Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 172 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Kresy bez wizy !
#81 PostWysłany: 03 Sty 2017 13:59 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
Nie wiem jak teraz ale kiedyś przy przekraczaniu granicy BY samochodem należało uiścić opłatę za tranzyt przez BY jeśli przejścia przy wjeździe i wyjeździe były różne.
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: Kresy bez wizy !
#82 PostWysłany: 03 Sty 2017 16:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
Informacja uzyskana z Regionalnego Centrum Informacji Turystycznej w Białymstoku (a jest to oficjalny punkt informujący o programie ruchu bezwizowego).
Tak, można wjechać na Białoruś bez wizy od strony polskiej i po zwiedzeniu Grodna/Kanału Augustowskiego wyjechać przez przejście białorusko-litewskie Priwałka w kierunku Druskiennik.
Nie, nie obowiązują dodatkowe opłaty tranzytowe. Takie opłaty są pobierane przy wizie tranzytowej. Nie są natomiast pobierane przy korzystaniu z programu ruchu bezwizowego, który z założenia jest programem aktywizacji turystyki.
8-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kresy bez wizy !
#83 PostWysłany: 03 Sty 2017 17:35 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
Żeby sprawa była jasna: nie chodzi mi o opłatę tranzytową "od człowieka" tylko o opłatę tranzytową "od samochodu".
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kresy bez wizy !
#84 PostWysłany: 03 Sty 2017 21:28 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Nie wiem czy nie chodzi Ci o "wremienny wwoz". Jest to forma celnej odprawy pojazdu stosowana dla obcokrajowych (spoza unii celnej Rosja-Białoruś-Kazachstan) pojazdów. Kiedyś kosztowało to 10$.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kresy bez wizy !
#85 PostWysłany: 03 Sty 2017 23:01 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
Grzebnąłem w necie bo mi nie dawało spokoju. Na forum: http://www.rosjapl.info/forum/viewtopic.php?t=7635
wyczytałem że opłata tranzytowa jest zniesiona.
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kresy bez wizy !
#86 PostWysłany: 29 Sty 2017 15:52 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Kilka dni temu podsumowano program bezwizowego wjazdu w rejon kanału białostockiego i Grodna. Jest tam mowa o ponad 2500 turystów, głownie z Polski. Trochę mało, ale i też sporo, bo porównano to do ilości jaka w ciągu 4 lat wstecz odwiedziła ten region, gdy nie było tego ułatwienia. Ciekawe na jakiej podstawie to obliczono... Podejrzewam, że informacji z biur podróży, bo nie sądzę, by ilość odwiedzin była aż tak miażdżąca wcześniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kresy bez wizy !
#87 PostWysłany: 29 Sty 2017 20:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
@‌e-prezes‌ Chyba chodziło Ci o "Kanał Augustowski"...o istnieniu "Białostockiego" nic mi nie wiadomo. Info o ilości odwiedzin w ramach programu mają bezpośrednio z granicy, bo każdy wjeżdżający jest rejestrowany ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kresy bez wizy !
#88 PostWysłany: 30 Sty 2017 10:13 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Białostocki, bo prowadzi z Białegostoku do Grodna ;) Oczywiście skrót myślowy.
Chodziło mi skąd mają statystki sprzed wprowadzenia ruchu bezwizowego. Wszak granicę przekraczają w dużej mierze przemytnicy i handlarze, odwiedzający co najwyżej najbliższą stację paliw i sklep duty free.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kresy bez wizy !
#89 PostWysłany: 31 Sty 2017 09:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
@‌e-prezes‌ "Skrót myślowy" jest jednak jednak w 100% błędny (tudzież w błąd wprowadzający osoby, które być może nie znają regionu). Stąd też moje sprostowanie Kanał Augustowski i Grodno są obiektami udostępnionymi w ramach programu bezwizowego. Kanał Augustowski jako główna atrakcja. Grodno, tak przy okazji. Po pierwsze, żeby zarobić na potencjalnych turystach, który na Białorusi chcieliby coś więcej niż kajaki. Po drugie, bo w ten sposób istnieje możliwość robienia bezwizowego supportu (drogowego) dla grup kajakowych korzystających z Kanału Augustowskiego. No i po trzecie jako czynnik rozwoju "turystyki" handlowej, która jest potrzebna obu stronom i jest swoistym wentylem bezpieczeństwa ekonomicznego ;) Czas pokaże, czy Kanał Augustowski, czy Grodno, stanie się większą atrakcją tego programu. Myślę, że Grodno...mimo turystycznego promowania Kanału Augustowskiego. :roll: Nie istnieje natomiast nic, co można by nazwać Kanałem Białostockim. Nie ma drogi wodnej prowadzącej z Białegostoku do Grodna, dlatego uważam, że Twój "skrót myślowy" może wprowadzić w błąd wiele osób. Stąd potrzeba jego wyraźnego sprostowania.

Myślę, że te 2500 turystów to dużo. Zwłaszcza jeśli wziąć po uwagę czas wprowadzenia i okres funkcjonowania programu bezwizowego (październik-grudzień 2016). Zapewne te 2500 turystów to w większości rekonesans i zapowiedź sporej ilości odwiedzających Białoruś w 2017 roku (zwłaszcza w okresie letnim - w sumie Kanał Augustowski, to przede wszystkim turystyka kajakowa). Zapewne także w tej liczbie jest sporo "turystów" jeżdżących na Białoruś po tanie paliwo, gorzałę lub cigarety lub robiących rekonesans w tymże temacie. Dla Białorusi jest to jednak bez znaczenia. Pod przykrywką turystyki bardzo chętnie sprzedadzą Polakom wszystko i w każdej ilości. Liczy się pieniądz ;)

Skąd mają statystki sprzed wprowadzenia ruchu bezwizowego ? Myślę, że te są zdecydowanie szacunkowe. O ile w tym momencie mają policzonego każdego człowieka, który przekroczył granicę korzystając z programu bezwizowego (łącznie z nazwiskiem i pozostałym kompletem danych), to wcześniej takie info mogli generować ewentualnie w oparciu o odbyte noclegi w hotelach tego samego terenu lub odwiedziny w obiektach o charakterze turystycznym. Tak jak piszesz - większość ludzi to handlarze i przemytnicy, który oczywiście wpisują cel turystyczny wjazdu na Białoruś, ale jadą tylko po wachę i do duty free, więc turystami zdecydowanie nie są. Informację o "sukcesie" programu bezwizowego (popartą taką pseudostatystyką) nazwałbym po prostu chwytem propagandowo-promocyjnym ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kresy bez wizy !
#90 PostWysłany: 31 Sty 2017 18:22 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Nie będę zaprzeczał, że mój skrót myślowy mógł kogoś wprowadzić w błąd. Zatem przepraszam, jeśli ktoś się poczuł z dezinformowany. Ja wybierając tę opcję przekroczenia granicy liczyłem się z podróżą Białystok - Grodno środkami komunikacji zbiorowej, zatem uważam, że jest taka droga skoro realizuje się takie kursy. Ale tak jak pisałem, był to skrót myślowy.

Wiem, ze statystyk, że to przejście (które obsługuje ruch po stronie PL) nie jest w pełni wykorzystane w stosunku do innych na granicy z BY. Zatem jestem zdania, że był to trafny pomysł, niezależnie czy skorzystają tylko kajakowicze i turyści szukający korzeni w Grodnie. Kto na tym najwięcej skorzysta to inna kwestia ;) Grunt, że ten region nieco może zyskać dzięki temu ułatwieniu. O co w sumie pomysłodawcom chodziło.

Natomiast zgadzam się z Tobą, że należy poczekać z podsumowaniem do końca tego roku, kiedy będzie można policzyć liczbę odwiedzający w sposób rozszerzony. Nadal jednak jestem ciekaw skąd wzięto dane do porównania. W gruncie rzeczy dla wszystkich jest to mało istotne. Liczy się, że w sposób zdalny można zorganizować sobie wyjazd na Białoruś.
Góra
 Profil Relacje PM off
Pacyfa lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kresy bez wizy !
#91 PostWysłany: 12 Lut 2017 17:46 

Rejestracja: 17 Cze 2013
Posty: 79
W czasie lotu z Warszawy przyjechał bez wizy Polak Tomasz Ksyazek.
- Bardzo szybko zdałem kontrolę graniczną, nawet zaskoczony, że tak szybko - mówi. - Ubezpieczenia jeszcze pokazać, nie należy się spodziewać, aby to zrobić.
Tomas przyszedł do Białorusi, aby pracować, ale chcę, aby połączyć przyjemne z pożytecznym i zobaczyć Mińsku. Czy żartem, czy poważnie powiedział, że konieczna jest wizyta w lokalnej restauracji.
Przyznaje, że jeśli wiza pięciu dni nie zostanie zniesione, a nie przyjść do Białorusi.
- Get wizy - złożony proces, który nie chce niepokoić. Myślę, że podobnie jak ja, większość. O tym, że wiza została anulowana, czytane w polskich mediach. Doniesiono, że Łukaszenka robi krok w kierunku otwartości. Ale to nie wynika z tego artykułu, które mogą pochodzić z już dzisiaj bez wizy. Mówi się, że miesiąc po dekretu. Ale kto nie uważa się dzień, wie do tej pory.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kresy bez wizy !
#92 PostWysłany: 12 Lut 2017 17:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2015
Posty: 311
Loty: 24
Kilometry: 30 926
niebieski
Ciekawe co to znaczy. Być może jeszcze wczorajszy jestem ale nie rozumiem ?
Góra
 Profil Relacje PM off
Maktravel lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kresy bez wizy !
#93 PostWysłany: 12 Lut 2017 18:59 

Rejestracja: 17 Cze 2013
Posty: 79


https://people.onliner.by/2017/02/12/bezvizovyj

-- 12 Feb 2017 19:41 --

Belarus vs Russia.
Załącznik:
belarus.png
belarus.png [ 90.45 KiB | Obejrzany 2361 razy ]


Załącznik:
russia.png
russia.png [ 81.85 KiB | Obejrzany 2361 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kresy bez wizy !
#94 PostWysłany: 13 Lut 2017 17:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
@‌rafgrzeg‌ Hmmm...myślę, że to jakiś białoruski tekst propagandowy i ktoś dał ciała z tłumaczeniem... :roll:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kresy bez wizy !
#95 PostWysłany: 14 Lut 2017 00:28 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
To jest tekst propagandowy. Nikt w Polsce tak nie pisze polskich nazwisk. Zakładając, że ów Książek jest Polakiem, to dlaczego w wideo na oficjalnych stronach mówi po rosyjsku? Przy okazji turystycznych ułatwień czasem trudno się połapać o co komu chodzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kresy bez wizy !
#96 PostWysłany: 15 Lut 2017 12:01 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
W sierpniu władze Grodna przy wsparciu inicjatora ruchu bezwizowego w rejonie kanału augustowskiego i Grodna chcą zorganizować rock festiwal na którym oczekują 15 tyś. turystów, w tym korzystających z nowo wprowadzonych ułatwień. Kto jeszcze nie planował może ten termin mu będzie pasował. Będę o nim informował jeszcze.

http://www.belta.by/culture/view/rok-av ... 7461-2017/ - żródło
http://belsat.eu/pl/news/bezwizowy-rock ... ustowskim/ - tutaj po polsku.
Góra
 Profil Relacje PM off
Pacyfa lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kresy bez wizy !
#97 PostWysłany: 17 Lut 2017 10:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2014
Posty: 125
Brzesc http://lublin.naszemiasto.pl/artykul/do-brzescia-pojedziemy-bez-wiz,4006948,artgal,t,id,tm.html
_________________
Minsk-Bialorus
Góra
 Profil Relacje PM off
Pacyfa lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kresy bez wizy !
#98 PostWysłany: 17 Lut 2017 11:56 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Szczerze wątpię! To, że władze Brześcia chcą to jedno a realia drugie. Nie nastawiałbym się pozytywnie na realizację tej spekulacji prasowej. Bez dodatkowej infrastruktury nie jest to fizycznie możliwe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kresy bez wizy !
#99 PostWysłany: 01 Lip 2017 19:39 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
littleboy1989 napisał(a):
Transport pociągiem niby odpada (...)


Belsat podał wczoraj w swoim przewodniku, że pociągiem też można. http://belsat.eu/pl/news/grodno-visa-fr ... o-turysty/ :?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kresy bez wizy !
#100 PostWysłany: 02 Lip 2017 20:42 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
e-prezes napisał(a):
littleboy1989 napisał(a):
Transport pociągiem niby odpada (...)


Belsat podał wczoraj w swoim przewodniku, że pociągiem też można. http://belsat.eu/pl/news/grodno-visa-fr ... o-turysty/ :?


Jak zwykle kaczka dziennikarska.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 172 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group