Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1382 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 70  Następna
Autor Wiadomość
#841 PostWysłany: 26 Kwi 2022 21:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2014
Posty: 13
lluukk napisał(a):
ING Visa Infinite - 20 bezpłatnych wejść dla osób towarzyszących w roku kalendarzowym


Super, to jeszcze ponawiam pytanie kogoś innego wcześniej - czy komuś się to udało "na dochód" bez aktywów
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu
Przedłużony weekend w Stambule za 889 PLN. Loty Turkish Airlines z Krakowa + 3 noce w 4* hotelu Przedłużony weekend w Stambule za 889 PLN. Loty Turkish Airlines z Krakowa + 3 noce w 4* hotelu
#842 PostWysłany: 26 Kwi 2022 22:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1704
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
Które KK na Polskim rynku oferują PP Bez limitu/Limitem dla gościa?
Wiem że ING Platinum ma Nielimitowane + 20 wejść w roku dla gościa a jak wygląda oferta reszty?
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#843 PostWysłany: 26 Kwi 2022 22:34 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2347
srebrny
Karta platynowa ING w PP nie ma darmowych wejść dla gości.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...


Ostatnio edytowany przez lluukk, 26 Kwi 2022 22:36, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#844 PostWysłany: 26 Kwi 2022 22:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2334
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Karty Pekao World Elite i Millennium World Signia mają darmowe wejścia dla drugiej osoby. Obie raczej ciężko dostępne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#845 PostWysłany: 27 Kwi 2022 13:14 

Rejestracja: 27 Kwi 2022
Posty: 3
Czy Citibank Ultime jest nadal atrakcyjna w porównaniu do innych? Widze, że kurs mastercard i na drugiej pozycji w rankingu Forbes z 2021.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#846 PostWysłany: 27 Kwi 2022 14:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 1999
srebrny
Chyba nie ma takiej opcji. Można wziąć tę KK za 2k rocznie (każdy), ale aby dostać bezpłatną trzeba być klientem segmentu PB, co wiąże się z posiadaniem jakiś aktywów/inwestycji.

daniel316 napisał(a):
lluukk napisał(a):
ING Visa Infinite - 20 bezpłatnych wejść dla osób towarzyszących w roku kalendarzowym


Super, to jeszcze ponawiam pytanie kogoś innego wcześniej - czy komuś się to udało "na dochód" bez aktywów
_________________
https://kamo375.fly4free.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#847 PostWysłany: 27 Kwi 2022 14:15 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2347
srebrny
@Mistic92 - ja wiem czy taka super, każdy subiektywnie ocenia pod siebie, ma wadę (dla mnie osobiście eliminującą) w postaci franszyzy 100 EUR przy niektórych ubezpieczeniach (czyli szkody pokrywa w części lub wcale - te poniżej 450 zł) Choć w temacie (kk z PP) daje nielimitowane wejścia dla posiadacza.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#848 PostWysłany: 27 Kwi 2022 15:01 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4802
platynowy
kamo375 napisał(a):
Chyba nie ma takiej opcji. Można wziąć tę KK za 2k rocznie (każdy), ale aby dostać bezpłatną trzeba być klientem segmentu PB, co wiąże się z posiadaniem jakiś aktywów/inwestycji.

daniel316 napisał(a):
lluukk napisał(a):
ING Visa Infinite - 20 bezpłatnych wejść dla osób towarzyszących w roku kalendarzowym


Super, to jeszcze ponawiam pytanie kogoś innego wcześniej - czy komuś się to udało "na dochód" bez aktywów


No niestety, ale NIE

Kartę kredytową Visa Infinite oferujemy klientom, którzy korzystają z oferty Private Banking lub spełniają minimalne kryteria finansowe dla tej oferty opisane w Tabeli Opłat i Prowizji. Możesz ją zamówić przez kontakt z naszym doradcą.

A 2000 zł za prowadzenie zapłacisz, gdy w rocznicę jej otrzymania nie spełniasz tych warunków otrzymania tj. głównie warunku progu inwestycji minimum 500000 zł.

Bo PP jak opisano wyżej super, dla karty głównej i dodatkowej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#849 PostWysłany: 27 Kwi 2022 15:40 

Rejestracja: 27 Kwi 2022
Posty: 3
lluukk napisał(a):
@Mistic92 - ja wiem czy taka super, każdy subiektywnie ocenia pod siebie, ma wadę (dla mnie osobiście eliminującą) w postaci franszyzy 100 EUR przy niektórych ubezpieczeniach (czyli szkody pokrywa w części lub wcale - te poniżej 450 zł) Choć w temacie (kk z PP) daje nielimitowane wejścia dla posiadacza.

Hmm, a to o tym mi nie powiedzieli jak dzwonili:D mBank też może mi ją dać tylko tutaj różnica do citi taka, że jest opłata za wydanie ale dwukrotnie mniejszy wymóg wydatków zwalniających z opłat za kartę. Muszę sprawdzić w takim razie te ubezpieczenia bo z informacji od opiekuna kursy walut rozliczane są też przez Mastercard.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#850 PostWysłany: 27 Kwi 2022 22:14 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
W mBank masz beznadziejne kursy walut co wg mnie dyskwalifikuje tą kartę i dlatego z niej uciekłem


Ostatnio edytowany przez dmirstek, 27 Kwi 2022 22:24, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#851 PostWysłany: 28 Kwi 2022 18:07 

Rejestracja: 27 Kwi 2022
Posty: 3
Rozmawiałem z opiekunem i istnieje mała szansa aby mieć ofertę bez prowizji banku więc wtedy już będzie tylko kurs Mastercarda. Ale jednak szansa mała. Pozostaje Citi bo gdzie indziej wymagany jest private banking


Ostatnio edytowany przez dmirstek, 28 Kwi 2022 22:59, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#852 PostWysłany: 06 Maj 2022 16:43 

Rejestracja: 06 Maj 2022
Posty: 15
Szukam rekomendacji na KK z PP (min. 4 wejścia) i 0% prowizją przewalutowania, reszta jest w drugim planie. Problemem wydaje się być staż jdg (1-1,5 roku, ok 20k). Platyna ING wymaga min 2l stażu jdg (mimo że jestem wieloletnim klientem i mają historię dochodu jeszcze z UOP), a BNP 6 mies stażu konta (planuję wykorzystać PP w okresie wakacyjnym wielokrotnie). Getin ma płatne PP, Santander bierze 2% za przewalutowanie, Może PKO?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#853 PostWysłany: 06 Maj 2022 17:13 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2093
srebrny
A co za problem wziąć KK Santandera i mieć te 4 bezpłatne wejścia bez większych warunków do spełnienia, a płacić za granicą inną kartą żeby mieć tańsze przewalutowania, chociażby darmową z kantoru Aliora czy niemieckiego Solaris Banku/Nuri?
Góra
 Profil Relacje PM off
flus lubi ten post.
 
      
#854 PostWysłany: 06 Maj 2022 19:09 

Rejestracja: 06 Maj 2022
Posty: 15
Zależy mi na jednej karcie do wszystkiego. Mam wielowalutową ing i revoluta, ale debetówka nie wszędzie wystarcza.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#855 PostWysłany: 06 Maj 2022 22:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Mistic92 napisał(a):
lluukk napisał(a):
@Mistic92 - ja wiem czy taka super, każdy subiektywnie ocenia pod siebie, ma wadę (dla mnie osobiście eliminującą) w postaci franszyzy 100 EUR przy niektórych ubezpieczeniach (czyli szkody pokrywa w części lub wcale - te poniżej 450 zł) Choć w temacie (kk z PP) daje nielimitowane wejścia dla posiadacza.

Hmm, a to o tym mi nie powiedzieli jak dzwonili:D mBank też może mi ją dać tylko tutaj różnica do citi taka, że jest opłata za wydanie ale dwukrotnie mniejszy wymóg wydatków zwalniających z opłat za kartę. Muszę sprawdzić w takim razie te ubezpieczenia bo z informacji od opiekuna kursy walut rozliczane są też przez Mastercard.

Już to było kiedyś poruszane. Osobiście mam tutaj zdanie odmienne od kolegi @lluukk - Te 100EUR to tylko numerek, który największe znaczenie ma w rankingach kart na forach dyskusyjnych ;-) Pewnie zależy to od indywidualnego współczynnika pecha (może ktoś rozbija każde auto które wypożycza, tylko może wtedy lepiej taxi brać...), ale mam wrażenie, że przeciętny podróżnik dużo częściej będzie korzystał z PP niż z ubezpieczenia. Oczywiście lepiej jest nie mieć tych 100EUR udziału własnego (rozumiem, że to przykładowe, bo różne karty mają tutaj różne wartości), ale trzeba spojrzeć w lustro - co najmniej część tych kart jest adresowana do odbiorców, którzy takie 100EUR zarabiają szybciej niż zajmie im robienie 'doktoratu' z tematu "na której karcie mogę oszczędzić 100EUR". Takie 'wady' są naprawdę bardzo subiektywne i często mocno teoretyczne.
Szczegóły umów są ważne i warto, a nawet trzeba się z nimi zaznajomić, ale nie należy popadać w nadmierny detalizm, bo najczęściej później korzystamy z oby 20% benefitów, w szczególności tych ubezpieczeniowych.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#856 PostWysłany: 07 Maj 2022 08:28 

Rejestracja: 19 Lut 2013
Posty: 543
Loty: 330
Kilometry: 616 803
niebieski
Miałem dwa razy szkody na wynajętych autach i raz było to porysowanie blotnika z przodu wycenione przez wypożyczlanie na 400 euro a raz pęknięcie szyby przedniej wycenione na 900 pln więc ciężko mi sobie wyobrazić szkody do 100 euro więc dla mnie ten limit jest wogóle nieistony.
Góra
 Profil Relacje PM off
zbyhu lubi ten post.
 
      
#857 PostWysłany: 07 Maj 2022 08:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2334
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Albo przenieść się do PKO BP i tutaj wziąć kartę Visa Infinite.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#858 PostWysłany: 07 Maj 2022 10:27 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2347
srebrny
@BrunoJ - w pewnym sensie masz rację - jeśli nic się nie wydarzy to PP może być dla kogoś najistotniejszym składnikiem posiadania karty.
Ale jak ktoś jednak chce mieć zabezpieczenie ubezpieczeniem dołączonym do kk w podróży, to mimo wszystko polecam nawet tym z wysokimi dochodami zapoznać się bardzo dokładnie z warunkami ubezpieczenie i poczytanie o tym jak sprawnie są wypłacane pieniądze w razie czego, bo potem (i to pomijając 100 czy 200 EUR franszyzy) aby się nie okazało, że "kurczę, myślałem, że to mam ubezpieczone"
Warunki ubezpieczenia i jego zakres oraz sprawność uzyskania wypłaty są istotne dopiero po szkodzie - której nikomu oczywiście nie życzymy, a do tego czasu faktycznie PP czy Fast Track są tym czego używamy.
Pytanie czy patrzy się na kartę głównie jako "dostarczyciela" PP czy jako zabezpieczenie podróży wraz z PP czy Fast Track.
Z jednym się pewnie obaj zgodzimy - każdy patrzy i rozpatruje, co jest dla niego ważne i na co zwróci uwagę pod swoje potrzeby.

wilczagorka napisał(a):
Miałem dwa razy szkody na wynajętych autach i raz było to porysowanie blotnika z przodu wycenione przez wypożyczlanie na 400 euro a raz pęknięcie szyby przedniej wycenione na 900 pln więc ciężko mi sobie wyobrazić szkody do 100 euro więc dla mnie ten limit jest wogóle nieistony.

Nie do końca rozumiem Twój wpis. Właśnie dla takich przypadków jak Twój ma on jakieś tam znaczenie - przy karcie z franszyzą w każdym z obu przypadków z własnej kieszeni płacisz 100 EUR więc w Twoim przypadku ubezpieczenie pokryłoby 75% pierwszej szkody i 50% drugiej a Ty jesteś w plecy 200 EUR. Przy karcie bez franszyzy Twój koszt to 0 EUR.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#859 PostWysłany: 07 Maj 2022 10:44 

Rejestracja: 19 Lut 2013
Posty: 543
Loty: 330
Kilometry: 616 803
niebieski
lluukk napisał(a):
wilczagorka napisał(a):
Miałem dwa razy szkody na wynajętych autach i raz było to porysowanie blotnika z przodu wycenione przez wypożyczlanie na 400 euro a raz pęknięcie szyby przedniej wycenione na 900 pln więc ciężko mi sobie wyobrazić szkody do 100 euro więc dla mnie ten limit jest wogóle nieistony.

Nie do końca rozumiem Twój wpis. Właśnie dla takich przypadków jak Twój ma on jakieś tam znaczenie - przy karcie z franszyzą w każdym z obu przypadków z własnej kieszeni płacisz 100 EUR więc w Twoim przypadku ubezpieczenie pokryłoby 75% pierwszej szkody i 50% drugiej a Ty jesteś w plecy 200 EUR. Przy karcie bez franszyzy Twój koszt to 0 EUR.


ja chyba inaczej zrozumiałem tą franszyzę tutaj. Wydawało mi się, że wszystkie szkody do 100 EUR sam pokrywam w 100% a szkody powyżej w 100 EUR (licząc od 0 a nie 100) pokrywa ubezpieczyciel.

nie znam się na umowach ubezpieczeniowych ale dla szkody 450 EUR to jest pewien koszt dla firmy by zwrócić te 50 EUR, czyli w zasadzie przy szkodzie za 50 EUR ten koszt dla firmy powinien być taki sam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#860 PostWysłany: 07 Maj 2022 10:52 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4802
platynowy
Jest tu taki temat, nie trzeba zaśmiecać tego

ubezpieczenie-wynajetego-samochodu,1621,6151&p=1526537&hilit=Ubezpieczenie+samochodu#p1526537

Klikamy tam w przeszukaj temat PKO bp, Platinum, itp itd

Nie trzeba czytać, co się komu wydaje.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1382 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 70  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Marek Marszolik oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group