Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 172 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Kresy bez wizy !
#41 PostWysłany: 27 Paź 2016 07:28 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
Lista biur podróży:

http://www.grodnovisafree.by/index.php? ... 06&lang=pl

Np. tu można aplikować:
http://zetgrodno.com/bezwizy

Znalazłem też info:
"Ponieważ jest to wyjazd w celech turystycznych, obywatel zagraniczny powinien posiadać wykupione przynajmniej 2 rodzaje usług np. noclegi, wyżywienie, wycieczki itp."

To informacja ze strony biura turystycznego.
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
 Temat postu: Re: Kresy bez wizy !
#42 PostWysłany: 27 Paź 2016 08:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 218
niebieski
Podaję link do Gazety Współczesnej z wczorajszej uroczystości otwarcia przejścia granicznego na Kanale Augustowskim. Oprócz zdjęć , niestety mało informacji praktycznych. Myślę, że z biegiem czasu więcej dowiemy się nt praktycznych możliwości pobytu na tym terenie. Na kajaki o tej porze nie bardzo, ale wycieczki piesze i rowerowe jak najbardziej.

źródło:
http://www.wspolczesna.pl/wiadomosci/re ... ,10755060/
http://www.wspolczesna.pl/wiadomosci/au ... ,10790256/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kresy bez wizy !
#43 PostWysłany: 27 Paź 2016 12:46 

Rejestracja: 16 Kwi 2015
Posty: 112
A na tej stronie zetgrodno.com wypełniony formularz w czyje ręce się dostaje (niestety bardzo słabo znam rosyjski) ? Ktoś wie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kresy bez wizy !
#44 PostWysłany: 27 Paź 2016 15:52 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
zetgrodno.com to strona jednej z wielu agencji turystycznych. Dane trafiają do nich i później mają byc przekazane do systemu informatycznego białoruskiej SG.
Informacja o konieczności wykupienia dodatkowych usług turystycznych też pochodzi z tej strony. Według mnie należy poczekać jeszcze kilka dni bo na stronach wymienioych wielu biur podróży nie ma jeszcze szczegółowych informacji wię nie ma jak za bardzo porównywać ewentualnych kosztów wydania dokumentu.
Mam nadzieję że w niedługim czasie firmy będą licytować się między sobą i być może będzie taka sytuacja jak przed 2004 rokiem kiedy to podobny dokument (voucher turystyczny) można było kupić na granicy za 15-20 zł.
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.
Góra
 Profil Relacje PM off
e-prezes lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kresy bez wizy !
#45 PostWysłany: 27 Paź 2016 17:04 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Przejrzałem ofertę wszystkich biur. Faktycznie raptem 8 jest jako tako przygotowanych. Ledwie 4 ma ofertę przygotowaną po polsku, ale ceny są dostępne dopiero po wymianie korespondencji. Nie wszyscy odpiszą po polsku. Nie ma też adhoc wycieczek w języku polskim. Zatem powiązanie tego z przepustką będzie mało interesujące. Najlepiej jak dane biuro ma własny hotel to jeszcze da się to powiązać. A tak płacisz jeszcze za pośrednictwo. Jak dla mnie to żadne udogodnienie. Taniej wyjdzie zrobić wizę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kresy bez wizy !
#46 PostWysłany: 27 Paź 2016 20:49 

Rejestracja: 16 Kwi 2015
Posty: 112
Dlatego od razu wyczułem, że w zasadzie trudno będzie ogarnąć wszystko bez różnego rodzaju barier. Z dużej chmury mały deszcz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kresy bez wizy !
#47 PostWysłany: 27 Paź 2016 21:42 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Jest za to pocieszająca informacja, że jeśli ktoś rzeczywiście ma własny plan wyjazdu i nie interesują go wycieczki to niektóre biura mają plan minimalny za 22-25 rubli (ok 60 zł) - dostępny po rozmowie z biurem. Do tego trzeba doliczyć ok 10 zł za ubezpieczenie i bilet autobusowy Białystok - Grodno (35 zł) i można ruszać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kresy bez wizy !
#48 PostWysłany: 27 Paź 2016 22:58 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1798
niebieski
@‌e-prezes‌

mógłbyś podrzucić tu te biura z oferta w pl? Nie wszyscy radzą sobie z bukwami:)
Dzieki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kresy bez wizy !
#49 PostWysłany: 28 Paź 2016 15:04 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Ja do wszystkich, które jako tako miały przygotowaną na stronie ofertę lokalnych wycieczek wysłałem mail po polsku. Od SportIntur dostałem odpowiedź po polsku z kosztem 25 BYN. Drugi (SolarTur) odpisał po rosyjsku, ale podał koszt 22 BYN. Don Kichot podaje koszt 15 €. CentKurort podaje 12 €. Oba po polsku odpowiedziały.
Ceny indywidualnych wycieczek po polsku to 40-60 €, w zależności co chce się zwiedzać.

PS.
Jeszcze jedna uwaga. Visa Free to ułatwienie dla nas, więc to oni mają nam przygotować ofertę. Bardzo chętnie dam więcej jeśli, ktoś się wykaże. Pracowałem w turystyce, więc wiem co mówię. Dlatego jak ktoś nie mówi po rosyjsku piszcie tak jak możecie i akcentujcie polskie korzenie. To ma być dla nich sygnał, aby przygotowali takie oferty, które nas interesują. Z całym szacunkiem, ale nie interesują mnie pomniki, które sam mogę namierzyć na mapie i do nich dojść.
Góra
 Profil Relacje PM off
digger uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kresy bez wizy !
#50 PostWysłany: 31 Paź 2016 12:42 

Rejestracja: 20 Lut 2010
Posty: 135
Napisałem do http://www.sportintour.by/że jestem zainteresowany wycieczka jednodniowa zorganizowaną lub tylko dokumentem uprawniajacym do przekroczenia granicy bez wizy. Dostałem odpowiedź:


Witam! Dziękuje za pytanie!

Do wjazdu na Białorus należy mieć przy sobie:

ważny paszport do wyjazdu za granicę;
dokument dla wjazdu bezwizowego;
ubezpieczenie;
42 rubli bialoruskich (22eu.) na kazdy dzien pobytu;


Maksymalny okres przebywania bez wizy - 5 dni (roboczych, nie licząc niedzieli, świąt państwowych i dni świątecznych)

Kolejowe połączenie do bezwizowej strefy poky nie wchodzi.

Dla otrzymania dokumentu należy:

1.skontaktować się z nami przez internet ( mamy prawo załatwiać takie dokumenty);

2.wypełnić wniosek;

3.zapłacić usługi;

4.otrzymać od nas drogo mejlowo potwierdzenie na prawo do bezwizowego wjazdu + vouczer;


Koszt dokumentu dla bezwizowego wjazdu - 25 białoruskich rubli. Przebywania ponad 1 dnia - obowiązuje + opłaty nocleguw w hotelu.

Pozdrawiam Anzhelika
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kresy bez wizy !
#51 PostWysłany: 31 Paź 2016 16:52 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Dokładnie jak mnie odpowiedzieli.

Po polsku przysłał także Marapi. Koszt 22 BYN/10 € (w tym wstęp do jednego muzeum). Nic tylko jechać!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kresy bez wizy !
#52 PostWysłany: 31 Paź 2016 17:35 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Załatwiania i wniosków tyle jak przy zwykłej wizie, chyba szkoda załatwiać jak na tylko Grodno.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kresy bez wizy !
#53 PostWysłany: 31 Paź 2016 17:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1407
niebieski
Hmm ciekaw jestem czemu pociag odpada... ja planowalem wlasnie wybrac sie pociagiem.

@e-prezez 10€ i wystawiaja kwit do przekroczenia granicy?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kresy bez wizy !
#54 PostWysłany: 31 Paź 2016 18:08 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Tak jak wspomniałem wyżej "plan minimum" to obróbka dokumentów i wstęp do jednego z muzeów, za 22-25 BYN lub 10-15 € za usługę/osobę. To i tak dużo zważywszy ile ten koszt wstępu do muzeum kosztuje, ale taki wymóg - rozumiem.

Pociąg odpada (co też zauważyłem później), gdyż to przejście kolejowe nie jest wskazane w dekrecie Łukaszenki. Polskie samorządowe władze dążą do zmiany tego i dopisania w/w przejścia i dawnego z czasów ZSRR w Lipszczanach, ale na razie nie sądzę by można było na to liczyć. Choćby dlatego, aby był czas na ocenę już wprowadzonych ułatwień. Zresztą wprowadzenie ułatwień w strefie Kanału i Puszczy to tylko realizacja pewnych postanowień nie wdrożonego Małego Ruchu Granicznego.

krystoferson112 napisał(a):
Załatwiania i wniosków tyle jak przy zwykłej wizie, chyba szkoda załatwiać jak na tylko Grodno.


Też mnie to trochę przeraża. Łatwiej może być dla kogoś, kto nie ma pod nosem placówki dyplomatycznej tego kraju.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kresy bez wizy !
#55 PostWysłany: 31 Paź 2016 22:04 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1798
niebieski
Jednak wizę trzeba załatwiać w dni robocze i osobiście w placówce, wiec dla mnie łatwiej napisać maila;)

malyczak napisał(a):
Koszt dokumentu dla bezwizowego wjazdu - 25 białoruskich rubli. Przebywania ponad 1 dnia - obowiązuje + opłaty nocleguw w hotelu


Jak to rozumieć? Nie mogę sam sobie hotelu upolować?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kresy bez wizy !
#56 PostWysłany: 31 Paź 2016 23:14 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Z korespondencji jaką otrzymałem zrozumiałem, że w usługę za te 25 rubli nie wchodzi nocleg, który owszem mogą nam załatwić, ale nie jest wymagany przy pobycie do 1 dzień. Zresztą mnie ceny noclegów nie zostały przesłane, podobnie jak ceny wejść do muzeów. Osobiście zamierzam sprawdzić ceny na bookings.com i mieć to na względzie. Każdy zrobi jak mu wygodnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kresy bez wizy !
#57 PostWysłany: 02 Lis 2016 10:45 

Rejestracja: 16 Kwi 2015
Posty: 112
Ja otrzymałem od info@merapi.by coś takiego:

"Dzień dobry.
Przepraszamy za spóźnioną odpowiedź.
Aby wysłać zaproszenie do Pana bezwizowego wjazdu do Grodna:
1. Wyślij nam kopię paszportu na nasz e-mai l (każda osoba, która chce przyjść do Grodna)
2. Określić datę przyjazdu na Białorusi, liczbę dni pobytu, miejsce zamieszkania do Grodna, telefon kontaktowy
3. Powyższe dane będą wysyłane do organów kontroli granicznej
4. W ciągu 2 dni zostanie wysłane zaproszenie.
5. Kiedy Pan przyjdzie do Grodna, trzeba przyjść do nas w biurze podróży (podpisać umowę i płacić za usługi)
6. Minimalny koszt zaproszenia 10 euro (22 Biał. Rubli) dla jednej osoby. Cena obejmuje bezpłatny wstęp do jednego z muzeów w Grodnie.

Wycieczka krajoznawcza - 30 rubli (dodatkowa opłata)

Wszystkiego najlepszego.
Cieszymy się na spotkanie z Panem w Grodno
Julia, Ltd. "Merapi"

Więc najgorzej nie jest w sumie wszystko przez neta można załatwić za 10 euro.
Góra
 Profil Relacje PM off
babaryba uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kresy bez wizy !
#58 PostWysłany: 07 Lis 2016 22:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1407
niebieski
Komuś udało się już przerobić temat w praktyce ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kresy bez wizy !
#59 PostWysłany: 17 Lis 2016 17:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2016
Posty: 58
Jak ktoś to przerobi szczęśliwie to niech opisze.
W moich marzeniach/wyobrażeniach powinno to wyglądać tak, że jakiemuś biuro podróży zrobię przelew/zapłacę kartą na te ~20 rubli i w zamian dostanę od nich jakiś papier, który wzbogacony o paszport pozwoli mi przekroczyć granicę (ale żadnych wycieczek, muzeów, itp. nie chcę i nie potrzebuję).
Jeśli już ktoś pisze do tych biur podróży to niech może im wspomni na zachętę, że jest spora grupa forumowiczów, która czeka na sygnał o biurze podróży, które jest skłonne inkasować jakąś rozsądną kwotę pieniędzy i dawać potrzebne papiery. Może zadziała to na nich motywująco przy formułowaniu oferty.

Z niecierpliwością czekam na pierwszą relację kogoś kto pomyślnie przebrnie przez całą procedurę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kresy bez wizy !
#60 PostWysłany: 17 Lis 2016 23:20 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Ale_ste już wyżej pisałem, że jest opcja minimum i jej koszt to ok 50-60 zł. Nie jest to dużo. Wypełnia wymagania ustawodawcy i jest ukłonem w stronę tych, którzy chcą na własną rękę zwiedzać okolice kanału i Grodno. Z tego co podają oficjalnie lokalne władze nie jest tych wniosków dużo.
Z tego co wiem, ruch w tamtym rejonie granicy z BY nie jest i tak duży. Jest po sezonie turystycznym, dodatkowo jest zimno i pada deszcz, by intensyfikował się ruch pieszy. Na ocenę wdrożonych rozwiązań na pewno trzeba poczekać do lata.
Chętnie bym się wybrał i to obadał, ale nie mam już urlopu w tym roku. A zaległych spraw multum.
Góra
 Profil Relacje PM off
ale_ste lubi ten post.
ale_ste uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 172 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group