Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 87 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Kijów
#41 PostWysłany: 09 Cze 2016 22:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 218
niebieski
A propos Ibisa. Jest bardzo dobrze skomunikowany z lotniskiem Żuliany. Kursuje bezpośredni trolejbus nr 9. Wysiadamy na przystanku Akademia Adwokatury Ukrainy. Obok hotelu znajduje się Ambasada Gruzji.

Załączniki:
IMG_20150806_093308.jpg
IMG_20150806_093308.jpg [ 201.35 KiB | Obejrzany 6162 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
 Temat postu: Re: Kijów
#42 PostWysłany: 09 Cze 2016 22:42 

Anonymous napisał(a):
Nawet dania typowo obiadowe i np pyszny kompot z suszonych śliwek

Na śniadanie chciałbym jeść rzeczy śniadaniowe (parówki, bekon, te sprawy). Kartoszki i kotlet z mielonej ryby to nie jest mój pomysł na pierwszy posiłek dnia. Kompotu z suszonych śliwek nienawidzę, zawsze cierpię na Wigilię :D
Góra
 PM off
michzak lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kijów
#43 PostWysłany: 09 Cze 2016 22:48 

No to mamy odmienne gusta. :D
Parówek nawet nie dotykam.( obejrzyj na youtubie proces produkcji) :mrgreen:
A smród smażonego bekonu czy boczku na "angielskich" śniadaniach w hotelach mnie odrzuca.
Dobra wędlina, ser, pomidory, ogórek. Tego szukam. A na Ukrainie to też jest. Nie tylko to co wymieniłeś.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów
#44 PostWysłany: 09 Cze 2016 23:06 

Nie przypominam sobie, żeby mi podano dobrą wędlinę na Ukrainie. Zawsze była to albo strasznie tłusta kiełbasa albo mielonka. Za to makaron, ryż czy ziemniaki muszą się pojawić. Raz nawet (w Hotelu Ukraina), podali 'morską kapustę'. De gustibus non est disputandum, ale jeżeli oczekuję się śniadań w zachodnim stylu, to można się bardzo rozczarować.
Edyta: @singielka_1976 To może Cię zainteresować. Jeżeli hotel będzie miał słabe śniadanie/ zaśpicie itp, to polecam bardzo popularne na Ukrainie oferty typu "Business Lunch". Zazwyczaj podawane od godziny 12:00 (czasami od 11:00). Jest to o tyle fajne, że ceny są naprawdę niskie. Średnio 50 hrywien, ale widziałem (i jadłem) za 35 UAH :D W zestawie zupa, drugie, deser/ sałatka, często napój. Powiedzmy że to podchodzi pod brunch :D
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów
#45 PostWysłany: 10 Cze 2016 04:59 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2790
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
@singielka_1976 kumpel nocował w Dnipro, kiedy my nocowaliśmy w hotelu Ukraina i z tych dwóch Dnipro jest dużo lepszy. Godny uwagi jest też moim zdaniem Rus, głównie ze względu na śniadania na wypasie (np. kucharz na sali robiący wybrane dania na zamówienie - omlety, jajka sadzone, jakieś podsmażane kiełbaski itp.).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów
#46 PostWysłany: 10 Cze 2016 13:13 

Też słyszałem pozytywne opinie na temat hotelu 'Rus' (i ogólnie sieci Premier). Ten w Kijowie jest trochę z dala od Majdanu/ Złotej Bramy etc, ale jest tuż obok metra (stacja Pałac Sportu, linia 3, więc żeby dojechać bezpośrednio na Majdan trzeba się przesiąść).
A, no i w 'Rus' mają apartamenty z tego co widzę. Dla większej ilości osób może mieć to sens.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów
#47 PostWysłany: 10 Cze 2016 13:24 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2790
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Kawałek dalej jest stacja Lwa Tołstoja, z której bezpośrednio można dojechać na majdan (1 stacja).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów
#48 PostWysłany: 10 Cze 2016 13:38 

Rejestracja: 20 Lis 2013
Posty: 34
Loty: 40
Kilometry: 40 763
Tylko, że Rus, jak i Prezydent znajdują się na wzniesieniu i to całkiem sporym, dlatego też dla osób starszych ja bym nie polecała tego miejsca. Po innymi względami hotele na duży plus, a do Majdanu nie przeba jechać metrem, wystarczy przejśc 10 min piechotą obok Besarabki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów
#49 PostWysłany: 10 Cze 2016 14:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5645
HON fly4free
Dosłownie kilkanaście dni temu spędziłem 2 noce w hotelu Rus i chociaż jest to hotel "w starym stylu" to ZDECYDOWANIE polecam ten obiekt - nie było jednej malutkiej rzeczy, do której bym się przyczepił - wszystko idealne, a wspomniane śniadania na wypasie były wisienką na tym torcie.
W kwestii odległości hotelu od Majdanu - owszem nie jest to lokalizacja hoteli Dnipro czy Ukraina ale też nie przesadzajmy, dojście na Majdan to jest kwestia 10-15 minut(!) a jak komuś się na prawdę nie chce to w odległości 3-4 minut od hotelu jest stacja dwóch linii metra (2&3) które, jak zresztą cały public transport na Ukrainie, kosztuje śmieszne pieniądze.

Mały tip dla przyszłych gości - przy rezerwacji hotelu polecam dodać notkę z prośbą o pokój na wysokim piętrze dla lepszych widoków przed okno, hotel ma coś w okolicach 18 pięter.
Góra
 Profil Relacje PM off
marcino123 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kijów
#50 PostWysłany: 10 Cze 2016 14:29 

kemot napisał(a):
polecam ten obiekt - nie było jednej malutkiej rzeczy, do której bym się przyczepił - wszystko idealne

To bardzo cenna uwaga. Ogólnie rzecz biorąc poziom obsługi na Ukrainie (w hotelach czy restauracjach), pozostawia sporo do życzenia. Miejsce z doskonałą obsługą to rarytas.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów
#51 PostWysłany: 10 Cze 2016 14:46 

Dziękuję wszystkim za cenne wskazówki, czyli teraz mam dylemat: h.Dnipro albo h.Rus :) sęk w tym, że ceny biletów na sierpień poszybowały, więc czekam i naiwnie łudzę się, że może jeszcze wrócą do sensownego poziomu. :oops:
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów
#52 PostWysłany: 10 Cze 2016 15:12 

Jeżeli górzystość terenu nie będzie dla rodziców problemem (nawiasem mówiąc Kijów jest zadziwiająco górzysty), to ja bym brał apartament (2 sypialnie) w 'Rus'. Co do lotów to nie wiem czy ceny spadną, ale nawet nie rozważaj podróży autokarem do Kijowa. To jest jakaś masakra :D
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów
#53 PostWysłany: 10 Cze 2016 15:20 

Nie, nie autokaru ani auta nawet nie bierzemy pod uwagę, albo lecimy albo Kjów na nas poczeka, może się doczeka i on i my :).
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów
#54 PostWysłany: 10 Cze 2016 20:57 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 786
niebieski
A propos hotelu Rus:

1. prawie obok jest twierdza:
http://www.kyiv-fortress.org.ua/
gdzie m.in. rozstrzelano naszych powstańców z 1863 r.

2. jak poskarżyliśmy się na recepcji, że mieliśmy kłopoty z nabyciem znaczków na widokówki, to pani nalepiła nam służbowe i zabrała do wysłania (szybko doszły)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów
#55 PostWysłany: 11 Cze 2016 06:56 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2790
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Dodam jeszcze od siebie, że taksówka zamówiona dzień wcześniej przez recepcjonistkę kosztowała 400 UAH za trasę hotel - lotnisko Boryspil.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów
#56 PostWysłany: 06 Sie 2016 02:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2011
Posty: 78
Polecam Hotel Ukraina na samym Majdanie. 4* naciągane, ale 44 EUR za dwójkę i widok z okna niesamowity. Stacje dwóch linii metra w sąsiedztwie.
_________________
Lądy i morza przemierzam - https://paranoix.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów
#57 PostWysłany: 31 Sie 2016 13:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2941
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Czy ktoś w najbliższym czasie będzie spał w Kijowie w Air City Hotel, lub też jakimś cudem posiada maila do wspomnianego hotelu?
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów
#58 PostWysłany: 31 Sie 2016 13:18 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Notatka warta tutaj też zapisania, jest o tym w relacji, ale zazwyczaj tam się nie zagląda w poszukiwaniu info o noclegu :)

Cytuj:
Tak więc polecam Wam wszystkim ichniejszą kopię airbnb o nazwie dobovo.com, niestety tam jest głównie Kijów, ale mam nadzieję, że będą to dalej rozwijać. Główna różnica jest taka, że użytkownik nie widzi stricte ile kasy idzie do serwisu, tylko jest ostateczna cena, np. 450 UAH. Ja brałem na 3 noce, więc mi pokazało 1350 UAH, więc klikałem „Rezerwuj” i idę dalej.
W tym serwisie jest przedpłata, ale ona jest realizowana przez zapłatę do serwisu za pierwszą noc, a reszta gotóweczką właścicielowi mieszkania za resztę – uważam to za bardzo fair.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów
#59 PostWysłany: 31 Sie 2016 13:46 

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1024
niebieski
Tom K napisał(a):
Czy ktoś w najbliższym czasie będzie spał w Kijowie w Air City Hotel, lub też jakimś cudem posiada maila do wspomnianego hotelu?


http://air-city-hotel.kievhotel.net/pl/#contact
_________________
Życie jest dobre, ale dobre życie jest lepsze!
Góra
 Profil Relacje PM off
Tom K lubi ten post.
Tom K uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kijów
#60 PostWysłany: 25 Mar 2017 20:27 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 646
Loty: 12
Kilometry: 62 544
niebieski
Poleci ktoś jakiś hotel w okolicach lotniska Borispol? Najlepiej z bezpłatnym transferem.

Póki co rozważam Korona Hotel. Cenowo znośnie jak na lokalizację niedaleko lotniska. Mam przerwę między lotami UIA - 18:35 a 9 rano i muszę gdzieś przenocować :)
_________________
Mój blog podróżniczy: http://www.seetheworld.pl --> na nim m.in. Wietnam, Seszele, Malezja, Singapur, Hongkong, Tajlandia i inne.

Zapraszam również na profil facebookowy: https://www.facebook.com/seetheworld89/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 87 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group