Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 104 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Kreta
#101 PostWysłany: 22 Lip 2017 15:55 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3047
srebrny
Nie do końca rozumiem, jak definiujesz "autokary" i "autobusy podmiejskie". Natomiast z tego co pamiętam, zakup biletów bezpośrednio na stronie przewoźnika dotyczy tylko wybranych relacji i tylko z miast. I faktycznie, dla trasy do Agii Mariny bilet da się kupić tylko na kursy, które jadą dalej (Kolympari, Kissamos itd.). Kursów skróconych do Agii Mariny (tych, co je w większości obsługują przegubowcami) nie ma, bo ich rozkład nie jest nigdzie publikowany, ale poza przerwami posiłkowymi (oni nie dorobili się takich przepisów, jak w Polsce) można przyjąć, że kursują co 30 minut, dzięki czemu wespół z podstawowymi wychodzi co 10-15.
W każdym razie na trasę z lotniska w internecie da się kupić, a ja kiedyś miałem bilet internetowy do Elafonisi i normalnie wsiadłem po trasie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy
United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów
 Temat postu: Re: Kreta
#102 PostWysłany: 22 Lip 2017 16:46 

Rejestracja: 11 Kwi 2015
Posty: 212
"autokary" - mam na myśli busy z ograniczoną liczbą miejsc(tylko siedzących). Będąc w Agia Marina po sezonie wielokrotnie busy przejeżdżały wypełnione obok przystanku bez zatrzymania, albo nie chcieli zabrać wszystkich pasażerów, dlatego też sądzę, że może się tak zdarzyć, że nawet jak kupisz bilet online, to miejsca może zabraknąć, a później będzie problem z odzyskaniem kasy, w końcu to Grecja :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#103 PostWysłany: 23 Lip 2017 00:43 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3047
srebrny
No tak, czyli masz na myśli te jadące z dalszych miejsc, głównie z Kissamos. Na dłuższych trasach tam raczej miejsc nie brakuje, bo w sezonie dają po dwa albo trzy na kurs i ten pierwszy zbiera ludzi, po czym spieprza na autostradę, a drugi dopełnia dzieła. Natomiast na odcinku do Agii Mariny po to są właśnie te przegubowce. W zasadzie tamtą trasę należy traktować jak komunikację miejską. Co 10-15 minut coś jedzie i najlepiej mieć bilet z kiosku czy automatu i starczy.
Swoją drogą, któregoś roku rozkład tych przegubowych można było wyszperać, gdy wyświetlał się na tablicy odjazdów w internecie. Ale rok później prosiłem, żeby mi podali, to odpisali, że to są dodatkowe kursy, 15 minut za kursem do Kissamos, żeby zagęścić. No tyle to ja wiem, ale chodziło mi o przerwy. Bo - jak pisałem - w ich systemie prawnym to wygląda tak, że po upływie 4,5 godziny wszyscy kierowcy mają przerwę i tłum pasażerów czeka, a autobusy stoją.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#104 PostWysłany: 28 Kwi 2023 13:35 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3047
srebrny
Autobusy miejskie - jak to zazwyczaj w Grecji - są obsługiwane przez operatora miejskiego i mają dwie strefy biletowe (A i B), a autobusy regionalne - przez operatora regionalnego i mają ceny relacyjne, a bilety można kupić przez internet.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 104 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group