Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 148 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 24 Lut 2011 13:16 

Rejestracja: 23 Sie 2010
Posty: 33
Czy ktoś juz był w Wilnie z Simpleexpressem? Czy jeśli mam bilet z Zachodniego mogę wsiąśc na Centralnym?
Jadę 4.03
Czy na granicy można w nocy kupic lity ?
Może ktoś wie jak dojechac do Ecotel`u ?
Jakieś przydatne wskazówki z Wilna :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN
All inclusive w Grecji: tydzień na wyspie Lesbos za 2296 PLN. Wylot z Katowic All inclusive w Grecji: tydzień na wyspie Lesbos za 2296 PLN. Wylot z Katowic
 Temat postu: Re: WILNO
#2 PostWysłany: 24 Lut 2011 13:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2010
Posty: 580
Ja miałem bilet kupiony na Zachodni, a bez problemu wsiadałem na Centralnym. Co do wymiany waluty to polecam mbank i kartę mastercard (bezprowizyjna wypłata za granica w każdym bankomacie i po kursach lepszych od kantorów)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: WILNO
#3 PostWysłany: 09 Mar 2011 13:05 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6154
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Podbijam.
Ma ktoś jakieś uwagi co do Wilna, co tam można robić prze 3 dni
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: WILNO
#4 PostWysłany: 09 Mar 2011 16:15 

Rejestracja: 15 Wrz 2010
Posty: 136
Byłem w Wilnie właśnie simpleexpressem i powiem, że nawet spoko :)
co do wymiany na lity to w Wilnie bez problemu można wymienić bo kantorów bardzo dużo i kurs lepszy niż w Warszawie, a na granicy się autobus nie zatrzymuje tylko w Kownie jakaś tam przesiadka jest dla tych co jadą do Rygi i dalej..

3 dni w Wilnie to bardzo dużo, ogólnie może nawet za dużo bo to dość małe miasteczko. Byłem tam 2 dni i w sumie dość dużo zobaczyłem -co można zobaczyć- i wszystko na piechotę bo jak się na mapie zobaczy to miasto ma 5 x 5 km.
Wilno to głównie kościoły, cmentarze, baszta Giedymina, wieża telewizyjna, muzea, jest też sporo restauracyjek. Ceny mniej więcej jak w Polsce tylko, że w litach czyli te 10-20% drożej wszystko wychodzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: WILNO
#5 PostWysłany: 12 Mar 2011 02:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
JIK napisał(a):
Podbijam.
Ma ktoś jakieś uwagi co do Wilna, co tam można robić prze 3 dni

ze wszystkich miejsc w tych okolicach, najlepsze są Troki i zdecydowanie polecam tam jechać, zwłaszcza przy ładnej pogodzie.
A takto stare miasto Wileńskie na spokojnie. Szału nie ma, ale jest ładne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: WILNO
#6 PostWysłany: 01 Wrz 2011 18:02 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 9
Loty: 2
Kilometry: 2 689
Witam

Czy był ktoś może w Trokach przy okazji wizyty w Wilnie? Jadę Simple Expresem do Wilna i przy okazji chciałbym odwiedzić zamek w Trokach. Orientuje się ktoś może jak jest z dojazdem z Wilna do Troków? A mianowicie: czy często kursuje autobus/pociąg, jaki mniej więcej koszt i czy zamek jest daleko czy też blisko od stacji/przystanku w mieście.

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: WILNO
#7 PostWysłany: 01 Wrz 2011 18:22 

Rejestracja: 11 Lis 2010
Posty: 121
Ja właśnie tydzień temu wróciłem z Wilna.
Tak jak piszą poprzednicy popieram, iż 3 dni na Wilno to bardzo dużo czasu. My rozpoczynając zwiedzanie od rana od Ostrej Bramy, idąc głównym deptakiem wzdłuż którego jest większkośc atrakcji, zrobiliśmy je w jeden dzień. Oczywiście oprócz Ostrej Bramy polecam poszukanie śladów Mickiewicza... Pomnik oraz małe muzeum Mickiewicza gdzie jego szef świetnie opowiada on naszym wieszczu. Polecamy również zobaczyć cerkwie pzy głównym deptaku.
Jak jedziesz Simpleexpress rozważyłbym czy nie wysiąść w Kownie. To bardzo sympatyczne i ładne miasteczko jest również warte zobaczenia. Ładna starówka, baaardzo długi deptak, no i nasza szkolna lekturowa rzeka - Niemno.
Uważam że jeden dzień w Kownie i dwa dni w Wilnie w zupełności wystarczą.
Autobusy z Kowna do Wilna jeżdżą co 20 minut z tamtejszego dworca autobusowego. Koszt to 20 litów, podróż trwa nieco ponad godzinę. Autobusy jeżdzą do późnych godzin wieczornych.
Odnośnie pieniędzy to pełno kantorów, a zawsze w każdym bankomacie wypłacisz sobie lity.
Pozdrawiami życzę udanej podróży!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: WILNO
#8 PostWysłany: 03 Lis 2011 16:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2011
Posty: 597
niebieski
Czy był ktoś może w Trokach przy okazji wizyty w Wilnie? Jadę Simple Expresem do Wilna i przy okazji chciałbym odwiedzić zamek w Trokach. Orientuje się ktoś może jak jest z dojazdem z Wilna do Troków?
jeżdzi tam jakiś autobus, bus, pks ? cenowo jak to wygląda ?
_________________
Proszę, wejdź i kliknij. Możesz pomóc innym :)
www.pajacyk.pl
www.wyklikajzywnosc.pl
www.okruszek.org.pl
www.pustamiska.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: WILNO
#9 PostWysłany: 04 Lis 2011 13:49 

Rejestracja: 03 Kwi 2010
Posty: 152
Dojedziesz pociągiem do Trok. Tam jest krańcowa stacja. Odjazd z dworca kolejowego w Wilnie, nie pamiętam ale bilet coś ok. 8 ltl kosztował w jedną stronę, pociąg jedzie jakieś 45 min. Z dworca w Trokach pieszo do zamku masz do przejścia jakieś 3 km. Sprawdź na mapach, dworzec kolejowy jest na samym początku miasta 500 metrów od autobusowego na południe, niedaleko ronda Vilnius, Prienai, Alytus, Kaunas.
_________________
Pozdrawiam Piotrek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: WILNO
#10 PostWysłany: 04 Lis 2011 16:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2011
Posty: 50
Loty: 48
Kilometry: 89 809
matys napisał(a):
Ja właśnie tydzień temu wróciłem z Wilna.
Tak jak piszą poprzednicy popieram, iż 3 dni na Wilno to bardzo dużo czasu. My rozpoczynając zwiedzanie od rana od Ostrej Bramy, idąc głównym deptakiem wzdłuż którego jest większkośc atrakcji, zrobiliśmy je w jeden dzień. Oczywiście oprócz Ostrej Bramy polecam poszukanie śladów Mickiewicza... Pomnik oraz małe muzeum Mickiewicza gdzie jego szef świetnie opowiada on naszym wieszczu. Polecamy również zobaczyć cerkwie pzy głównym deptaku.
Jak jedziesz Simpleexpress rozważyłbym czy nie wysiąść w Kownie. To bardzo sympatyczne i ładne miasteczko jest również warte zobaczenia. Ładna starówka, baaardzo długi deptak, no i nasza szkolna lekturowa rzeka - Niemno.
Uważam że jeden dzień w Kownie i dwa dni w Wilnie w zupełności wystarczą.
Autobusy z Kowna do Wilna jeżdżą co 20 minut z tamtejszego dworca autobusowego. Koszt to 20 litów, podróż trwa nieco ponad godzinę. Autobusy jeżdzą do późnych godzin wieczornych.
Odnośnie pieniędzy to pełno kantorów, a zawsze w każdym bankomacie wypłacisz sobie lity.
Pozdrawiami życzę udanej podróży!


Gwoli ścisłości przez Wilno nie płynie Niemen, ani tym bardziej Niemno ;)
Przez miasto płynie Wilia (lit. Neris) i Wilejka(lit.Vilnia). Zrestą Wilejka wpada do Wilii przy Starym Mieście, pomiędzy Górą Zamkową, a Górą Trzech Krzyży.

pozdrawiam serdecznie,
Nurnee
mod
Grzegorz40 napisał(a):
Gwoli ścisłości matys pisał o Kownie, a tam jak najbardziej Niemen ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: WILNO
#11 PostWysłany: 04 Lis 2011 17:44 

Rejestracja: 23 Sie 2010
Posty: 33
Jechaliśmy autobusem z dworca. Troki polecam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: WILNO
#12 PostWysłany: 18 Mar 2012 23:42 

Rejestracja: 27 Sie 2011
Posty: 31
Właśnie wróciłam z dwudniowej wycieczki do Wilna z SimpleExpresem- wyjazd w czwartek o 20.30. Na miejscu byliśmy w piątek o 6 rano. Autobus zapełniony w 30%. W samym Wilnie polecam chodzić wszędzie na piechotę- nie ma sensu kupować żadnych biletów bo wszędzie jest blisko. Jeden dzień intensywnego zwiedzania w zupełności wystarczy. Polecam również wycieczkę do zamku w Trokach. Autobus z dworca głównego kosztował 6lt i jechał ok 40 minut. Po przyjeździe na dworzec można wziąć z informacji autobusowej rozkład autobusów wilno-troki-wilno. Jeśli ktoś jest studentem warto we wszystkich zwiedzanych obiektach pokazywać legitymację- zniżki są wszędzie i to dosyć spore.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: WILNO
#13 PostWysłany: 29 Lip 2012 22:51 

Rejestracja: 06 Maj 2012
Posty: 41
Zaktualizuje trochę wpis poprzednika, obłożenie na rejsach do Wilna oraz z Wilna 100% tak było 24.07 i 29.07. Najbliższa informacja turystyczna znajduje sie w budynku dworca kolejowego który jest 5min drogi od dworca autobusowego.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: WILNO
#14 PostWysłany: 06 Sie 2012 17:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2010
Posty: 324
Loty: 85
Kilometry: 133 834
niebieski
Dojazd
Autobusy Simple Express są nowe, a przez to komfortowe i wygodne. Genialną sprawą są tablety przed każdym pasażerem. Wgrane są w nie m.in.: filmy, muzyka, gry, dlatego podróż fajnie mija :) Trzeba mieć swoje słuchawki. Jeśli ktoś zapomniał można je kupić za 9 zł u kierowcy. Autobusy zatrzymują się na dworcu, czyli Stotis. Obok jest dworzec kolejowy, w którym znajduje się informacja turystyczna (darmowe mapki), a także McDonald`s. W budynku dworca autobusowego na górze jest supermarket Iki. Z przystanku Stotis rozpoczynają jazdę niemal wszystkie autobusy, dlatego dojazd wszędzie jest łatwy.

Zwiedzanie
Wszystko co interesujące w Wilnie można "zaliczyć" w jeden dzień na nogach. Darmowy przewodnik z mapką można ściągnąć sobie ze strony: http://www.vilnius-tourism.lt/pl/vtic/uslugi/wydawnictwa/

Troki
Odjazd z dworca autobusowego. Połączeń jest masa, również w niedzielę, dlatego do Trok dojedziemy bez problemu. Rozkład jazdy dostaniemy np. w informacji na dworcu. Przejazd to ok. 25-30 min. Cena biletu w jedną stronę - 6 litów. Po wyjściu z autokaru w Trokach kierujemy się w prawo i idziemy wzdłuż jeziora. Do zamku jest ok. 3 kilometry. Po kilku minutach spaceru miniemy informację turystyczną, gdzie możemy zaopatrzyć się w mapkę. Generalnie w Trokach nie da się zgubić. Zamek bardzo fajny. Wstęp dla studentów 6 litów. Jest sporo komnat do zwiedzania, można pocykać fajne zdjęcia. Przed mostami prowadzącymi do zamku są knajpki, beczki z pysznym kwasem chlebowym :), można wypożyczyć rowerek wodny i pływać po jeziorze (18 litów / h).
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: WILNO
#15 PostWysłany: 07 Sie 2012 22:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2012
Posty: 149
W weekend wybieram się do Wilna i chciałbym od razu udać się do Trok, stąd moje pytanie czy w budynku dworca jest jakiś dobry kantor i czy w niedzielę będzie otwarty ok. 9-tej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: WILNO
#16 PostWysłany: 07 Sie 2012 23:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2010
Posty: 324
Loty: 85
Kilometry: 133 834
niebieski
Jest kantor, ale czy będzie otwarty o 9 w niedzielę to nie mam pojęcia.
Ja brałem pieniądze z bankomatu na dworcu (mam konto w mBanku).
Przelicznik wyszedł 1 lit = 1,28 zł, a w kantorach w Polsce było 1,3, więc jeden grzyb.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: WILNO
#17 PostWysłany: 07 Sie 2012 23:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2011
Posty: 1072
Loty: 14
Kilometry: 31 648
srebrny
skok napisał(a):
W weekend wybieram się do Wilna i chciałbym od razu udać się do Trok, stąd moje pytanie czy w budynku dworca jest jakiś dobry kantor i czy w niedzielę będzie otwarty ok. 9-tej?


jest - ale kursu nie miał najlepszego, po za tym tam obowiązuje na Litwie sztywny kurs lita, więc banki sprzedają w zbliżonym, po drugie obowiązuje prowizja przy wymianie od 2 -4,5 lita widziałem, na dworcu będzie było chyba 4,50 lita od transakcji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: WILNO
#18 PostWysłany: 08 Sie 2012 20:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2012
Posty: 149
Dzięki za info, jednak odpuszczę kantory, bo sobie przypomniałem, że z konta w Deutsche Banku, też nie mam prowizji wypłacając za granicą;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: WILNO
#19 PostWysłany: 28 Paź 2012 22:59 

Rejestracja: 06 Paź 2012
Posty: 375
Obok dworca autobusowego jest bank, który wymienia walutę we wszystkie dni tygodnia od rana do nocy a być może przez całą dobę.
_________________
http://banner.flightdiary.net/szczepan
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: WILNO
#20 PostWysłany: 18 Mar 2013 12:29 

Rejestracja: 03 Lut 2013
Posty: 10
czy na dworcu autobusowym jest przechowalnia bagazu? nie usmiecha mi sie jechac z wszystkim na zwiedzanie Trokow (a w Wilnie bede przelotem wawa-tallinn)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 148 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group