Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 72 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 01 Paź 2015 14:25 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 991
niebieski
correos napisał(a):
osoba w wieku 80 lat jest zwolniona z oplat za przejazd komunikacja w Pradze??
czy warunkiem koniecznym jest tutaj posiadanie czeskiego obywatelstwa :) dzieki za info

Jest zwolniona, do pewnego czasu trzeba było wyrobić jeszcze specjalny dokument, ale widzę, że obecnie już powinien wystarczyć dowód osobisty kraju UE.

Free transport: Except for PIT trains, individuals 70 and over N.B. (age must be proved with a PIT ID card, Czech ID card, EU identity card, permanent residence permit, a passport or a proof of special fare entitlement for seniors of over 70)
Góra
 Profil Relacje PM off
correos lubi ten post.
correos uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy na Zakintos: all inclusive w 4* hotelu od 1899 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy na Zakintos: all inclusive w 4* hotelu od 1899 PLN. Wyloty z 5 miast
Lato w Czarnogórze za 845 PLN. Loty z Katowic + 5 noclegów w Budvie Lato w Czarnogórze za 845 PLN. Loty z Katowic + 5 noclegów w Budvie
#42 PostWysłany: 17 Lut 2016 10:24 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 2354
Loty: 237
Kilometry: 321 205
złoty
Orientuje sie ktos czy w automatach biletowych jest mozliwosc platnosci karta?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 17 Lut 2016 10:30 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22441
@J29 W niektórych tak :)
Góra
 Profil Relacje PM off
J29 lubi ten post.
 
      
#44 PostWysłany: 17 Lut 2016 10:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Wrz 2013
Posty: 495
Loty: 35
Kilometry: 111 384
w większości widziałam tylko możliwość monet
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
J29 lubi ten post.
 
      
#45 PostWysłany: 10 Mar 2016 09:16 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 843
niebieski
Czy dojazd do starego miasta z Pragi 8 (ulica Ke Stirce) będzie w ramach normalnego biletu 1-dniowego za 110 Kc?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 10 Mar 2016 09:23 

Rejestracja: 25 Cze 2015
Posty: 25
Jak najbardziej. Dodatkowo ten bilet jest ważny np. na kolejkę na wzgórze Petřín :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Tulsa uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Praga
#47 PostWysłany: 15 Sie 2016 19:58 

Rejestracja: 21 Gru 2011
Posty: 115
Moi drodzy, pytanko. Czy jest jakaś aplikacja mobilna na androida, coś na kształt "jakdojade.pl" jeśli chodzi o Pragę? W Pradze będę od środy do soboty włącznie, głowa mi już pęka od czytania tych wszystkich stron "co zwiedzić w Pradze?". Najchętniej to spędziłbym tam ze dwa tygodnie i spokojnie wszystko pozwiedzał, bez dokładnego planowania co gdzie kiedy :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#48 PostWysłany: 15 Sie 2016 20:30 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 991
niebieski
Pubtran wygląda nieźle.
No i stronę http://spojeni.dpp.cz/ warto mieć pod ręką.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#49 PostWysłany: 15 Sie 2016 20:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1050
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Specjalnych aplikacji nie znam ale transport publiczny w mapach googla chyba w Pradze działa całkiem sprawnie.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#50 PostWysłany: 15 Sie 2016 21:46 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3305
HON fly4free
Te pytana powinny być w odpowiednim temacie, który jest już założony,
a aplikacji jest pełno, odsyłam i uzupełniam:

komunikacja-w-pradze,1441,48831?start=20#p495950

Najlepszą dla mnie apką w Pradze (również pociągi i inne czeskie i słowackie miasta) to zdecydowanie CG Transit,
jest płatna na rok czasu (znaczy rozkłady są płatne), ale do miesiąca można testować rozkłady za free, także instalacja w odpowiednim przedziale czasowym.

Pubtran nie jest zły ale dla mnie czytelniejsza mapa jest w Jízdní řády IDOS
Z kolie Praha - DPP - pražská MHD to trochę nie wypał ponieważ mapy nie ma w ogóle.

Jak ktoś ma ogarnięty Moovit to jest chyba najbardziej uniwersalną apką na wiele wiele miast na całym świecie (Praga również jest dostępna)
Przewaga to przede wszystkim podpowiedzi przy wpisywaniu w szukajce: hoteli, atrakcji turystycznych, knajp itd
https://play.google.com/store/apps/deta ... .tranzmate
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 28 Sie 2016 13:49 

Rejestracja: 21 Gru 2011
Posty: 115
Zeus napisał(a):
@J29 W niektórych tak :)

Wprawdzie odpowiadam na post z lutego ale może przyda się przyszłym odwiedzającym Pragę...

Niestety, sporo biletomatów w Pradze, zwłaszcza w tych dalszych od centrum dzielnicach, posiada tylko wrzutnik na monety i niestety... w wielu miejscach obok (kioski, sklepy, bary, etc.) na dźwięk słowa "rozmienić" (słowo to brzmi prawie tak samo po czesku jak i po polsku) wszyscy od razu odpowiadają "ne mam". Nawet w punktach kontroli (taki niby kiosk przed białą linią, przed schodami ruchomymi do metra) zwykle pani mówi to samo i odsyła do pobliskich sklepów, itp. Nie widziałem kontrolerów biletów przez całe cztery dni kiedy w Pradze byliśmy więc nie namawiam do jazdy "na gapę" dlatego zwracajcie uwagę aby mieć zawsze bilet albo bilon (oj ciężkie te monety czeskie są :D ).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 09 Sty 2017 13:20 

Rejestracja: 12 Lip 2015
Posty: 32
Mam pytanie odnośnie kolei w Pradze. Czy ktoś się orientuje czy istnieje jakiś bilet kilkudniowy bądź tzw. weekendowy? Zamierzam jezdzić na trasie Praha-Vysočany do Milovice. Jednorazowy kosztuje 59 koron, ale moze jest np bilet kilku-przejazdowy? orientuje sie ktoś może?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 09 Sty 2017 14:17 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Poszukaj na www.ropid.cz, czy to jeszcze w obrębie związku. Nie jestem pewien, a nie mam jak sprawdzić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 09 Sty 2017 15:36 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 991
niebieski
http://spojeni.dpp.cz/ mówi, że możesz jechać na miejskim bilecie za 46 Kc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 09 Sty 2017 17:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
W taryfie czeskich kolei zapłacisz normalny bilet 56 koron, jeśli kupisz powrotny, będzie razem 106 koron. Jest mała zniżka, ale powrót musi nastąpić drugiego dnia.
W taryfie miejskiej wychodzi mi podobnie jak @p27 46 koron - czyli bilet na 6 stref - Praga liczona jako 2 strefy + strefy (1-4).
Napisz ile razy i jak długo będziesz musiał jeździć tę trasę, może się znajdzie ciekawsza oferta.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 09 Sty 2017 18:08 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 991
niebieski
*powrót najpóźniej drugiego dnia (może być tego samego)

Jeszcze można pomyśleć o pojechaniu w 2 strony na jednym bilecie. http://www.dpp.cz/en/fares-in-the-periphery-areas/ jak się wyrobisz w 300 minut, to bilet kosztuje 84 Kc, tylko nie wiem jak w tym przypadku jest z liczeniem stref.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 09 Sty 2017 19:53 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
W zależności od tego, ile się chce jeździć (w tym po mieście), można kupić dobówkę na cały obszar PID za 160 Kč, ale dłuższych na obszar podmiejski nie ma.


Ostatnio edytowany przez obibok, 09 Sty 2017 22:48, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 09 Sty 2017 21:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lut 2014
Posty: 162
Loty: 106
Kilometry: 194 017
@‌raggatwins‌
A "kilka dni" to ile? Bo koleje czeskie oferują bilety tygodniowe. Ten odcinek liczy 34 km czyli zgodnie z Tabelką taki bilet kosztuje 448 CZK.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
 
      
#59 PostWysłany: 21 Sty 2017 00:29 

Rejestracja: 12 Lip 2015
Posty: 32
Beda to trzy razy TAM i Powrót. Bede tam w sierpniu dojeżdżal na festiwal i szukam najtanszego sposobu na dojazd. Dzieki wam za wszystkie odpowiedzi.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 08 Lut 2017 10:34 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3305
HON fly4free
Biorąc pod uwagę że w automatach jak są, za bilety płacić można zazwyczaj bilonem, nie zawsze go posiadamy, nie zawsze jest czas.
Ja to lubię mieć bilet od razu po wysypaniu się z np. z PB w telefonie (jeśli jest taka możliwość).
Jest apka, która, nam to umożliwia, apliacja jest nie tylko na Pragę ale na większość miast w Czechach.
Jest również możliwość opłacania parkingu w rożnych czeskich miastach.

Koszta 0,62 PLN za SMS (rejestrującego, jednorazowo) i 1,94% od wpłaty na nasze konto/portmonetki.
Apka to czeski sejf, bez problemu czyta polskie karty.
https://play.google.com/store/apps/deta ... roid&hl=pl

Przez apke można zakupić 4 standardowe bilety w Pradze, niestety nie przewidzieli bielów dla dzieci czy seniorów.
Załącznik:
dpp.cz_Fares_in_Prague_Dopravní_podnik_hlavního_města_Prahy_-_2017-02-03_22.41.18.jpg
dpp.cz_Fares_in_Prague_Dopravní_podnik_hlavního_města_Prahy_-_2017-02-03_22.41.18.jpg [ 99.02 KiB | Obejrzany 6168 razy ]



Po kolei, szybka instalacja, podjemy swój numer z +48.. na który przyjdzie kod do potwierdzenia, ustalamy PIN, podajmy email (ważne, przychodzi jakiś tam PUK)
rejestracja przez wysłanie sms-a pod czeski numer (koszt 0,62 PLN, w moim przypadku Orange)
Załącznik:
SE01.jpg
SE01.jpg [ 111.3 KiB | Obejrzany 6168 razy ]



Wszystko kilka sekund, następnie doładowujemy swój portfel.
Są 4 metody, wybieramy: Recharge--> Instantly via your mobile phone, minimalna kwota doładowania 100 CZK
Najlepiej doładować walutówką w USD.
Wybieramy metodę doładowania w naszym przypadku: Payment card (prowizja 1,94% od wartości doładowania)
Doładowanie kompletne i zakończone, mamy w swoje portmonetce 110 CZK (akurat na bilet 24h)
Załącznik:
SE02.jpg
SE02.jpg [ 121.09 KiB | Obejrzany 6168 razy ]

Załącznik:
SE03.jpg
SE03.jpg [ 107.4 KiB | Obejrzany 6168 razy ]



No to kupujemy bilet, kolejno: Buy-->Public Transport-->Wskazujemy miasto np Pragę, wyskakują nam 4 możliwe bilety do wyboru, potwierdzamy PIN-em.
I jizdenka kupiona, nasz bilet jest w zakładce: My valid tickets
Bilet wygląda jak niżej, dziwne że nie ma jakiegoś kodu QR, widocznie takie informacje kanarowi starczą.
Nie mailem jeszcze kontroli z tak zakupionym biletem, także nie wiem jak wygląda weryfikacja.

Załącznik:
SE04.jpg
SE04.jpg [ 129.04 KiB | Obejrzany 6168 razy ]

Załącznik:
SE05.jpg
SE05.jpg [ 118.33 KiB | Obejrzany 6168 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
obat89 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 72 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group