Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 616 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 31  Następna
Autor Wiadomość
#481 PostWysłany: 13 Cze 2019 17:18 

Rejestracja: 11 Wrz 2016
Posty: 101
Loty: 91
Kilometry: 204 044
Czy ktoś korzystał z wypożyczalni aut Caravel w Stalis?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
#482 PostWysłany: 26 Cze 2019 15:36 

Rejestracja: 09 Paź 2016
Posty: 43
Siema,
we wrześniu będziemy potrzebowali samochód na 4-5 dni, wypożyczenie w Heraklionie lub okolicy. Z tego co piszecie to najczęściej przewijają się
https://www.europeocars.com/
https://www.economycarrentals.com/

Bardziej mnie przekonuje economy gdyż na stronie można sobie wszystko wybrać zamiast pisać maile. Pytanie mam jednak o to gdzie odbiera/zostawia się samochód? :D W innych krajach zawsze wszystko ogarniałem z lotniska, ale tutaj trochę dziwnie to wygląda. Europeo rzuca jakiś adres na wiosce na północy :D Economy z lotniska oferują szufle do ich biura, adres podany na stronce to jakaś wąska uliczka, podobnie wyszukanie w google maps... Samochód będziemy raczej wypożyczali dzień po przylocie i też nie chcemy tracić pół dnia na latanie po mieście i szukanie biura ;) Tak więc czy te dwa biura mają swoje parkingi na lotnisku? Jak nie, to polecicie coś co można tam ogarnąć?
Szukałem ale nie znalazłem info w tym temacie, ale może przez te upały czegoś nie ogarniam...

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#483 PostWysłany: 26 Cze 2019 15:51 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3561
złoty
Chyba dość dużo nie ogarniasz :-). https://www.economycarrentals.com/ to pośrednik, sam nie ma aut do wypożyczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#484 PostWysłany: 01 Sie 2019 20:58 

Rejestracja: 28 Lip 2014
Posty: 77
A korzystał ktoś z wypożyczalni Car Hellas Rent a Car Crete https://rent-a-car-crete.com/ ?
Mają dobre ceny ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#485 PostWysłany: 20 Sie 2019 19:29 

Rejestracja: 20 Sie 2019
Posty: 1
Przestrzegam wszystkich przed wypożyczalnią CARAVEL z Krety dnia 9.08.2019 przylecieliśmy do Chania o 22 godz miał czekac Pan z samochodem z wypożyczalni CARAVEL nIkogo nie było po mojej interwencji telefonicznej Pan powiedział mi że samochód uległ wypadkowi i niestety nie podstawią mi samochodu ,krótko mówiąc wypieli się , samochód miałem zabukowany miesiąc przed -dobra cena, byłem zmuszony wynająć na lotnisku samochód nie patrząc na koszty tam też się dowiedziałem że Caravel jest znany z takich numerów.
Jestem grekiem i często podrużuję po grecji pierwszy raz coś takiego mi się przytrafiło ,dlatego przezstrzegam przed tą pseudofirmą
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#486 PostWysłany: 27 Wrz 2019 23:40 

Rejestracja: 29 Mar 2012
Posty: 67
Kilka dni temu wróciłem z Krety. Auto na 7 dni - wypożyczalnia Europeo 129E / 7 dni w połowie września. Rezerwacja last minute. Samochód odbierany o 4 rano na lotnisku w Chanii bez najmniejszych problemów. Człowiek z wypożyczalni czekał z kartką w terminalu, następnie szybki kurs na parking w celu spisania umowy i butelka wina w gratisie. Prowizoryczne biuro znajduje się jakieś 100-200 metrów od lostniska więc i na pieszo można się przejść (z bagażami zajmuje to ze 3 minuty). Uprzedzając pytania: Fiat Panda, zadbany, trochę mułowaty, ale dał radę nawet na Balos więc spokojnie można brać przy 2 osobach. Minus to mały bagażnik. Z trudem udało się upchnąć 2 średnio duże walizki. Przy zwrocie również bez żadnych problemów. Człowiek z wypożyczalni sprawdził stan paliwa i obszedł auto dookoła. Wszystko w bardzo przyjaznej atmosferze. Polecam.

Przy okazji: droga na Balos nie jest ekstremalna, czy nie wiadomo jaka straszna. Bajki wymyślane przez niedowartościowanych kierowców lub wrażenia tych na prawdę niedoświadczonych w kręceniu kołem po wszelakich wyspach turystycznych. Jest po prostu ch***wa :) Głównie przez brak nawierzchni i przez to męcząca. Poza tym jest szerzej i bezpieczniej niż na niejednej górskiej asfaltówce bez barierek. W żadnym wypadku nie dajcie sobie wmówić że małe auto tam nie dojedzie. Na miejscu aż roi się od aut z segmentu A / B typu Fiat 500 czy Panda i gdyby te samochody spadały w przepaść, nawet greckie władze zamknęłyby trasę dla ruchu kołowego :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#487 PostWysłany: 28 Wrz 2019 08:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
nail napisał(a):
2 średnio duże walizki.

Coście zabrali na 7 dni na Kretę?
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#488 PostWysłany: 29 Wrz 2019 21:00 

Rejestracja: 29 Wrz 2019
Posty: 1
Jadę na Kretę (20-31 października 2019)

Jakby ktoś był w tym czasie i chciał wynająć razem auto do zwiedzania to proszę o kontakt :).

PS. Próbował ktoś wynajmować skuter? Czy jest możliwe przejechanie drogi od Chanii do Laguna Balos, Falassarna Beach, Elafonisi Beach?

Z góry dzięki za informacje!

Pzdr,
Kuba
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#489 PostWysłany: 21 Paź 2019 13:38 

Rejestracja: 13 Kwi 2015
Posty: 1615
Loty: 56
Kilometry: 51 059
niebieski
Kolejny plus leci w stronę Europeo. Za 7 dni za auto z segmentu D, z pełnym ubezpieczeniem, fotelikiem dla dziecka i dodatkowym kierowcą zapłaciłem 130 euro, gotówką. Żadnych depozytów, żadnych protokołów.
Dostaliśmy kilkuletniego Seata Altea, troche porysowanego, ale na 5 osób był całkiem wygodny, spory bagażnik, tylko 102 KM więc czasami go muliło, ale ogólnie bezproblemowa jazda. Kontakt z Europeo super, rozbawiło mnie tylko ich "stanowisko" koło lotniska - namiot + 3 krzesła.
Jak najbardziej polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#490 PostWysłany: 17 Lut 2020 01:14 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Kilka słów o niedawnym wynajmie samochodu na lotnisku w Iraklionie/Heraklionie.

Pośrednik: Economy car rentals

Wypożyczalnia: Alamo

Samochód: mieliśmy rezerwację na Opel Corsa lub podobny. Dostaliśmy Suzuki Swift w benzynie. Opcja paliwowa full-full, bez limitu kilometrów, podstawowe ubezpieczenie.

Cena: 21,26 euro za 3 dni w styczniu; z tego zaliczka 1,38 euro płatna przy rezerwacji, pozostała kwota w biurze.

Odbiór samochodu: Alamo/Enterprise ma stanowisko w terminalu, prawie na wprost wyjścia z hali bagażowej. W styczniu ruchu prawie nie było – akurat ktoś kończył swoją papierologię wynajmu i czekaliśmy może z 5 minut. Klasyczna gadka, propozycja ubezpieczenia od wypożyczalni (nie skorzystałem – mam w zewnętrznej firmie), informacja o konieczności depozytu, informacja o tym jak duże uszkodzenia nie są brane pod uwagę - oddzielne dla zderzaków (ok. 13 cm, długość linii narysowana na umowie) i dla reszty samochodu (kółko o średnicy ok. 5 cm również narysowane na umowie). Zaznaczenie uszkodzeń na schemacie. Koleś powiedział, że jeśli znajdę coś więcej to żeby zrobić zdjęcie i pokazać przy zdawaniu samochodu. Paliwo niestety nie było full, tylko 4/8.
Formalnie umowę mieliśmy z Enterprise. Dopłaty za wynajem dokonałem revolutem, a depozyt 290 EUR na karcie kredytowej.
Dostaliśmy kluczyki do samochodu i instrukcję jak dotrzeć na ich parking – odbiór samoobsługowy, nie wiem czy to kwestia sezonu. Było już ciemno, światło na parkingu takie sobie, więc samochód obejrzałem z latarką z telefonu - wydawało mi się, że oprócz zaznaczonych uszkodzeń, innych nie ma. Samochód z przebiegiem niecałe 30 tysięcy km. Odpaliłem i pojechaliśmy jakieś 5km pod hotel w Iraklionie, gdzie samochód zaparkowaliśmy na ulicy.

Następnego dnia z rana zonk – idziemy do samochodu i widzę wgniecenie na przednim nadkolu od strony kierowcy, które nie było zaznaczone w dokumentacji :evil: Zdecydowanie większe niż dozwolone 5 cm. Zacząłem się zastanawiać czy po ciemku nie zauważyłem czy też może ktoś wjechał w nasz samochód parkując obok w nocy. Stwierdziłem jednak, że nie czas na troski – najwyżej będę sprawdzał skuteczność ubezpieczenia w Worldwideinsure.
Przejechaliśmy samochodem ledwie 175 km, trudno więc o rzetelną ocenę, ale generalnie nie było z nim najmniejszych problemów.

Zwrot samochodu: akurat na parking odstawiła samochód jakaś babeczka z obsługi i podeszła do nas, gdy wypakowywaliśmy walizki. Postanowiłem, że nie będę ściemniał i powiedziałem o wgnieceniu - przyznałem, że nie wiem czy już było jak odbierałem i nie zauważyłem czy też jednak doszło do tego pierwszej nocy po wypożyczeniu. Babka spytała czy zrobiłem zdjęcie – mówię, że następnego dnia rano od razu po wyjściu z hotelu i zaczynam szukać w komórce. Na to ona, żebym już nie szukał i nawet nie chciała oglądać. Powiedziała, że mi wierzy i że ona pamięta, że w tym samochodzie to wgniecenie już było – poradziła tylko z uśmiechem, żeby na przyszłość dokładniej oglądać samochód. Szczerze przyznam, że mnie zamurowało :shock: : byłem wystawiony na widelcu i jestem pewien, że w wielu wypożyczalniach zostałbym obciążony za szkodę i nawet nie miałbym o to pretensji.

Podsumowanie: dla mnie szóstka z małym minusikiem. Nie ukrywam, że ujęli mnie podejściem do klienta. :) Sam proces odebrania i zdania samochodu – bez uwag. Płatności – tak jak chciałem (a zdarzają się wypożyczalnie, w których na płatność i depozyt wymagają tej samej karty). Samochód w dobrym stanie. Minusik za brak pełnego baku (w takich sytuacjach mam tendencję do dolania za dużo paliwa i tym razem też tak było, bo oddałem 5/8 baku ) i dość długi, bo prawie dwutygodniowy, czas oczekiwania na odblokowanie depozytu na karcie kredytowej. Niemniej zdecydowanie polecam.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#491 PostWysłany: 28 Cze 2020 08:50 

Rejestracja: 21 Mar 2016
Posty: 28
Polecicie jakąś wypożyczalnię w Chanii?
Auto na dwa tygodnie z lotniska.
Ceny chyba coś podskoczyły, bo z pełnym ubezpieczeniem (bez blokady środków na karcie) to ponad 2 tys za np. Citroena C3 - będziemy w 4 osoby.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#492 PostWysłany: 01 Lip 2020 18:49 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 675
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Przeczytaj choć tą stronę, kliknij w podane linki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#493 PostWysłany: 01 Lip 2020 18:57 

Rejestracja: 21 Mar 2016
Posty: 28
piekara114 napisał(a):
Przeczytaj choć tą stronę, kliknij w podane linki.

Czytałem i klikałem, dlatego moje pytanie.
W końcu skorzystałem z pośrednika opodo - ubezpieczenie wkładu własnego na dwa tygodnie około 200 zł, jak znajdę od kogo wziąłem auto, to dopiszę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#494 PostWysłany: 14 Lip 2020 12:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 457
Loty: 240
Kilometry: 423 012
niebieski
Czy ktoś ostatnio (rok-dwa) korzystał z wypożyczalni AthensCars? W sieci niby przeważnie dobre opinie ale często ludzie piszą, że mają stare samochody i w kiepskim stanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#495 PostWysłany: 24 Lip 2020 18:29 

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 179
Kravkrk napisał(a):
Kolejny plus leci w stronę Europeo. Za 7 dni za auto z segmentu D, z pełnym ubezpieczeniem, fotelikiem dla dziecka i dodatkowym kierowcą zapłaciłem 130 euro, gotówką. Żadnych depozytów, żadnych protokołów.
Dostaliśmy kilkuletniego Seata Altea, troche porysowanego, ale na 5 osób był całkiem wygodny, spory bagażnik, tylko 102 KM więc czasami go muliło, ale ogólnie bezproblemowa jazda. Kontakt z Europeo super, rozbawiło mnie tylko ich "stanowisko" koło lotniska - namiot + 3 krzesła.
Jak najbardziej polecam.


Też polecam, ale trzeba pamiętać że to ich pełne ubezpieczenie nie jest jednak pełne.
Nie obejmuje kół, podwozia i chyba wnętrza.
Sama wypożyczalnia naprawdę cool. Zero problemów przy zwrocie, Nic nie sprawdzali poza paliwem.
No i nie blokują czy kombinują z KK.
Góra
 Profil Relacje PM off
JIK lubi ten post.
 
      
#496 PostWysłany: 29 Lip 2020 10:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Ktoś może polecić wypożyczalnię z bezpłatną opcją wypożyczenie w CHQ Chania, a zwrot w HER Heraklion?

I żeby się upewnić, skuter na Krecie ja w całej Grecji tylko z prawkiem A?
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#497 PostWysłany: 29 Lip 2020 10:09 

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 179
Opcja na pewno jest, ale wychodzi znacznie drożej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#498 PostWysłany: 29 Lip 2020 10:19 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
@mashacra z bezpłatnym OW rental może być ciężko. Na doyouspain najniższą opłatę (25 euro) oferuje wypożyczalnia Royal rentals.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#499 PostWysłany: 30 Lip 2020 22:00 

Rejestracja: 30 Lip 2020
Posty: 1
Dzisiaj wróciłem z Krety i szczerze polecam wypożyczalnię Anna Cars https://www.annacars.gr/.
Bez karty kredytowej, bez depozytów, bez zbędnych formalności.
Za 190euro za 7 dni w szczycie sezonu (lipiec) dostałem prawie nowego WV UP z pełnym ubezpieczeniem.
Po przylocie na lotnisko czekała na mnie miła pani z kartką z moim nazwiskiem, formalności trwały 3min. Następnie pojechaliśmy na pobliski parking (ok 500m od lotniska), gdzie pani wytłumaczyła, że tutaj należy oddać samochód i bus zawiezie mnie na lotnisko.
Oddając samochód nawet nikt na niego nie spojrzał, właściwie to nawet nie sprawdzono stanu paliwa. Po przyjeździe na parking pan kazał zaparkować w dowolnym miejscu i przynieść kluczyki. Poczekaliśmy jeszcze na jedną osobę, która w tym samym czasie oddawała samochód (z innej wypożyczalni) i bus podwiózł mnie na lotnisko. Właściwie jak ktoś chce to spacer z parkingu na lotnisko trwałby max 5min.

Wkleję jeszcze zasady ubezpieczenia:
* Fully Comprehensive Insurance with NO Excess, No Self Risk, NO Security Deposit. (C.D.W and F.D.W. Customer is fully relieved from the responsibility of any damage. All vehicles are subject to liability and fully comprehensive automobile and property damage insurance. Any damage is fully covered by the Insurance even if the driver is responsible for the accident.)
* Third Party Insurance covering damages caused to other drivers/cars/people.
* Personal Liability Insurance for the driver and the passengers.
* Theft Protection Insurance.
* Fire Protection Insurance.
* Broken Glass and Mirrors Insurance.
* All Local Taxes. (24% VAT)
* 2nd driver free of charge.
* Unlimited Kilometers.
* Best washed cars guarantee.
* 24 hours Telephone Service.
* 24 hours Road Assistance.
* Free Baby Seat.
* Free Road Map.
* Free Delivery and Free Collection from/to Chania Airport.

Jestem tak zadowolony, że specjalnie założyłem tutaj konto, żeby ich polecić :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#500 PostWysłany: 13 Sie 2020 12:04 

Rejestracja: 20 Mar 2018
Posty: 328
Loty: 32
Kilometry: 63 212
Potwierdzam pozytywną opinię o AnnaCars. Najlepsza wypożyczalnia z jakiej do tej pory korzystałem. Super kontakt, full opcje i niska cena. Mailowo dostałem informację, że wypożyczenie auta na 3 dni kosztuje 105 euro, na miejscu zaproponowali 80 euro. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 616 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 31  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group