Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1372 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 69  Następna
Autor Wiadomość
#1021 PostWysłany: 14 Lis 2022 16:05 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2314
srebrny
@e-prezes Co to za 12,5k obrotu rocznie o którym piszesz - o co chodzi? Czy nie przypadkiem o 12,5k do zwolnienia z opłaty? Wtedy to chyba miesięcznie.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
e-prezes uważa post za pomocny.
 
      
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży
#1022 PostWysłany: 14 Lis 2022 16:19 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2256
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
e-prezes napisał(a):

Post był w nawiązaniu do sugestii Nicka, by mimo pozornego nie spełniania warunków próbować. Ja spełniam warunki skoro mogę dostać kredyt w takiej samej wysokości co limit karty. Mam tam rachunek z sentymentu. Ekonomicznie nie ma to sensu, ale właśnie dlatego, że chciałem mieć tę kartę jeszcze go nie zamknąłem.
Skorzystam z rady, choć nie mam złudzeń.


Jedna osoba będzie miała inną zdolność dla:
1. Kredyt hipoteczny
2. Kredyt gotówkowy
3. Kredyt ratalny
4. Limit w karcie
5. Inny produkt kredytowy

Dla każdego z tych produktów INACZEJ szacowane jest ryzyko więc to że możesz otrzymać jeden rodzaj kredytu to nie koniecznie na inny na porównywalnych warunkach. Wiem że my tu nie chcemy dać Bankowi zarobić i się zadłużać ale porównaj sobie nominalne oprocentowania (które są brane pod uwagę podczas oceny zdolności) i choćby to może mieć wpływ a warunków jest wiele więcej...
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#1023 PostWysłany: 17 Lis 2022 05:42 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 601
niebieski
e-prezes napisał(a):
@dg72 @flus Nie przyszło mi do głowy zapytać dlaczego nie kwalifikuję się. Niemniej tak jak wspomniałem zaproponowano złotą z limitem do 50k lub kredyt na tyle. ...


Dziwne. Ja dostałem bez problemu platynową z limitem dwadzieścia parę tyś. na podstawie wyciągów z innego banku, nie będąc klientem ING.
Ciekawe czemu ciebie tak potraktowali.
Góra
 Profil Relacje PM off
e-prezes lubi ten post.
 
      
#1024 PostWysłany: 17 Lis 2022 11:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2296
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Zdolność kredytową to jest taka prosta sprawa. Zależy czy ktoś jest zatrudniony na etat, wysokość zarobków, wysokość ratkredytowyxh i przede wszystkim BIK i BIG.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1025 PostWysłany: 21 Lis 2022 20:24 

Gdzie znajdę informacje do których saloników wejdę na PKO VISA INFINITE? Materiały marketingowe mówią o "Posiadacz karty ma bezpłatny wstęp do ponad 400 saloników lotniskowych w 75 krajach" a jak patrzę na https://www.prioritypass.com/en/airport-lounges to ta liczba jest zdecydowanie większa niż 400.

EDIT:
Znalazłem jeszcze to https://www.pkobp.pl/klienci-indywidualni/karty/karty-kredytowe/dodatkowe-uslugi/.
Góra
 PM off  
      
#1026 PostWysłany: 21 Lis 2022 21:02 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4756
platynowy
To co masz w aplikacji PP.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1027 PostWysłany: 27 Sty 2023 16:15 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2080
Loty: 150
Kilometry: 136 180
srebrny
KKL napisał(a):
zważywszy że możesz do niej za darmo dostać kartę dodatkowa a każda z tych kart ma możliwość zaproszenia 20x gościa do saloniku bez dodatkowych opłat plus oczywiście PP dla właściciela karty bez limitu.

@KKL czy masz tę kartę i możesz potwierdzić, że karta dodatkowa VISA Infinite w ING ma również 20 wejść bezpłatnych dla gościa oprócz bezpłatnych dla jej posiadacza? Jeśli tak, to nawet płacąc te 2000 to chyba obecnie jedna z bardziej atrakcyjnych ofert, zwłaszcza dla rodzin z dziećmi. Wtedy za dodatkowe 1150 zł (porównując do Visa Platinum) dostajemy 40 wejść czyli mniej niż 30 zł za wejście.
I czy te dodatkowe wejścia można też tak samo wykorzystywać jak w innych bankach, czyli wejścia 2 czy 3 gości również nie będą obciążane, o ile tylko mieszczą się w limicie 20 wejść?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1028 PostWysłany: 27 Sty 2023 17:30 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4756
platynowy
@sranda

Tej KK Infinite ING bez bycia w bankowości prywatnej czyli bez inwestycji 500 000 zł i zdolności kredytowej minimum 50000 zł nie otrzymasz. Na 1000%, domyśl się skąd :)

To co piszesz zaistnieć może tylko wtedy, gdy w wyniku nieudanych inwestycji np w akcje twój stan posiadania w rocznicę wydania KK spadnie poniżej 500000 zł.
KK Infinite ING dodatkowa to pełno prawna KK Infinite czyli ma też + 20 wejść dla gości czy osób towarzyszących. Jedyne ograniczenie to limity wyznaczone przez posiadacza KK głównej.
Góra
 Profil Relacje PM off
sranda uważa post za pomocny.
 
      
#1029 PostWysłany: 03 Lut 2023 00:26 

Rejestracja: 03 Lut 2023
Posty: 19
Ale czy po spełnieniu tych 2 warunków otrzymanie karty jest prawie pewne czy nie bardzo bo są jeszcze jakieś dodatkowe obwarownania.? Bo mam na nią od dłuższego czasu chrapke.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1030 PostWysłany: 03 Lut 2023 00:30 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4756
platynowy
Na 1000 procent.

Ale ci to potwierdzą przy kawce w oddziale ING z bankowością prywatną.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1031 PostWysłany: 03 Lut 2023 01:13 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 625
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
Jak masz inwestycje na 500k lub środki 1M+ to prawie automatycznie dostaniesz kartę jak zawnioskujesz. Prawie, bo sprawdzaja zdolność na nią, bodajże minimum 40k limit kredytowy.

Odnośnie wstępów to tak, masz 20 wejść dla gości. Za tydzień niecały wylatuje z rodziną do Am. Pd. Mam zamiar mocno testować ;). Teoretycznie z kartą żony możemy z dwójką dzieci wejść 20 razy w ciągu roku.

Odnośnie kwoty 2k za kartę.. jak wyrabiałem swoją, to zapytałem się. Mój opiekun trochę zgłupiał, bo przyznał, że nie mieli takiego przypadku. Co do zasady uznają, że to karta do rachunku PB. Ale przyznał, że wczytując się w warunki wygląda na to, że można mieć kartę bez PB. Jeśli chce się zapłacić 2k...
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1032 PostWysłany: 03 Lut 2023 01:47 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4756
platynowy
Mieli, mieli głównie w czasie pandemii i wzrostu wymogu z 200000 do 500000 zł.
Z powodu np zawirowania na GPW i dużych spadków wyceny ceny akcji, spadku oprocentowania obligacji itp czyli czasowych strat na inwestycjach podjęli decyzję o zwolnieniu niektórych posiadaczy Infinite ING z opłaty rocznej.
W tym roku też mają sprawdzać i "myśleć".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1033 PostWysłany: 03 Lut 2023 20:13 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 625
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
No tak, ale ty mówisz o sytuacji, że masz klienta PB, któremu przez kryzys spadły inwestycje. A mi doradca mówił, że nie miał przypadku, by ktoś nie będąc w PB i nie mający inwestycji wymaganych, aplikował o kartę z pełną świadomością, że ma za nią płacić 2k zł. Aczkolwiek literalnie czytając warunki, można podobno o kartę wystąpić. Mając zdolność kredytową i 2tys zł by opłacić kartę, podobno można ją uzyskać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1034 PostWysłany: 03 Lut 2023 20:28 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4756
platynowy
Literalnie przeczytałem warunki przyznania, są wyjątkowo czytelnie opisane

Kod:
Kartę kredytową Visa Infinite oferujemy klientom, którzy korzystają już z oferty Private Banking lub zgromadzą w banku aktywa powyżej 1 mln zł albo zainwestują min. 500 tys. zł (lub równowartości tych kwot w walucie wymienialnej).

Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1035 PostWysłany: 03 Lut 2023 20:38 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 625
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
Tego zapisu nie było wcześniej albo był inaczej sformułowany. Siedziałem w salce z doradcą i patrzyła w zapisy warunków karty i była skonfundowana. Powiedziała, że nie miała przypadku wnioskowania karty poza PB, ale literalnie zgodnie z warunkami wydawania karty, każdy mógł o nią aplikować. Kropka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1036 PostWysłany: 03 Lut 2023 20:41 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4756
platynowy
Było, było i od kilku lat jest

Tyle, że teraz 500000 zł, w poprzednim tekście jest 200000 zł.

Poszukałem, po minucie znalazłem i sam przeczytałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1037 PostWysłany: 03 Lut 2023 23:25 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 625
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
Ok, rozumiem, że skoro doradca mi mówił jedno, ty drugie to masz racje. Co z tego że razem czytaliśmy warunki karty i TOiP i potwierdził mi, że można, ale w praktyce się to nie zdarza.. Zresztą spójrz sobie na post mój z września, i tak wiesz swoje. Ok..

viewtopic.php?p=1556226#p1556226

Podsumowując, nie można mieć karty Visa Infinite w ING bez PB, kropka.. z mojej strony EOT
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1038 PostWysłany: 03 Lut 2023 23:40 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4756
platynowy
Z TOiP
Kod:
0 PLN / 2000 PLN
0 PLN
Opłata jest pobierana w
przypadku Klientów,
którzy:
- nie korzystają z Oferty
Private Banking lub
- nie spełniają
minimalnych warunków
wskazanych w Tabeli
Opłat i Prowizji ING
Banku Śląskiego Spółka
Akcyjna dla osób
fizycznych w zakresie
kryteriów finansowych
dla Oferty Private
Banking.
Spełnienie minimalnych
warunków jest
sprawdzane za okres od
21 dnia miesiąca do 20
dnia kolejnego miesiąca,
w którym ma zostać
pobrana opłata roczna


Można pomyśleć jak to zrobił doradca, gdy się zapomni kiedy jest pobierana opłata roczna i nie spojrzy do warunków wydania Infinite ING.
Ale źle to świadczy o doradcy.
..........,....................................................... ..

Dodatkową KK Infinite ING na wniosek właściciela np dla PP otrzyma każdy dorosły, byle był klientem ING. Musi choćby posiadać darmowe konto, ikze itp
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1039 PostWysłany: 10 Lut 2023 19:19 

Rejestracja: 10 Lut 2023
Posty: 6
Hej wszystkim,

od kilku lat uzytkuje kartę mBank world elite... mam ją dla siebie jak i osoby towarzyszacej

spelnialem do tej pory prog wydatkowy i mialem obie za darmo, teraz wprowadzili oplate za karte dodatkowa 600 zl, ktorej nie da sie uniknac

zbieram sie do otwarcia jeszcze jednego konta, zeby ograniczyc ryzyko powyzej 100k euro... ktore konto polecacie z karta pp, ktora umozliwia wejscia osobie towarzyszacej? najlepiej bezplatne przy saldzie okolo 100k euro

widzialem w citi fajna ofertę (2 wejscia za darmo w miesiacu), ale niestety tylko na lotniska w Polsce...

pozdrowienia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1040 PostWysłany: 10 Lut 2023 19:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1691
Loty: 260
Kilometry: 275 977
złoty
@costam
ING Platinum ma bez limitu wejścia dla głównej osoby i 20 wejść dla osoby towarzyszącej na karcie PP. Wymógł to dochody po poziomie 10K miesięcznie. Kiedyś był problem ze jak miało się konto firmowe JDG w ING to nie chcieli wydawać tej karty…jak teraz? Musisz zapytać. Jak masz konto firmowe w innym banku to powinno przejść albo UoP to wtedy żaden problem.
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1372 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 69  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group