Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 87 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 07 Mar 2010 12:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2010
Posty: 108
Witam, poszukuję noclegu w maju dla 2 osób w Kijowie
najlepiej czegoś sprawdzonego i dobrze by było nie bardzo drogiego :P

najbardziej preferuję pokoje dwuosobowe :)

na razie mam na celowniku:
TIU Kreschatik
Chillout Hostel

i około 10 marca mam zamiar zrobić rezerwację
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
#2 PostWysłany: 14 Maj 2010 14:52 

Rejestracja: 10 Maj 2010
Posty: 441
niebieski
Na dworcu kolejowym w Kijowie nad kasami 35-39 znajduje się biuro kwater. Mają tam do zaoferowania kwatery w całym Kijowie w różnych cenach. Opcja dobra dla większych grup. My dostaliśmy duże, trzypokojowe mieszkania z łazienką, ubikacją, TV z około 8-10 miejscami do spania w bliskim sąsiedzctwie dworca w Kijowie (bo tak chcieliśmy). Blisko do marketu, blisko na dworzec kolejowy i tym samym blisko busów jadących w kierunku lotniska.

U nas cena za cała kawtere za dzień wynosiła chyba 150 UAH, co na wiele osób dość dobrze się rozbiło. W mieszkaniu była też oczywiście lodówka, kuchnia etc. Z zewnątrz nie wyglądało to super - duży, odrapany wieżowiec, ale nasze mieszkanie na parterze było w środku idealne :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 18 Lut 2011 22:29 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
Generalnie na Kijów i Lwów jest sporo opcji.
Ja 2 lata temu korzystałem z pośrednika http://www.domtut.com.ua/ a konkretnie z tego apartamentu http://www.domtut.com.ua/ru/rooms/room_105/
Oczywiście do apartamentu z prawdziwego zdarzenia trochę brakuje, ale jak na warunki ukraińskie to naprawdę jest dobrze. Czysto, lokalizacja nienajgorsza, mieszkanie w pełni wyposażone.
Obsługa przez pośrednika zadowalająca.
Oczywiście nie jest to najtańsza forma noclegu, ale przy grupie kilkuosobowej można dość korzystnie podzielić koszta.
W tym roku ponownie będę w Kijowie lecz tym razem korzystam z innego pośrednika http://noclegi.com.ua/
Mają trochę atrakcyjniejsze miejscówki, choć cenowo nieco drożej. No ale coś więcej będę mógł opisać po powrocie pod koniec marca.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 18 Lut 2011 22:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2010
Posty: 108
No ja wreszcie nocowałem w Slavutich Hotel (www.hotel-slavutich.com). I płaciłem 379 UAH (teraz to jakieś 47,64 USD) za noc, za pokój 2 osobowy.

Standard wystarczający do pobytu jak dla mnie, miejscówka fajna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Kijów, Ukraina
#5 PostWysłany: 23 Maj 2011 13:24 

Rejestracja: 30 Wrz 2010
Posty: 10
Niedaleko dworca kolejowego, prowadzony przez brazylijczyka (czesto mozna tez tam spotkac jego dziewczyne z Polski :)

Kiev Central Station

http://www.kievcentralstation.hostel.com/

w 2 osobowych w kwietniu bylo 15 euro/osobe.

Swietna atmosfera, wspolne imprezy, spoko!
_________________
Tomek "Omega" Białek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów, Ukraina
#6 PostWysłany: 01 Cze 2011 16:14 

Rejestracja: 01 Cze 2011
Posty: 4
albo tu: whynothostels.com
https://www.facebook.com/pages/Why-Not- ... 0617861221
whynothostel@gmail.com
hostel prowadzony przezpolakow:))
transfery z/do lotnisk i pomiedzy nimi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów, Ukraina
#7 PostWysłany: 01 Cze 2011 19:18 

Rejestracja: 30 Maj 2011
Posty: 54
Zdecydowanie polecam Whynothostels Kiev!!! Świetna i miła obsługa, atmosfera idealna! Wiedzą jak zadbać o swoich gości :) Szczerze polecam!!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów, Ukraina
#8 PostWysłany: 01 Cze 2011 20:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2010
Posty: 108
ja spałem tutaj: http://hotel-slavutich.com/
może nie jest w super centrum, może nie jest zajebiście tani, ale ma swoje plusy:
- cisza, spokój,
- niesamowity widok z balkonu :),
- dość niezła komunikacja z centrum (marsztrutka + metro),
- zawsze mają wolne pokoje,
- 10% zniżki przy rezerwacji online,
- bardzo blisko świetnie zaopatrzony "super sam" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów, Ukraina
#9 PostWysłany: 11 Sie 2011 16:53 

Rejestracja: 04 Lut 2010
Posty: 79
Loty: 123
Kilometry: 304 081
Witam,

Wybieram się wraz z kolegami do Kijowa w okolicach 1 lipca 2012r. na mecz finałowy Euro 2012. W związku z tym czy orientujecie się kiedy byłby najodpowiedniejszy czas na rezerwacje hosteli, i czy możecie polecić jeszcze jakieś hostele/noclegi oprócz tutaj wcześniej wspomnianych? Oczywiście, liczymy na jak najlepszą cenę jednak zdaje sobie sprawę że w czasie trwania Euro 2012 określenie "tanie" straci na znaczeniu ;)

Pozdrawiam,
Kamil
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 16 Gru 2011 13:30 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
No to cena tyłka nie urywa biorąc pod uwagę ze my płaciliśmy 90 $ za apartament 6 osobowy w ścisłym centrum (tuż przy Soborze Sw.Sofii).kolejny raz nie zawiodłem się na obsłudze przez to biuro. Potem jeszcze raz w czerwcu korzystałem i ponownie bez zarzutu. Polecam.
Sent from my MB525 using Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Kijów
#11 PostWysłany: 02 Kwi 2013 11:57 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 6
Szukam tanich noclegów ale w dobrym standardzie i wszelkich informacji na temat kosztów bar,restauracje, komunikacja, taxi.
Wyjazd będzie tylko na 2 dni wiec coś by się zwiedziło przy okazji :)

Proszę o pomoc wszystkich co byli w Kijowie i znają ceny.

Dziękuje bardzo za pomoc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów
#12 PostWysłany: 02 Kwi 2013 17:25 

Rejestracja: 26 Paź 2011
Posty: 95
Loty: 163
Kilometry: 188 335
Moje odczucie - odrobinę drożej niż w Warszawie.
Nie wiem jak komunikacja, noclegi - ta kwestia mnie nie dotyczyła.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów
#13 PostWysłany: 02 Kwi 2013 17:47 

Rejestracja: 01 Kwi 2013
Posty: 32
Nie bardzo rozumiem pojęcie taniego noclegu w dobrym standardzie. Mieszkałam w dwóch miejscach w Kijowie. Slavutych Hotel - polecam i Hotel Nivki - zdecydowanie nie polecam. Komunikacja bardzo dobra i tania - i metro i rewelacyjne marszrutki. My stołowaliśmy się w Puzatej Chacie http://www.puzatahata.com.ua/eng/ i z tego co pamiętam, było w miarę tanio, raczej taniej niż na Pomorzu, z którego pochodzę. Znajomość języka rosyjskiego bardzo wskazana.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów
#14 PostWysłany: 03 Kwi 2013 01:31 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 6
Tanio nie chodzi mi o skrajności :) Hotel lub Hostel ma być dobry i niedrogi, podstawa czysty. Przydał by się dostępem do neta choć uda nam się bez tego przeżyć :)
Jedziemy w 10 osób więc hostele też bierzemy pod uwagę
@siobhan ten bar dość atrakcyjnie wychodzi i na pewno z niego skorzystamy :)

Co do znajomości języka nie będzie problemu u nas więc o to się nie martwię.
Najgorsze że kilka razy będziemy musieli skorzystać z Taxi i tu jak wszędzie będą chcieli nas na pewno oskubać z kosztami przejazdu :(

Podstawą jest dla nas nocleg bo mamy możliwość aby posiedzieć 2 dni w Kijowie czyli jak tam dolecimy i następny dzień a potem ruszamy dalej już pociągiem. Jak być już to zwiedzić a nie tylko przesiadka i dalej w drogę tylko gdzieś trzeba spać :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów
#15 PostWysłany: 03 Kwi 2013 03:19 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
Nie wiem czym jedziecie (pociąg?samolot?) ale niezależnie od tego nie potrzebujecie korzystać z taksówek. Jeśli pociągiem to stacje metra macie koło dworca. Jeśli samolotem to Z Boryspola do centrum (lub stacji metra) dojedziecie za ok. 10 zł/os. Z Żulian za 2 zł. Jeśli wycieczka 2-dniowa to wszystko co należałoby zobaczyć w tym czasie jest w pobliżu stacji metra.
Metro kosztuje 2 UAH (o,80 PLN). Tyle samo autobus/marszrutka jeśli trzeba dojechać do stacji metra. Ja stosuję zawsze jedną zasadę jeśli chce gdzies dojechać: obieram na celownik stację metra najbliższą miejsca przeznaczenia i jadę metrem. Jeśli mam daleko do stacji metra wsiadam w prawie dowolną marszrutkę. wszystkie one dość wyraźnie są oznaczone że jadą na jakąś stację metra. samo metro to pestka. Trzy linie krzyżujące się w prawie jednym miejscu w okolicach Chreszczatika. Tzn. 3 różne miejsca ale to nie sprawia problemu nawet jeśli poruszacie się bez mapy. Nie bardzo widzę sens poruszania się taksówką. Zdecydowanie dłużej niż metrem. Ale jeśli będziecie zmuszeni to wczesniej uzgodnijcie cenę albo najlepiej zamówić taksówkę z korporacji przez telefon (w każdej knajpie dadzą Wam numer) i przy zamawianiu poinformują ile będzie kosztować.
Odnośnie hotelu to "Sławutycz" ma dobry stosunek ceny do jakości ale daleko od metra. Za hostel zapłacicie ok. 40 zł/os. Według mnie lepiej wziąć hotel gdzie za pok. 2-os. zapłacicie ok. 120 zł. Zobacz też to:
http://www.booking.com/hotel/ua/status- ... 66f2a23eX3
Lokalizacja super.
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów
#16 PostWysłany: 04 Kwi 2013 17:04 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 785
niebieski
nawet nie napisałeś, o które lotnisko chodzi;
ostatnio pisałem o taksówkach z/na Borispol:
dojazd-do-lotniska,84,1357&start=10

co do hoteli, to nie ma szalonych promocji, a może inaczej: w promocjach mają normalne ceny;
nawet jak coś się trafiało to na pojedyncze dni, a nie chciało nam się przenosić;
wygórowane są ceny śniadań hotelowych, od 45-50 PLN za *** i 80-100 PLN za ****, a większość ofert jest "room only";
mieliśmy lodówki (a nie minibary) w pokojach, dwa całodobowe duże sklepy obok i knajpki oferujące śniadania, więc w ogóle nie skorzystaliśmy (hotel Lybid ***, 170 PLN za double, słabe oceny ma głównie z powodu nocnego lokalu na dole);
dla mnie Status Guesthouse nie spełnia standardu z powodu braku prywatnej łazienki; można znaleźć za sensowną cenę prywatne apartamenty w bardzo dobrej lokalizacji, ale trudno wtedy o sprawiedliwy podział (np. jedni w sypialni, drudzy na sofie w livingu z otwartą kuchnią) i dla większej ilości osób mogą być porozrzucane o kilkaset metrów;

bardzo mi się podoba koncept Puzatej Chaty, lokalizacje w miejscach turystycznych i ceny; głównie przeszkadzało mi, że niektóre potrawy są letnie już na ladzie, a po wybraniu reszty dań, zapłaceniu i dojściu do stolika prawie zimne;
byliśmy również w sieci pizzerii Celentano, ale na ukraińskich daniach, całkiem O.K.; pełno również lokali sieci Kofihaus wzorowanych wiadomo na czym, drożej, ale są ekonomiczne zestawy lunchowe; najtańszy posiłek to były bardzo dobre pierogi z jagodami i herbata za kilkanaście UAH (nic innego nie było) koło pieczar w Ławrze

przy korzystaniu z metra należy wspomnieć, że większość stacji na prawym brzegu jest bardzo głęboko, np. z Arsenalnej podróż na powierzchnię to ok. 6 minut, czasem szybciej się przejść
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów
#17 PostWysłany: 20 Sie 2013 18:11 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
Wprawdzie trochę czasu już minęło, i pewnie inicjator wątku już wrócił, ale info może przyda się innym.
Jeżdżenie taxi po Kijowie to rozrzutność. Oczywiście pod warunkiem że nie jeździ się w jakieś specyficzne miejsca. Do większości atrakcji można dojechać bez problemu metrem lub marszrutkami.
Na i z lotnisk (zwłaszcza o Boryspolu piszę) można łapać okazje na drogach wylotowych. Zazwyczaj sporo osób jadących autem zatrzymuje się przy przystankach lub w miejscach gdzie zwyczajowo stoją ludzie szukający takich okazji. Jest zdecydowanie taniej niż taxi no i szybciej niż marszrutką.
Jedzenie - jest sporo restauracyjek sieciowych oferujących dobre jedzenie, typu "Puzata Chata", "Smacznyja Kartopljia" itp. Oprócz tego jest sporo małych pizzeri gdzie za sensowne pieniądze można zjeść to i owo. Niestety po Euro 2012 ceny na Ukrainie wzrosły znacznie, więc momentami cenowo wychodzi podobnie jak u nas w kraju albo i drożej. W końcu to stolica.
Co do noclegów my najczęściej korzystaliśmy ze stronki http://www.noclegi.com.ua i zawsze braliśmy apartament na kilka osób. Wychodziło nieco drożej niż hostel, ale mieliśmy za to całe mieszkanie tylko dla siebie. Nie wiem jednak jak obecnie cenowo się to kształtuje, gdyż po Euro nie byłem w Kijowie.
Przy korzystaniu z taxi należy się targować i cenę ustalać na początku. Zazwyczaj daje się jechać za połowę ceny, którą zaproponuje taksówkarz.
Acha - w/wym. stronka również może zamówić za dodatkową opłatą taksówkę z i na lotnisko. Jest nieco drożej niż z miasta, ale taniej niż spod lotniska. No i pewnie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów
#18 PostWysłany: 31 Paź 2013 23:45 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 330
niebieski
Przestrzegam przed Main Square Hostel ul. Prorizna 7/72 (квартира .72. домофон 72 к, вул. Прорізна, 7, Київ)
http://www.booking.com/hotel/ua/main-sq ... el.pl.html
http://www.polish.hostelworld.com/hoste ... Kiev/54328

I polecam porównanie zdjęć.
Zarezerwowanej dwójki nie było, spędziliśmy noc w pokoju 10cio osobowym. Rano konieczna była ewakuacja, choć oczywiście mogliśmy zostać w 10tce. Nocleg był darmowy, nie chcieli kasy. Moja rezerwacja przez booking została anulowana przed powrotem do kraju co sprawia, że wystawienie tam opinii nie jest możliwe.

Z czystym sercem polecam Kijów, lecz na pewno nie ten hostel....

Załączniki:
Komentarz do pliku: drzwi wejściowe. nie domykają się never :)
IMG_1079.jpg
IMG_1079.jpg [ 29.83 KiB | Obejrzany 13608 razy ]
Komentarz do pliku: jadalnia
IMG_1076.jpg
IMG_1076.jpg [ 51.18 KiB | Obejrzany 13608 razy ]
Komentarz do pliku: kuchnia
IMG_1071.jpg
IMG_1071.jpg [ 40.65 KiB | Obejrzany 13608 razy ]
Komentarz do pliku: recepcja
IMG_1069.jpg
IMG_1069.jpg [ 46.25 KiB | Obejrzany 13608 razy ]
Komentarz do pliku: umywalka w łazience
IMG_1062.jpg
IMG_1062.jpg [ 25.21 KiB | Obejrzany 13608 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów
#19 PostWysłany: 19 Kwi 2014 06:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lut 2014
Posty: 286
Loty: 118
Kilometry: 247 986
niebieski
na szczęście teraz mają Hiltona :twisted:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów
#20 PostWysłany: 09 Sie 2014 20:00 
Moderator forum

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1689
Czy ktoś może polecić hotel dla 2 osób w centrum miasta? W miarę schludnie i czysto. A może jakiś sprawdzony host z airbnb? Mam 160zł rabatu na koncie :)
_________________
Tu był link do flightradar
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 87 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group