Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Kawah Ijen
#1 PostWysłany: 30 Gru 2015 19:29 

Rejestracja: 18 Lis 2015
Posty: 23
Ijen - niesamowity wulkan, który koniecznie trzeba zobaczyć. Zupełnie inny niż Bromo, ale moim zdaniem dużo lepszy.
Wyprawa na Ijen była połączona z wyprawą na Bromo. Czyli najpierw zwiedzałyśmy Bromo, a następnego dnia Ijen.
Zdecydowałyśmy się na nocne wejście (i jednocześnie nocne zejście do krateru) po to żeby zobaczyć niebieskie ognie. Podejście nie należy do trudnych, ale wymaga trochę wysiłku, przynajmniej ta pierwsza część. Zejście do krateru, to inna sprawa. Jest trudne i potrzebny jest przewodnik (albo staracie się iść z jakąś grupą), bo łatwo zgubić ścieżkę.
Na samym dole czeka Was niesamowity widoki i... niesamowity smród. Mimo wszystko warto pocierpieć i poobserwować pracę górników. Niesamowici ludzie, którzy za niewielkie pieniądze pracują w ekstremalnych warunkach.
A niebieskie ognie? No cóż... są niebieskie ;)
Ale i tak polecam nocne zejście do krateru, bo potem czeka Was wschód słońca w kraterze i parę innych niespodzianek. Mnie np. zaskoczył widok jeziora w środku :)

więcej o mojej wyprawie na Ijen: http://olazplecakiem.blogspot.com/2015/07/ijen.html

niebieskie ognie
Image

górnik
Image

Image

Ijen w całej okazałości
Image

Image

widok z Ijen
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: Kawah Ijen
#2 PostWysłany: 30 Gru 2015 22:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2014
Posty: 321
Loty: 229
Kilometry: 561 958
niebieski
Jak można wiedzieć to ile taka wyprawa kosztuje?

Wysłane z mojego K00F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kawah Ijen
#3 PostWysłany: 30 Gru 2015 22:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
np. można spytać
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
olajaw lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kawah Ijen
#4 PostWysłany: 30 Gru 2015 22:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2014
Posty: 321
Loty: 229
Kilometry: 561 958
niebieski
Aha... super, dzięki @becek

Wysłane z mojego K00F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kawah Ijen
#5 PostWysłany: 30 Gru 2015 23:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
nie pamietam ale placilem chyba 1,5 mln
za cos takiego
http://ijenbromotours.com/yogyakarta-br ... tour/?p=38
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kawah Ijen
#6 PostWysłany: 30 Gru 2015 23:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2014
Posty: 321
Loty: 229
Kilometry: 561 958
niebieski
Z Kuty na Bali ode mnie chcieli,na samo Kawah Ijen, 230$

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kawah Ijen
#7 PostWysłany: 31 Gru 2015 02:07 

Rejestracja: 18 Lis 2015
Posty: 23
naimad napisał(a):
Jak można wiedzieć to ile taka wyprawa kosztuje?


Mnie kosztowała 1 450 000 RP, ale uważam, że dużo przepłaciłam przynajmniej te 450 000 Rp.
Wycieczka została zakupiona w agencji turystycznej w Yogyakarcie. Obejmowała trasę Yogyakarta - Bromo - Ijen - Bali. Trwała 3 dni. Pierwszy dzień to przejazd z Yogyakarty w okolice Bromo, drugi dzień Bromo i przejazd w okolice Ijen, trzeci dzień Ijen i przejazd na Bali.

Jeśli chcesz znać szczegóły to
1 dzień: http://olazplecakiem.blogspot.com/2015/07/z-yogyakarty-do-bromo.html
2 dzień: http://olazplecakiem.blogspot.com/2015/07/bromo.html
3 dzień: http://olazplecakiem.blogspot.com/2015/07/ijen.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kawah Ijen
#8 PostWysłany: 15 Sty 2016 18:26 

Rejestracja: 18 Lis 2015
Posty: 23
kwach77 napisał(a):
Alek, 1450k jesli miales z noclegami to spoko 'zajebista' cena. Placiles dodatkowo za wejsciowke na ijen, czy bylo w cenie?


Cena z noclegami i wejściówkami, a nawet z częściowym wyżywieniem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kawah Ijen
#9 PostWysłany: 16 Sty 2016 16:09 

Rejestracja: 21 Cze 2015
Posty: 32
1,400.000 za 2 dorosłych i dziecko. odbiór z dworca Banyuwangi, "nocleg", delikatna kolacja, transport na Kawah Jien, wejściówki, przewodnik, śniadanie, transport do prom. wejście na wulkan: 1-sza i 3-cia część umiarkowana (córka 5 lat lepiej sobie radzila niż ja) 2-ga część już trudniejsza, częściej odpoczywaliśmy. żejście w dól umiarkowane lecz bywało "ślisko" na kamieniach. smrodek bywał okropny (szczególnie gdy na nas zawiało) ale uważam, że wystarczą papierowe maski z PL po 2-3 zł. Blue fire niesamowite, jezioro o świcie przepiękne a wulkany w drodze powrotnej warte lepszego aparatu niż mój :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kawah Ijen
#10 PostWysłany: 16 Sty 2016 18:05 

Rejestracja: 16 Sty 2016
Posty: 14
My płaciliśmy w 2010 coś koło 700 tyś za 2 osoby ale z Prombolino, rano Bromo później dojazd do Kavah Ijen i nocleg, rano Kavah Ijen i później podwóżka na prom płynący na Bali.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kawah Ijen
#11 PostWysłany: 19 Sty 2016 03:25 

Rejestracja: 28 Wrz 2014
Posty: 40
Tylko dodam, że jak ktoś ma czas i chęci, to warto pofatygować się prawą stroną kaldery na wschód słońca. Widoki piękne, a jak siarą zawali z krateru to dodatkowe atrakcje...mgła odbierająca dech, zimno, nierealnie, księżycowo :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
olajaw lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kawah Ijen
#12 PostWysłany: 19 Sty 2016 11:17 

Rejestracja: 16 Sty 2016
Posty: 14
kwach77 napisał(a):
Tylko dodam, że jak ktoś ma czas i chęci, to warto pofatygować się prawą stroną kaldery na wschód słońca. Widoki piękne, a jak siarą zawali z krateru to dodatkowe atrakcje...mgła odbierająca dech, zimno, nierealnie, księżycowo :-)

Masz jakieś fotki?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kawah Ijen
#13 PostWysłany: 19 Sty 2016 23:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1040
srebrny
Potwierdzam :D @sobi w stopce moja relacja z Indonezji i sporo zdjęć z Kawah Ijen, również ze wschodu słońca :)
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kawah Ijen
#14 PostWysłany: 21 Sty 2016 21:02 

Rejestracja: 28 Wrz 2014
Posty: 40
kawah ijen, przepraszam za jakość zdjęć, ale pierwszy raz dodawałem i...250kb na zdjęcie :)

Załączniki:
IMG_5489.JPG
IMG_5489.JPG [ 217.2 KiB | Obejrzany 2749 razy ]
IMG_5467.JPG
IMG_5467.JPG [ 64.27 KiB | Obejrzany 2750 razy ]
IMG_5462.JPG
IMG_5462.JPG [ 235.6 KiB | Obejrzany 2751 razy ]
IMG_5457.JPG
IMG_5457.JPG [ 204.61 KiB | Obejrzany 2752 razy ]
IMG_5447.JPG
IMG_5447.JPG [ 243.84 KiB | Obejrzany 2759 razy ]
1.JPG
1.JPG [ 216.3 KiB | Obejrzany 2760 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kawah Ijen
#15 PostWysłany: 28 Sty 2016 12:20 

Rejestracja: 18 Mar 2015
Posty: 26
Witam Szanownych Podróżników,

czy ktoś z was był, lub zna kogoś kto był na kawah ijen i Bromo w marcu? Niby to koniec pory deszczowej, najwięcej Pada od grudnia do lutego. Czy jest to bezpiecznie i możliwe do zrealizowania jeżeli nie wystąpią niespodziewanie niesprzyjające okoliczności?

Pozdrawiam

Błażej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kawah Ijen
#16 PostWysłany: 20 Mar 2016 15:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 124
Loty: 149
Kilometry: 338 219
Ja byłam w czerwcu 2015 (dorzucę swoje 3 grosze, chociaż to nie marzec - sorry...)

Cenowo i logistycznie zrobione to było tak:
*Przypłynęłyśmy na własną rękę z Bali do Banyuwangi (Bemo/minibusik z Denpasar-Ubung do portowego Gilimanuk: 50K Rp, ponad 3,5h; Prom Gilimanuk (Bali) - Ketapang (Jawa): 7,5 K Rp, 1h)
* Z racji ograniczone czasu, trochę dla wygody, ale też dlatego, że szanse są marne, by organizacja tego na własną rękę była dużo tańsza - kupujemy zorganizowany transport/wycieczkę najpierw na Kawaj Ijen, potem na Mt Bromo i dalej do Jogjakarty - 800K Rp od osoby. W cenie: dwa noclegi (krótki i obskurny w Banyuwangi, i przyzwoity, z ciepłą wodą [!] za Cemoro Lewang), przewodnik na Ijen, oraz transport: RT Banyuwangi-Pos Paltuding (jeep); Banyuwangi - okolice Cemoro Lewang (minibus) i dalej RT na punkt widokowy i pod Mt Bromo (jeep); stamtąd do Probolinggo i do Jogjakarty (minibus). Nie są opłacone posiłki i wstępy do parków.
*Rady dla tych, co planują to samemu: aby iść na Ijen trzeba dostać się do Pos Paltuding, z Banyuwangi nie ma publicznego transportu. Trzeba opłacić wstęp na teren Ijen, pon-pt 100K Rp, w weekendy drożej! Przewodnik jest konieczny, i powinien podobno wziąć ok 200K Rp od grupy, można go wynająć przy bramie parku.

No i jak wszyscy fotki, to ja też wschód słońca, poranną panoramę i nocną pracę górników:

Załączniki:
P6303169.jpg
P6303169.jpg [ 59.95 KiB | Obejrzany 2221 razy ]
P6303131.jpg
P6303131.jpg [ 51.57 KiB | Obejrzany 2221 razy ]
pano3_pp-1__+1_tonemapped.jpg
pano3_pp-1__+1_tonemapped.jpg [ 69.06 KiB | Obejrzany 2221 razy ]
P7013215.jpg
P7013215.jpg [ 35.52 KiB | Obejrzany 2221 razy ]
_________________
"Sprawozdania" z moich podróży: http://migot.geoblog.pl/podroze :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
grzesiekc uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kawah Ijen
#17 PostWysłany: 10 Wrz 2017 20:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2017
Posty: 343
Na pewno przewodnik jest konieczny? Ludzie się spierają i niektórzy chwalą się w internecie, że weszli bez przewodnika.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kawah Ijen
#18 PostWysłany: 10 Wrz 2017 20:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 124
Loty: 149
Kilometry: 338 219
Trasa nie jest trudna (może być na pewnych odcinkach -na dno krateru- wymagająca, ale nie można się raczej zgubić), więc nie jest teoretycznie potrzebny. Ale przy szlabanie stoi banda gości, ktoś kontroluje wstęp- raczej zachodniego turysty samego nie będą chcieli przepuścić. Ale jak ktoś trafi na luzniejszy dzień, albo przesymknie się w większej grupie, albo na chama przebiegnie lub przejdzie gdzieś bokiem na dziko- to pewnie sie da. Ludzie w Internecie chwalą się że i do Petry weszli bez biletu... Pytanie czy to najgorsza rzecz na świecie jak jakiś górnik czy jego synek co podłapał angielskiego sobie dorobi w ten sposób, gdy alternatywą jest tam raczej nieludzka praca przy wydobyciu siarki...
_________________
"Sprawozdania" z moich podróży: http://migot.geoblog.pl/podroze :)
Góra
 Profil Relacje PM off
becek lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kawah Ijen
#19 PostWysłany: 10 Wrz 2017 22:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2017
Posty: 343
Dzięki za odpowiedź. Jeśli chodzi o trud pracy górników, to jakikolwiek by on nie był, bardzo nie podoba mi się czysty wyzysk na białych turystach, choć na szczęście poziomu afrykańskiego on nie osiąga. Poza tym to górnicy pracują, a inni ich rodacy i rząd wietrzą dobry biznes na takich atrakcjach. Dlatego wolałbym nie płacić dodatkowo za przewodnika.
Góra
 Profil Relacje PM off
Mar77 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kawah Ijen
#20 PostWysłany: 12 Wrz 2017 16:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 967
Loty: 380
Kilometry: 582 836
srebrny
@Sz@lony
Z prawdopodobieństwem dążącym do 100% nie dasz rady wejść bez przewodnika. Trasa jest opanowana przez coś w rodzaju mafii przewodników i nie przepuszczą białego człowieka bez obstawy.
Wyprawa nie jest droga i czy jest sens pchać się na siłę i w razie niepowodzenia psuć sobie wrażenia?
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group