Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 13 Gru 2019 22:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Gru 2015
Posty: 274
Cześć.
Możliwe, że będziemy próbowali zdobyć Kilimandżaro pomiędzy 23 października do 30 października 2020. My czyli żona i dwie córki.
Szukam dodatkowo chętnych na wejście, może uda się wynegocjować lepszą cenę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Czarnogórze: 5 dni w 4* hotelu ze śniadaniami za 1171 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w Czarnogórze: 5 dni w 4* hotelu ze śniadaniami za 1171 PLN. Wylot z Krakowa
Boże Ciało w Egipcie: all inclusive w 4* hotelu od 2111 PLN. Wyloty z 5 miast Boże Ciało w Egipcie: all inclusive w 4* hotelu od 2111 PLN. Wyloty z 5 miast
#2 PostWysłany: 14 Gru 2019 08:00 
Moderator forum

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Masz już bilety do JRO? Ile zakładasz przeznaczyć na zdobywanie góry i koszty?
_________________
Tu był link do flightradar
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 14 Gru 2019 19:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Gru 2015
Posty: 274
@Gadekk
Nie mam jeszcze biletów. Mam upatrzone, w odpowiedniej dla nas cenie.
5-7 dni na wejście, zależnie od drogi, koszta w granicach $1200 za osobę, jakby było więcej chętnych to pewnie można by się targować
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 15 Gru 2019 19:45 

Rejestracja: 15 Gru 2019
Posty: 3
Cześć
masz doświadczenie we wchodzeniu na ten masyw? z kim chcesz negocjować, masz przewodników? :) być może chętnie bym się dołączyła z facetem, tez planowaliśmy wyjazd, ale bliżej okolic września ale z poleconą ekipą i chyba raczej jako zrorganizownay wypad. Nie mamy doświadczenia w Agencjach wypraw, ale może @micnur powiesz coś o tym: https://4challenge.org/wyprawy/wyprawa- ... -w-10-dni/ Opłaca się? Bo w sumie o tej opcji myśleliśmy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 15 Gru 2019 22:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Gru 2015
Posty: 274
@bonton2,
Odpowiadając na Twoje pytania.
Będzie to pierwszy raz, kiedy będziemy próbować zdobyć ten szczyt.
Negocjować chcę z jedną z agencji polecanych tutaj przez poprzednich uczestników tychże wypraw, jest kilka wzmianek na naszym forum.
Opcja, którą podałaś jest fajna dla tych co lubią trochę wygody oraz mają czas, my niestety tego drugiego nie mamy. Jesteśmy sztywno uwiązani terminu szkołami dzieci, a że znalazłem przelot w odpowiedniej cenie, to się poważnie zastanawiamy. Nasza opcja jest atrakcyjniejsza cenowo, bo przelot zamkniemy w granicach 1800 zł za osobę plus około 1200$ już na miejscu za przewodników, tragarzy i całą resztę.
Góra
 Profil Relacje PM off
malawita lubi ten post.
malawita uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 13 Sty 2022 02:23 

Rejestracja: 21 Cze 2016
Posty: 516
niebieski
@Micnur udało się i zmiesciłeś w tych kosztach ?
A jak z napiwkami ?
_________________
Zamiast dziękuję klikamy „Lubię” / „Pomocny post”, jeśli tak jest.

Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 20 Sty 2022 21:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Gru 2015
Posty: 274
@malawita

Nie miałem okazji, bo żona się rozmyśliła :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off
malawita lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 20 Sty 2022 22:16 

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 403
Loty: 178
Kilometry: 329 695
niebieski
@malawita napiwki sa obowiazkowe, bo to czesto jedyne wynagrodzenie tragarzy, kucharza czy przewodnikow, zwlaszcza gdy za trek zaplacisz tylko 1200 usd. Poczytaj watek na tym forum o kosztach wejscia, spora ich czesc to oplaty za wejscie do Parku Narodowego. I wez pod uwage, ze tragarzy bedzie kilku. Byla nas 3 a calej swity chyba z 15 osob, i kazdej tej osobie trzeba bylo zostawic napiwek.
Góra
 Profil Relacje PM off
malawita lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 20 Sty 2022 22:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2362
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Ja wybieram się w lutym na Kilimandżaro. Dwa biura podały cenę ok. 300 - 320 USD za napiwki i myślę, że tyle trzeba doliczyć do kosztów podanych przez biura.
Góra
 Profil Relacje PM off
horacy19 lubi ten post.
horacy19 uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 21 Sty 2022 03:38 

Rejestracja: 21 Cze 2016
Posty: 516
niebieski
agnieszka.s11 napisał(a):
@malawita napiwki sa obowiazkowe, bo to czesto jedyne wynagrodzenie tragarzy, kucharza czy przewodnikow, zwlaszcza gdy za trek zaplacisz tylko 1200 usd. Poczytaj watek na tym forum o kosztach wejscia, spora ich czesc to oplaty za wejscie do Parku Narodowego. I wez pod uwage, ze tragarzy bedzie kilku. Byla nas 3 a calej swity chyba z 15 osob, i kazdej tej osobie trzeba bylo zostawic napiwek.


Tak dzięki, właśnie tu przeczytałam:

koszt-wejscia-na-kilimandzaro,367,40307&hilit=napiwki?start=0#p324897
_________________
Zamiast dziękuję klikamy „Lubię” / „Pomocny post”, jeśli tak jest.

Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 22 Sty 2022 03:56 

Rejestracja: 21 Cze 2016
Posty: 516
niebieski
Darek M. napisał(a):
Ja wybieram się w lutym na Kilimandżaro. Dwa biura podały cenę ok. 300 - 320 USD za napiwki i myślę, że tyle trzeba doliczyć do kosztów podanych przez biura.

Czy te napiwki to od osoby, gdy będzie 2 uczestników ?
_________________
Zamiast dziękuję klikamy „Lubię” / „Pomocny post”, jeśli tak jest.

Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 22 Sty 2022 22:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2362
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Od osoby. Do opłacenia będzie 1 przewodnik, 1 kucharz i 3 tragarzy.

Takie widełki mi z kolei podała jedna z firm za dzień:
-Guide: $15-$20 per day per guide x1
-Cook: $10-15 per day for cook x1
-Porters: $8-10 per day per porter x3
Góra
 Profil Relacje PM off
malawita uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 23 Sty 2022 19:30 

Rejestracja: 21 Cze 2016
Posty: 516
niebieski
Wielkie dzięki, czyli obowiązkowe napiwki to spory dodatkowy wydatek, który musi być wkalkulowany w koszty.
_________________
Zamiast dziękuję klikamy „Lubię” / „Pomocny post”, jeśli tak jest.

Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 24 Sty 2022 13:10 

Rejestracja: 24 Sty 2022
Posty: 2
Witam! Szukam osób które chciałyby dołączyć do mnie i mojej dziewczyny na Kilimandżaro. Trekking zaplanowany jest od 27.02 drogą Machame (6 dni) z Altitude Adventures. Cena, na jaką się umówiliśmy to 1400$/os. + około 300$/os. za napiwki. Po Kili planujemy safari i Zanzibar. W Tanzanii spędzimy 3 tygodnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 17 Wrz 2023 13:03 

Rejestracja: 17 Wrz 2023
Posty: 1
Czesc wszystkim! Jak tam, juz po wyprawie- udalo sie dojsc na Kili? Ja chetnie sie dolacze jesli ktos jest rowniez zainteresowany
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 14 Sty 2024 22:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
Witam,
Chodzi i po głowie chęć zdobycia szczytu, wiem ze lokalna agencja niezbędna, ma ktoś sprawdzony kontakt, do tego nie drogi to będzie już w ogóle pełnia szczęścia :)
termin coś miedzy sierpniem a październikiem, do tego chcemy dorzucić Serengeti i jakiś inny park narodowy.
Jak macie aktualne stawki będę wdzięczny za informacje.
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 14 Sty 2024 22:39 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22634
O.o o.O

koszt-wejscia-na-kilimandzaro,367,40307
Góra
 Profil Relacje PM off
Dryblas uważa post za pomocny.
 
      
#18 PostWysłany: 15 Sty 2024 12:24 

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 403
Loty: 178
Kilometry: 329 695
niebieski
sprawdz sobie Kilisa Tours, bylam z nimi i bardzo polecam, cena byla bardzo przystepna. Maja strone internetowa
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group