Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Obie karty z tego wątku mają Ubezpieczenie zniesienia udziału własnego za szkody w wynajętym samochodzie -

PKO VISA INFINITE ma równowartość w zł do 2400 EUR
https://www.pkobp.pl/klienci-indywidual ... -infinite/

PKO MASTERCARD PLATINUM ma równowartość w zł do 1200 EUR
https://www.pkobp.pl/klienci-indywidual ... -platinum/

w obu linkach rozwiń "W podróży zagranicznej".
-----
Do wydania karty istotna jest zdolność kredytowa w Banku PKO BP do MC 5k a Visa 50k
-----
Nie ma opłaty rocznej za posiadanie konta w przypadku zrobienia obrotu każdą kartą - to samo się tyczy kart dodatkowych
-----
Numery telefonów bezpośrednio do ludzi którzy ogarniają ubezpieczenie z tej karty to: 22 563 11 18 i 22 383 21 18


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3599 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 180  Następna
Autor Wiadomość
#921 PostWysłany: 06 Lut 2021 13:15 

Rejestracja: 05 Lis 2019
Posty: 128
5021567@gmail.com napisał(a):
Mam identyczna sytuacje, brak karty debetowej i Platinum. Wpłaty lecą na konto właściwe
Wpłaty blik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#922 PostWysłany: 06 Lut 2021 13:25 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Tjw1978 napisał(a):
Odpowiedź na Twoje pytanie brzmi "nie" - nie możesz użyć kredytówki do wpłaty we wpłatomacie.

Dzięki, czyli odpowiedź na moje pytanie brzmi "tak", bo właśnie o blika mi chodziło ;) chyba że powstała jakaś niejednoznaczność w moim poście
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#923 PostWysłany: 06 Lut 2021 15:25 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1010
Loty: 130
Kilometry: 249 917
Zrozumiałem, że chcesz wykorzystać kartę kredytową podpiętą do Blika do wpłaty kasy we wpłatomacie.
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#924 PostWysłany: 06 Lut 2021 15:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2191
Loty: 408
Kilometry: 718 413
srebrny
Czy przy braku karty debetowej pobierają wam jakąś opłatę za prowadzenie rachunku itp?
Dwa razy chciałem z niej już rezygnować i za każdym razem mówili mi że i tak naliczona będzie opłata za prowadzenie rachunku jak nie będzie K.debetowej
_________________
Strona znajomego, gorąco polecam:
Zdjęcia, filmiki i ciekawostki z całego świata -> http://www.niezwyklyswiat.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#925 PostWysłany: 06 Lut 2021 16:22 

Rejestracja: 05 Lis 2019
Posty: 128
To zależy od rachunku, ja mam dla młodych (za 0) i płaciłem (płaciłbym) za kartę debetowa przy liczbie transakcji nią poniżej 5 miesięcznie. Po wyrobieniu platyny zrezygnowałem z debetowki, mimo ze zapewniano mnie ze płatności kredytowa tez zwalniają z opłaty tą debetową (dziwne ale 2 konsultantów mi to powiedziało), ale nie chciałem mieć dwóch.

Aktualny status:
1 konto bankowe PKO BP
1 karta kredytowa Platinum

Jakieś revoluty i inne curvy z których nie korzystam odkąd mam platynę

Edit: jestem całkowitym i zagorzałym bezgotowkowcem, wpłacam wszystko co mam na konto. Portfel biorę tylko na podróże zagraniczne, bo wszystko inne w Apple Pay (łącznie z platyna, którą nigdy nie zapłaciłem jeszcze fizycznie) i mObywatel
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#926 PostWysłany: 06 Lut 2021 16:26 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
suszek napisał(a):
Czy przy braku karty debetowej pobierają wam jakąś opłatę za prowadzenie rachunku itp?
Dwa razy chciałem z niej już rezygnować i za każdym razem mówili mi że i tak naliczona będzie opłata za prowadzenie rachunku jak nie będzie K.debetowej

jest pko konto za zero, które jest za darmo bez debetowej. Sam założyłem je tylko po to, żeby móc korzystać z aplikacji IKO

https://www.pkobp.pl/klienci-indywidual ... o-za-zero/
Góra
 Profil Relacje PM off
suszek lubi ten post.
 
      
#927 PostWysłany: 06 Lut 2021 20:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4573
Loty: 639
Kilometry: 792 498
HON fly4free
A jesteś tego pewny? Ja miałem konto na 0 bez karty i mi uparcie naliczali opłaty, bowiem to jest combo, nie ma konta na 0 bez karty.

Składałem reklamacje i mi je uznawali, ale na koniec stwierdzili, że to był ostatni raz

Edit: Uwaga - dotyczy oferty sprzed 03.2020


Ostatnio edytowany przez marcinsss, 08 Lut 2021 09:41, edytowano w sumie 1 raz
Nieaktualna lub błędna treść zawarta w poście - aktualizacja lub poprawa danych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#928 PostWysłany: 06 Lut 2021 20:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lut 2017
Posty: 277
Loty: 220
Kilometry: 407 639
niebieski
w przypadku "konto za zero" według tabeli opłaty są tylko przy karcie, a jak jej nie masz to nie ma opłat, proste, też zakładałem to konto bez karty i mi nic nie nalicza
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#929 PostWysłany: 06 Lut 2021 21:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4573
Loty: 639
Kilometry: 792 498
HON fly4free
"Uprzejmie informuję, że Bank pobiera wskazane opłaty prawidłowo, zgodnie z obowiązującą Taryfą (1) oraz
Ogólnymi warunkami prowadzenia rachunków (2).
Wyjaśniam, że Bank nie pobiera opłaty za prowadzenie PKO Konta za Zero w przypadku, gdy do rachunku
wydana jest karta debetowa."

Oto odpowiedź, która dostałem od banku. Może potem się coś zmieniło w takim raxie

Edit: Uwaga - dotyczy oferty sprzed 03.2020


Ostatnio edytowany przez marcinsss, 08 Lut 2021 09:41, edytowano w sumie 1 raz
Nieaktualna lub błędna treść zawarta w poście - aktualizacja lub poprawa danych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#930 PostWysłany: 06 Lut 2021 22:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lut 2017
Posty: 277
Loty: 220
Kilometry: 407 639
niebieski
no to Ciebie obowiązuje opłata zgodnie z tabelą dla starszych umów "Konto za zero" https://www.pkobp.pl/media_files/856068 ... fa6711.pdf od 03.2020 już nie ma tej opłaty
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
pabien lubi ten post.
 
      
#931 PostWysłany: 06 Lut 2021 22:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4573
Loty: 639
Kilometry: 792 498
HON fly4free
@moderacja proszę o skasowanie moich ostatnich postów w tym wątku, bo przedstawiają nieaktualną sytuację i mogą wprowadzać w błąd

Edit: Niech zostaną. Dodałem notkę ostrzegawczą. :)


Ostatnio edytowany przez marcinsss, 08 Lut 2021 09:43, edytowano w sumie 1 raz
Nieaktualna lub błędna treść zawarta w poście - aktualizacja lub poprawa danych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#932 PostWysłany: 07 Lut 2021 10:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2191
Loty: 408
Kilometry: 718 413
srebrny
nie ma co kasować, Ci ktorzy mają stare konta będą wiedzieli ze to jakoś zamienić, jak ? :)
_________________
Strona znajomego, gorąco polecam:
Zdjęcia, filmiki i ciekawostki z całego świata -> http://www.niezwyklyswiat.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#933 PostWysłany: 18 Lut 2021 13:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4829
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
jezeli ktos jeszcze nie wnioskowal
Załącznik:
pko.JPG
pko.JPG [ 56.9 KiB | Obejrzany 1030 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#934 PostWysłany: 24 Lut 2021 20:00 

Rejestracja: 29 Lut 2012
Posty: 70
Pytanie: czy też macie problemy z płaceniem PKOBP MC Platinum przez Internet?

Licho mnie podkusiło, żeby zrezygnować z MC WE mBanku, wziąłem w zamian PKOBP (MC Plat za zamiarem zmiany na Infinite) i się zaczęło:
- karta prawie nigdy nie wysyła powiadomień o dokonanych transakcjach/blokadach, ani na SMS ani do IKO ani do emaila - może w 5% przypadków dostaję powiadomienie
- mimo włączonego 3D Secure zazwyczaj autoryzacja nawet sie nie zaczyna i transakcja przechodzi na nr+exp+cvv2
- czasami 3D secure próbuje działać (notabene, jakieś tumany to projektowały - trzeba się zalogować na stronę www banku a potem potwierdzić to jeszcze w apce mobilnej) - ale z reguły gdzieś się wysypuje po drodze
- po zmianie 3DSec z apki na SMS - działa jakby lepiej, chociaż też daleko od 100%. Przykładowo: żadne transakcje przez Masterpass nie przechodzą
- bez zmiany autoryzacji 3DSec na SMS nie dało się karty potwierdzić w PayPal
- support PKO BP odpowiada 2 tygodnie na najprostsze pytania, odpowiedzi są na poziomie "zrestartuj komputer" - oczywiście zero efektu. W porównaniu z mBankiem jest po prostu dramat. Opiekun do konta to też jakiś żart.

Od lat robię coś koło setki transakcji karcianych miesięcznie, na wiele różnych sposobów (rózne sklepy, waluty, kraje, transakcji pre-auth i zwykłe), ale z żadną inną kartą kredytową nie miałem nigdy tyle problemów co z PKO BP, prawdopodobnie ze wszystkimi KK łącznie przez ostatnie paręnaście lat miałem mniej problemów niż z PKOBP przez ostatni miesiąc. Kiedy myślę, że miałbym kiedyś załatwiać z PKOBP jakąś prawdziwą reklamację (fraud, chargeback) to zaczynam się zastanawiać, czy nie lepiej wywalić to coś do kosza i wziąć np. Ultime w Citku.

Generalnie zastanawiam się, czy to kwestia jakiegoś pokrętnego setupu mojej karty i dało by się sprawę naprostować, gdyby uruchomić kontakty i postawić parę osób do pionu, czy też po prostu "ten typ tak ma" i lepiej wybrać lepsze rozwiązanie z dala od PKOBP.
Góra
 Profil Relacje PM off
pasta lubi ten post.
 
      
#935 PostWysłany: 24 Lut 2021 20:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sie 2018
Posty: 858
Loty: 271
Kilometry: 436 930
srebrny
Nie miałem raczej problemów z ich kartami. W niektórych starych przeglądarkach typu IE wysypać się potrafił 3dsecure. Ale to ewidentnie problem po mojej stronie. Na IE nawet fly4free nie działa prawidłowo.
Góra
 Profil Relacje PM off
zdeneksme lubi ten post.
zdeneksme uważa post za pomocny.
 
      
#936 PostWysłany: 24 Lut 2021 20:26 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Ja też do tej pory nie mam większych problemów. Jedynie przy rezerwowaniu hoteli w Brazylii, kiedy hotel preautoryzował kartę, to dwukrotnie mi blokowali kartę z uwagi na podejrzenie fraudu i trzeba było dzwonić, żeby odblokowali.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
zdeneksme lubi ten post.
zdeneksme uważa post za pomocny.
 
      
#937 PostWysłany: 24 Lut 2021 21:06 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1010
Loty: 130
Kilometry: 249 917
Z Visą Infinite od PKO nie mam żadnych problemów z płatnościami za granicą.

I tak jak przedmówca napisał - jedynie podejrzane transakcje blokują kartę.
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
zdeneksme lubi ten post.
zdeneksme uważa post za pomocny.
 
      
#938 PostWysłany: 24 Lut 2021 21:28 

Rejestracja: 29 Lut 2012
Posty: 70
Dzięki wszystkim za odzew, może jednak doprecyzuję pytania, aby dało się prosto i szybko odpowiedzieć:

1. Czy macie włączone powiadomienia o transakcjach(blokadach) karcianych, a jeśli tak, na jakie medium (email, iko, sms)
2. Czy powiadomienia o nowych transakcjach i blokadach przychodzą zawsze zgodnie z powyższą konfiguracją?
3. Czy próbowaliście potwierdzić kartę w Paypal - a jeśli tak, to czy udało to zrobić mając 3DS=IKO czy 3DS=SMS?
4. Czy próbowaliście dodać kartę do portfela Masterpas, czy to się udało, czy udało się skutecznie zapłacić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#939 PostWysłany: 24 Lut 2021 21:32 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1010
Loty: 130
Kilometry: 249 917
Ad1. SMS
Ad2. Tak, przychodzi po każdej transakcji.
Ad3. Ja potwierdzam 3D-Secure SMS-em i wszystko przechodzi, również w PayPal.
Ad4. Tak, i Tak.

Przy czym zaznaczam - mam Visę Infinite, ty masz problem z MC - jak wnioskuję.
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
zdeneksme lubi ten post.
zdeneksme uważa post za pomocny.
 
      
#940 PostWysłany: 24 Lut 2021 22:07 

Rejestracja: 29 Lut 2012
Posty: 70
^^
OK, to cenne info. Faktycznie mój problem dotyczy MC, zobaczę czy coś się zmieni kiedy wymienię kartę na VISA Inf - trochę jednak podejrzewam, że może to siedzieć gdzieś głębiej. Do sprawdzenia.

Czy ktoś tu na pokładzie ma MC Plat i mógłby napisać co i jak?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3599 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 180  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group