Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 145 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 11 Gru 2018 16:26 

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 34
flus- zobacz o której godzinie to piszę, a na dworzu ciemno, a więc nie masz racji i musisz się z tym pogodzić
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
#102 PostWysłany: 11 Gru 2018 17:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 1013
niebieski
flus napisał(a):
Kolego w Polsce normalny jest zachód słońca w zimie ok. 16tej na większości terytorium (nie wiem czy na jakimkolwiek skrawku jest o 15tej, więc nie naciągaj faktów).
Całe życie tak było i nie widzę w tym nic dziwnego dla normalnego i zdrowego Polaka.
A co mają powiedzieć np. Finowie czy Islandczycy? Oni mają jeszcze wcześniej i myślisz że też tak narzekają jak Ty?

Wtorek, 11 grudnia 2018 (CET)

Warszawa – zachód słońca 15:23
Białystok – zachód słońca 15:10
Olsztyn – zachód słońca 15:17
Gdańsk – zachód słońca 15:21

Gdzie tu jakieś naciąganie faktów? :D

Co do Helsinek to po pierwsze są w innej strefie czasowej, a po drugie w przypadku rezygnacji ze zmiany czasu z pozostawieniem czasu letniego także mieliby zachód słońca godzinę później.
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
 
      
#103 PostWysłany: 11 Gru 2018 17:19 

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 806
niebieski
Kol. @robuś wskaż w czym nie mam racji?
Piszę tylko o faktach:
1. Całe życie forumowiczów zachód słońca był w Polsce w zimie ok. 16tej i jakoś nikt z tego tytułu nigdy tragedii nie robił, bo to jest naturalny czas odpowiadający naszemu położeniu. Wiele krajów bardziej na północy ma jeszcze gorzej, ale czy to nasza wina, że urodziliśmy się w Polsce? Zawsze można przenieść się na południe, jeśli aż tak bardzo to przeszkadza.
2. W Polsce na wiosnę przyjęło się, że jest wprowadzany na kilka miesięcy nienaturalny czas letni, w celach niby oszczędności energii, a więc jeśli mamy pominąć zmianę czasu, to po prostu go nie wprowadzajmy i zostawmy zimowy na stałe.

A teraz kilku krzykaczom 'odbija' ;) i chcą zrobić rewolucję, żeby jeszcze w niektórych rejonach Polski w zimie było ciemno o 8:30 rano, do czego nikt w Polsce nie jest przyzwyczajony, bo tak nigdy jeszcze nie było w historii, którą pamiętamy.

Koleżanko @kittycate, akurat teraz zachód jest najwcześniej, już za kilka dni będzie coraz później, a nigdzie w Polsce nie znajdziesz miejsca, gdzie jest o 15tej. Poza tym zima trwa trochę dłużej niż tych kilka dni w połowie grudnia i średnio jednak zachód jest o 16tej lub nawet sporo po tej godzinie, np. w lutym.


Ostatnio edytowany przez flus, 11 Gru 2018 17:23, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#104 PostWysłany: 11 Gru 2018 17:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
brzemia napisał(a):
Ja tam wole Wielkanoc. Dlużej jest widno....

A ja wole Swieta BN i Mikolaja. :D
Dobrzy ludzie, skoro tyle lat nie zmieniano to nie powinno stanowic problemu i oby zdrowie bylo! :)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#105 PostWysłany: 11 Gru 2018 17:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 1013
niebieski
flus napisał(a):
1. Całe życie forumowiczów zachód słońca był w Polsce w zimie ok. 16tej i jakoś nikt z tego tytułu nigdy tragedii nie robił.

Mów za siebie. Mnie oraz 84% ankietowanym najwidoczniej ta zmiana czasu przeszkadza. Tak jak było napisane wyżej, to już nie te czasy gdy ludzie szli spać razem z kurami.

A argument "całe życie tak było więc po co to zmieniać" - z całym szacunkiem - jest niepoważny :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#106 PostWysłany: 11 Gru 2018 17:27 

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 806
niebieski
@kittycate
Zmiana czasu to sztuczne wprowadzanie czasu letniego, a nie wprowadzenie czasu zimowego, który jest czasem 'standardowym' dla Polski.
I mi też to przeszkadza. ;) Wiec po prostu pozostańmy przy zimowym, jeśli ludziom przeszkadza zmiana czasu.
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
#107 PostWysłany: 11 Gru 2018 17:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 1013
niebieski
A jeśli przestaniemy zmieniać czas i pozostaniemy przy czasie letnim cały rok, to co się stanie? Ziemia przestanie się kręcić? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#108 PostWysłany: 11 Gru 2018 17:34 

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 806
niebieski
Społeczeństwo zacznie więcej chorować, mieć depresje, będzie mniej efektywne, być może wzrost PKB się przez to zmniejszy.
Wcześniej pokazywałem badania naukowe, które udowodniły, że wstawanie, gdy jest jeszcze ciemno, ma niekorzystny wpływ na zdrowie człowieka i efektywność mózgu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#109 PostWysłany: 11 Gru 2018 17:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 1013
niebieski
Co za bzdury, ja równie dobrze mogę napisać że przy pozostawieniu czasu letniego spadnie odsetek depresji i samobójstw spowodowanych "życiem w mroku".

A z tym PKB to twierdzenie kompletnie od czapy, pokaż mi jakieś badania który by to potwierdzały. Ja twierdzę wręcz przeciwnie. Dłuższy dzień - więcej słońca to większa aktywność ludzi "na zewnątrz" co się przyczynia do wzrostu PKB. EOT z mojej strony.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#110 PostWysłany: 11 Gru 2018 17:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Dajcie prosze spokoj, bo watek zawiesza. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#111 PostWysłany: 11 Gru 2018 19:27 

Rejestracja: 17 Paź 2016
Posty: 150
Loty: 47
Kilometry: 55 558
Ale co to kogo obchodzi jaki czas jest standardowy dla naszej strefy. O wiele wygodniejszy jest czas letni. Po cholerę mi w lecie wschód słońca po 2 w nocy?? Czemu mam w zimie jechać do pracy po ciemku i wychodzic po ciemku. Wolę jak po tej 15, 16 w zimie jest jasno i jeszcze za dnia docierać do domu, a rano ta ciemność i tak muszę znosić

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#112 PostWysłany: 11 Gru 2018 19:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
acidka napisał(a):
Po cholerę mi w lecie wschód słońca po 2 w nocy??

Sa plusy i minusy, np. moze odstraszac nocnych zlodziejaszkow. :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
acidka lubi ten post.
 
      
#113 PostWysłany: 11 Gru 2018 20:18 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2085
srebrny
acidka napisał(a):
Ale co to kogo obchodzi jaki czas jest standardowy dla naszej strefy.


Co mnie obchodzi to że Ziemia krąży wokół Słońca i powoduje te wszystkie pory roku i krótki dzień w zimie. ;)
Fakt, to Słońce powinno obracać się wokół Ziemi i wtedy dzień trwałby tyle samo przez cały rok, a najlepiej jak najdłużej. :) Dawać tu jakiegoś nowego Kopernika, który może wymyśli nowa teorie i stworzy lepsze strefy czasowe. ;))
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#114 PostWysłany: 11 Gru 2018 20:30 

Rejestracja: 17 Paź 2016
Posty: 150
Loty: 47
Kilometry: 55 558
No cóż.. jeżeli uważasz że zmiana o godzinę dla wygody i lepszego samopoczucia mieszkańca Polski powinna wymusić zmiany w układzie słonecznym to... gratuluję

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#115 PostWysłany: 11 Gru 2018 20:58 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3226
srebrny
flus napisał(a):
1. Całe życie forumowiczów zachód słońca był w Polsce w zimie ok. 16tej i jakoś nikt z tego tytułu nigdy tragedii nie robił, bo to jest naturalny czas odpowiadający naszemu położeniu. Wiele krajów bardziej na północy ma jeszcze gorzej, ale czy to nasza wina, że urodziliśmy się w Polsce? Zawsze można przenieść się na południe, jeśli aż tak bardzo to przeszkadza.
2. W Polsce na wiosnę przyjęło się, że jest wprowadzany na kilka miesięcy nienaturalny czas letni, w celach niby oszczędności energii, a więc jeśli mamy pominąć zmianę czasu, to po prostu go nie wprowadzajmy i zostawmy zimowy na stałe.

A teraz kilku krzykaczom 'odbija' ;) i chcą zrobić rewolucję, żeby jeszcze w niektórych rejonach Polski w zimie było ciemno o 8:30 rano, do czego nikt w Polsce nie jest przyzwyczajony, bo tak nigdy jeszcze nie było w historii, którą pamiętamy.


Czas strefowy jest kwestią umowną - określenie, że jest to naturalny czas odpowiadający naszemu położeniu jest całkowicie pozbawione sensu - bo to nie ma nic wspólnego z naturą. Po prostu kiedyś się tak umówiono, a było to w zupełnie innych czasach, gdy ludzie wiedli całkowicie inny tryb życia. Trudno określić jako naturalny dla wschód Słońca o 2 w nocy latem, a zachód o 15 zimą.

Ankieta pokazała jednoznacznie , że większości mieszkańców Polski obecny czas zimowy nie odpowiada.
Strefa czasowa to kwestia umowna - jeśli obecna sytuacja odpowiada jedynie 15 % populacji to nie ma sensu zmuszać ludzi do niej w imię historycznych zaszłości.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#116 PostWysłany: 11 Gru 2018 21:53 

Rejestracja: 03 Lis 2018
Posty: 3
Loty: 14
Kilometry: 21 575
Zgodzę się z poprzednikiem. Wyznacznikiem powinien być głoś większości ludzi. Zawsze będzie jeden powód mniej do narzekania w naszym Pięknym Kraju :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#117 PostWysłany: 11 Gru 2018 22:00 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2085
srebrny
Skoro to kwestia umowna i nie powinna zależeć od długości geograficznej, to dlaczego tylko godzina do przodu?
Może od razu zaszaleć i zażyczyć sobie +3h? Zachód słońca w zimie o 18tej, wschód słońca w lecie o 6tej, czyż to nie piękna perspektywa? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#118 PostWysłany: 12 Gru 2018 00:30 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3226
srebrny
Zdajesz sobie sprawę , że czas strefowy wprowadzono ludzie byli uzależnieni od światła słonecznego. Ludzie mogli pracować wyłącznie w czasie dnia. 100 lat temu trudno było wydoić krowę czy zaorać pole po zmroku.
Po wynalezieniu elektryczności, a w zasadzie po tym jak stała się ona powszechna godziny aktywności zmieniły się zasadniczo. Ludzie nie chodzą już spać z kurami i nie wstają jak kur zapieje.
Obecnie trudno znaleźć uzasadnienie abyśmy stosowali taki sam czas jak przed wynalezieniem elektryczności. Godziny wschodu i zachodu Słońca nie są dopasowane do czasu aktywności większości osób - ale słusznie zauważyłeś , że zmiana o godzinę nie jest wystarczająca - niemniej zawsze to krok w dobrym kierunku :lol:

Załącznik:
zmiana_czasu_godzina.png
zmiana_czasu_godzina.png [ 84.81 KiB | Obejrzany 2529 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#119 PostWysłany: 12 Gru 2018 08:41 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2085
srebrny
A czym się różni taka administracyjna zmiana czasu od przesunięcia aktywności o godzinę wczesniej...?
Załóżmy ze wstajemy o 7mej i dla uproszczenia wschód słońca jest również o 7, a rząd czy UE wprowadza rozporządzenie, ze od teraz zamiast 7 będzie godzina 8. Przecież nie zmienimy swoich przyzwyczajeń i nadal bedziemy wstawać o 7mej, tylko ze tym razem będzie to juz wstawanie godzinę przed wschodem słońca, a wiec jakby o 6tej wg starego czasu.
Chce przez ten przykład uzmysłowić ze żadna zmiana czasu nie wydłuży nikomu dnia, tylko sprawi, ze żeby mieć ‚teoretycznie’ dluzej światło w dzień, trzeba będzie wstawać w innym momencie nocy i kłaść się spać tez godzinę wczesniej, bo praw natury nie da się oszukać.
Wiec naprawdę nie ma co robić zamieszania w stosunku do naturalnego czasu, bo spowoduje to tylko więcej problemów niż korzyści.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#120 PostWysłany: 12 Gru 2018 11:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1134
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
Ale chyba nie rozumiesz, że większości zwolenników czasu letniego bardziej chodzi o to, co po południu, a nie to co rano. Rano to rano, trzeba wstać i iść do pracy, zero przyjemności. Natomiast jest wrzesień/październik i mało kto cieszy się na myśl o ciemnościach o godzinie 17. Wstajesz, praca, ciemno, i tak do marca/kwietnia. Jeśli to nie działa negatywnie na samopoczucie, to ja nie wiem co.

Światło rano to tylko dodatek do niezbyt przyjemniej pory przesiąkniętej obowiązkami, a światło po południu to dodatkowa godzina do wykorzystania na czynności poprawiające humor.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 145 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group