Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1372 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 69  Następna
Autor Wiadomość
#961 PostWysłany: 10 Wrz 2022 16:24 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Nie wiem czy to normalne czy nie ale wydawanie 2x więcej niż się zarabia nie jest normalne. Pewnie się da, ale na jak długo. Kiedyś taka bańka pęknie,
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży
#962 PostWysłany: 10 Wrz 2022 16:24 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 601
niebieski
BrunoJ napisał(a):
Nie znam się, ale dla mnie określenie "zwykły" jest raczej bardziej tożsame z "normalny", niż z "biedny"...


Ja bym to kojarzył z przeciętny, a z przeciętnymi dochodami raczej nie dostaniesz karty kredytowej z wyższej półki.
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
 
      
#963 PostWysłany: 10 Wrz 2022 16:27 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 601
niebieski
Anonymous napisał(a):
...
Bardziej się zastanawiam czy zamieniać kartę w getinie na ing,...


Nie musisz zamieniać, można mieć 2 (nawet więcej :) )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#964 PostWysłany: 10 Wrz 2022 16:30 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2314
srebrny
e-prezes napisał(a):
Nie wiem czy to normalne czy nie ale wydawanie 2x więcej niż się zarabia nie jest normalne. Pewnie się da, ale na jak długo. Kiedyś taka bańka pęknie,

To fakt. Dlatego można zarabiać np. 8k wydawać 5k i mieć taką kartę za 800 zł i często latać mając wejścia do saloników i liczne ubezpieczenia w niej itp. itd.
Dlatego napisałem kilka postów wcześniej, że moim zdaniem nawet za 800 zł Visa Infinite z PKO jest sensowna (jeśli można ją otrzymać - znaczy: spełni się warunki banku)
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#965 PostWysłany: 10 Wrz 2022 17:33 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 625
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
Anonymous napisał(a):
Nigdzie nie napisałem że pytałem o kredytową Visa Infinite która wydawana jest chyba tylko dla klientów private banking? I pewnie trzeba mieć dochód kilkukrotnie większy niż przy karcie platynowej ING?
Nie musisz być klientem private banking, by otrzymać kartę Visa Infinite w ING. Za darmo możesz ją mieć gdy spełniasz kryteria PB (czyli 500k inwestycji lub 1mln aktywów w banku). Poza tym jak rozumiem ich TOiP to nie będąc klientem PB ale mając ww aktywa lub inwestycje, to też jest za darmo.

Jeśli nie spełniasz powyższych wymogów a masz zdolność (bodajże na co najmniej 40k limitu kredytowego na karcie) to też ja możesz otrzymać ale będzie cię kosztować 2k złotych rocznie. Czy dużo? Dla jednych tak, dla innych nie.. zważywszy że możesz do niej za darmo dostać kartę dodatkowa a każda z tych kart ma możliwość zaproszenia 20x gościa do saloniku bez dodatkowych opłat plus oczywiście PP dla właściciela karty bez limitu. Jak dużo latasz z rodziną lub znajomymi, których chcesz wpuścić do saloniku, to ma sens. Jak latasz głównie sam lub np z żoną, to są lepsze oferty na rynku.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#966 PostWysłany: 10 Wrz 2022 17:40 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4756
platynowy
Musisz, musisz

Kartę kredytową Visa Infinite ING oferujemy klientom, którzy korzystają z oferty Private Banking lub spełniają minimalne kryteria finansowe dla tej oferty opisane w Tabeli Opłat i Prowizji. Możesz ją zamówić przez kontakt z naszym doradcą.

A i tak badają zdolność, minimum 50000 zł.
Tyle, że takie inwestycje bardzo pomagają.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#967 PostWysłany: 10 Wrz 2022 17:47 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 625
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
Hmm, to ten zapis przeoczyłem. Aczkolwiek dziwne to jest, bo kartę oferują tym co spełniają kryteria PB, a w TOiP jest zapis, że jak nie spełniasz, to płacisz 2k rocznie.. rozumiem w takim razie, że dotyczy to tych, którym kartę wydano a obecnie nie spełniają warunków.. karta im zostaje, natomiast muszą płacić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#968 PostWysłany: 10 Wrz 2022 19:23 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4756
platynowy
Dokładnie, w rocznicę wydania Infinite musisz mieć wymaganą wartość inwestycji.

Tylko "nie wiem" czy z powodu tego co się dzieje na GPW ta KK z PP i ubezpieczeniem jest warta tych strat z inwestycji :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#969 PostWysłany: 10 Wrz 2022 20:18 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 625
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
Jeśli trzymać inwestycje i tracić tylko w imię posiadania karty - to nie warto :). Jak łatwo policzyć 2k z 500k to 0.4%.. tyle na polskiej giełdzie traci się obecnie w pół dnia.. :( lepiej na lokacie to mieć i za odsetki sobie po prostu PP kupić :)
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#970 PostWysłany: 12 Wrz 2022 18:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lis 2014
Posty: 776
Loty: 145
Kilometry: 238 175
niebieski
nick napisał(a):
Dodam tylko, że jeśli doradca do karty zrobi nam Aurum, to obrót może być na koncie a nie na karcie, wpłatomat i przelew też się liczy.

Na serio przelew z konta liczy się jako obrót zwalniający z opłaty za kartę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#971 PostWysłany: 12 Wrz 2022 18:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 608
Loty: 132
Kilometry: 197 359
srebrny
No właśnie nie wiem skąd taka informacja. Liczy się tylko i wyłącznie obrót na karcie. Testowane osobiście.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#972 PostWysłany: 12 Wrz 2022 20:02 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Dzięki wszystkim za starania, ale ja w tym momencie odpuszczam. Nawet jeśli mój bank, z którym jestem 25 lat razem da mi ją to mi się nie opłaca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#973 PostWysłany: 14 Wrz 2022 12:07 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 625
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
Takie tylko "techniczne" info. Potwierdziłem z doradcą w ING, że nie będąc klientem private banking można wnioskować o kartę Visa Infinite. Ale jest wtedy płatna 2k PLN. Więc jak ktoś ma kaprys, to może sobie ja wyrobić :)..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#974 PostWysłany: 14 Wrz 2022 12:11 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4756
platynowy
Ale i tak wymagana jest zdolność kredytowa + 50000 zł
Tak apropo kaprysu :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#975 PostWysłany: 14 Wrz 2022 14:18 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 625
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
Nie znam się, ale to chyba nie jest strasznie wysoki próg.. jak ktoś by chciał kartę za 2k to chyba zdolność ma ;)..

Swoją drogą dostępność tej karty poniżej private banking jest teoretyczna, bo doradca mówi, że jeszcze nikt w ich historii nie zawnioskował o nią, nie będąc klientem PB. Mówiła, że nikt nie chce płacić takich pieniędzy za kartę

Z tego co się jeszcze dowiedziałem, a co może być ważne.. to karta zawiera pakiet ubezpieczeń, które działają bezwarunkowo. Poza ubezpieczeniem sprzętu sportowego i wypożyczonego samochodu, gdzie trzeba to opłacić karta. Ale podobno ubezpieczenie od rezygnacji nie wymaga opłacenia wyjazdu karta.. dodaje, sam OWU nie widziałem, tylko cytuje.

Plus to co ważne. Ubezpieczenie zdrowotne na czas podróży wyklucza covid jako zdarzenie pokryte ubezpieczeniem. Co w sumie dzisiaj jest archaizmem i de facto eliminuje te kartę jako sensowne ubezpieczenie na wyjazd. I tak trzeba zorganizować inne. Ubezpieczycielem jest PZU i podobno nie chcą się zgodzić na zmianę w warunkach.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#976 PostWysłany: 14 Wrz 2022 14:34 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2256
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@KKL: no ale kwestia COVID faktycznie cofa tą kartę w atrakcyjności... no cóż. Co prawda w PKO BP na początku też było wykluczenie ale potem już je znieśli.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#977 PostWysłany: 14 Wrz 2022 15:11 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 601
niebieski
KKL napisał(a):
Nie znam się, ale to chyba nie jest strasznie wysoki próg.. jak ktoś by chciał kartę za 2k to chyba zdolność ma ;)..


Niekoniecznie w dokumentach...
Góra
 Profil Relacje PM off
remineus lubi ten post.
 
      
#978 PostWysłany: 14 Wrz 2022 19:40 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 625
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
No tak, zapomniałem że mieszkam w Polsce ;).. tutaj wszyscy zarabiają 5k i jeżdżą nowymi BMW X7
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#979 PostWysłany: 18 Wrz 2022 08:52 

Rejestracja: 23 Wrz 2019
Posty: 653
Loty: 23
Kilometry: 74 051
Ostrzeżenia: 1
KKL napisał(a):
Anonymous napisał(a):
Jak latasz głównie sam lub np z żoną, to są lepsze oferty na rynku.


Możesz podpowiedzieć?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#980 PostWysłany: 27 Wrz 2022 16:09 

Rejestracja: 25 Paź 2016
Posty: 175
Opiszę jak to wyglądało u mnie z kartą ING może się komuś przyda.
Okazało się że mogę otrzymać kartę Infinite w PKO. Posiadam wieloletnie konto Inteligo. Postanowiłem dodatkowo sprawdzić ofertę ING gdzie również mam kilkuletnie konto.
Na Infinite brak szans, wiec pomyślałem o Platinum. Niestety zabrakło mi do limitu 10k. Brak wystarczających inwestycji również.
Jedyna możliwość to zamrożenie na lokacie 1,5% kwoty równiej limitowi karty. Obecnie na zwykłej lokacie bank oferuje 7%. Minimalna kwota to 20k, wiec jak łatwo policzyć przez rok na różnicy zarobimy więcej niż kosztuje rocznie karta w PKO. A przecież dojdzie jeszcze opłata za kartę w ING.
Największy minus Infinite w PKO to koszt karty, dodatkowa karta to również 800zł rocznie.

Aby otrzymać kartę należy posiadać konto Aurum, aby nie ponosić kosztów utrzymania należy zapewnić wpływy w wysokości 9k miesięcznie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1372 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 69  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group