Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 165 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 30 Lis 2017 16:28 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Czy na tym lotnisku są szafki bagażowe czy tylko standartowa przechowalnia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#102 PostWysłany: 30 Lis 2017 16:45 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Nicoletta Nicowska napisał(a):
Ooo dzieki, to super, myslalam ze nie mozna odbierac bagazu jak ma sie dluzszy przystanek :)



wez co niezbedne do podrecznego...po kiego wala masz sie bujac z walizka
Góra
 Profil Relacje PM off
tartal lubi ten post.
 
      
#103 PostWysłany: 17 Gru 2017 12:32 

Rejestracja: 22 Sie 2015
Posty: 11
Niedawno, 23.11 wraz z partnerką mieliśmy 6h przesiadki w KBP podczas lotu do Bankoku. Opiszę moją propozycję spędzenia czasu dla leniuchów.
Wylądowaliśmy o 13:35 mając w planach po prostu zjedzenie dobrego obiadu. Postanowliśmy odpuścić Kijów a zajrzeć do Boryspola. Pogoda już prawie zimowa a my ubrani w bluzy z kapturem zatem odpuściliśmy jakiekolwiek spacerowanie. Opuszczenie lotniska nie było żadnym problemem - zwykła kontrola paszportowa. Na lotnisku połączyłem się do WiFi i zamówiłem Ubera. Wygląda na to że stawka do Boryspola jest stała i niezależnie od końcowej destynacji transport kosztował 130 UAH (18.36 PLN). Wolałem zamówić cokolwiek przez aplikację, aby nie dać się później oszukać.

Pojechaliśmy do restauracji, która chyba nazywa się Aleksander.
http://restoranmed.com.ua
googlemaps: goo.gl/eNudgi
Wybrałem ją, ponieważ podobały mi się tandetne złote ściany oraz miała wysokie oceny w google maps.
Po 10 minutach dojechaliśmy na miejsce Uberem z rozbitą przednia szybą. Naszym oczom ukazała się hybryta taniej czynszowej kamienicy położonej na ozdobionym w kolumny wejściu do restauracji. Po wejściu znaleźliśmy się z ozdobnym przedpokoju z szatnią i konsolą DJ'ską. Na wprost widoczna sala restauracyjna była pusta, ale odnależliśmy kelnerkę w bocznej sali bilardowej. Wtedy też zrozumieliśmy, że język angielski nie będzie dziś używany.

Zajęliśmy miejsca i otrzymaliśmy menu w języku ukraińskim. Po podłączeniu do WiFi włączyłem wcześniej przygotowaną aplikację google translate, która tłumaczyła nam menu po wykonaniu zdjęcia i przekonwertowaniu go na tekst.
Spędziliśmy tam w sumie około 3h zamawiając m. in. krem z kurczaka, soliankę, (barszczu niestety nie mięli), kotlet po kijowsku, kurczaka w sosie BBQ (pyszny!), naleśniki z wiśniami (prawdziwe przetwory wiśniowe w środku), oraz kilka herbat i kaw. Atmosfera była bardzo sympatyczna, kelnerka bardzo się starała. Zdradziła, że nigdy "nie widziała nikogo z Europy" i poprosiła o selfie ;)
Za 3h przyjemności zapłaciliśmy 459 UAH, wszystko nam bardzo smakowało a jesteśmy wymagający.
Wadą było to, że byliśmy jedynymi gośćmi, mimo to jedzenie było bardzo świeże. Dziwnie też w tych wnętrzach wyglądały takie zwykłe tanie talerze Luminarkowe.

Jeśli odwiedzicie restaurację i będziecie zadowoleni z jedzenia i obsługi, rozważcie zostawienie napiwku, niestety widać ekonomiczne różnice.

W drogę powrotną również udaliśmy się Uberem. Tym razem nie było stałej stawki a aplikacja wyliczyła kwotę 68.70 UAH. Przejście kontroli lotniskowej i dostanie się do samolotu również nie było żadnym problemem.

Alternatywnie rozważaliśmy "Highland Pub & Grill" lub "Stara Vezha Hotel" ale tandetne złote ścianki były zbyt dużą pokusą. Mam nadzieję, że komuś się przyda wersja dla leniuchów i zmarźluchów.

Załączniki:
Komentarz do pliku: rachunek
DSC_0594.jpg
DSC_0594.jpg [ 622.44 KiB | Obejrzany 3099 razy ]
Komentarz do pliku: klimatyczne, "złote" wnętrza.
DSC_0590.jpg
DSC_0590.jpg [ 508.47 KiB | Obejrzany 3099 razy ]
Komentarz do pliku: pyszne naleśniki z prawdziwymi przetworami wiśnowymi (uwaga na pestki)
DSC_0593.jpg
DSC_0593.jpg [ 512.71 KiB | Obejrzany 3099 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#104 PostWysłany: 18 Lut 2018 17:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2011
Posty: 350
niebieski
A jak wygląda czasowo przesiadka w drugą stronę tzn. z lotu krajowego na międzynarodowy? Ktoś może przerabiał? Mam bowiem (na osobnej rezerwacji) bilet z Lwowa do Kijowa gdzie ląduje planowo o 18:15. Bagaż tylko podręczny. I o 19:30 odlot także UIA do Stambułu. Czyli do boardingu mam jakieś 45 minut... Skoro przylatuje lotem krajowym to kontrola paszportowa po wejściu na terminal odpada, więc mogę od razu iść na tranzyt i tam przejść dopiero kontrolę przed wylotem? UIA na lotach krajowych zawsze jest tam podpięta pod rękaw? Terminal jest tylko jeden, a loty krajowe to tylko inne piętro, tak?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 18 Lut 2018 18:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Wygląda podobnie tylko procedury są odwrotnie. Musisz wyjść z krajowego terminala (tam chyba nie ma nawet technicznej możliwość wyjścia przez rękaw). Potem security a następnie kontrola paszportowa i do gejtu. To ostatnie może zająć odrobinę więcej czasu niż w terminalu krajowym.

Nigdy nie doświadczyłem dużych kolejek w terminalu międzynarodowym. W razie czego zawsze można poprosić o przepuszczenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 08 Mar 2018 21:44 

Rejestracja: 08 Sty 2012
Posty: 18
Czy w Kijowie mają manię stemplowania kart pokładowych przy kontroli bezpieczeństwa czy paszportowej?

Skoro UIA czy LOT dopuszczają możliwość kart mobilnych, to chyba ich nie stemplują...

Ktoś ma jakieś doświadczenie w tej kwestii?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#107 PostWysłany: 08 Mar 2018 22:04 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Na Zhulianach stemplują karty i oczywiście paszporty, nie wiem jak na Boryspolu z kartami pokładowymi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 08 Mar 2018 22:32 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
@Mikegs mi na Boryspilu przy kontroli bezpieczeństwa na transferze nie stemplowali karty pokładowej (ani, rzecz jasna, paszportu, tylko przeglądali).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#109 PostWysłany: 10 Mar 2018 00:16 

Rejestracja: 09 Mar 2018
Posty: 4
Mój pierwszy taki lot:
Czy przylatując do KBP o 12:20 a mając wylot do WAW o 14:50 na osobnych biletach i z walizkami zdążę ??
Nie wiem czy będę musiał odbierać i ponownie nadawać bagaż.
Przylecę z CMB przez DOH.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 10 Mar 2018 00:29 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
Jeśli lecisz innymi liniami (a zgaduję, że tak), to musisz przejść kontrolę paszportową, odebrać walizki, nadać je w check-inie, następnie udać się na kontrolę bezpieczeństwa i znowu paszportową.

2,5 godziny to moim zdaniem ma styk. Jeśli nie będzie opóźnień, powinno się udać, choć wystarczy pół godziny spóźnienia samolotu z Dohy i będzie nerwowo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#111 PostWysłany: 18 Mar 2018 08:44 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 330
Zgadzam się, że 2,5h to niewiele. O ile dobrze pamięta miałam ok 1,5h na przesiadkę na jednym bilecie i widząc kolejkę do kontroli paszportowej/bezpieczeństwa spojrzałam na zegarek. Długa "kolejka", ludzie się wpychają. Bardzo mało stanowisk. Pani celniczka bardzo dokładnie przeglądała moje zakupy z wolnocłówki.
Startując z Kijowa trzeba się przygotować na kolejki: 1. przy wejściu na lotnisko, 2. do nadania bagażu 3. ??? nie pamiętam sprawdzanie biletu/paszportu przed kontrolą 4. kontrola bezpieczeństwa tu też szło wolno bo obrażony na wszystkich celnik nie chciał rozmawiać po angielsku 5. do kontroli paszportowej. Kolejna kolejka była do gate, później do busika, i do samolotu. :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#112 PostWysłany: 19 Mar 2018 16:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 496
Loty: 332
Kilometry: 605 239
niebieski
Hej,
Ktoś, coś na świeżo o saloniku? Widzę na stronie, że wejście na 2 h to koszt 650 UAH (ok. 20 eur). Z powodu wspaniałych zmian w rozkładzie UIA będę miała 4, zamiast 2 godzin przesiadki. Myślicie, że inwestycja opłacalna?
_________________
http://www.liswplecaku.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#113 PostWysłany: 19 Mar 2018 16:30 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 330
Niestety nie byłam w saloniku. Natomiast lotnisko jest nudne ale wielkie. Jeśli czeka cię długa podróż pewnie warto, bo cena OK. Nie ma natomiast tam problemu, żeby na lotnisku znaleźć jakiś cichy kąt na pracę czy poczytanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#114 PostWysłany: 27 Mar 2018 16:39 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
ja bylem tydzien temu w saloniku. dupy nie urywa. jedynie kawa na plus. chyba szkoda 20e

za 20 e wsiadz w ubera i pojedz do najblizszej knajpy
Góra
 Profil Relacje PM off
Kasica88 uważa post za pomocny.
 
      
#115 PostWysłany: 27 Mar 2018 23:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Zadaję to pytanie chyba tylko po to, żeby się upewnić że taka przesiadka jest śmiertelnie ryzykowna:

WAW-KBP 16:05-18:35 na KBP-DXB o 19:25 (0:50 rozkładowego luzu)

Na powrocie już wyglada to realniej ale czy jest to w miarę bezpieczne ?

DXB-KBP 04:05-08:05 na KBP-WAW o 9:45 (1:40 rozkładowego luzu)
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#116 PostWysłany: 27 Mar 2018 23:54 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
Jest realna, jak przyleci o czasie. Jak nie, to będzie problem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#117 PostWysłany: 28 Mar 2018 09:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 984
Loty: 635
Kilometry: 703 614
niebieski
Tomo14 napisał(a):
Zadaję to pytanie chyba tylko po to, żeby się upewnić że taka przesiadka jest śmiertelnie ryzykowna:

WAW-KBP 16:05-18:35 na KBP-DXB o 19:25 (0:50 rozkładowego luzu)


Sam kupiłeś taki bilet, czy wyszło po zmianie rozkładu UIA? Masz to na 1 bilecie? Na dwóch osobnych może być problem.
Mi po zmianie wyszło podobnie (miałem 2 osobne rezerwacje), ale zadzwoniłem na infolinie i zmienili mi na lot, który chciałem. Mnie akurat pasowało polecieć do KBP dzień wcześniej, ale mogłem tez wybrać poranny z WAW w ten sam dzień.
Te 40 min to mega ślisko
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#118 PostWysłany: 28 Mar 2018 18:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
@tomwie

Na jednym bilecie to nawet bym nie pytał, bo to wtedy problem UIA nie mój.
Tyle, że taki bilet jest ponaddwukrotnie droższy niż 2 pojedyncze.

Myslałem o locie docelowo do Dubaju bez żadnych dalszych transferów więc przy jednym bilecie obsuwa nie byłaby mi straszna no ale chcę kupić 2 pojedyncze bo taniej.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#119 PostWysłany: 29 Mar 2018 18:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Dla zainteresowanych jakie jedzenie dostaje się za te 20 EUR. To co ma zdjęciu wygląda zdecydowanie najlepiej z dostępnego asortymentu - generalnie poziom dawnego baru mlecznego. Tyle tylko, że jeszcze alkohole można dostać.Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#120 PostWysłany: 02 Kwi 2018 19:50 

Rejestracja: 04 Maj 2015
Posty: 13
Warszawa - Teheran, czasu mało, bez bagażu, dwa bilety.

Ze strony lotniska wynika, że przy transferach trzeba iść na górę do security, i potem do bramek, nie ma nic o kontroli paszportowej.
Jak to jest w rzeczywistości, jakie są etapy? Da się ominąć powtórne security?
Może ktoś napisze po kolei jak się kierować (w prawo, w lewo, w górę, w dół itd), plan terminalu na ich stronie jest słaby.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 165 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group