Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 72 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Komunikacja w Pradze.
#1 PostWysłany: 29 Maj 2014 14:21 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
Może ktoś podac info jak najkorzystniej poruszać się po Pradze ?
Zakładam że metro będzie najodpowiedniejsze, ale i tramwajem pewnie tez trzeba będzie gdzies podjechac i pytanie - czy w pradze funkcjonują jakies bilety łączone (na różne środki transportu) albo np. okresowe, strefowe ?
Byłem tam sporo lat temu a i wówczas nie było potrzeby przemieszczania się.
Obecnie będzie nas jedenaścioro i trzeba będzie się przemieścić choćby z hotelu w 14 dzielnicy, stąd pytanie.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Roku, 17 Lut 2016 10:29, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 29 Maj 2014 14:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
Cytuj:
jakies bilety łączone (na różne środki transportu)


Tak

warto kupić 1 lub 3 dniowe

http://www.dpp.cz/en/fares-in-prague/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 29 Maj 2014 14:44 

Rejestracja: 30 Lis 2013
Posty: 2160
srebrny
Doczu napisał(a):
Może ktoś podac info jak najkorzystniej poruszać się po Pradze ?
Zakładam że metro będzie najodpowiedniejsze, ale i tramwajem pewnie tez trzeba będzie gdzies podjechac i pytanie - czy w pradze funkcjonują jakies bilety łączone (na różne środki transportu) albo np. okresowe, strefowe ?
Byłem tam sporo lat temu a i wówczas nie było potrzeby przemieszczania się.
Obecnie będzie nas jedenaścioro i trzeba będzie się przemieścić choćby z hotelu w 14 dzielnicy, stąd pytanie.

Zależy jak często będziecie podróżować, dla mnie bardziej opłacało się kupować 40 minutowe 2x na dzień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 29 Maj 2014 14:48 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Doczu napisał(a):
Może ktoś podac info jak najkorzystniej poruszać się po Pradze ?
Zakładam że metro będzie najodpowiedniejsze,

Nie powiedziałbym. Akurat w Pradze ramwajem się jeździ najfajniej, bo wtedy widać piękno miasta, a nie jak ten kret.
Cytuj:
czy w pradze funkcjonują jakies bilety łączone (na różne środki transportu)

Nie rozumiem, co to są bilety łączone na środki transportu. Bilet jest na komunikację publiczną (w tym oczywiście pociągi), w taksówce raczej honorowany nie będzie.

Cytuj:
albo np. okresowe, strefowe ?

Od 30 minut do 1 roku:
http://www.ropid.cz/tarif-jednotlive/ce ... x1109.html
http://www.ropid.cz/tarif-jednotlive/ce ... 0x368.html
http://www.dpp.cz/jizdne/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 29 Maj 2014 14:50 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 134
Bilet całodniowy kosztuje 110 Kc i obejmuje wszystkie środki transportu, włącznie z metrem a nawet funicolarą na Petrin.
3-dniowy wychodzi niewiele taniej - 310 Kc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 29 Maj 2014 14:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 327
Loty: 31
Kilometry: 52 322
Tutaj faktycznie może się bardziej opłacać kupować 2 x dziennie. Zależy jak rozplanujecie sobie zwiedzanie centrum. Ja proponuję jednak wziąć bilety na 1 lub 3 dni. Niech was nie kusi jeździć bez biletu. Przez miesiąc jak byłem jakieś 5 razy spotkała mnie kontrola. Nawet częściej sprawdzali po zmroku. Pokuty sromotne!

Cytuj:
1500 Kč - základní přirážka při přepravě cestujícího bez platného jízdního dokladu, která se snižuje na 800 Kč, když je zaplacena na místě kontroly nebo nejpozději 15. kalendářní den ode dne kontroly v doplatkové pokladně.


Spotkałem się z tym, że obcokrajowcom wmawiali, że trzeba zawsze zapłacić wyższą stawkę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 29 Maj 2014 14:58 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Hobbes napisał(a):
Bilet całodniowy kosztuje 110 Kc i obejmuje wszystkie środki transportu, włącznie z metrem a nawet funicolarą na Petrin.

A za 160 można śmigać po całym regionie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 29 Maj 2014 14:59 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 134
Nawet jak się dojedzie do centrum, to jest ono całkiem spore i ciężko wszędzie chodzić na piechotę. A komunikacja działa bardzo dobrze, tramwaje jeżdżą co parę minut i wtedy bilet całodzienny się opłaca. Tym bardziej, że nie kosztuje on przesadnie dużo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 29 Maj 2014 16:54 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
dzięki za szybkie info.
Wychodzi nam zatem że najlepiej będzie wykupić 24h.
Rozumiem że to rzeczywiste 24h, a nie "24h" od godz 00:00 do 23:59, bo potrzebujemy trocghę pojeździć w piątek wieczorem i w sobotę.
obibok napisał(a):
A za 160 można śmigać po całym regionie.

Co rozumiesz przez "region"
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 29 Maj 2014 17:01 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 991
niebieski
24h jest czasowe, czyli do tej samej godziny następnego dnia.

Region = wszystkie strefy podmiejskie Pragi (a jest ich kilka), można sobie pojeździć pociągami linii S.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 29 Maj 2014 17:19 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
To juz wszystko jasne. Dziękuję.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 29 Maj 2014 18:11 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Doczu napisał(a):
Co rozumiesz przez "region"

Tu jest mapka:
http://www.ropid.cz/data/Galleries/59/6 ... 014-02.png
Najdalsze linie z pełną integracją sięgają do strefy 5, a bilet dobowy regionalny, z tego co widziałem w tabelce, jest nawet do 7.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 29 Maj 2014 22:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2014
Posty: 200
Loty: 124
Kilometry: 226 762
Będąc na weekend majowy w Pradze korzystałyśmy z metra tylko rano i wieczorem- aby dojechać z domu (Praha 8) do centrum.
Rzeczywiście centrum jest spore, ale atrakcje są tak blisko siebie, że nie warto kupować biletów całodziennych. Ostatniego dnia jechałyśmy w sumie 3 razy na bardzo oddalone od siebie lokalizacje (Praha 8 -> Hradczany -> Wyszehrad -> Zizkov) i również nie było potrzeby kupna całodniowego. Jesteśmy jednak chyba dość mocnymi piechurami, bo dziennie spacerowałyśmy 10-15 km :) Nogi nieco bolały (mnie akurat nie), ale warto było! Te wszystkie zakamarki... :)
24kc to 30 minut jazdy,
36kc to godzina jazdy,
110kc to bilet całodzienny,
310kc (?) to bilet trzydniowy.
_________________
http://podroz-usmiechu.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 29 Maj 2014 23:06 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Dla mnie jedną z większych atrakcji była przejażdżka linią S65. To jest taka mocno drugorzędna linia kolejowa, która wije się najpierw wiaduktami i kamieniołomami (w sąsiedztwie słynnej trasy tramwajowej na Barrandov), a potem jedzie szczytami lewobrzeżnych wzniesień, skąd miasto widać jak na dłoni. Linia obsługiwana klasycznymi motorakami (zwanymi w Polsce szynobusami), przy czym latem jeździ jeden zabytkowy (Pražský motoráček). Widok niezapomniany. Kiedyś, mając więcej czasu, wdrapałem się na tę górę pieszo i sobie szedłem tym torem. O:
http://www.bahnbilder.de/bild/tschechie ... wagen.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 29 Maj 2014 23:06 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 991
niebieski
anulkax7 napisał(a):
36kc to godzina jazdy

Nie ma takiego biletu.
Za 32 Kc jest na ważny przez 90 minut.

Reszta się zgadza.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 11 Lip 2014 15:39 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7791
czy bilet za 110 jest dniowy czy dobowy? w sensie od skasowania ważny jest 24h czy do północy? niby w internecie jest napisane że 24h, ale ktoś potwierdzi?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 11 Lip 2014 15:46 

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 176
Loty: 110
Kilometry: 176 452
Potwierdzam. Byłem w Pradze 28-29.06 i kupowałem bilet 24h. Ważny jest 24h od momentu skasowania.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Washington lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 11 Lip 2014 15:50 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
Washington napisał(a):
czy bilet za 110 jest dniowy czy dobowy? w sensie od skasowania ważny jest 24h czy do północy? niby w internecie jest napisane że 24h, ale ktoś potwierdzi?



24h :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Washington lubi ten post.
 
      
 Temat postu: bilet metro
#19 PostWysłany: 02 Wrz 2014 22:46 

Rejestracja: 08 Sie 2014
Posty: 81
witam,
czy jest jakas strona gdzie mozna kupic online bilet na metro w Pradze?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 20 Wrz 2014 16:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Cze 2013
Posty: 193
Kupno biletu nie stanowi zbyt skomplikowanej operacji. Wystarczy iść do kiosku który najczęściej znajduje się na stacji metra i kupić bilet :)

Odnośnie transportu to polecam metro. Tramwaje (z mojego doświadczenia) zupełnie nie trzymają się rozkładu jazdy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 72 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group