Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 172 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Kresy bez wizy !
#61 PostWysłany: 18 Lis 2016 11:00 

Rejestracja: 08 Wrz 2012
Posty: 134
Loty: 214
Kilometry: 286 750
Najprościej, choć niekoniecznie najtaniej jest skorzystać z usługi pośrednika np. tutaj http://bezviz.by/pl/ - płacisz, drukujesz, jedziesz. Cena za przepustkę indywidualną - 50 zł, grupowe od 40 do 45 zł (w zależności od liczby osób).
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast
Luksus na Riwierze Tureckiej. Tydzień w świetnym 5* hotelu z all inclusive od 2290 PLN. Wyloty z 2 miast Luksus na Riwierze Tureckiej. Tydzień w świetnym 5* hotelu z all inclusive od 2290 PLN. Wyloty z 2 miast
 Temat postu: Re: Kresy bez wizy !
#62 PostWysłany: 21 Lis 2016 21:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1403
niebieski
Ja planuję się wybrać na początku grudnia.
Pisałem do wspomnianego stronę wcześniej już biura: info@merapi.by
Jutro/pojutrze planuję wysłać im skan paszportu. Płatność niby na miejscu u nich w biurze w Grodnie.
Transport pociągiem niby odpada, a ktoś się czy autobusy Sindbad z Białegostoku się kwalifikują?
Boję się, żeby nie było jakieś przypału na granicy, bo z powrotem do Wrocławia mam daleko :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kresy bez wizy !
#63 PostWysłany: 22 Lis 2016 12:28 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Jeśli przekracza granicę na wyznaczonym przez te regulacje przejściu, czyli Kuźnica Białostocka to tak, możesz nim jechać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kresy bez wizy !
#64 PostWysłany: 23 Lis 2016 23:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1403
niebieski
Chyba przekracza :P

bilety@sindbad.pl
12.11 (11 dni temu)

do mnie
> Dzień dobry,
>
> autokary jadące z Białegostoku do Grodna
> przekraczają granice na przejściu granicznym Kużnica.
>
> Pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kresy bez wizy !
#65 PostWysłany: 29 Lis 2016 14:41 

Rejestracja: 11 Lis 2014
Posty: 353
niebieski
Czy z Bruzgów do Grodna jest jakaś komunikacja publiczna?
Jeżeli tak, to czy jest jakakolwiek szansa na to, że będzie ona kursowała w prawosławne święta Bożego Narodzenia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kresy bez wizy !
#66 PostWysłany: 29 Lis 2016 15:14 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
https://rasp.yandex.ru/search/?fromName ... 1%80%D1%8F
Tutaj masz rozpiskę autobusów na 1 dzień Świąt. Jak chcesz na inny dzień zmień u góry. Przy czym przystanek na granicy to Брузги, КПП.
Góra
 Profil Relacje PM off
Aclan uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kresy bez wizy !
#67 PostWysłany: 02 Gru 2016 17:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1403
niebieski
Udalo mi sie dzisiaj wjechac na Bialorus z tym zaproszeniem z biura podrozy. Jak bede miec wiecej czasu to napisze co i jak.

E: A wiec tak - napisalem do biura ktore bylo wspomniane juz wczesniej: info@merapi.by
Najtansze zaproszenie kosztuje 22 BYN (ok 44 PLN). Wysylamy im skan paszportu, termin kiedy chcemy przyjechac i adres gdzie sie zatrzymujemy. Na drugi dzien dostalem zaproszenie i umowe na maila. Umowe podpisalem i odeslalem skanem.
Zaproszenie jest w formie .doc do wydrukuwania. W cenie zaproszenia jest wejscie do muzeum na zamku (jeszcze tam nie bylem).
Za zaproszenie jeszcze nie zaplacilem bo mam to zrobic na miejscu tutaj. Jutro mam pojsc do biura pozdrozy i zaplacic.
Pani Yulia ktora zajmowala sie tym zaproszeniem nawet napisala do mnie smsa czy wszystko poszlo gladko.
Z Bialegostoku do Grodna dostalem sie busem (35 PLN OW kupiony w necie na stronie Sindbada). Pewnie mozna taniej ale nie mialem epy za duzo szukac. Nie chcialem tez kombinowac zeby jechac PKS do granicy, przejsc i potem jakims bialoruskim transportem. De fecto moj transport byl realizowany przez firme bialoruska.
Na granicy nie stalismy w kolejkach. Kierowca wyminal i od razu podjechal do przodu (moze oni maja jakas specjalna kolejke?). Przejscie polskie poszlo szybko i sprawnie. Wzieli paszporty i po chwili oddali. Na przejsciu bialoruskim wszedl celnik i zbieral paszporty. Okazalo sie ze nie mam wypelnionej jakiejs karty migracyjnej czy cos. Wtedy kierowca powiedzial ze zapomnial mi dac do wypelnienia i podal mi ja i kazal wypelnic: imie, nazwisko, data ur, nr paszportu, termin wizyty i osoba/firma zapraszajaca (tutaj nie wiedzialem co wpisac ale celnik kazal KANAL AUGUSTOWSKI). Wypelnilem swistek i kierowca poszedl ze mna do budki doniesc moj paszport. Dalem paszport, wypelniony swistek i zaproszenie z biura podrozy. Nie pytali o ubezpieczenie czy rezerwacje noclegu ani o 22€ ktore trzeba miec na kazdy dzien. Zeskanaowali kod QR z zaproszenia, oderwali jedna czesc ze swistka (druga dla mnie) i wbili stempel w paszport i tyle.
Kazdemu sprawdzali bagaz ale ja tylko otworzylem plecak i kazali zamykac Ogolnie formalnosci zajely na granicy ponad godzine. Caly dojazd z Bialegostoku do Grodna 3h. W Bialorusi jest 2h roznicy czasu.
Pisalem na szybko wiec jesli cos jest nie jasne to pytajcie i postaram sie pomoc☺

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
12 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kresy bez wizy !
#68 PostWysłany: 03 Gru 2016 22:31 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
"Migracjonka" czyli inaczej karta migracyjna jest konieczna do wypełnienia. Wydają ją przed odprawą paszportową i trzeba ją wtedy wypełnić lub gdy jeździ się często mieć już wypełnioną wcześniej. Fakt nikt tu o niej nie wspominał. Jej zgubienie może rodzić spore problemy przy wyjeździe.
Autobusy zwykle mają pierwszeństwo przed "osobówką". Mają swój kanał, więc pozornie jest szybciej. Pozornie, bo w autobusie bywa dużo ludzi.
O ubezpieczenie czy kwotę w € pytają rzadko, ale przy wylocie z BY za brak ubezpieczenia można słono zapłacić. Mówię z autopsji.

Czy dobrze rozumiem, że jeszcze jesteś w drodze?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kresy bez wizy !
#69 PostWysłany: 04 Gru 2016 22:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1403
niebieski
Juz wrocilem. Powrot bez zadnych problemow. Przy powrocie sprawdzali tylko paszport, migracjonke i zaproszenie z biura podrozy.
Powrot zajal ciut dluzej bo 3,5h

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
invasion lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kresy bez wizy !
#70 PostWysłany: 05 Gru 2016 09:33 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
A natknąłeś się na husarzy w Grodnie? -> http://belsat.eu/pl/news/husarze-z-pols ... -batoremu/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kresy bez wizy !
#71 PostWysłany: 05 Gru 2016 13:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
W poprzedni piątek zrobiłem jednodniowego bezwizowego tripa z Białegostoku do Grodna. Zezwolenie załatwiałem przez bezviz.by. Całość zrobiona w języku polskim. Wybiera się termin, podaje wymagane dane (nie trzeba było robić skanu paszportu), płaci się 50 zł i następnego dnia zezwolenie było już na e-mailu. Ubezpieczenie to koszt 8 zł za okres do 3 dni. Jeśli ktoś ma obawy w temacie to jest kilka polskich biur podróży, które pośredniczą w załatwianiu zezwolenia i ubezpieczeń - cena 80-90 zł. Kompletną listą oraz informacjami (w tym mapami) dysponuje Regionalne Centrum Informacji Turystycznej w Białymstoku ul. Odeska 1 (budynek opery).

Na granicy kolejka i trochę papierologii (karta migracyjna). Generalnie wszystko działa OK, ale trzeba się uzbroić w cierpliwość (chociaż i tak jest duży postęp w stosunku do tego co onegdaj bywało). Nie obyło się bez kilku dziwnych pytań ze strony białoruskich pograniczników oraz wyraźnych insynuacji, że wyjazd raczej nie miał charakteru turystycznego. W drodze powrotnej usłyszałem od pogranicznika "Znalazł Pan przynajmniej ten Kanał Augustowski ?"

Samo Grodno ciekawe i zapewne wrócę tam jeszcze cieplejszą porą roku ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kresy bez wizy !
#72 PostWysłany: 05 Gru 2016 23:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1403
niebieski
@‌e-prezes‌ widziałem :) była faktycznie uroczystość na nowym zamku :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kresy bez wizy !
#73 PostWysłany: 06 Gru 2016 00:20 

Rejestracja: 16 Kwi 2015
Posty: 112
Mogę polecić film na youtube tego młodego człowieka



Wszystko o ruchu bezwizowym
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kresy bez wizy !
#74 PostWysłany: 07 Gru 2016 13:00 

Rejestracja: 24 Lip 2014
Posty: 60
Oglądałem oba jego filmy Bardzo fajny ten film z zeszłego roku też jest fajny jak jeszcze na wizę pojechał polecam

Wysłane z mojego SM-J500F przy użyciu Tapatalka


Ostatnio edytowany przez Zeus, 07 Gru 2016 13:36, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kresy bez wizy !
#75 PostWysłany: 07 Gru 2016 13:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 435
Loty: 196
Kilometry: 323 953
niebieski
"Najlepszy" moment, gdy mu wlepili mandat z tę jazdę po drogach podczas pobytu rok wcześniej. I taka sumka :shock:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kresy bez wizy !
#76 PostWysłany: 08 Gru 2016 16:57 

Rejestracja: 16 Kwi 2015
Posty: 112
No właśnie...Pan Michał Sikorski sam przyznał, że nie rozumie tego systemu bell toll. Żeby uniknąć przykrych finansowych konsekwencji, wie ktoś może czy na obszarze grodzieńskim to też obowiązuje ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kresy bez wizy !
#77 PostWysłany: 08 Gru 2016 17:52 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Wg. strony systemu Beltoll płatna jest droga M6 (omijająca Grodno), ale dopiero od 12 kilometra. Niepłatna jest droga prowadząca z przejścia Bruzgi do Grodna i dalej do przejścia z Litwą w Priwałce lub drugą drogą do granicy z Litwą.
Góra
 Profil Relacje PM off
szyblucki1 lubi ten post.
szyblucki1 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kresy bez wizy !
#78 PostWysłany: 09 Gru 2016 11:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
Kilka kilometrów za przejściem granicznym Kuźnica/Bruzgi droga rozdziela się na "starą" i "nową". "Nowa" omija Grodno i prowadzi do Mińska (tak też jest oznaczona) i ona jest płatna. "Starą" dojedziemy do centrum Grodna i ona jest poza systemem płatnych dróg. "Nowa" poza tym, że jest płatna, prowadzi też poza obszar dostępny w ramach ruchu bezwizowego i jak powiedział nam człowiek sprzedający Beltolla, tam zawsze stoi partol milicji i kontroluje zwłaszcza auta na polskich blachach ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kresy bez wizy !
#79 PostWysłany: 02 Sty 2017 19:34 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2381
platynowy
Nie znalazłem nigdzie zapisu, że trzeba wracać przez to samo przejście graniczne, przez które się wjechało. Na mapce są też pozaznaczane dwa przejścia graniczne z Litwą, przez które (w.g. mojej wiedzy) jeżdżą autobusy Grodno-Wilno.

Wychodziło by więc na to, że można przejechać Białystok-Grodno-Wilno, na takim bezwizowym pozwoleniu? Czy o czymś zapominam?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kresy bez wizy !
#80 PostWysłany: 02 Sty 2017 21:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
W sumie miałem o to zapytać na granicy, ale jakoś zapomniałem :oops:
Jednak wydaje mi się sensowne, że można tak zrobić.
Z założenia ma to być bezwizowy ruch turystów korzystających z Kanału Augustowskiego.
Jeśli takowi podróżują to kajak z Polski via Białoruś i dalej do Druskiennik
+ ewentualny support drogą... :roll:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 172 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group