Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 126 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 25 Sty 2018 18:16 

Rejestracja: 25 Sty 2018
Posty: 10
Niż 35 polecałbym wziąć w dobrej cenie 28 mm 1.8 który na Allegro chodzi po ok 1000 zł :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
#122 PostWysłany: 18 Cze 2018 09:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2018
Posty: 2
Ja myślę teraz nad lustrzanką Nikon D5300 z dwoma obiektywami: 8-55mm F3.5-5.6 AF-P VR + 55-200mm F4-5.6 VR II za 3200zł.
Co myślicie o takim zestawie? Sprawdzi się do zdjęć krajobrazowych i produktowych?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#123 PostWysłany: 18 Cze 2018 09:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
moim zdaniem nie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#124 PostWysłany: 18 Cze 2018 10:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
To Twoja pierwsza lustrzanka? Chcesz żeby służyła Ci do wszystkiego(podróże, urodziny, itp.)?
Jeśli tak to radziłbym nie bawić się w dwa obiektywy, bo to będzie Cię tylko zniechęcać do robienia zdjęć, a w końcu pewnie i tak zaczniesz uznawać, że zmiana w dawnym momencie nie ma sensu i nie będzie Ci się chciało zdejmować 18-55. Może zamiast tych dwóch wybierz 18-105, który jak wynika z testów jest trochę lepszy optycznie? A zakres między 105 a 200 to niewiele i często go się raczej nie używa.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#125 PostWysłany: 18 Lip 2018 13:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 207
Kilometry: 387 563
niebieski
Jak widzę takie wypowiedzi, że 105 a 200 to jest żadna różnica, że zawsze można podejśc, że można wykropować to mnie aż słabi, a jak nie można podejść, jak nie ma z czego wykropować? Ludzie nie wypisujcie bzdur https://www.nikon.pl/pl_PL/learn_explor ... lator.page
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#126 PostWysłany: 04 Sie 2018 20:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Nikt nie pisał, że „zawsze można podejść i wykropować", a „różnica międy 105, a 200mm na Nikonie[w rzeczywistości na cropie x1,5 158mm wobec 300mm] jest żadna".
Zaznaczone zostały jedynie negatywne aspekty rotacji, w tej sytuacji dwóch obiektywów dla osoby zaczynającej zabawę z lustrzanką. A do wykorzystania jako sprzęt fotograficzny do podróży, krajobrazu, 200mm na długim końcu nie jest niezbędne i nie korzysta się z niego często. Tym bardziej kiedy standardowy zakres(18-50) ma się na innym obiektywie i trzeba przekładać. Na węższy zakres(200mm) trzeba mieć jakiś pomysł albo szczególne zainteresowanie. Zakres 70-105 zaspokaja też potrzeby portretowe. Przy tym różnica między ogniskowymi 105mm a 200mm to 7° „widzenia", a więc niewiele.

Oczywiście dla fotografów, na przykład sportowych, obiektyw o zakresie 70-200mm często jest podstawowym narzędziem pracy, ale tu mówimy raczej o robieniu zdjęć w trakcie podróży. Dla mnie(choć jestem totalnym amatorem i tylko bawię się w fotografię od kilkunastu lat na różnych puszkach i obiektywach), a jak też sprawdziłem na szybko w większości wypowiedzi na jednym z forum społeczności fotograficznych, gdzie tego typu pytania też często padają(nikoniarze), twierdzenie, że „zakres między 105 a 200mm to niewiele i sensowniejsze dla osób lubujących się w robieniu zdjęć podczas podróży, może być kupno jednego obiektywu o i tak dość dużym zakresie ogniskowej", nie będzie bzdurą.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off
Nosacz lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 126 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group