Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Lista dostępnych kart w PL

Travel Elite Lions Idea Bank
https://www.lionsbank.pl/uploads/doc/14 ... 7%20r..pdf

Pekao World Elite Mastercard
https://www.pekao24.pl/_usercontent/_fi ... odrozy.pdf

MILLENNIUM MASTERCARD WORLD ELITE
https://www.bankmillennium.pl/delegate/ ... 652/latest

MASTERCARD WORLD BANK ZACHODNI WBK S.A.
https://static3.bzwbk.pl/asset/W/a/r/Wa ... _55620.pdf

MasterCard BGŻ BNP Paribas World Elite
https://www.bgzbnpparibas.pl/_fileserver/item/1508145

MASTERCARD ELITE NOBLE BANK
https://noblebank.pl/public/upload/pdf/ ... czenia.pdf

World Elite MasterCard mBank S.A.
https://www.mbank.pl/pdf/pb/regulamin-o ... -elite.pdf

MasterCard World Elite Alior Bank
https://www.aliorbank.pl/dam/jcr:e2379d ... 012017.pdf

MASTERCARD WORLD SIGNIA/WORLD ELITE Raiffeisen Bank Polska S.A.
https://raiffeisenpolbank.com/doclib/Ka ... 2017-1.pdf

Citibank MasterCard World Signia Ultime / World Elite MasterCard Ultime
https://www.online.citibank.pl/files/do ... Ultime.pdf


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 880 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 44  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 05 Wrz 2017 00:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sie 2017
Posty: 20
Loty: 103
Kilometry: 160 772
Cześć,

co myślicie na temat tej karty? Pierwsze co przyciągnęło moją uwagę to oczywiście darmowe saloniki na lotniskach, jednak po przejrzeniu oferty dokładnie i dostrzeżeniu wliczonego ubezpieczenia: 500 000 euro NNW i 7 500 000 euro na pokrycie kosztów leczenia stwierdziłem, że koszt tej karty (wcale nie mały bo 900 PLN) wydaje się dość rozsądny biorąc pod uwagę jakie ubezpieczenie zyskuje się na cały rok.

Czyżbym nie dostrzegał jakiegoś kruczka?

Pozdrawiam,
Łukasz
Góra
 Profil Relacje PM off
lendziro lubi ten post.
 
      
Lato w Kampanii za 1298 PLN. Loty do Neapolu z Gdańska + 7 noclegów blisko plaży Lato w Kampanii za 1298 PLN. Loty do Neapolu z Gdańska + 7 noclegów blisko plaży
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
#2 PostWysłany: 05 Wrz 2017 00:09 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2256
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
Jaki bank? Jakie warunki otrzymania poza kosztem wydania?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 05 Wrz 2017 00:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sie 2017
Posty: 20
Loty: 103
Kilometry: 160 772
Wybaczcie chodziło o mBank gdyż aktualnie tylko w nim posiadam rachunek ROR. Jeszcze nie zgłosiłem podania o wydanie karty, stwierdziłem, że może najpierw spytam szanowne forum co sądzie na temat samej karty zanim przystąpię do działania. Dość sporo podróżuje i w ofercie mBanku muszę powiedzieć, że to jedyna karta, która przyśpiesza moje bicie serca. Z tego co czytałem w innym wątku kilka osób ujmowało problem następująco "jeśli możesz ją dostać to bierz" co brzmi zachęcająco.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 05 Wrz 2017 00:18 

Rejestracja: 11 Mar 2012
Posty: 500
niebieski
bierz Ultime w Citi - przy czym tam nie ma zwolnienia z oplaty rocznej. Bardziej sie nadaje do podrozowania niz mBankowa.

Jedyny plus mBankowej to PP dla kart dodatkowych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 05 Wrz 2017 00:21 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 625
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
wooki napisał(a):
Z tego co czytałem w innym wątku kilka osób ujmowało problem następująco "jeśli możesz ją dostać to bierz" co brzmi zachęcająco.


Oprócz kosztu 900zl rocznie dochodzi kryterium dochodowe - min. 20k netto miesięcznie. Jak spełniasz to karta opłacalna. Samo ubezpieczenie jest tyle warte. Saloniki w gratisie:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 05 Wrz 2017 00:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sie 2017
Posty: 20
Loty: 103
Kilometry: 160 772
manio napisał(a):
Bardziej sie nadaje do podrozowania niz mBankowa.


Z jakiś konkretnych powodów? Na pierwszy rzut oka rzuciło mi się, że oferuje również: ubezpieczenie samochodu wypożyczonego poza granicą, NNW w wysokości 750 000 EUR zamiast 500 000 EUR i ubezpieczenie sprzętu sportowego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 05 Wrz 2017 16:28 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3920
platynowy
Ta karta oczywiście jest bombowa bo ma świetne ubezpieczenie, kartę PP (+3 dodatkowe dla posiadaczy kart dodatkowych) i pozwala zarobić w ciągu roku nawet 10.000zł w ramach promocji "Wysokie loty z mBankiem". Wyrabiając odpowiedni obrót kartą będzie ona darmowa w kolejnym roku. Ale trzeba pamiętać że bank bardzo restrykcyjnie podchodzi do kryterium dochodowego i bez zaświadczenia o zarobkach się nie obejdzie.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 05 Wrz 2017 20:46 

Rejestracja: 26 Paź 2016
Posty: 114
Loty: 52
Kilometry: 76 773
mucha napisał(a):
Wyrabiając odpowiedni obrót kartą będzie ona darmowa w kolejnym roku.

Wymyślasz jakieś swoje zasady. Dla każdej karty opłaty oraz warunki ewentualnych zwolnień są obliczane po zakończeniu każdego roku użytkowania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 05 Wrz 2017 20:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10923
HON fly4free
@_ralf
@mucha pisze prawdę - po zrobieniu odpowiedniego obrotu bank zwalnia z opłaty za kolejny rok. Opłata 900 zł za wydanie jest nie do uniknięcia (jest pobierana w momencie przyznania karty).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 05 Wrz 2017 20:54 

mucha napisał(a):


Ale trzeba pamiętać że bank bardzo restrykcyjnie podchodzi do kryterium dochodowego i bez zaświadczenia o zarobkach się nie obejdzie.


to jest REALNY PROBLEM, całą reszta to PIKUŚ!!!!!!!!!!!! (wiem są tacy co "cufałem" kiedyś" czy nawet niedawno bez dochodu 20 tysi/miesiąc ją otrzymali, ale są to NIESTETY sporadyczne przypadki)
Góra
 PM off  
      
#11 PostWysłany: 05 Wrz 2017 21:07 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
-- 05 Wrz 2017 21:07 --

skrzat napisał(a):
@_ralf
@mucha pisze prawdę - po zrobieniu odpowiedniego obrotu bank zwalnia z opłaty za kolejny rok. Opłata 900 zł za wydanie jest nie do uniknięcia (jest pobierana w momencie przyznania karty).


Można spróbować powiedzieć, że zamieniasz kartę w innym banku na tą - wtedy jest za free (nie wiem, czy to jednorazowe promo było, czy stała oferta).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 05 Wrz 2017 21:10 

Udało ci się tak ją wyrobić, jeśli tak to o jakiej karcie mowa???????????
Góra
 PM off  
      
#13 PostWysłany: 05 Wrz 2017 21:16 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
O tej, o której piszą @skrzat i @mucha, czyli WE MasterCard w mBanku. Potwierdzam, że można było ją dostać bez opłaty zmieniając na nią kartę kk w innym banku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 05 Wrz 2017 21:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7330
HON fly4free
Możecie mi podpowiedzieć, jakiego rodzaju jest w tym wypadku dostęp do saloników - bez ograniczeń, czy z limitem? W BZWBK są 4 wejścia w roku. Tu szukam i nie znajduję nic na ten temat...

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 05 Wrz 2017 21:45 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
Bez zadnych ograniczen

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 05 Wrz 2017 21:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7330
HON fly4free
Kurczę, to trzeba się zainteresować.
A możesz jeszcze napisać, którą kartę "zamieniałeś" na tą właśnie?

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 05 Wrz 2017 21:55 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
Karta z citi z dobrej promocji "ipad mini za free" :)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 05 Wrz 2017 22:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7330
HON fly4free
No to jutro zagadam :)
A jeszcze ostatnie pytanie - z kim najlepiej się kontaktować, żeby rozmowa miała ręce i nogi - zostawić im numer telefonu przez formularz na www, czy może lepiej w oddziale?

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 05 Wrz 2017 22:19 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1836
srebrny
ja negocjowalem koszt wydania, opuścili troszkę, choć niewiele. Klientem banku jestem od początku jego istnienia, może dlatego nie pytali o zaświadczenia o dochodach.
Karta super ale z ubezpieczenia jeszcze nie korzystałem. Saloniki oczywiście no limit, generalnie kartę polecam. :)
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 05 Wrz 2017 22:19 

Rejestracja: 26 Paź 2016
Posty: 114
Loty: 52
Kilometry: 76 773
skrzat napisał(a):
@_ralf
@mucha pisze prawdę - po zrobieniu odpowiedniego obrotu bank zwalnia z opłaty za kolejny rok. Opłata 900 zł za wydanie jest nie do uniknięcia (jest pobierana w momencie przyznania karty).


Nie pisze prawdy. Są dwie opłaty. Cytaty z taryfy:
1. "Opłata za wydanie karty głównej" - akurat jest do uniknięcia bo jest promocja, czyli tez nie masz racji.
2. "Opłata roczna pobierana po zakończeniu każdego roku używania karty głównej" - masz wyraźnie napisane że płacisz za poprzedni rok nie za bieżący. Przecież to standardowe podejście dla wszystkich kart. Przeanalizuj sobie przypadek posiadania karty przez 1,5 roku. Bez spełnienia warunków po roku płacisz 900 za poprzedni, za kolejne pół bank naliczy proporcjonalną opłatę 450.
Wg twojej logiki ile byś zapłacił? 900? 450? Nic z tego.

Wszystko o tej karcie już zostało napisane w wątku o kartach dla podróżnika.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
wooki uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 880 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 44  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group