Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 880 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44  Następna
Autor Wiadomość
#781 PostWysłany: 04 Sie 2021 21:20 
Awatar użytkownika

Loty: 259
Kilometry: 351 242
srebrny
Jeśli dobrze pamiętam to dostępna jest tylko w bankowości prywatnej.

Co do karty dodatkowej to najłatwiej wyrobić Visa Infinite w PKO BP.
 Relacje PM off  

#782 PostWysłany: 04 Sie 2021 22:22 

srebrny
pasta napisał(a):
Czy ktoś z Was ma BNP Paribas World Elite? Jest w top 3, ma ubezpieczenie na covid i chyba łatwo uzyskać zwolnienie z opłaty rocznej

Karta od przedwczoraj nawet nie w top 3, ale na pierwszym miejscu, bo od 2 sierpnia przewalutowania odbywają się po kursie MC, a nie bankowym. Zdecydowanie najszerszy zakres ubezpieczenia, chyba jako jedyne w Polsce obejmuje wnuki posiadacza (choć to akurat dla użytkowników fly4free ma chyba mniejsze znaczenie ;) ). Poza tym m.in. brak prowizji za wypłaty z bankomatów.

Zwolnienie z opłaty przy 84k obrotów, ale jak pisze @Darek M., karta jest dostępna tylko dla najwyższego segmentu klientów (aktywa > 1 mln zł).
 Relacje PM off
pasta lubi ten post.
pasta uważa post za pomocny.

#783 PostWysłany: 05 Sie 2021 10:05 
Awatar użytkownika

Ubezpieczenie od kosztów leczenia nie pokrywa niestety następstw/zaostrzeń chorób przewlekłych - duży minus.

"Poza wyłączeniami generalnymi wskazanymi w art. 10 Ubezpieczenie kosztów leczenia i assistance medycznego nie obejmuje:
[...]
9) zdarzeń powstałych wskutek Chorób przewlekłych, zaostrzeń lub powikłań Chorób przewlekłych, a także zaostrzeń lub powikłań po Hospitalizacji poprzedzającej przystąpienie do umowy ubezpieczenia w okresie 12 miesięcy bądź po zabiegu przeprowadzonym w ramach Chirurgii jednego dnia w okresie 30 dni przed przystąpieniem do umowy ubezpieczenia;"
 Relacje PM off  

#784 PostWysłany: 05 Sie 2021 10:45 

Loty: 890
Kilometry: 842 636
platynowy
@Japończyk O której karcie piszesz?

#785 PostWysłany: 05 Sie 2021 10:47 
Awatar użytkownika

BNP MC WE
Tu są warunki ubezpieczenia https://www.bnpparibas.pl/_fileserver/item/1508145
 Relacje PM off  

#786 PostWysłany: 05 Sie 2021 12:01 
Awatar użytkownika

Loty: 138
Kilometry: 248 971
niebieski
no tylko że kursy MasterCarda są gorsze nisz visy.
Miałem tego bez prowizyjnego MasterCarda z mBanku i visę świat.
Rożnica była całkiem spora
 Relacje PM off
pasta lubi ten post.

#787 PostWysłany: 05 Sie 2021 12:07 

srebrny
pasta napisał(a):
No to słabo to wygląda z kartami dodatkowymi - szkoda. Mam już dwie i potrzebuję trzecią. Nie chciałem się rozglądać za inną kartą ale chyba nie ma wyjścia…

@pasta - Może Infinite z PKO - tam wprawdzie obroty zwalniające z opłaty są wyższe, ale w temacie o niej już kilka osób pisało, że jeśli się jej używa choć nie tyle ile wymagają do zniesienia opłaty to i tak można u Opiekuna załatwić zniesienie opłaty rocznej.

#788 PostWysłany: 06 Sie 2021 07:13 
Awatar użytkownika

niebieski
turczy napisał(a):
A dlaczego?
Zupełnie przykładowo - na 02.08 kurs euro Visa 4,5807, mc 4,5747.

z taptaka
 Relacje PM off

#789 PostWysłany: 06 Sie 2021 09:54 
Awatar użytkownika

niebieski
Chodziło chyba raczej o to, że większość 'czarnych' kart MC stosuje kurs własny banku, podczas gdy część Visa ma kurs organizacji.
Ale to ciągle tylko jeden z parametrów wyboru. Dla jednego najważniejszy będzie kurs przeliczania, dla innego warunki ubezpieczenia (i często wartości od dołu, a nie od góry - jak choćby dyskutowane w innym wątku całkowite lub częściowe zniesienie udziału własnego przy wypożyczeniu auta), a dla jeszcze innego ilość wejść na PP. A ostatecznie i tak wybierze kartę którą.... będzie w stanie dostać.

Trzeba realnie spojrzeć i na warunki karty i na ranking. I odciąć się nieco od ekscytowania się nieistotnymi detalami. Jeśli w rankingu jedna karta jest lepsza od drugiej, bo można dostać na niej limit 1mln zamiast 750tys, to ja to oczywiście rozumiem i w pełni zgadzam się z pozycjonowaniem i "lepszością". Ale dla mnie osobiście bardziej podoba mi się karta z minimalnym limitem 20tys, a nie 50tys, bo tę pierwszą zawsze na 50tys mogę ustawić, a odwrotnie już nie bardzo. Taki praktyczny przykład negacji znanej frazy: "Łatwiej kijek pocienkować, niż go potem pogrubasić". ;-)
A najbardziej podobałby mi się produkt, w którym dla karty dodatkowej mogę ustawić dolny limit poniżej minimalnego limitu kredytowego karty głównej. Szczególnie, jeśli tę kartę dobieram przede wszystkim, żeby dostać kolejne PP.
5 ludzi lubi ten post.

#790 PostWysłany: 07 Sie 2021 08:57 
Awatar użytkownika

Loty: 138
Kilometry: 248 971
niebieski
tycik napisał(a):
turczy napisał(a):
A dlaczego?
Zupełnie przykładowo - na 02.08 kurs euro Visa 4,5807, mc 4,5747.

z taptaka

Zupełnie przykładowo zawsze można coś znaleźć.
Ale zupełnie praktycznie wygląda to tak Visa 0,8% a mc 1,2%
Z pamięci. Mogłem się pomylić o 0,05
 Relacje PM off  

#791 PostWysłany: 01 Wrz 2021 16:31 
Awatar użytkownika

Loty: 145
Kilometry: 238 175
niebieski
mBank od 1 września 2021 r. poszerza zakres ubezpieczenia do karty kredytowej MC World Travel i dodaje ochronę w razie zachorowania na Covid-19.
Ubezpieczyciel pokryje koszty leczenia oraz zorganizuje i zapłaci za wcześniejszy powrót z podróży.

Dodatkowo: assistance podróżny oraz pomoc prawną (skorzystasz z porad specjalistów, dzięki czemu możesz ochronić swoje interesy prawne. Ubezpieczyciel pokryje również koszty tłumaczenia dokumentów, opinii biegłego lub rzeczoznawcy, które zrealizuje za pośrednictwem Centrum Pomocy Assistance).
 Relacje PM off  

#792 PostWysłany: 01 Wrz 2021 17:06 

Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
No chyba sobie jaja robia ze do World Elite nie zrobia analogicznie….
 Relacje PM off  

#793 PostWysłany: 01 Wrz 2021 17:23 

srebrny
@gruby_inversia - ?
Przecież to dla niej:
Zapoznaj się ze szczegółami pakietu Travel World Elite dedykowanego wyłącznie Klientom posiadającym kartę World Elite Mastercard.

https://www.mbank.pl/indywidualny/uslug ... rld-elite/
gruby_inversia lubi ten post.
gruby_inversia uważa post za pomocny.

#794 PostWysłany: 01 Wrz 2021 17:26 
Awatar użytkownika

niebieski
@gruby_inversia sorry nie doprecyzowałem - pakiet ubezpieczenia Travel World Elite jest właśnie dodawany do karty MC World Elite
 Relacje PM off
gruby_inversia lubi ten post.
gruby_inversia uważa post za pomocny.

#795 PostWysłany: 02 Wrz 2021 08:09 

Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Nonto teraz to ma sens :D
 Relacje PM off  

#796 PostWysłany: 14 Wrz 2021 20:40 

Czy porównywał ktoś z Was Diners Premium Vintage vs World Elite MasterCard jesli chodzi o zakres ubezpieczenia? Mam Dinersa ale zastanawiam się zeby dobrac karte z szeroka akceptacja platnosci zagranicą + online. DO tej pory uzywalem M&M Premium w mBanku...no ale to juz sie konczy. Niby mozna podpiac Dinersa do Curve i placic apple pay wszedzie ale...nie wiadomo jak dlugo to bdzie mozliwe...
 Relacje PM off  

#797 PostWysłany: 25 Paź 2021 16:52 
Awatar użytkownika

niebieski
Ranking czarnych kart - źródło magazyn Forbes

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
almukantarant uważa post za pomocny.

#798 PostWysłany: 31 Paź 2021 13:17 

Czy wie ktoś jak wyglądają aktualnie wymagania dochodowe na kartę World Elite w Citi, Aliorze, Santanderze albo BNP?
 Relacje PM off  

#799 PostWysłany: 31 Paź 2021 13:25 
Awatar użytkownika

HON fly4free
W Santanderze powiedziano mi, że jest to karta tylko na zaproszenie, a że takowego nie otrzymałem, to do etapu badania dochodu nawet nie doszedłem. Mam jednak ich Visa Platinum, więc aż tak strasznie mi na MC World Elite nie zależy.
 Relacje PM off  

#800 PostWysłany: 31 Paź 2021 14:22 

srebrny
W BNP musisz być klientem Wealth Management, czyli zdeponować 1 mln zł aktywów lub przynajmniej zadeklarować, że dojdziesz do tej sumy w sensownym czasie. Innych wymogów nie ma, trzeba mieć oczywiście zdolność kredytową na te minimum 20k limitu, co nie jest problemem jeśli zarabiasz nawet średnio na etacie i nie masz kredytów. Jeśli prowadzisz działalność i nie wiesz, czy się załapiesz, w BNP prawdopodobnie będzie najłatwiej uzyskać taką kartę.
 Relacje PM off  

[ 880 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 3 gości