Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 189 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna
Autor Wiadomość
#161 PostWysłany: 04 Sie 2016 13:18 

Rejestracja: 22 Sie 2012
Posty: 663
Loty: 78
Kilometry: 201 975
niebieski
przed zbliżającą się wyprawą do Gruzji zaczytuję się w:

Image

fajnie, lekko się czyta, polecam :)
_________________
moje relacje:
http://www.fly4free.pl/forum/sztuka-ame ... ,212,81860
minirelacja-z-maxiwyspy-ilha-grande,212,96928&start=0
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
#162 PostWysłany: 04 Sie 2016 13:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1870
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
singielka_1976 napisał(a):
marttynna napisał(a):
Zastanawiam się nad ksiązkami p. Pawlikowskiej, czytał ktoś? Polecacie? Wydała ona mnóstwo książek dosłownie o wszystkim (nawet ostatnio poradnik o kotach) i ciekaw jestem jak wyglądają jej książki podróżnicze.


Tę panią to wolałam słuchać w radiu niż czytać.
Drażni mnie jej komercyjne podejście i wydawanie "książek" z każdego kraju na tę samą modłę, no ale jakoś na podróże zarobić musi.

Wracając jeszcze do tematu. Oglądałem jakiś czas temu Kubę Wojewódzkiego właśnie z p. Beatą. No i w pewnym momencie na stół trafił stos książek p. Beaty. I Kuba zaczął czytać tytuły i zatrzymał się przy słownikach. Był słownik norwesko-polski, japońsko-polski i kilka innych. I padło pytanie czy autorka zna wszystkie te języki, odpowiedź była oczywista, że nie, nawet kilku słów ;) po prostu p.Beata znalazła nowy (podobno innowacyjny) sposób nauki języka angielskiego i przełożyła go też na inne języki prosząc firmy zajmujące się tłumaczeniem o przetłumaczenie na konkretny język.
Z jednej strony można pogratulować pomysłowości na książki/zarobek. Natomiast z drugiej czy osoba nie mająca pojęcia o danym języku powinna zajmować się wydawaniem słowników? Mam mieszane uczucia ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
ara lubi ten post.
 
      
#163 PostWysłany: 04 Sie 2016 20:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 768
Loty: 220
Kilometry: 442 694
niebieski
62,45 km², tysiące kilometrów od najbliższego lądu i... 47 stałych mieszkańców. Na Pitcairn przypływa polski dziennikarz, Maciej Wasielewski i pod pozorem badania historii pierwszych osadników, tworzy wnikliwy reportaż o życiu obecnych mieszkańców wyspy.
Mroczne sekrety maleńkiej społeczności wychodzą na jaw.
Sekrety, które woleliby zatrzymać na wyspie, bo w każdym innym miejscu na świecie, ich wyjawienie groziłoby wieloletnią odsiadką.

Image
_________________
Image
Relacja z Malawi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#164 PostWysłany: 04 Sie 2016 21:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Paź 2015
Posty: 37
Loty: 11
Kilometry: 26 068
ja polecam z całego serca "Rowerem i pieszo przez czarny ląd. Listy z podróży afrykańskiej z lat 1931-1936".
to książka o facecie, którzy na rowerze objechał całą Afrykę w 5 lat :)

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kalispell lubi ten post.
 
      
#165 PostWysłany: 04 Sie 2016 22:23 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1735
srebrny
singielka_1976 napisał(a):
Czy ktoś czytał i może wyrazić swoją opinię o tej pozycji?

Image

Bo nie wiem czy to w stylu bajek Dudusia czy może jednak coś mądrzejszego ;) .

Nic specjalnego. Cenię taką podróż, ta historia być może nawet motywuje do podobnej wyprawy, ale z drugiej strony jest słabo napisana. Labuda może niektórych irytować, ponadto... jakoś nie wierzę we wszystko, co napisał. Obejrzałem kilka filmików z nim i totalnie nie wzbudza mojego zaufania. A z racji wykonywanego zawodu mam spory przekrój ludzkich zachowań i rzadko się mylę. Ogólnie czuć mało autentycznej (!) pasji, bardziej chęć robienia show, błyszczenia, konieczność "wyduszenia" z podróży życia książki, na której można zarobić. Nie krytykuję takiej postawy. Ot, moja obserwacja i opinia.

1/3 pozycji to zdjęcia, infografiki, informacje o CS, Airbnb, wypełniacze etc. Treści jest dużo dużo mniej.

***

Image

Dopiero zaczynam i... rewelacja! Tak różne od "kolorowych" relacji z różnych zakątków świata. W stylu wydawnictwa "Czarne", którego reportaże to prawdziwe rarytasy.


***

Image

A tutaj dla kontrastu właśnie taka "kolorowa" relacja. Wbrew negatywnym opiniom czytało się nieźle. Kilka rzeczowych wskazówek, chociaż nie spodziewajcie się podróży za 1 zł. :) Pierwsza część na podobnym poziomie. Można poczytać, ale jeżeli je ominiecie - nie stracicie wiele.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kalispell lubi ten post.
 
      
#166 PostWysłany: 17 Paź 2016 20:09 

Korzystając z urlopu ostatnio przeczytałam m.in. te dwie książki, każda z innej parafii i każda ciekawa, zwłaszcza ta pierwsza chyba znajdzie tutaj grono kilkorga czytelników zafascynowanych zimną północą ;)

Załącznik:
Spitsbergen.jpg
Spitsbergen.jpg [ 43.67 KiB | Obejrzany 9542 razy ]


Załącznik:
chiny.jpg
chiny.jpg [ 96.07 KiB | Obejrzany 9542 razy ]
Góra
 PM off  
      
#167 PostWysłany: 17 Paź 2016 20:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2014
Posty: 711
niebieski
"Białe" już dawno przeczytane, obowiązkowo pozycja dla tych co byli bądź będą na Spitsbergenie.Bodajże w marcu tego roku wyszła nowa książka Ilony Wiśniewskiej:

Image

Na pewno nie wszystkim podpasuje, ale zimnolubom zdecydowanie tak ;)
_________________
http://www.zb-szwoch.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#168 PostWysłany: 17 Paź 2016 20:41 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 41
Ja polecam świeżo przeczytaną nowość Andrzeja Mellera. Czyta się ekspresowo.

Załączniki:
57a66302357241869f4d4fd4dbf213f2.jpg
57a66302357241869f4d4fd4dbf213f2.jpg [ 21.28 KiB | Obejrzany 9500 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#169 PostWysłany: 17 Mar 2017 15:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 496
Loty: 332
Kilometry: 605 239
niebieski
Dla milosnikow polskich himalaistow polecam:

Image

Nie tylko opowiesc o tym co sie stalo na BP w 2013, ale tez fajnie napisana historia Polskiego Himalaizmu Zimowego.
_________________
http://www.liswplecaku.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
gwiazda01 lubi ten post.
 
      
#170 PostWysłany: 11 Maj 2017 10:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1870
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
-- 11 Maj 2017 10:19 --

W dniach 18-21 maja na PGE Narodowym odbędą się Warszawskie Targi Książek. Nie zabraknie również autorów związanych z tematyką podróżniczą ;) obecni będą min. Cejrowski, Dzikowska, Pałkiewicz, Pawlikowska.
Więcej szczegółów w linku:

http://www.targi-ksiazki.waw.pl/autorzy_alfabetycznie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
 
      
#171 PostWysłany: 11 Maj 2017 10:57 

Rejestracja: 23 Lut 2012
Posty: 261
Loty: 188
Kilometry: 282 362
niebieski
Ja ostatnio przeczytałem książkę Adama Bieleckiego "Spod zmarzniętych powiek". Dobrze się czyta, opisane są ciekawe historie, ogólnie wciągająca. Dodatkowo na kilkunastu stronach są kody QR i można obejrzeć sobie filmiki z opisywanych w książce przygód :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kalispell lubi ten post.
 
      
#172 PostWysłany: 30 Maj 2017 21:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2014
Posty: 711
niebieski
Może nie jest to książka stricte podróżnicza, ale morskie przygody o to jakby nie patrzeć zahaczają.Mnóstwo zabawnych, lecz czasem także smutnych opowieści z kilkudziesięciu lat na morzu.

Subiektywnie polecam! A dlatego subiektywnie, bo napisana przed kilkoma laty przez mojego ojca. ;)

Image
_________________
http://www.zb-szwoch.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
9 ludzi lubi ten post.
 
      
#173 PostWysłany: 30 Maj 2017 22:36 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1358
srebrny
-- 30 Maj 2017 22:36 --

Image

ja polecam tę książkę, bardzo fajnie się czyta- a zachęcił mnie blog autora, który też jest ciekawy (blog, chociaż auto pewnie też)
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#174 PostWysłany: 03 Paź 2017 21:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Dziwne, że ten wątek tak dawno temu przepadł w czeluściach f4f...

Pozwolę sobie go odświeżyć, by polecić "Tu byłem. Tony Halik" Mirosława Wlekłego. Świetnie napisana opowieść o człowieku, o którym w zasadzie wiemy niewiele więcej, niż to, że dziwnie mówił i zwiedził kawał świata. Tymczasem, autor podąża śladami Halika i odkrywa przed nami co raz to bardziej zaskakujące szczegóły jego życia. Fascynująca opowieść.

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzegorz40 lubi ten post.
 
      
#175 PostWysłany: 03 Paź 2017 21:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2014
Posty: 711
niebieski
Tu jest właściwy temat: ksiazki-podroznicze,135,26082 ;)
_________________
http://www.zb-szwoch.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#176 PostWysłany: 03 Paź 2017 21:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
No tak, teraz już jasne, czemu w tym tak cicho :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#177 PostWysłany: 06 Gru 2017 13:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2014
Posty: 317
niebieski
Chciałabym polecić "Zapachy miast" Dawida Rosenbauma.
Jest to książka o zmysłowym podróżowaniu.
Za pomocą wzroku, węchu i smaku autor opisuje odwiedzone przez siebie miasta, ludzi,
po prostu codzienność.
Migdałowy Marrakesz, czekoladowy Meksyk czy waniliowy Petersburg, to tylko kilka wybranych
miast tak smakowicie przedstawionych. Pozostałe - na kartach książki.
Polecam.
Załącznik:
20171205_104432.jpg
20171205_104432.jpg [ 97.41 KiB | Obejrzany 7769 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#178 PostWysłany: 27 Lip 2018 16:49 

Rejestracja: 21 Maj 2011
Posty: 306
niebieski
Dla miłośników Azji druga strona "pocztówki", czy też łyżka dziegciu

Człowiek w przystępnej cenie. Reportaże z Tajlandii - Urszula Jabłońska

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4444475/ ... -tajlandii

oraz książka
Przeżyć. Droga dziewczyny z Korei Północnej do wolności, Maryanne Vollers, Yeonmi Park
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/267977/p ... o-wolnosci

dotyka nie tylko korei polnocnej, ale także chin, korei południowej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#179 PostWysłany: 30 Wrz 2018 22:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sty 2014
Posty: 485
Loty: 250
Kilometry: 590 205
niebieski
"Na siedem kontynentów" - książka Wojciecha Dąbrowskiego, jednego z najbardziej wybitnych polskich globtroterów.
http://www.kontynenty.net/zamawiam.php
Załącznik:
bookNa7kCover.jpg
bookNa7kCover.jpg [ 71.23 KiB | Obejrzany 6721 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#180 PostWysłany: 07 Lut 2021 20:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2011
Posty: 195
Loty: 131
Kilometry: 208 382
niebieski
Dawno nikt tu nie zaglądał, to dodam coś od siebie.
Wiele z polecanych tu książek jest pisanych z perspektywy rowerzysty (jak np. bardzo często polecany Kazimierz Nowak) i brakuje moim zdaniem tych dwóch pozycji dotyczących takiego właśnie sposobu podróżowania.
- Robert Maciąg "Tysiąc szklanek herbaty", o podróży rowerem przez Azję
- Andrzej Bobkowski "Szkice piórkiem" głównie o rowerowej podróży przez Francję podczas II Wojny Światowej, ale i o życiu Polaka w tym kraju podczas okupacji.
No i brakuje wydanej ostatnio pod patronatem fly4free "Autakry" Leona Pirsa, którą pożarłem błyskawicznie. Książka o podróży autostopem do Hiszpanii w 1990 r. Jak dla mnie smakowała wybornie, bo doskonale pamiętam ten czas, byłem w tych samych miejscach, miałem podobne doświadczenia i prawdopodobnie ta sama baba nie przyjęła mojego plecaka w tej samej przechowalni bagażu. Pozycja ta przeniosła mnie w czasie do mojej młodości i dała mi naprawdę wiele uśmiechu na gębie. Polecam jak najbardziej.
_________________
moje podróże: https://acotamjest.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 189 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Trendiction [Bot] oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group