Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 87 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Kijów
#21 PostWysłany: 23 Paź 2014 21:43 

Rejestracja: 24 Cze 2013
Posty: 63
Ja tak samo na przyszłość pytam jak to jest z tym patentem z Hiltonem? Jak to działa?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
 Temat postu: Re: Kijów
#22 PostWysłany: 24 Paź 2014 13:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2013
Posty: 1109
Loty: 4
Kilometry: 5 374
srebrny
Patent z Hiltonem już dawno nie działa, więc nie zawracaj sobie tym głowy.

Ze swojej strony mogę polecić na prawdę bardzo dobry nowy hostel:
http://dream-family.com/en/dream-house/
Znajduje się na "starówce" na dole ulicy Andriyivskyy Uzviz. Okolica fajna, niedaleko do metra, całodobowych knajp i sklepów.
Nic mu nie mogliśmy zarzucić.
Na miejscu fajna knajpka, gdzie można zamówić dobre śniadania.
z.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów
#23 PostWysłany: 03 Lut 2015 13:59 

Rejestracja: 14 Gru 2010
Posty: 102
Wirecki1 napisał(a):
Przestrzegam przed Main Square Hostel ul. Prorizna 7/72 (квартира .72. домофон 72 к, вул. Прорізна, 7, Київ)
http://www.booking.com/hotel/ua/main-sq ... el.pl.html
http://www.polish.hostelworld.com/hoste ... Kiev/54328

I polecam porównanie zdjęć.
Zarezerwowanej dwójki nie było, spędziliśmy noc w pokoju 10cio osobowym. Rano konieczna była ewakuacja, choć oczywiście mogliśmy zostać w 10tce. Nocleg był darmowy, nie chcieli kasy. Moja rezerwacja przez booking została anulowana przed powrotem do kraju co sprawia, że wystawienie tam opinii nie jest możliwe.

Z czystym sercem polecam Kijów, lecz na pewno nie ten hostel....


Oooo, nocowałem też w tym hostelu kiedyś. Faktycznie specyficzne miejsce. Sam fakt, że trzeba znać dokładny adres, bo nie ma ani jednego oznaczenia już wzbudza zdziwienie...
Ja przybyłem tam, dzownię, pukam, nikt nie otwiera. Okazało się, że nie ma prądu, więc nikt nie slyszał. Musiałem dzwonić do właścicielki telefonicznie i prosić o otwarcie drzwi :P
Wiele jest takich hosteli na Ukrainie generalnie, które sa zorganizowane w mieszkaniach, mają jedną osobę zarządzającą, która tam też mieszka i wszystkiego dogląda. Takie miejsca są ze wszech miar przerażające, bo ta osoba non stop krąży i kontroluje, czy wszyscy realizują sto tysięcy zasad, które sobie wymyśliły :P Ostatnio byłem w jeszcze "lepszym" hostelu w Kijowie. Gdzie o 24 "menedżerka" zaganiała wszystkich do łóżek i gasiła światło :D haha
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów
#24 PostWysłany: 03 Lut 2015 14:37 

Rejestracja: 23 Maj 2013
Posty: 160
Gorąco polecam na bazę noclegową w Kijowie obiekt Petrani Central w bliskiej odległości głównego dworca kolejowego oraz stacji metra Wokzalna.
Do stołowania się oczywiście Puzata Hata jest niezastąpiona :).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów
#25 PostWysłany: 03 Lut 2015 16:53 

Rejestracja: 14 Gru 2010
Posty: 102
A jeśli ktoś chce bardzo budżetowo się wyspać, nie ma wymagań, co do mega wygody, poszukuje taniego dorma hostelowego, to mogę bardzo polecić hostel Sofiiska. Położony na samym Majdanie, więc do wszystkich atrakcji z buta :) czysto, kilka łazienek/pryszniców, obsługa całodobowa, a z balkonu w dormie genialny widok na cały Majdan Nezalzhnosti :)

Tutaj akurat ujęcie z kwietnia 2014:

Załączniki:
10153785_10152073581312219_1987808317401421414_n.jpg
10153785_10152073581312219_1987808317401421414_n.jpg [ 99.42 KiB | Obejrzany 9484 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów, Ukraina
#26 PostWysłany: 19 Lut 2015 21:21 

Rejestracja: 17 Sty 2014
Posty: 136
Loty: 55
Kilometry: 144 442
a nocował ktoś w 'hotel ukraina' na samym Placu Niepodległości? ceny są przystępne jak widzę zważając na samo centrum i ostatnie wydarzenia, które miały tam miejsce. jakieś sugestie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów, Ukraina
#27 PostWysłany: 19 Lut 2015 21:40 

Ciekawostka: Wejdzie sobie na podana pare postow wyzej stronke hotelu Slavutich :twisted:
Góra
 PM off
aeonflux lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kijów, Ukraina
#28 PostWysłany: 27 Lut 2015 19:17 

Podolski Hostel w marcu za 2$/os/noc. Dostępny na Expedi.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów
#29 PostWysłany: 16 Mar 2015 08:57 

Rejestracja: 27 Sty 2012
Posty: 325
niebieski
@kajek a mógłbyś podać dokładniejszy namiar na ten hostel?
za diabła nie mogę go znaleźć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów
#30 PostWysłany: 16 Mar 2015 09:24 

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1024
niebieski
Ja polecam szczerze ten:roots-kiev-hostel, Propizyna 23A/5
http://www.booking.com/hotel/ua/roots-k ... 75;srpos=1
_________________
Życie jest dobre, ale dobre życie jest lepsze!
Góra
 Profil Relacje PM off
tom971 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kijów
#31 PostWysłany: 04 Maj 2015 23:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 845
Loty: 249
Kilometry: 471 990
niebieski
Poleci ktoś jakiś hotel?
Pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów
#32 PostWysłany: 04 Maj 2015 23:46 

Rejestracja: 02 Lis 2014
Posty: 577
Zbanowany
Tak jakby co: teraz 'menedżerka' hostelu z 1. postu zmieniła nazwę na Golden Gates. I mało że nie było zarezerwowanego miejsca w całym 'hostelu' (jedyne oznaczenie to nalepka w windzie, wielkości palca, cała zatarta) to booking potem mi wysłał rachunek za no-show :P
O ile kogoś stać ( :lol: ) to doradzam wzięcie jakiegoś fajnego, taniego hoteliku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów
#33 PostWysłany: 05 Maj 2015 10:50 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
@RaDiDaM ja mogę polecić Hotel Rus. Wczoraj wróciłem z Kijowa, spędziłem w nim 3 noce. Z zewnątrz wygląda jak wygląda, ale w środku jest wszystko odnowione. Obsługa kompetenta i dobrze mówiąca po angielsku. Pokoje trochę małe, ale w granicach rozsądku. Za to mają przepyszne śniadania, chyba jedne z najlepszych jakie miałem okazję próbować w hotelach.
Góra
 Profil Relacje PM off
RaDiDaM uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kijów
#34 PostWysłany: 18 Sie 2015 10:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lip 2015
Posty: 471
niebieski
Sporo informacji na temat aktualnych cen w Kijowie:


http://forum.legionisci.com/showthread.php?t=15925
_________________
78 Krajów , 6 Kontynentów , 3 Oceany :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów
#35 PostWysłany: 09 Cze 2016 21:40 

Czy ktoś może polecić albo odradzić hotel Dnipro
http://www.dniprohotel.ua/en
:?:

Bo tak dumam i lokalizacja chyba dobra? Ceny też powiedzmy akceptowalne.
Prawdopodobny wyjazd z seniorami więc standard nie może być jakiś spartański choć złotych klamek nie oczekujemy ;) .
Ewentualnie poleci ktoś jakąś inną miejscówkę, najchętniej w miarę centrum lub blisko stacji metra?
Zależy nam żeby nocleg był ze śniadaniami, mile widziane wifi.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów
#36 PostWysłany: 09 Cze 2016 21:54 

Bardzo blisko Majdanu, więc lokalizacja doskonała. W pobliżu: restauracje (lepsze i Puzata Hata), lodziarnie, drink bary, metro, samochody z ekspresami do kawy w bagażnikach, wszystko, nawet supermarket Billa. Idziesz po płaskim, żadnych górek (tak mi się zdaje, sprawdź na google maps), co dla osób starszych może mieć znaczenie. Jeśli cena odpowiada, a opinie dobre, to brać. Nie spałem w nim, wybieram często Ibis Hotel City Center Kiev, ale to gorsza lokalizacja (metro Uniwersytet).
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów
#37 PostWysłany: 09 Cze 2016 22:04 

Spałem w Dnipro 2 noce. Jak cena pasuje to brać. Trochę wieje komuną, ale to takie gmaszysko w okolicach Chreszczatiku. Śniadania grubo. Nawet kotlety, ziemniaki itd :D Jak to na Ukrainie. Centralna lokalizacja.
Raz spałem w "Ibisie" . Ale tam nic nie ma. Wszędzie dosyć daleko.
Tylko dobra knajpa gruzińska' Czaczapuri"w pobliżu. ;)
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów
#38 PostWysłany: 09 Cze 2016 22:14 

@jacakatowice, na przeciwko tego Ibisu jest (albo była - ostatnio nie spałem w Ibisie, a na google maps nie mogę znaleźć) restauracja, w której jest bardzo dobry barszcz ukraiński.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów
#39 PostWysłany: 09 Cze 2016 22:19 

Lokalizacja dobra bo to Khreschatyk czyli jedna z głównych ulic. W samym hotelu nie nocowałem, ale hotel kojarzę. To taki hotel z lat sześćdziesiątych, po liftingu.
Wiem za to co mogę odradzić z tamtej okolicy: słynny Hotel Ukraina. Drogo, komuna pełną gębą (smutna ochrona i panienki siedzące przy barze). Tragiczne śniadania (ogólnie śniadania to tragedia na Ukrainie). Broni się widokiem na Majdan (z niektórych pokoi), ale naprawdę nie warto.
Odradzam także Radisson Podil - jest bardzo drogo, zupełnie nieadekwatnie do jakości.
Spałem także w:
Hotel Slavutych, kilka razy. Jest skromny, ze średnimi śniadaniami i daleko od centrum. Ale jest tani (~50zł)
Air City Hotel- dziwny styl (ruski barok), ale jest bardzo blisko lotniska (IEV). Naokoło markety. Hotel 4*(~80zł). Mi się podobał, partnerce nie.
Partnerka poleca za to Reikartz Attache, podobno dobre śniadania (co, jak pisałem, jest trudne na Ukrainie). Sieć znam, faktycznie ma bardzo wysoki standard.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów
#40 PostWysłany: 09 Cze 2016 22:30 

Z tymi śniadaniami nie masz racji.
Ja lubię dobrze zjeść i w ukraińskich hotelach czy we Lwowie czy w Kijowie są super obfite i smaczne. Nawet dania typowo obiadowe i np pyszny kompot z suszonych śliwek, a nie rozcieńczane soki orange , jak w reszcie świata.
Nawet w stosunkowo tanim hotelu "Express" koło Hiltona było meega śniadanie.
Co do hotelu Slawutycz. Popularny na forum ze względu na niską cenę. To i śniadanka chyba cienkie. Nie wiem. Nie byłem. Lokalizacja też słaba.
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 87 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group