym dniu też ma swoje zalety.

Dużo bardziej warto zainwestować w wiedzę o fotografii, niż sprzęt którego nie będzie się wykorzystywać. A uwierzcie mi, osoba z kompaktem za tysiaka, ale znająca się na fotografii zrobi w każdych warunkach "lepsze" zdjęcia od osoby z lustrzanką za 5, czy 10 tysięcy, ale nie wystawiającą nosa poza tryb A. Jak już kilka osób wcześniej tu pisało, to nie aparat robi zdjęcia, tylko my.
 Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.

#93 PostWysłany: 24 Lut 2015 11:13 

co do jakości, ostatnio nie brałem lustrzanki, tylko kompakt, oczywiście tańszy niż 1000zł, i oglądając zdjęcia na komputerze, to nawet nie ma co porównywać, ostrość, barwa, wszystko przemawia za lustrzanką,

nie miałem jeszcze w swoich rękach kompaktu powyżej 1000zł, aż chyba pójdę do sklepu porównać sobie i zobaczyć czy to na prawdę aż tak dobre zdjęcia robi
 Relacje PM off  

#94 PostWysłany: 24 Lut 2015 19:36 
Awatar użytkownika

srebrny
Nie, nie robi. Tylko co z tego? Zgadzam sie w pełni z wywodem powyzej. Ja mam taki droższy kompakt niz 1000pln (przynajmniej w mencie zakupu) i mam rowniez stara lustrzankę cyfrowa. A do niej kilka szkieł rowniez z czasów analogowych. Kompaktem jestem w stanie zrobic praktycznie wszystkie zdjęcia, jedyne czego sie nie da to ręczny fokus (ale sa rożne tryby auto w tym pseudopunktowy wiec to nie jest jakiś duzy problem). Ostatnio robiliśmy z juniorem zdjęcia nocnego nieba do laborki z astronomii. Natywne zdjęcia sa ok i widać na nich wszystko co trzeba (rożne gwiazdy) mimo robienia przez zamknięte niezbyt czyste okno i nie zawsze czyste niebo, z miejskim szumem świetlnym . Po małej obróbce jest dużo lepiej niz oryginał, do wydruku negatyw. Po co miałem wyciągać lustrzankę skoro po krótkich testach wiedzialem ze takie zdjęcia wystarcza?
Lustrzankę doceniam obecnie juz tylko w pewnych konkretnych sytuacjach - np zdjęcia sportowe z dużym zoomem (z porządnym obiektywem). Albo po prostu chcieć poobcowania z fotografia przed duże F (grupowe focenie tematyczne itp).
Ale jak zostało napisane wyzej. Wiekszosc zdjeć oglądanie teraz na ekranie i pewnie ciagle w większości w mizernym HD (mam QHD w małym laptopie wiec cieżko mowić o jakości, duże TV z taka rozdzielczościach to raczej mało kto ma). A to ciagle przeciez nijak sie ma do ponad 2m slajdów, robionych prosta lustrzanka analogowa...
Główne zalety lustrzanek to dostęp do lepszych szkieł i ich wymiennosc (chociaz sa systemy bezlustrowe). Oraz zazwyczaj jednak wyraźnie lepsza matryca - większa, lepiej sobie radzi z szumami.
Pytanie kto zobaczy te różnice i czy sa one dla fotografującego ważne.
Dla mnie osobiście to jest różnica raczej historyczna. Ja zaczynałem przygodę z cyfrowa fotografia od 0.9Mpx, czysto do celów dokumentacyjnych. I widziałem jak rośnie i dojrzewa. Obecnie mam w kompakcie 12 czy 16 Mpx, kto by pamiętał. I jakie to ma znaczenie.
Osobiście uważam ze jesli ktos czuje ze kompakt mu nie wystarcza i dostrzega różnice, detale, plastyke, to powinien sobie kupic lustrzankę. Choćby po to zeby pstrykajac czymś innym nie zamartwiać sie o ile lepsze zdjęcia byłyby z lustrzanki.

Wysłane z mojego iPhone (łatwo zgadnąć po błędach z "ułatwiacza" pisania), przez Tapatalk

#95 PostWysłany: 28 Lut 2015 22:59 

srebrny
vrinks82 napisał(a):
6D ma tragiczny autofokus? chyba nie masz pojecia o fotografii albo nigdy nie widziales tego aparatu

Sorry za późną odpowiedź. Jak widzę wylałeś morze argmentów. Nie wybaczył bym sobie gdybym na nie nie odpowiedział.
6D ma jedenasto-polowy AF, gdzie tylko centralny punkt AF jest krzyżowy. Pozostałe 10 pól jest liniowych.
Rozumiem, że Ty w przeciwieństwie do mnie znasz się świetnie na fotografii i wystarczy Ci posiadanie jednego krzyżowego punktu AF bo ostrzysz zawsze w środku kadru, lub jesteś w stanie wytłumaczyć fotografowanego obiektowi, żeby miał różnicę kontrastu w akurat w poziomie lub w pionie, w którym tę różnicę mierzy konkretny czujnik. Nie mówiąc o fatalnym ich ułożeniu (pewnie wiesz co to mocne punkty, a tam nie ma nawet tych wykastrowanych liniowych punktów AF). Przyznam, próbowałem z takim AFem i w wielu przypadkach nie dałem rady, ale jak już ustaliłeś nie znam się. Przez grzeczność nie będę rozwijał tematu trybu servo w 6D bo jego użyteczność jest praktycznie zerowa
Tego typu fokusy (z jednym punktem krzyżowym) mają wyłącznie lustrzanki z najniższej półki. O ile kojarzę już od 650d seria trzycyfrowa Canona ma dziewięć punktów krzyżowych, nie mówiąc o serii dwucyfrowej.
Nie ma w systemie Canona i Nikona innej sprzedawanej obecnie lustrzanki (poza poprzednikami tego modelu: 5D MK II i 5D) w cenie powyżej 2000zł, która nie miała by więcej niż jednego punktu krzyżowego!
Trochę nawet rozumiem Canona. Ma obecnie dwie linie lustrzanek z pełną klatką poniżej serii 1Ds. Jedna droższa dwa razy od drugiej. Musiał je jakoś od siebie odróżnić. Jak? Padło na autofokus.
I żeby była jasność ja nie twierdze, że tym aparatem nie da się robić zdjęć. Każdy ma inne potrzeby jeśli chodzi o AF, a ja być może jestem nad wyraz uczulony w tej kwestii. Apeluje jednak, jak mawiał klasyk: nie nazywajmy szamba perfumerią. To po prostu nie jest aparat do wszystkiego i tyle tylko chciałem przekazać w swoim poprzednim poście.

Juve napisał(a):
wasmir napisał(a):

Ale tak jest z wieloma rzeczami - smartfonami, komputerami, tabletami, srajfonami, a jak kogoś stać to i z samochodami... Ktoś to napędza, a tłum do tego lgnie. Znak czasów.

Tyle, że dopóki ktoś wydaje swoje uczciwie zarobione pieniądze, płacąc przy tym podatki to może sobie je wydawać w taki sposób w jaki mu się żywnie podoba. Nawet jeśli kupi sobie 1Dsa i będzie fotografował w trybie zielonym, a fotki wysyłał od razu na fejsika (wiem że się nie da ;) ). Szkoda tracić energię na liczenie pieniędzy innych.
Poza tym przez to, że są na świecie częściej wymieniający swoje sprzęty, wymusza postęp technologiczny, bo każdy model co roku musi być nowy, lepszy. Nie da się ukryć, że korzystają na tym osoby wymieniające sprzęt rzadziej (do których również ja się zaliczam) kupując za te same pieniądze bardziej zaawansowany sprzęt.
zbyhu lubi ten post.

#96 PostWysłany: 01 Mar 2015 10:24 
Awatar użytkownika

tasma napisał(a):
6D ma jedenasto-polowy AF, gdzie tylko centralny punkt AF jest krzyżowy. Pozostałe 10 pól jest liniowych.
Rozumiem, że Ty w przeciwieństwie do mnie znasz się świetnie na fotografii i wystarczy Ci posiadanie jednego krzyżowego punktu AF bo ostrzysz zawsze w środku kadru, lub jesteś w stanie wytłumaczyć fotografowanego obiektowi, żeby miał różnicę kontrastu w akurat w poziomie lub w pionie, w którym tę różnicę mierzy konkretny czujnik. Nie mówiąc o fatalnym ich ułożeniu (pewnie wiesz co to mocne punkty, a tam nie ma nawet tych wykastrowanych liniowych punktów AF). Przyznam, próbowałem z takim AFem i w wielu przypadkach nie dałem rady, ale jak już ustaliłeś nie znam się. Przez grzeczność nie będę rozwijał tematu trybu servo w 6D bo jego użyteczność jest praktycznie zerowa
Tego typu fokusy (z jednym punktem krzyżowym) mają wyłącznie lustrzanki z najniższej półki. O ile kojarzę już od 650d seria trzycyfrowa Canona ma dziewięć punktów krzyżowych, nie mówiąc o serii dwucyfrowej.

Taka jest teoria. W praktyce 6D ma świetny autofocus i nawet w ciemności sobie bezproblemowo radzi (chociaż ja porównuję z Canonem 550D, więc mogę nie wiedzieć co to "świetny" AF). Do sportu może i się nie nadaje (choć widziałem, że mnóstwo ludzi robi nim sport...), ale do krajobrazu nie ma to żadnego znaczenia.
 Relacje PM off  

#97 PostWysłany: 01 Mar 2015 20:01 
Awatar użytkownika

srebrny
Tak jeszcze sobie przejrzałem wątek do tyłu i obejrzałem dokładniej przykładowe zdjęcia od Klapio. I myślę że one pokazują trochę istotę dyskusji, czy i kto potrzebuje lustrzankę. Choćby zdjęcie w kawiarni z drinkiem, czy kurczak. Pokazana fotka to w zasadzie portret, z fantastycznie rozmytym bliższym i dalszym planem. Mogę sobie jednak łatwo wyobrazić że sporej ilości fotografujących nie będzie przeszkadzało wyraźniejsze tło. A przypadku zdjęcia z kawiarni, jeśli miałoby być nie tylko portretem, ale pamiątką z pobytu na rynku w mieście X - takie rozmyte tło jest wręcz niewskazane. To czy jestem/nie jestem w stanie uzyskać taki konkretny efekt bezlustrem czy kompaktem nie oznacza jednocześnie że te sprzęty nie nadają się do robienia zdjęć. To że będę miał lustrzankę, nie oznacza że będę chciał wykonywać takie zdjęcia, szczególnie w kontekście podróży. Nie mi oceniać zamysł autora, ale mam nadzieje że ma dobre notatki, ponieważ zdjęcie z kawiarni może być gdziekolwiek, podobnie jak zdjęcie kurczaka. Uproszczona logika podpowiada mi że chcąc zrobić dziewczynie romantyczny portret mogę ją zabrać na rynek do kawiarni w swoim mieście (dobierając idealnie pogodę i inne warunki). W uproszczeniu więc możliwość zrobienia portretu w dalekim krańcu świata nie wydaje mi się istotnym kryterium do wyboru sprzętu na wyprawę.
Osobiście jestem zdania że należy kupić najlepszy dostępny sprzęt na jaki możemy sobie pozwolić a jaki spełnia dodatkowe kryteria typu mobilność, waga itp. Jeśli tylko lustrzanka jest w tym zakresie to powinna to być lustrzanka jako klasyczna i najdoskonalsza forma sprzętu fotograficznego. Co więcej, nie do końca zgadzam się ze stwierdzeniami że lepiej najtańsze body i dobrze szkło. To się sprawdza tylko przy założeniu że dokładnie wiemy jakie potrzebujemy szkło i naprawdę potrafimy sobie radzić z ograniczeniami body (funkcje, ułomności, choćby dyskutowane tutaj różnice w budowie AFa). Jeśli to ma być pierwsza lustrzanka to body powinno być chociaż ze średniego poziomu, żeby naprawdę miało większość potrzebych funkcji. Ze szkłami podobnie - kit-zoom jest cienki, ale do nauki i sprecyzowania potrzeb może wystarczyć. Dopiero po zrobieniu jakiejś ilości zdjęć okaże się żę ktoś bardziej lubi szerokie kąty, inny woli długie ogniskowe. Proponowanie 50/1.8 każdemu (bo fajna stałka i tania) jest nietrafione, podobnie jak nie-kitowego zooma, który będzie tylko trochę lepszy od kitowego, a być może wyraźnie droższy. Przede wszystkim - jak ktoś nie odkryje bakcyla, to naprawdopodobniej nie zobaczy różnicy, a jak go temat chwyci, to sam sobie dobierze zestaw. A wtedy łatwiej chyba zmienić dokładać szkła niż nowe body. W aucie opony można wymienić łatwo, ale żeby zmienić silnik najczęściej wymienia się całe auto.
Jeśli tylko ktoś czuje że mu lustrzanka pasuje to powinien kupić, najwyżej się nie sprawdzi to się pozbędzie. Albo będzie trzymał w szafie na specjalne okazje (tak jak ja ;-)
jobi lubi ten post.

#98 PostWysłany: 01 Mar 2015 21:42 

złoty
Wiadomo, że na początku każdy sprzęt będzie odpowiedni dla amatora.
Jak załapie bakcyla to będzie chciał więcej ... i więcej ... i więcej ;)

#99 PostWysłany: 03 Mar 2015 12:35 

Z tym więcej i więcej to jest tak, że mi osobiście to już się nie chce targać tego wszystkiego. Powoli dorastam do przesiadki na bezlusterkowca. Sprzedam puszkę, słoiki i filtry, a w zamian za to kupię sobie małe i lekkie cacko, które da mi zupełnie zadowalające obrazki.
 Relacje PM off  

#100 PostWysłany: 03 Mar 2015 12:42 
Awatar użytkownika

złoty
u mnie odwrotnie
polowa czasu przygotowania to jakie zabrać obiektywy i który plecak/torbę
potem oglądając zdjęcia w domu mam na buzi banana ;)

moje najciekawsze wpisy są w koszu - serdecznie zapraszam
 Relacje PM off
almukantarant lubi ten post.

[ 126 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 2 gości