Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 165 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 25 Paź 2013 19:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5647
HON fly4free
UIA miesza w rozkładzie zimowym i tym samym na chwilę obecną mam dokładnie 1h na przesiadkę w KBP zamiast pierwotnej 1,5h. Na "normalnym" zachodnim lotnisku nawet przesiadki 40 min. nie są mi straszne bo wiem że przy tamtejszych nieskomplikowanych procedurach takie przesiadki są spokojnie do zrobienia, ale przez KBP jeszcze nie leciałem i nie wiem czy mentalnie są tam już w Europie czy jeszcze w Związku Radzieckim, a w związku z tym nie wiem czy 1h to dużo na przesiadkę na tym lotnisku, czy tyle co nic.
Miał ktoś ostatnio przyjemność podróżować przez KBP i może podzielić się wrażeniami z transferu? Lecę WAW-KBP-IST, całoś w obrębie nowego Terminalu D.


Ostatnio edytowany przez kemot, 26 Paź 2013 11:24, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 25 Paź 2013 19:31 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2245
Mentalnie są w ZSRR, ale skoro sprzedają taki bilet, to raczej wiedzą, co robią.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 26 Paź 2013 11:14 

Rejestracja: 06 Gru 2011
Posty: 322
Loty: 57
Kilometry: 112 912
niebieski
Wydaje mi sie, ze lotnisko jak lotnisko - zostaniesz w tranzycie, to nie beda cie kontrolować kolejny raz, tylko poszukasz bramki. A lotnisko raczej nieduże. Obstawiam, że zdązysz jeszcze je całe zwiedzi z nudów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 27 Paź 2013 14:30 

Rejestracja: 01 Kwi 2013
Posty: 32
Lotnisko małe. Dasz radę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 04 Mar 2015 11:44 

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1024
niebieski
Czy jest free wifi? A moze obowiazuje jakis kod dostepu? Co robic przez 6h?
_________________
Życie jest dobre, ale dobre życie jest lepsze!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 04 Mar 2015 11:51 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Jest darmowe WiFi. Nazwa tego: Free Boryspil WiFi, nawet szybki

Co do 6 godzin, możesz za 480 UAH kupić wejście do saloniku bussines i spędzić tam czas http://kbp.aero/en/infrastructure/business-rooms/

Tylko ze nie wiem, w którym terminalu będziesz :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 10 Mar 2015 22:09 

Rejestracja: 22 Paź 2012
Posty: 126
Pod koniec marca wybieram się służbowo do Alma-Aty. Bezkonkurencyjne ceny na interesujący mnie termin proponuje obecnie ukraiński przewoźnik narodowy - wychodzi około 1200 złotych za lot w obie strony. mam jednak spory dyskomfort ze względu na obecną sytuację i przesiadkę w Kijowie. Co sądzicie n/t ewentualnego bezpieczeństwa takiej podróży? Może jednak wybrać 3 razy droższe i trochę dłuższe połączenie przez Stambuł?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 10 Mar 2015 22:11 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2790
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Z tego co piszą inni w Kijowie nic specjalnego się nie dzieje, więc tym bardziej przesiadka tam nie stanowi zagrożenia. Wojna toczy się blisko 1000km dalej. Sam wybieram się do Kijowa na majówkę i jak na razie nie mam co do tego obaw, choć śledzę sytuację na bieżąco.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 10 Mar 2015 22:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5647
HON fly4free
Obawiać się Kijowa gdy wojna toczy się w Donbasie to tak jak obawiać się wizyty w Warszawie jeśli coś złgo dzieje się w Budapeszcie (odpukać), kompletny bezsens... życie w Kijowie toczy się normalnie a lotnisko KBP oferuje całkiem bezproblemowe przesiadki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 10 Mar 2015 22:17 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
Skoro podroz sluzbowa to nie ma co sie tak przejmowac kosztami ;).

Masz jeszcze Lufe via FRA, KLM, nawet Czech Airlines i calkiem sporo innych opcji. Nawet BA lata :).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 10 Mar 2015 22:23 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
Jeśli mimo wszystko chcesz zaoszczędzić to ze Lwowa polecisz za niecałe 600zł.
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 11 Mar 2015 09:09 

Rejestracja: 22 Paź 2012
Posty: 126
Dzięki za Wasze odpowiedzi. Wybór trasy przez Kijów był podyktowany bardziej ze względu na dogodny termin podróży, niż cenę. Wylot z Okęcia w piątek po południu, sobota i niedziela czas do indywidualnego zagospodarowania, w poniedziałek spotkanie i późnym wieczorem na lotnisko. No to decyzja chyba zapadła - teraz tylko wizyta w ambasadzie Kazachstanu po wizę wjazdową. Mam nadzieję, że nie będzie z tym problemów, skoro podróż jest stricte biznesowa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 11 Mar 2015 09:50 

Rejestracja: 03 Gru 2014
Posty: 31
Loty: 14
Kilometry: 16 620
W Kijowie jest tak samo spokojnie jak w Warszawie. Polecam zwiedzanie chociaż na 1 dzień.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 11 Mar 2015 10:07 

Rejestracja: 30 Paź 2014
Posty: 28
Tak swoją drogą to wie ktos czy lot kijów - almaty przebiega nad tz. Linią frontu?
Nie żeby nie kupowal biletów bo i tak juz kupiłem, tylko tak z ciekawości...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 11 Mar 2015 10:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4474
srebrny
Obecnie przestrzeń powietrzna jest nad Donbasem zamknięta.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 11 Mar 2015 10:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2012
Posty: 575
Loty: 196
Kilometry: 540 350
niebieski
Omija linię frontu :-)
http://www.flightradar24.com/data/fligh ... 7/#5b61c2b
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 11 Mar 2015 11:25 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
proszek01 napisał(a):
Dzięki za Wasze odpowiedzi. Wybór trasy przez Kijów był podyktowany bardziej ze względu na dogodny termin podróży, niż cenę. Wylot z Okęcia w piątek po południu, sobota i niedziela czas do indywidualnego zagospodarowania, w poniedziałek spotkanie i późnym wieczorem na lotnisko. No to decyzja chyba zapadła - teraz tylko wizyta w ambasadzie Kazachstanu po wizę wjazdową. Mam nadzieję, że nie będzie z tym problemów, skoro podróż jest stricte biznesowa.


Z mojego doswiadczenia, zero problemu z wizami biznesowymi, czysta formalnosc. Masz juz hotel ogarniety? Jakby co to moge cos podpowiedziec.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 11 Mar 2015 14:56 

Rejestracja: 22 Paź 2012
Posty: 126
Iris Hotel - Adres: Furmanova street 176, Almaty, Kazachstan. 100 metrów od biura mojego klienta i sądząc po Google Maps całkiem blisko centrum. 63 tysiące Tenge - czyli jakieś 1250 złotych) za 3 noclegi. Jakieś pomysły na spędzenie soboty i niedzieli?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 11 Mar 2015 17:05 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
W samych Almatach to nie ma az tak wiele do zobaczenia. Punkt obowiazkowy to Koktobe - panorama miasta i ogolnie mozna sie poszwedac po okolicy tam:

http://en.wikipedia.org/wiki/Kok_Tobe

Jezeli jakims cudem mozesz dojechac do Big ALmaty Lake to natura tam jest po prostu powalajaca. Z tym, ze nie wiem czy o tej porze roku w ogole da sie tam dojechac (?).

Kazachowie to niesamowicie goscinni ludzie, jak Twoj klient sie dowie, ze masz do zagospodarowania sobote i niedziele to z pewnoscia sie Toba zaopiekuja.

Aha, jeszcze mi sie przypomnialo, ze Google maps czesto pokazywalo jakies bzdury i np 15 min spacer zamienial sie w godzinny marsz ;) takze bym nie polegal na tym az tak bardzo. Poza tym ciezko sie zorientowac po numerach i taksowkarzowi nalepiej powiedziec najblizsze skrzyzowanie raczej niz numer budynku.
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 17 Gru 2015 10:27 

Rejestracja: 21 Sie 2014
Posty: 26
Loty: 77
Kilometry: 226 552
Chciałbym odgrzebać temat, bo może warunki na lotnisku się zmieniły , czy ktoś może doradzić czy 70 minut na przesiadkę, zakładając, że Ukraińskie linie mogą mieć opóźnienie, wystarczy?
Lecę z Pragi, i trochę mnie martwi ten krótki czas na tranzyt.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 165 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group