Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Obie karty z tego wątku mają Ubezpieczenie zniesienia udziału własnego za szkody w wynajętym samochodzie -

PKO VISA INFINITE ma równowartość w zł do 2400 EUR
https://www.pkobp.pl/klienci-indywidual ... -infinite/

PKO MASTERCARD PLATINUM ma równowartość w zł do 1200 EUR
https://www.pkobp.pl/klienci-indywidual ... -platinum/

w obu linkach rozwiń "W podróży zagranicznej".
-----
Do wydania karty istotna jest zdolność kredytowa w Banku PKO BP do MC 5k a Visa 50k
-----
Nie ma opłaty rocznej za posiadanie konta w przypadku zrobienia obrotu każdą kartą - to samo się tyczy kart dodatkowych
-----
Numery telefonów bezpośrednio do ludzi którzy ogarniają ubezpieczenie z tej karty to: 22 563 11 18 i 22 383 21 18


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3587 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 180  Następna
Autor Wiadomość
#881 PostWysłany: 21 Lis 2020 10:39 

Rejestracja: 15 Lut 2018
Posty: 85
Wczoraj założyłem konto-na razie zwykłe za 0, ale już mam dostępny limit, pozwalający mi wziąć INFINITE i teraz pytanie:
Czy brać od razu, czy jednak najpierw PLATINUM, bo z tego, co tu czytam, to jak najpierw wezmę platynę, a potem sobie zmienię to przez okres, kiedy jeszcze teoretycznie obowiązuje "stara" karta to zwolnienie z opłaty obowiązuje na zasadach platyny, plus mam 300zł w bezcennych chwilach- dobrze myślę?

Czy można wziąć dodatkową KK ew. samo PP dla rodziny? czy wtedy limit wydatków jest podwójny ?? Do tej pory miałem WE z Mbank, a tam po prostu zwiększało, ale nie dwukrotnie, limit potrzebny do zwolnienia z opłaty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
#882 PostWysłany: 21 Lis 2020 11:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2016
Posty: 605
Loty: 98
Kilometry: 213 250
@benjamin
Tak, możesz dostać punkty z programu Bezcenne Chwile.
Co do zwolnienia z opłaty, to po wymianie karty system chyba naliczał wyższą opłatę. W tym wątku pisali też, że konsultant polecił złożenie reklamacji i wtedy opłatę anulowali (jeśli zrobiłeś obrót dla Platinum).
Natomiast oficjalna odpowiedź z banku jest taka:
Cytuj:
Przy zmianie typu karty kredytowej opłata roczna oraz wykonanie transakcji zwalniających z opłaty liczy się dla typu karty na dzień naliczenia się tej opłaty.

Przykład:
Podpisał Pan umowę o Przejrzystą Kartę Kredytową. W trakcie pierwszego roku użytkowania karty złożył Pan wniosek o zmianę Przejrzystej karty na MasterCard Platinum. System naliczy opłatę roczną za kartę w wartości odpowiadającej przedziałom dla Przejrzystą Karty Kredytowej, ale z uwzględnieniem transakcyjności dla karty MasterCard Platinum.

Jeśli weźmiesz dodatkową kartę, to musisz zrobić taki sam obrót jak dla karty głównej (czyli przykładowo dla Platinum będzie to 2x 60 tys.).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#883 PostWysłany: 21 Lis 2020 12:13 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
benjamin napisał(a):
...... Czy można wziąć dodatkową KK ew. samo PP dla rodziny? czy wtedy limit wydatków jest podwójny ?? Do tej pory miałem WE z Mbank, a tam po prostu zwiększało, ale nie dwukrotnie, limit potrzebny do zwolnienia z opłaty.


Możesz napisać dlaczego zamieniasz WE mBanku na według mnie gorszą od niej Infinite PKO BP?
Bo jeśli dla programu Bezcenne Chwile :roll: to jest to promocja MasterCard, a Infinite to VISA
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#884 PostWysłany: 21 Lis 2020 12:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2016
Posty: 605
Loty: 98
Kilometry: 213 250
@dg72
Przecież @benjamin jasno napisał, że zastanawia się czy brać na początku Platnium, żeby zgarnąć na start 300 zł w punktach i zmienić na Infinite, więc nie wiem skąd domysły, że bierze kartę ze względu na Bezcenne Chwile (tym bardziej, że miał WE mBanku zapewne dla PP i ubezpieczenia).

Chyba już ten temat był tu poruszany... Twierdzisz, że Infinite jest gorsza. Obie karty mają swoje plusy i minusy, więc każdy niech sam zdecyduje co dla niego lepsze. Chyba, że uważasz WE za lepszą pod każdym względem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#885 PostWysłany: 21 Lis 2020 12:57 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
Nie Ciebie pytałem to i nic nie wyjaśnisz, bo jak poczytać nieco się on miota

A obie kk premium to bardzo podobne produkty, dalej że wskazaniem na WE w przypadku chęci wyrobienia dodatkowej

Ponadto przy zwykłym koncie zapewne nie będzie wcale takie proste otrzymanie od razu Infinite
Góra
 Profil Relacje PM off
pasta lubi ten post.
 
      
#886 PostWysłany: 21 Lis 2020 13:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2016
Posty: 605
Loty: 98
Kilometry: 213 250
dg72 napisał(a):
A obie kk premium to bardzo podobne produkty, dalej że wskazaniem na WE w przypadku chęci wyrobienia dodatkowej
Na początku pisałeś jednoznacznie, że wg Ciebie Infinite jest gorsza (nie podając żadnych argumentów), a teraz twierdzisz, że to podobne produkty.
Piszesz też o dodatkowych kartach i to jest plus, ale nie każdy ma takie wymagania. Bez sensu sugerować, że Infinite jest gorsza (ma choćby lepsze ubezpieczenie czy ubezpieczenie wkładu własnego przy wypożyczaniu samochodu).

dg72 napisał(a):
Ponadto przy zwykłym koncie zapewne nie będzie wcale takie proste otrzymanie od razu Infinite
Dziwny argument, bo nikt nie napisał, że wystarczy zwykłe konto. Nawet sam autor pytania napisał "Wczoraj założyłem konto-na razie zwykłe za 0".

dg72 napisał(a):
Nie Ciebie pytałem to i nic nie wyjaśnisz, bo jak poczytać nieco się on miota
Kolejny raz widzę, że dyskusja z Tobą nie ma sensu, wiec nie zamierzam już jej kontynować. Póki co nie jesteś moderatorem, więc nie będziesz decydował kto może Ci odpisać, a kto nie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#887 PostWysłany: 21 Lis 2020 14:11 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
benjamin napisał(a):
...... Czy można wziąć dodatkową KK ew. samo PP dla rodziny? czy wtedy limit wydatków jest podwójny ?? Do tej pory miałem WE z Mbank, a tam po prostu zwiększało, ale nie dwukrotnie, limit potrzebny do zwolnienia z opłaty.


Możesz napisać dlaczego zamieniasz WE mBanku na według mnie gorszą od niej Infinite PKO BP?
, ..................

@blak mam Infinite ING i życie zweryfikowało atuty niby super ubezpieczenia do kk premium
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#888 PostWysłany: 21 Lis 2020 14:49 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
@dg72 - rozwiniesz co życie zweryfikowało? Coś nie tak z ubezpieczeniem do karty ING?
Chyba, że masz na myśli brak ubezpieczenia na wypadek COVID19.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
blak lubi ten post.
 
      
#889 PostWysłany: 21 Lis 2020 14:58 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
Rodzina ubezpieczona, ale tylko mieszkająca wspólnie czyli rodzice, teście podróżujący wspólnie odpadają; dziecko do podanego wieku; bagażu pod wieloma restrykcyjnymi warunkami; itp itd

Ale też rządzi ubezpieczyciel, bank ma na to "wywalone"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#890 PostWysłany: 21 Lis 2020 15:05 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
No to faktycznie "nie idealnie".
Dlatego zawsze powtarzam - wybieraj karty pod siebie a nie słuchaj do końca jak inni chwalą jaka to ich karta jest super, bo dla ciebie może wcale nie być dobra - choć wiem (z doświadczenia) że zapoznawanie się z warunkami kilku kart i próba ich zrozumienia bywa uciążliwe więc wskazówki innych osób są przydatne, ale nie mogą zastąpić dokładnego określenia własnych oczekiwań i zapoznania się z tym na ile dana karta je spełnia.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
dg72 lubi ten post.
 
      
#891 PostWysłany: 21 Lis 2020 15:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2016
Posty: 605
Loty: 98
Kilometry: 213 250
Czyli życie nie zweryfikowało "super ubezpieczenia", a jedynie fakt, że trzeba czytać OWU.

A pod tym względem (zakres ubezpieczenia i wykluczenia) jednak lepiej wygląda PKO.

I tak jak napisał @lluukk, każdy sam musi sprawdzić czy mu odpowiada zakres, bo później pojawiają się niespodzianki i twierdzenia typu "te super ubezpieczenia do karty premium weryfikuje życie".

PS @dg72
O mój guru! Przepraszam, że się wciąłem, już nigdy nie zrobię takiego błędu.
To odnośnie poniższej docinki o "znawcy". Znowu jesteś opryskliwy, ale tak już widocznie masz, więc niepotrzebnie chciałem prowadzić z Tobą dyskusję. Mam nauczkę na przyszłość :)


Ostatnio edytowany przez blak 21 Lis 2020 15:29, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#892 PostWysłany: 21 Lis 2020 15:16 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
@blak "znawca", tyle że wyłącznie teoretyk

@lluukk oczywiście masz rację, ale też u mnie ubezpieczenie to darmowa wartość dodana do Infinite ING, nawet jest to osobna pozycja w Moje ING
Cytuję jako ciekawostkę z życia czego na dzień dobry w zwykłym wypadku kradzieży bagażu po zgłoszeniu wcześniejszym w prokuraturze wymaga PZU

"Zgodnie z przepisami rozpatrzymy Pana wniosek, gdy przekaże nam Pan brakujące dokumenty:
- dane osoby bliskiej, która utraciła bagaż oraz jej dokument tożsamości potwierdzający adres zamieszkania,
- pisemne potwierdzenie zgłoszenia utraty bagażu podróżnego do przewoźnika,
- lista rzeczy, które znajdowały się w utraconym bagażu. Lista powinna zawierać: pełną datę i cenę zakupu każdej z rzeczy,
- paragony, faktury za zakup utraconych rzeczy,
- bilet,
- zawieszka bagażowa,
-pisemna informacja czy utracony bagaż podróżny był ubezpieczony w innym towarzystwie ubezpieczeniowym,
- pisemna decyzja o przyznanym bądź odmówionym odszkodowaniu przez przewoźnika lub inne towarzystwo ubezpieczeniowe,
- dyspozycja wypłaty odszkodowania, czyli numer rachunku bankowego z danymi jego właściciela lub pełny adres do przekazu pocztowego"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#893 PostWysłany: 21 Lis 2020 15:30 

Rejestracja: 15 Lut 2018
Posty: 85
dg72 napisał(a):
benjamin napisał(a):
...... Czy można wziąć dodatkową KK ew. samo PP dla rodziny? czy wtedy limit wydatków jest podwójny ?? Do tej pory miałem WE z Mbank, a tam po prostu zwiększało, ale nie dwukrotnie, limit potrzebny do zwolnienia z opłaty.


Możesz napisać dlaczego zamieniasz WE mBanku na według mnie gorszą od niej Infinite PKO BP?
, ..................

@blak mam Infinite ING i życie zweryfikowało atuty niby super ubezpieczenia do kk premium

Miałem WE w ramach zwykłego konta " z delfinkiem" :) wiec każda transakcja kartą za granicą, wiązała się z prowizją co przy moich podróżach trochę mnie denerwowało.
Dodatkowo, często wypożyczam auto i wykupywałem dodatkowo roczne ubezpieczenie, a w INFINITE mam w cenie.
Te dwie rzeczy zadecydowały. Dla mnie to kilkaset złotych oszczędności.

Tak jak tu pisano wielokrotnie , każdy bieżę kartę pod siebie i swoje subiektywne potrzeby, wiec zdecydowałem się na VISE.

Co do konta aurum , to wydaje mi się, że nie jest obligatoryjne by dostać kartę INFINITE. Tak jak pisałem, mam na razie konto za zero- założone wczoraj, a już mam możliwość wzięcia jej bo rozumiem że skoro wyświetla mi się w proponowanych, to znaczy że mogę ją wziąć. Podobnie miałem z WE z Mbank-zwykłe konto miałem.
Podejrzewam że chodzi tylko i wyłącznie o obrót i wpływy.
Góra
 Profil Relacje PM off
dg72 lubi ten post.
 
      
#894 PostWysłany: 21 Lis 2020 15:35 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
Jak PP nie ma znaczenia to wystarczy Ci prosta w warunkach otrzymania Platinum PKO BP

Mniejszy obrót roczny do wykonania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#895 PostWysłany: 22 Lis 2020 14:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sie 2018
Posty: 854
Loty: 271
Kilometry: 436 930
srebrny
Korzystałem ostatnio z ubezpieczenia wkładu własnego wypożyczenia samochodu w Infinite.
Po wstępnym przeczytaniu OWU miałem grube wątpliwości czy ubezpieczenie zadziała. Wszędzie piszą o Wypadku.
Ąle na początku Owu jest definicja wypadku, trochę dziwna ale bardzo szeroka, która obejmuje chyba wszystko co by się mogło zdarzyć.
Wypadek – zdarzenie, w wyniku którego Wynajęty Samochód uległ
uszkodzeniu lub zniszczeniu:
1) wypadek drogowy lub kolizja przy współudziale innych
uczestników ruchu drogowego;
2) pozostałe wypadki lub kolizje powstałe wskutek nagłego
działania siły mechanicznej w momencie zetknięcia się
Wynajętego Samochodu z innymi pojazdami, osobami,
przedmiotami lub zwierzętami, pochodzącymi z zewnątrz
Pojazdu;
3) uszkodzenie Wynajętego Samochodu przez osobę trzecią.

Auto jakiś wandal porysował mi na parkingu. Pewnie kluczem. Parking strzeżony....
Wysłałem dokumenty z Avisa. Kasa za jakieś 3 tygodnie. cena szkody x kurs średni z dnia protokołu. Zapłacili też za obsługę szkody 75E.
Tak że ubezpieczenie działa i to dobrze.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#896 PostWysłany: 04 Gru 2020 20:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2342
platynowy
Dla posiadaczy zegarków Garmin.
Można już dodać kartę VISA INFINITE do zegarków z Garmin Pay.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#897 PostWysłany: 04 Gru 2020 21:40 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1006
Loty: 130
Kilometry: 249 917
Poprosimy Google Pay :D
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
blak lubi ten post.
 
      
#898 PostWysłany: 04 Gru 2020 21:56 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
A jak obecny dowód tożsamości ma poświadczyć miejsce zamieszkania - skoro tam nie ma wpisanego adresu?
Jakieś kuriozum i szukanie: "co by tu zrobić, żeby nic nie wypłacić". :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#899 PostWysłany: 08 Gru 2020 15:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lut 2017
Posty: 277
Loty: 220
Kilometry: 407 639
niebieski
benjamin napisał(a):
mam na razie konto za zero- założone wczoraj, a już mam możliwość wzięcia jej bo rozumiem że skoro wyświetla mi się w proponowanych, to znaczy że mogę ją wziąć. Podobnie miałem z WE z Mbank-zwykłe konto miałem. Podejrzewam że chodzi tylko i wyłącznie o obrót i wpływy.

Założyłem konto na selfie bez karty debetowej w IKO niecałe 2 miesiące temu i też miałem od razu możliwość zawnioskowania o INFINITE, ale bez historii w tym banku nie ryzykowałem, przelewałem sobie tam wynagrodzenie z DG, miałem zaczekać z wnioskiem do stycznia by minęły ze 3 miesiące, ale kilka dni temu pojawiła mi się w IKO i serwisie transakcyjny oferta banku na limit pozwalający wziąć INFINITE, złożyłem wniosek przez apkę, po kilku minutach akceptacja i karta już jedzie. Z ważniejszych to miałem zgody marketingowe zaakceptowane (choć nikt nie zadzwonił, ale może być to warunkiem do oferty banku) i byłem w oddziale potwierdzić tożsamość dowodem osobistym (to niby odblokowuje jakieś możliwości w apce), that's it :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
blak lubi ten post.
blak uważa post za pomocny.
 
      
#900 PostWysłany: 08 Gru 2020 17:25 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
@vistacash a jak wygląda taka "oferta banku na limit pozwalający wziąć INFINITE"? wcześniej nie miałeś tej karty w dostępnych opcjach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3587 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 180  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group