Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Zeus napisał(a):
Tutaj fajny link, gdzie wpisując kraj w którym byliśmy i daty, można zobaczyć czy możemy oddać krew czy nie,
wiem ze szpital wojskowy w Krakowie używa tej strony: http://rckik.walbrzych.pl/site/index.ph ... iologiczna


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 357 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 18  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: o Oddawaniu krwi
#61 PostWysłany: 10 Sie 2017 15:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Wyglada na straszny burdel w tych kryteriach. ;)
Moze ktos ma wielkie plecy i potrafi zadzialac, aby generalnie ujednolicic i uprawomocnic? :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
 Temat postu: Re: o Oddawaniu krwi
#62 PostWysłany: 10 Sie 2017 23:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sie 2013
Posty: 765
niebieski
Oddając krew, można sprawić frajdę polskim dzieciom na Kresach. Fundacja "Studio Wschód" oraz "Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia" organizuje w związku ze zbliżającym się początkiem roku szkolnego, wyprawki dla polskich uczniów. Akcja jest bardzo prosta, oddając krew otrzymujemy czekolady, te natomiast można wysłać na adres: Telewizja Wrocław - Studio Wschód ul. Karkonoska 8, 53 - 015 Wrocław.
Finał akcji, odbędzie się 25 sierpnia w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu, ul. Czerwonego Krzyża 5/9.

Image
_________________
SZCZĘŚĆ BOŻE !
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: o Oddawaniu krwi
#63 PostWysłany: 16 Gru 2020 15:45 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
Wiem ze złota łopata, ale zapowiadają się zmiany w oddawaniu krwi

W związku z tym, że nowelizacja przepisów dotyczących poszczególnych aktów prawnych wzbudza kontrowersje to warto przyjrzeć się całościowo projektom. Przywileje dla osób, które oddadzą osocze lub krew pełną jako ozdrowieńcy mają je (ulgi w transporcie, obsługa poza kolejnością w placówkach służby zdrowia) dane tylko czasowo na 6 miesięcy lub 12 miesięcy. Więc nie są one zrównane z ulgami osób posiadających tytuł Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi. Natomiast 2 dni wolnego za oddanie według tak brzmiących przepisów jest dla każdego dawcy krwi, nie tylko ozdrowieńca.

https://krwiodawcy.org/projekt-noweliza ... sSgWbS9E0U
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#64 PostWysłany: 16 Gru 2020 16:07 

Rejestracja: 19 Maj 2014
Posty: 191
niebieski
"2) dawcy krwi, który oddał co najmniej 3 donacje krwi pełnej lub osocza po chorobie COVID-19, przysługuje ulga w wysokości 33% na przejazdy w komunikacji krajowej środkami publicznego transportu zbiorowego:"
Nie wiem czy dobrze rozumiem, czyli jak jestem Zasłużonym Honorowym Dawcą Krwi (złota odznaka), to i tak nie należy mi się 33% ulga na przejazdy, bo mając covid wolałem tego nie zgłaszać? ;-) Mają rozmach ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 16 Gru 2020 16:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lis 2011
Posty: 2189
Loty: 113
Kilometry: 202 765
srebrny
Mam nadzieję, że bezpłatnych przejazdów w Krakowie mi już nie zabiorą. Tutaj mówimy o ogólnopolskim prawie, więc samorządowe dodatki mam nadzieje nie zostaną ruszone:)
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 16 Gru 2020 18:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Zaraz mnie zła krew zaleje!!!

dotarła do mnie informacja, że negatywne HBS, nawet przy wpisie w książeczce zdrowia dziecka o podejrzeniu żółtaczki, upoważnia do oddania osocza!!!
Dzwoniłem dziś i wczoraj do RCKiK Radom/Warszawa/Lublin - i co? i gó..o!!!! nikt nie odbiera telefonu a komórka od razu włącza się z tekstem, że poczta głosowa pełna.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 29 Gru 2020 11:47 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
Image

Dla niektórych :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 31 Gru 2020 14:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lis 2011
Posty: 2189
Loty: 113
Kilometry: 202 765
srebrny
@Zeus a kojarzysz czy Zasłużeni będą jakoś traktowani priorytetowo przy kolejce do szczepienia? Szukałem info ale nic nie znalazłem
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 31 Gru 2020 14:57 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
Tylko Zasłużeni dla PRL.
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-kor ... Id,4959539
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
becek uważa post za pomocny.
 
      
#70 PostWysłany: 03 Sty 2021 21:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 398
Loty: 57
Kilometry: 77 621
niebieski
bonifacy napisał(a):
@Zeus a kojarzysz czy Zasłużeni będą jakoś traktowani priorytetowo przy kolejce do szczepienia? Szukałem info ale nic nie znalazłem
Nic takiego nie ma w planach - medycy i seniorzy w pierwszej linii (i dobrze).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 03 Sty 2021 22:06 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
bonifacy napisał(a):
@Zeus a kojarzysz czy Zasłużeni będą jakoś traktowani priorytetowo przy kolejce do szczepienia? Szukałem info ale nic nie znalazłem


Szczerze bym chciał coś takiego. Od drugiego/trzeciego stopnia mieć pierwszeństwo do szczepionki.

W środę, to sama kwalifikacja trwała u mnie dobre 30 minut (pytanie czy miałem kontakt z chorym itd), zamiast rapid test zrobić na miejscu ;/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 03 Sty 2021 22:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lis 2011
Posty: 2189
Loty: 113
Kilometry: 202 765
srebrny
rml napisał(a):
bonifacy napisał(a):
@Zeus a kojarzysz czy Zasłużeni będą jakoś traktowani priorytetowo przy kolejce do szczepienia? Szukałem info ale nic nie znalazłem
Nic takiego nie ma w planach - medycy i seniorzy w pierwszej linii (i dobrze).
Ale ja broń Boże nie sugeruje abym był dopisywany do grup do których nie należę, ale jak np. ruszą szczepienia grupy 3 do której należę, to raz w życiu chciałbym wykorzystać ten ewentualny przywilej i w danej grupie być traktowanym priorytetowo
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#73 PostWysłany: 03 Sty 2021 22:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 398
Loty: 57
Kilometry: 77 621
niebieski
A to może coś takiego jeszcze zostanie opracowane, ale do trzeciej grupy dojdziemy za miesiące a nie tygodnie, więc na razie nie ma pośpiechu. Niech uda się zaszczepić pierwszą grupę :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 07 Sty 2021 21:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2013
Posty: 256
Loty: 23
Kilometry: 27 962
niebieski
Jak widać nie ma co liczyć na przywileje itp. Nie mówię, że trzeba się szczepić itp Tylko generalnie w dobie koronki da się zauważyć, że dawcy i tak są traktowani po omacku. Niestety priorytety poszły gdzieś na 3 plan. Może kiedyś do ruchu kolejowego zostanie przypisana ulga dla dawców. Choć zapewne, to tylko moje marzenia ściętej głowy. :lol:
_________________
Zmiany! tuż tuż...
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#75 PostWysłany: 08 Sty 2021 13:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2630
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
Chciałem oddać osocze jako ozdrowieniec ale okazuje się, że:
- w punkcie w Rybniku magazyny pełne, aktualnie nie przyjmują osocza ozdrowieńców (chyba że grupa krwi AB+).
- w punkcie w Katowicach powiedzieli mi, że skoro 10 lat temu miałem problemy z tarczycą (przyznałem się do podejrzenia Hashimoto ale w sumie ja tak do końca nie wiem czy to ówcześnie była dobra diagnoza, od tego czasu poziom TSH w normie, antyTPO nie badam) to jestem zdyskwalifikowany do oddania krwi/osocza...

Nie jest łatwo zostać dawcą jak widać ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#76 PostWysłany: 08 Sty 2021 13:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lis 2011
Posty: 2189
Loty: 113
Kilometry: 202 765
srebrny
mnie tam zawsze mówią, że jak coś się wydarzyło wcześniej niż rok temu, to aby nie zaznaczać, bo oni muszą wtedy dodatkową parafkę dorzucać, co by się w papierach zgadzało :)
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
witekkowal lubi ten post.
 
      
#77 PostWysłany: 08 Sty 2021 18:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2630
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
@bonifacy
Cóż, widocznie niektórym RCKiK nie za bardzo zależy na osoczu ozdrowieńców. Jak napisałem powyżej - w Rybniku nie przyjmują bo nie mają gdzie krwi magazynować. W Katowicach nie dzwoniłem tylko mejla wysłałem, żeby nikomu w pracy nie przeszkadzać i mejlowałem z Panią lekarz - uparła się, że jakiekolwiek choroby tarczycy dyskwalifikują mnie z bycia dawcą (co oczywiście jest zgodne z wytycznymi ale z drugiej strony napisałem, że tarczycę leczyłem przez rok dawno temu i że to była diagnoza tylko jednego endokrynologa, skąd mam wiedzieć czy prawidłowa? Nie uzyskałem już żadnej odpowiedzi nawet typu: zapraszamy do nas na konsultację z lekarzem). Mogę jeszcze ewentualnie spróbować w Raciborzu ale mam najdalej i kompletnie nie po drodze ;)

Nie to nie, prosił się nie będę :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
#78 PostWysłany: 18 Sty 2021 13:31 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
@bonifacy

"Informujemy, że kolejność poszczególnych grup w procesie szczepień, została określona w Narodowym Programie Szczepień, w którym wskazane zostały grupy, które mają zostać zaszczepione w każdym z etapów w oparciu o sporządzoną analizę uwzględniającą ocenę ryzyka narażenia na zakażenie, ryzyka poważnego zachorowania i śmierci, ryzyka społeczno-ekonomiczne i ryzyka transmisji. Trwają uzgodnienia, aby nadać dawcom krwi priorytet na etapie III."

https://www.facebook.com/krwiodawcy/pos ... 9168203924
Góra
 Profil Relacje PM off
bonifacy lubi ten post.
 
      
#79 PostWysłany: 18 Sty 2021 13:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lis 2011
Posty: 2189
Loty: 113
Kilometry: 202 765
srebrny
Oby:) Może się załapiemy przed zimą
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 18 Sty 2021 14:57 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
Kilka dni temu wystąpiłem do Ministra Zdrowia z wnioskiem o udostępnienie informacji publicznej w tej kwestii, więc zobaczymy co odpiszą.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 357 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 18  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group