Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 126 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 03 Mar 2015 13:47 

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 113
Oglądając sample z różnych bezlusterkowców, wydaje mi się, że też będę miał banana.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#102 PostWysłany: 10 Mar 2015 22:52 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 500
zizu napisał(a):
Czytam ten wątek i jako fotograf zaczynam się zastanawiać nad kilkoma sprawami. Oczywiście zgadzam się z większością tez. Lepszy sprzęt potencjalnie robi lepsze zdjęcia. W zasadzie nie ma dyskusji. Pytanie tylko, po co "budżetowemu turyście" kilka kilogramów sprzętu na sobie. Dla jakości? Powiedziałbym, że bardziej dla poprawy kondycji. Jaki procent z nas robi wydruki większe od widokówki? Jaki procent z nas w ogóle robi coś więcej ze zdjęciami, poza późniejszym wyświetlaniem ich na ekranie "komputera"? Pytanie też, czy zdjęcia z wojaży maja mieć "jakość" (cokolwiek przez to rozumiejąc), czy klimat?

Jeśli ktoś wie jak świadomie robić zdjęcia korzystając z trybu manualnego i w dodatku rzeczywiście potrzebuje bardzo wysokiej jakości zdjęć o dużej rozdzielczości, to wtedy rozumiem potrzebę inwestowania w body, jasne szkła i inny osprzęt. Jednak dla 95% osób jest to, moim zdaniem, bez sensu. W zupełności wystarczy kupić w miarę zaawansowany kompakt w przedziale powiedzmy 1000-2000 zł. Korzystający z trybów automatycznych zrobią nim "lepsze" zdjęcia od "lustrzankowych" (bo soft pomoże). Osoby bardziej zaawansowane ze spokojem wykorzystają walory trybu M. W dodatku kilka kilogramów mniej po całym dniu też ma swoje zalety.

Dużo bardziej warto zainwestować w wiedzę o fotografii, niż sprzęt którego nie będzie się wykorzystywać. A uwierzcie mi, osoba z kompaktem za tysiaka, ale znająca się na fotografii zrobi w każdych warunkach "lepsze" zdjęcia od osoby z lustrzanką za 5, czy 10 tysięcy, ale nie wystawiającą nosa poza tryb A. Jak już kilka osób wcześniej tu pisało, to nie aparat robi zdjęcia, tylko my.

Tryb A to bardzo dobry program :P (pres. przyslony) :) wiem chodzi o auto ;)
No jesli ktos fotki robi tylko by przegladac na kompie to oprocz komorki nic wiecej nie potrzebuje... nieswiadomy fotograf nie bedzie nosil kilku kg bo bedzie mial body plus kit ;) lustro imo nie ma sensu jesli ktos robi foty tylko w jpeg... do tego juz lepiej kupic bezlusterkowca do niego nalesnik i mamy maly zgrabny aparat z rewelacyjna jakoscia jak z lustra. Ale taka prawda teraz czesciej spotkasz pod wieza eifla czlowieka z lustrem lub kompaktem ;) gadzet jak kazdy inny bo ceny ogolnodostepne ;) ja na wyprawe zabieram tylko uniwersalny zoom i jasna stalke no i podstawa statyw ;) na wakacjach liczy sie raczej uniwersalnosc chyba ze planuje sesje w danym kraju to caly bagaz zawalony gratami
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 30 Kwi 2015 13:42 

Rejestracja: 17 Kwi 2015
Posty: 3
w przypadku podróży fajnie mieć też wyzwalacz migawki - mój facet kupił sobie niedawno nero trigger - fantastyczna sprawa, genialne zdjęcia są
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#104 PostWysłany: 30 Kwi 2015 20:40 

Rejestracja: 09 Kwi 2014
Posty: 753
Loty: 64
Kilometry: 111 587
niebieski
goplaneczka napisał(a):
w przypadku podróży fajnie mieć też wyzwalacz migawki - mój facet kupił sobie niedawno nero trigger - fantastyczna sprawa, genialne zdjęcia są


Owszem sam dzisiaj używałem, zamiennik np do nikona kosztuje 10-15zł na allegro a zasięg ma do 10m(testowałem)

-- 30 Kwi 2015 19:40 --

goplaneczka napisał(a):
w przypadku podróży fajnie mieć też wyzwalacz migawki - mój facet kupił sobie niedawno nero trigger - fantastyczna sprawa, genialne zdjęcia są


Owszem sam dzisiaj używałem, zamiennik np do nikona kosztuje 10-15zł na allegro a zasięg ma do 10m(testowałem)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 31 Maj 2015 16:33 

Rejestracja: 14 Gru 2014
Posty: 26
Jest takie piękne ćwiczenie, które robią na bardziej artystycznych kursach fotografii.
Otóż wyznacza się w bardzo nudne (pozornie) miejsce, typu szary plac z szarymi ścianami, albo puste pole. Mało kolorów, nie ma na czym zawiesić oka. Po prostu nuda, nuda, nuda. Prowadzący zajęcia każe uczestnikom zrobić fotoreportaż, który ma się składać z trzech zdjęć i opowiadać jakąś historię.
Jeśli potrafisz zdać ten test, to żaden sprzęt Ci nie będzie straszny.
Powodzenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 18 Wrz 2015 12:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Paź 2012
Posty: 298
Loty: 26
Kilometry: 46 405
niebieski
Mam pytanie i proszę o wyrozumiałość, rozważam zakup Canona 700D
Z czego może wynikać tak duża różnica w cenie:
http://m.ceneo.pl/;szukaj-canon+700d
pierwszy powód to niepewność sklepu, który oferuje ten sprzęt....
np. tu
http://www.saturn.pl/lustrzanka-cyfrowa ... ,id-860374
za taki sam i z tym samym obiektywem...
_________________
Codzien­nie pat­rz na świat, jak­byś oglądał go po raz pierwszy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#107 PostWysłany: 20 Wrz 2015 11:23 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 500
valuebasket to chinski sklep, wysylka jest z chin fakt faktem dociera w tydzien ale brak europejskiej gwarancji. Tak wiec najtaniej 2150zl :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 30 Wrz 2016 11:02 

Rejestracja: 09 Sty 2012
Posty: 70
konradzik napisał(a):
dociera w tydzien

... albo w pół roku, albo okazuje się po kilku miesiącach, że "towar niedostępny". Pojawiały się tez wątpliwości dotyczące ewentualnych opłat (vat).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#109 PostWysłany: 30 Wrz 2016 18:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Troche odkopałeś... W międzyczasie valuebasket to sie chyba zwinął...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 30 Sty 2017 20:10 

Rejestracja: 27 Paź 2016
Posty: 15
Cześć,

Rozważam zakup Canona 100d za 1599 zł. Czy aparat wart jest swojej ceny czy mozna znalezc cos lepszego w tej cenie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#111 PostWysłany: 31 Sty 2017 15:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
My mamy 100d i jesteśmy całkiem zadowoleni.

Dotykowy ekran, kręci filmy fullhd, fotki bez zarzutu. I jest super mały.

Ale kupiliśmy go żonie w zasadzie tylko dlatego że mamy mnóstwo obiektywów Canonowskich z mojego aparatu i chcieliśmy żeby ona też mogła z nich korzystać. Albo żebym ja idąc gdzieś na fotki miał dwa body 8-)
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#112 PostWysłany: 23 Lip 2017 15:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sie 2013
Posty: 206
Loty: 27
Kilometry: 59 235
niebieski
Widziałem, że sporo osób zastanawia się nad zmianą lustrzanki na bezlusterkowiec, lub stoją przed wyborem - lustro czy bezlusterkowiec.

Ja jestem po zmianie lustrzanki na bezlusterkowca. I jestem zachwycony. Sprzedałem lustro,obiektywy itd i kupiłem bezlusterkowiec.

Zawsze na wyjazdy biorę aparat. Możecie sobie porównać jak wychodzą zdjęcia lustrzanka vs bezlusterkowiec. Zmianiłem całkowice system Nikona zastąpiłem Fuji. Sprzęt jest dużo mniejszy, bardzo poręczny i wygodny. Zdjęcia mają moim zdaniem super jakość. Do podróżowania zdecydowanie polecam bezlusterkowce.

1) aparat bezlusterkowiec Fujifilm X-T10
dwa obiektywy Fuji 35 mm f/1.4 oraz kit Fuji 16–50 mm
wyjazd Portugalia
Algarve [url]http://www.szkoda-czasu.pl/portugalia-algarve/[/url]
Porto http://www.szkoda-czasu.pl/portugalia-cz-4-porto/
Lizbona http://www.szkoda-czasu.pl/portugalia-lizbona/

2) aparat lustrzanka Nikon D80 i dwa obiektywy: Sigma 30mm 1,4 i Tokina 11-16mm 2,8
wyjazd Włochy i Malta
Rzym http://www.szkoda-czasu.pl/wlochy-rzym-i-watykan-14/
Amalfi http://www.szkoda-czasu.pl/wlochy-wybrzeze-amalfi-55/
Dingli i plaże http://www.szkoda-czasu.pl/malta-25-klify-dingli-plaze-w-okolicy-golden-bay-blue-grotto/
_________________
www.szkoda-czasu.pl - mój blog/strona o podróżach. Zapraszam.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#113 PostWysłany: 23 Lip 2017 16:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Ciekawy sposób reklamowania sie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jekyll lubi ten post.
 
      
#114 PostWysłany: 23 Lip 2017 16:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sie 2013
Posty: 206
Loty: 27
Kilometry: 59 235
niebieski
LOL
nie taka była intencja, wykasuje jeśli ktoś to tak odbiera i to Wam przeszkadza.

Ale ja osobiście przed kupnem bezlusterkowca i zmiany z lustra szukałem właśnie takiego porównania. Zdjęcia zwykłej osoby-amatora / nie profesjonalisty i to jak mu wychodzą zdjęcia lustro vs bezlusterkowiec.
W sieci same testy cyferki powiększane RAWy, pojęcia, które rozumieją tylko profesjonaliści, które amatorom nic nie mówią.

Dlatego pomyślałem, że to może się komuś przydać i wkleiłem linki bo pojedyncze zdjęcia nic nie mówią.

Ale tak jak napisałem jeśli takie porównanie jeszcze komuś przeszkadza, to skasuję.
_________________
www.szkoda-czasu.pl - mój blog/strona o podróżach. Zapraszam.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#115 PostWysłany: 23 Lip 2017 17:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
test ma wtedy sens jak robisz porównanie w tych samych warunkach
to po pierwsze
a po drugie miedzy nimi jest 8 lat różnicy , w tym sprzęcie to przepaść
choć te robione nikonem nie są złe i po trzecie te nocne z Porto w rogach są tragiczne co dla mnie dyskwalifikuje ten aparat

ten fuji bije tego nikona tylko w rozmiarach
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jekyll lubi ten post.
 
      
#116 PostWysłany: 23 Lip 2017 17:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sie 2013
Posty: 206
Loty: 27
Kilometry: 59 235
niebieski
Ty piszesz o testach dla osób, które znają się na fotografii.
Które porównują jakość jpgów, rawów, balans bieli, zakresy i dynamikę tonalną, dystorsję, abarycję, winietowanie, komę itd.

Ale umówmy się. To jest bełkot, dla większości amatorów niezrozumiały. Większość osób nie potrafi z tego za dużo wyciągnąć.

I takich testów/porównań jest mnóstwo. każdy amator odpala taki test i przewija na koniec żeby zobaczyć podsumowanie ew. czyta opinie/komentarze pod testem.

U mnie nie jest to żaden test tylko porównanie.
Ja jestem amatorem. Robię zdjęcia bo lubię. Uważam, że zawodowcy/profesjonaliści nie będą szukać tu rady odnośnie aparatu. A amatorzy jak ja, którzy strzelają fotki w trakcie swoich podróży.

Szukając aparatu i czytając o bezlusterkowachc chciałem porównania kogoś kto miał lustro i przesiadł się na bezlusterkowiec. Bez tego całego opisywania jakości na brzegach kadru, winietowań itd. Dlatego postanowiłem wrzucić takie porównanie.

Co do samego aparatu. Do moich zastosowań aparat jest idealny. Nie wyobrażam już sobie zabierania wielkiej lustrzanki na wyjazd.
_________________
www.szkoda-czasu.pl - mój blog/strona o podróżach. Zapraszam.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mezo23 lubi ten post.
 
      
#117 PostWysłany: 23 Lip 2017 20:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
szkodaczasu napisał(a):
Ja jestem amatorem. Robię zdjęcia bo lubię. Uważam, że zawodowcy/profesjonaliści nie będą szukać tu rady odnośnie aparatu. A amatorzy jak ja, którzy strzelają fotki w trakcie swoich podróży.

Szukając aparatu i czytając o bezlusterkowachc chciałem porównania kogoś kto miał lustro i przesiadł się na bezlusterkowiec. Bez tego całego opisywania jakości na brzegach kadru, winietowań itd. Dlatego postanowiłem wrzucić takie porównanie.

Co do samego aparatu. Do moich zastosowań aparat jest idealny. Nie wyobrażam już sobie zabierania wielkiej lustrzanki na wyjazd.

Amator interesujący się fotografią jak najbardziej będzie się interesował winietowaniem czy jakością na brzegach kadru.
Nikt nie ma nic do porównania jako takiego, i nie raz było tutaj mówione że bezlusterek jest wygodniejszy, przy jakości która zadowala nawet wybrednych. W dalszym ciągu stawianie tezy ze bezlusterkowiec robi lepsze zdjęcia od lustrzanki, bo niekoniecznie w tych samych warunkach poradził sobie lepiej niż lustrzanka sprzed dekady - to jest naciąganie wniosków. Bez większego testowania mogę powiedzieć, że każdy dzisiejszy droższy bezlusterkowiec pokona każdą amatorską lustrzankę sprzed dekady (to oczywiście uproszczenie, bo jest kilka zacnych sprzętów które mogą zadziwić, ale zakładam że nie sa one przedmiotem dyskusji na forum podróżniczym). Zdradzę Ci tajemnicę - każda dzisiejsza amatorska lustrzanka pokona tę sprzed dekady, naprawdę. Natomiast w kwestii współczesnych lustrzanek vs współczesne bezlusterka to już może być różnie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kspr lubi ten post.
 
      
#118 PostWysłany: 09 Paź 2017 12:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2017
Posty: 6
Jestem totalnym leszczem w temacie fotografii więc jak coś proszę o wyrozumiałość :mrgreen:

Generalnie do tej pory na wyjazdach korzystałam z aparatu w telefonie. Jak wiadomo, takie zdjęcia wychodzą nie zawsze dobrze, a czasami w ogóle nie wychodzą. Jakiś czas temu, znajomy pożyczył mi i pokazał kilka trików fotograficznych lustrzanką. I muszę przyznać, że byłam zachwycona efektami :o i tak zaczęłam się zastanawiać nad jakimś fajniejszym sprzętem na wyjazdy. Ale nie tylko, też żeby rozwinąć pasję. Trafiłam w końcu na ten Nikon D3400 + AF-P 18-55 VR, który wydał mi się wystarczająco prosty a przy tym znalazłam dużo pozytywnych komentarzy... jednak w międzyczasie koleżanka rozpływała mi się nad swoim bezlusterkowcem i też wypatrzyłam Canon EOS M10 + 15-45mm. Czy myślicie, że któryś z tych wyborów jest dobry dla początkującego? Czy w ogóle jako początkujący powinnam się zwrócić w stronę lustrzanek czy bezlusterkowych? Albo w ogóle co innego byście polecili? Tyle aparatów do wyboru i człowiek nie wie w co ręce włożyć...


Ostatnio edytowany przez Japonka76, 09 Paź 2017 13:08, edytowano w sumie 1 raz
Reklama, promowanie własnych stron internetowych, podawanie linków do innych, konkurencyjnych stron.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#119 PostWysłany: 09 Paź 2017 15:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2013
Posty: 657
niebieski
Co do wyboru nie doradzę, ale jak zdecydujesz się na lustrzankę to weź obiektyw 18-105, jest o wiele bardziej uniwersalny, a różnica w cenie niewielka.
_________________
Flightoholic.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#120 PostWysłany: 06 Sty 2018 17:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2015
Posty: 13
Loty: 21
Kilometry: 49 902
Polecam dobrać obiektyw jw. 18-105. Fajna sprawa bo jest szeroki, a dodatkowo daje przystępny zoom. Podobno jest to jeden z najlepszych KIT'ów. Jeśli fundusze pozwolą warto też dokupić coś stałego (35/50/85mm)- będzie to bardzo fajny pakiet na wyjazd.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 126 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group