Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 12 Mar 2015 19:57 

Rejestracja: 12 Mar 2015
Posty: 2
Loty: 42
Kilometry: 105 886
Witam,

Szukam osoby/osób do wspólnego przejazdu na trasie Moskwa-->Władywostok a następnie powrót do Moskwy samolotem. Planuję czerwiec 2015 bo wtedy będzie idealna pogoda do tego, mogę się trochę dostosować jeśli chodzi o termin.

Plan wygląda w ten sposób, że dostajemy się do Moskwy (obojętnie czym), wsiadamy w pociąg i jedziemy: 2 dni jazdy, wysiadamy na 2 dni i zwiedzamy i potem jedziemy znów 2 dni itd. Oczywiście czasem możemy jechać 1,5 dnia i wysiąść na 3 dni - nie ma z tym problemu, dogadamy się.

Jestem 20-kilkuletnim mężczyzną, szukam osoby w wieku 20-32 lata, która nie ma problemu by poznawać innych i się przy tym dobrze bawić. Zresztą wszystkie kwestie osobowościowe dogadamy gdy będą zainteresowani.

Kosztowo całość liczę, że się zamknie w ok 7 000 zł przy obecnym kursie rubla, chociaż na wszelki wypadek liczę z górką 10 000, bo na tego typu wyjazdach nie lubię zbytnio oszczędzać, przy wyjściu do baru/dyskoteki albo zwiedzając rozmaite atrakcje po drodze.

Jeśli chodzi o organizację wszystkiego to mam znajomego (z PL), który w Rosji mieszkał 15 lat i wszystko tam świetnie ogarnia, więc będziemy mieć pomoc przy zakupie biletu/miejscówek i innych takich sprawach. Oczywiście podpowie też co warto po drodze robić i zwiedzić (m.in kamień na Uralu leżący dokładnie na granicy Europy z Azją czy wyjście do tajgi nad jeziorem Bajkał - mega!). Tak więc to gigantyczna wartość.

Jeśli macie jakieś pytania to śmiało, osobiście zależy mi na znalezieniu 1-3 osób, z którymi można razem odbyć tripa, poznać innych i napić się wódki w pociągu. Jeśli chodzi o mnie to w kilku miejscach już byłem i zawsze było ze mną fajnie więc i tym razem też tak będzie :-)

Trochę zależy mi na czasie bo trzeba powoli zacząć wszystko organizować więc im szybciej tym lepiej.

Pozdrawiam,
mauritius

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#2 PostWysłany: 12 Mar 2015 21:41 

Rejestracja: 28 Wrz 2014
Posty: 35
Hej :)

A nie myślałeś np. o połączeniu kolei transsyberyjskiej z transmongolską? Tak żeby zamiast do Władywostoku dostać się do Chin? I z Pekinu z powrotem samolotem? Wydaje się to też ciekawą opcją ;).

Na ile czasu planujesz taką podróż? (na ile dni łącznie planujesz ten wypad)

Ogólnie pomysł fajny, to jeden z moich "must do" w życiu ;). Planowałem go jednak nie na ten rok :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 13 Mar 2015 01:53 

Rejestracja: 12 Mar 2015
Posty: 2
Loty: 42
Kilometry: 105 886
A właśnie, bo nie napisałem: 2,5 tygodnia całość.

Zastanawiałem się nad transmongolską, ale to mega wydłuży cały pobyt (pod 4 tygodnie nawet), a urlop tego może już nie znieść. A poza tym jechać koleją transsyberyjską i nie być we Władywostoku to jak być w Rzymie i nie zobaczyć papieża. Dlatego na chwilę obecną taki plan ułożyłem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 13 Mar 2015 22:33 

Rejestracja: 28 Wrz 2014
Posty: 35
mauritius napisał(a):
jechać koleją transsyberyjską i nie być we Władywostoku to jak być w Rzymie i nie zobaczyć papieża.

To raczej nie jest zbyt dobre porównanie, bo po pierwsze Papież wcale nie jest wyznacznikiem największej atrakcji Rzymu, a po drugie ludzie mają różne upodobania co do tego co chcą zobaczyć podczas swoich podróży. Sam zresztą będąc w Rzymie nie widziałem Papieża - tyle tylko, że ja celowo tego nie zrobiłem, bo nie miałem na to ochoty i nie była to dla mnie priorytetowa "atrakcja".

Równie dobrze można napisać: "jechać koleją transsyberyjską i nie zahaczyć o kolej transmongolską to tak jakby [coś tam coś tam]". Ile ludzi, tyle upodobań. Ja i zapewne wiele innych osób wolałaby jednak pojechać do Pekinu zamiast do Władywostoku. No, ale 2,5 a 4 tygodnie to jest już jak najbardziej jakiś sensowny argument.

Ja w tym roku się raczej nie piszę, bo mam inne destynacje na oku, nie mniej jednak życzę powodzenia ;).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group