Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Kerala - Indie
#1 PostWysłany: 23 Paź 2015 10:51 

Rejestracja: 23 Paź 2015
Posty: 45
Witam,
Mam pytanko w temacie Kerali - macie jakieś godna polecenia hotele.
Lecimy w lutym (2os. dorosłe - 2 dzieci).
Planujemy tydzień gdzieś na plantacji herbaty, 2 dniowa podróż houseboot, potem tydzień na plaży.
Chodziłoby mi o hotele w okolicach 4* ( w zeszłym roku byliśmy na GOA - w hotelu http://www.acaciapalmsresort.in/ - chodziłoby coś o podobnym standardzie ,z basenem).
Ewentualnie jakieś punkty godne polecenia dla dzieci 6, 9 lat - przyroda, parki botaniczne itp.
Dzięki za wszelkie wskazówki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
 Temat postu: Re: Kerala - Indie
#2 PostWysłany: 23 Paź 2015 11:04 

Rejestracja: 22 Sie 2012
Posty: 663
Loty: 78
Kilometry: 201 975
niebieski
z Kerali polecam Varkalę - fajna miejscówka i masa obiektów do wyboru
noclegu polecam szukać na miejscu, nie ma z tym najmniejszego problemu, chyba, że lubisz mieć wszystko zorganizowane ;)
_________________
moje relacje:
http://www.fly4free.pl/forum/sztuka-ame ... ,212,81860
minirelacja-z-maxiwyspy-ilha-grande,212,96928&start=0
Góra
 Profil Relacje PM off
tax lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kerala - Indie
#3 PostWysłany: 23 Paź 2015 11:11 

Rejestracja: 23 Paź 2015
Posty: 45
Generalnie jak pisałem - lecę z dziećmi i z żoną.
Wolałbym mieć ogarnięte to przed wylotem, dla spokojności swojej podróży.
Chodzi mi o jakiś sprawdzony hotel .
Jak pisałem ostatnio byliśmy w Colva - fajna miejscówka na GOA, ceny przyjemne , miejscowość turystyczna, ale nie tak jak Paloem.
Wstępnie tydzień nad morzem planuję właśnie w Varkali - jedyny minus to silne prądy morskie - z dziećmi to może być problem.
A odnośnie plantacji herbaty - podobno bardzo ciekawe hotele są właśnie na nich ?
Ma ktoś coś do polecenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kerala - Indie
#4 PostWysłany: 23 Paź 2015 12:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
@tax - mam nadzieję, że masz świadomość, że plaże Varkali to zupełnie coś innego niż plaże Goa? To właściwie niewielkie zatoki położone pod wysokim klifem. Podczas naszego pobytu fale były dość gwałtowne i prąd faktycznie dość silny.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tax uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kerala - Indie
#5 PostWysłany: 23 Paź 2015 13:31 

Rejestracja: 23 Paź 2015
Posty: 45
Już się zorientowałem - szczerze mówiąc plaże Goa również nie powalają, ale to kwestia gustu (jeżeli chodzi o dzieci).
Z tego względu szukam hotelu z basenem - plażę traktuję jako atrakcję, jednak z tego co czytałem na Kerali wejście dziecka nawet z osobą dorosłą może być problematyczna jeżeli przyjdzie silny prąd, a te występują podobno nawet niedaleko brzegu.
@gosiagosia - mam pytanie odnośnie knajpek - na zdjęciach nie zauważyłem shaków na plaży , nie wiem czy trafiłem na takie zdjęcia, czy w tym regionie nie występują.
Ewentualnie jaki rejon, miejscowość wybrać, żeby ominąć resorty 5*, a trafić na przyzwoity standard hotelu (pytam o twoje odczucia, w necie jadą standardem - Varkala, Covalam, ale może jest coś mniej rozreklamowanego, lecz wartego uwagi?).
Rozważamy również domki na wodzie na kilka dni - jednak w miejscowościach w których się znajdują o ile cena domku jest do zaakceptowania, to podobno już ceny są masakryczne (lokale, taxi itp).
Jak to wygląda w rzeczywistości?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kerala - Indie
#6 PostWysłany: 23 Paź 2015 15:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Poza Varkalą nie widziałam innych miejscowości (byłam tam tylko 3 dni po houseboat) więc trudno mi cokolwiek doradzić. Plaże w varkali to chyba jej najsłabszy punkt, więc faktycznie przy dwójce dzieci basen to dobry pomysł. Poza plażami to Varkala jest bardzo interesującym miejscem: ranne wyciąganie sieci, zbieranie kokosów, czarna plaza... Varkalę wspominam bardzo,bardzo pozytywnie. samo miasteczko, ta nieturystyczna część jak wszystko w Indiach: zaniedbane i zabałaganione.
Na plażach nie ma żadnych knajpek. Ale - nazwijmy to - "deptak" na klifach to kilkusetmetrowy ciąg knajpek i pensjonatów.
Jeżeli chodzi o ceny w Varkali... To jednak Indie, więc cena, nawet w restauracjach, w jakimś stopniu zależy od Twoich umiejętności negocjacyjnych. Pomimo wyłożonego menu. Poza tym wieczorami wystawiane są przed knajpkami na stołach świeże ryby i tu jak najbardziej trzeba ustalić cenę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tax uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kerala - Indie
#7 PostWysłany: 23 Paź 2015 15:27 

Rejestracja: 23 Paź 2015
Posty: 45
Pociągnę temat, jak trafiłem na jakieś źródło wiedzy :)
Generalnie planowałem coś w stylu pobyt w głębi lądu, na plantacji herbaty, potem wyprawa hoseboot do varkali , powrót.
Oczywiście przez pobyt rozumiem hotel - do jakiś lokalnych wycieczek, jednak z moimi dziewczynami dłuższe wyprawy to koszmar :)
Czy przychodzą ci do głowy jakieś typy miejscowości wewnątrz lądu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kerala - Indie
#8 PostWysłany: 23 Paź 2015 15:41 

Rejestracja: 22 Sie 2012
Posty: 663
Loty: 78
Kilometry: 201 975
niebieski
tax, my w Kerali zrobiliśmy taką trasę: Trivandrum - Kovalam - Varkala - Allepey - Munnar - Kochi - Varkala - Kochi
podczas pierwszego pobytu w Varkali byliśmy 4 dni, po Munnarze i Kochi stwierdziliśmy, że wracamy do Varkali - tam nam się najbardziej podobało więc wróciliśmy na kolejne chyba trzy albo cztery :)
Munnar też świetna opcja ale to oczywiście już inny charakter wyjazdu i inne atrakcje. Najmniej nam się podobało w Kochi - uciekliśmy stamtąd po 2 dniach pobytu :P W pobliżu Kochi jest też do ogarnięcia Vypin Island - tą miejscówkę mega miło wspominamy, wybraliśmy się tam dwa razy skuterem. Co do prądów w Varkali to fakt, są silne, ale uważam, że kąpać się da, my najbardziej lubiliśmy przebywać na Black Plage, o której pisała @gosiagosia. Byliśmy w styczniu i sporo rodzin z dziećmi się przewijało, obiekty z basenami też na klifie jakieś były. W bliskiej odległości od Varkali jest też Kappil Beach, polecana przez LP. Wybraliśmy się ale byliśmy tam sami w towarzystwie podejrzanie wyglądających rdzennych mieszkańców i po spacerze brzegiem morza, złapaliśmy powrotnego busa do Varkali. Do dziś nie wiem czemu w LP tak się zachwycają tą plażą :P Na backwaters zorganizowaliśmy sobie w naszym hosteliku małą łódeczkę z gondolierem :D i popływaliśmy kanałami ok 6 godzin do zachodu słońca, cieszę się, że nie na dłużej bo już tyłek nieźle bolał :D ale w takich houseboatach z prawdziwego zdarzenia pewnie inny komfort podróży ;)
_________________
moje relacje:
http://www.fly4free.pl/forum/sztuka-ame ... ,212,81860
minirelacja-z-maxiwyspy-ilha-grande,212,96928&start=0
Góra
 Profil Relacje PM off
tax uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kerala - Indie
#9 PostWysłany: 23 Paź 2015 19:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
@ara - w Kappil Beach mieliśmy dokładnie te same doznania. Pierwsze miejsce w Indiach gdzie poczuliśmy się niepewnie z powodu Hindusów, których kilku dyskutowało na uboczu co jakiś czas na nas ukradkiem spoglądając. Nie wiem czy mieli złe zamiary ale w związku z tym dziwnym uczuciem strachu - zwialiśmy stamtąd dość szybko. :)
@tax - ja nie potrafię odpowiedzieć czy w Varkali znajdziecie coś w tym standardzie co na Goa. My spalismy w prosto urządzonym pensjonacie na samym "deptaku". A w tamtejszych knajpkach jedliśmy najpyszniej przyrządzone kalmary, krewetki i inne morskie stwory :) W knajpce prowadzonej przez Tajów.
Wcześniej byłam w Maduraj skąd mielismy pojechać do Munnar ale pogoda (ulewny deszcz przez 2 dni) znacznie pokrzyżowała nam plany. Munnar więc musiał odpaść i pojechaliśmy do Kochin. Stamtąd housboat i potem Varkala.
Z tego co rozumiem z Twoich wpisów to wyjazd nie musi być bardzo budżetowy? To może weźmiesz pod uwagę rajskie Lakkadiwy?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kerala - Indie
#10 PostWysłany: 23 Paź 2015 20:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 480
Loty: 53
Kilometry: 142 596
niebieski
W Kerali polecam http://www.kannurbeachhouse.com/

Niesamowite miejsce!! Totalnie na uboczu, gospodarze mają swojego kucharza (w cenie śniadanie i kolacja w formie bufetu w ogrodzie, lunch za niewielką dopłatą).

Najbliższe lotniska to Mangalore i Kozhikode (oba ok 2-4 godz jazdy pociągiem).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kerala - Indie
#11 PostWysłany: 23 Paź 2015 20:48 

Rejestracja: 22 Sie 2012
Posty: 663
Loty: 78
Kilometry: 201 975
niebieski
@gosiagosia heh a już myślałam, że z nami coś nie tak :lol: z całego pobytu w Indiach zdecydowanie właśnie tam czuliśmy się najmniej pewnie... miałam wrażenie (a może to nie było tylko wrażenie), że mi Hindusi znikają z pola widzenia w tym lesie palmowym, który jest blisko plaży :?
podjechaliśmy tam taksą i powrót okazał się problematyczny, bo oczywiście żadnego postoju taxi ani busów nie było, całe szczęście, że jakiś przejeżdżający autobus nas zgarnął :D
serio nie wiem czemu ta miejscówka taka polecana, w życiu bym się w takich okolicznościach nie wykąpała, no chyba że w dresie :lol:
_________________
moje relacje:
http://www.fly4free.pl/forum/sztuka-ame ... ,212,81860
minirelacja-z-maxiwyspy-ilha-grande,212,96928&start=0
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kerala - Indie
#12 PostWysłany: 25 Paź 2015 01:15 

Rejestracja: 23 Paź 2015
Posty: 45
Czy jest ktoś w stanie podać orientacyjne ceny na lakszediwach?
Wyczytałem że drogo ale ile nie mogę wyczytać.
Również jaka jest cena przepustki/opłat za wjazd na laszediwy. Podobno pobyt jest "reglamentowany", ale kiepsko coś znaleść.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kerala - Indie
#13 PostWysłany: 25 Paź 2015 14:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
@tax - bardzo niewiele jest informacji na temat wysp. Nie wiem czy ktoś na forum jest w stanie Ci pomóc. Parę lat temu tez próbowałam się czegoś dowiedzieć w sieci bo miałam ogromna chrapkę na ten słabo poznany zakątek ale moje próby spełzły na niczym :(. Podam Ci link do strony, gdzie może jak napiszesz - dowiesz się czegoś więcej:
http://www.lakshadweephomestay.com/cate ... formation/
http://keralaforyou.net/lakshadweep_package.html
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tax uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kerala - Indie
#14 PostWysłany: 25 Paź 2015 14:42 

Rejestracja: 28 Lip 2015
Posty: 73
Loty: 23
Kilometry: 58 104
[quote="gosiagosia"]@tax - bardzo niewiele jest informacji na temat wysp. Nie wiem czy ktoś na forum jest w stanie Ci pomóc. Parę lat temu tez próbowałam się czegoś dowiedzieć w sieci bo miałam ogromna chrapkę na ten słabo poznany zakątek ale moje próby spełzły na niczym


http://www.mybudgettrip.com/lakshadweep ... aches.html
Góra
 Profil Relacje PM off
tax uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group