Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2176 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 109  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 08 Mar 2011 14:36 

Rejestracja: 24 Gru 2010
Posty: 26
Uwaga( 06.2014r): temat karty niedlugo bedzie nieaktualny, ze wzgledu na planowane zakonczenie wspolpracy Wizzaira z CITIbankiem


Szukałem podobnego tematu na forum, ale nie znalazłem
http://www.fly4free.pl/rezerwacja-biletow-w-wizz-air-krok-po-kroku/
Cytuj:
Jedyną formą zapłaty za bilet, jaka zwalnia z prowizji jest płatność kartą kredytową Wizz Air, jednak jest ona wydawana tylko obywatelom Węgier, a konkretnie klientom Erste Bank


Jak wygląda sprawa np. Polakiem, który mieszka/pracuje na Węgrzech i chce sobie taką kartę wyrobić? Pytam dlatego, bo mój znajomy jakiś czas temu przeprowadził się do Budapesztu i pomyślałem, że mógłby wyrobić taką kartę dla siebie, a ja bym z niej korzystał. Macie jakieś doświadczenia, korzysta ktoś z tej karty?


Ostatnio edytowany przez sylwia_pl 18 Cze 2014 15:44, edytowano w sumie 3 razy
aktualizacja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast
Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN
#2 PostWysłany: 08 Mar 2011 15:31 

Rejestracja: 06 Gru 2010
Posty: 7
Witam, zadzwonie dzisiaj do Erste Banku i sie wszystkiego dowiem. Czesto ostatnio latam na Wegry i moze jest to dobry pomysl. Jedynie trzeba wziac pod uwage wysokie koszty bankowosci na Wegrzech. Oplaty sa za wszystko prowadzenie rachunku/debetowke/transfery a nawet wyplate pieniedzy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 08 Mar 2011 16:04 

Rejestracja: 13 Cze 2010
Posty: 107
Rafał napisał(a):
Pytam dlatego, bo mój znajomy jakiś czas temu przeprowadził się do Budapesztu i pomyślałem, że mógłby wyrobić taką kartę dla siebie, a ja bym z niej korzystał.


Przy takim myku jest jedna zasadnicza niedogodnść: przy rezerwacjach opłacanych z użyciem karty zawsze jednym z pasażerów musi być właściciel karty.
_________________
You could fly to the moon, you can try to escape
but don't you know that happiness is here?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 08 Mar 2011 17:27 

Rejestracja: 20 Lut 2010
Posty: 839
niebieski
niedogodności jest kilka:
pierwsza podstawowa mogą się o nią ubiegać tylko rezydenci, drugie to koszty samej karty, trzecie to koszt spłaty takiej karty (przelew zagraniczny - a z tym bywa różnie w różnych bankach, generalnie tanio nie jest). Czy właściciel karty musi być współpasażerem na rezerwacji tego nie jestem pewny- taki zapis jest przy korzystaniu z konta WizzPlus
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 18 Kwi 2011 20:39 

Rejestracja: 25 Mar 2010
Posty: 980
Loty: 31
Kilometry: 89 760
niebieski
Odświeżam temat, gdyż ostatnio logując się do konta Wizzair zauważyłem, że pojawiło się tam Konto Wizz z 10-cyfrowym numerem. Rezerwacje przy użyciu konta Wizz są bezpłatne. Czyżby każdy zalogowany użytkownik "dostał" takie konto?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 18 Kwi 2011 22:14 

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 362
niebieski
snooka napisał(a):
Odświeżam temat, gdyż ostatnio logując się do konta Wizzair zauważyłem, że pojawiło się tam Konto Wizz z 10-cyfrowym numerem. Rezerwacje przy użyciu konta Wizz są bezpłatne. Czyżby każdy zalogowany użytkownik "dostał" takie konto?
Próbowałem teraz zarezerwować lot będąc zalogowanym i dolicza 11 PLN
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 18 Kwi 2011 22:50 

Rejestracja: 25 Mar 2010
Posty: 980
Loty: 31
Kilometry: 89 760
niebieski
A miałeś wystarczające środki na koncie Wizz?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 18 Kwi 2011 23:09 

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 362
niebieski
Mam tam 0 Euro. Jakby takie konto załadować ? Wiem że mogą tam wylądować środki w przypadku wykupienia u nich ubezpieczenia na wypadek opóźnienia lub odwołania. Znacie jakiś inny sposób ? Albo może ktoś ma tam środki i spróbowałby przejść procedurę kupna biletu np. z Malmo do Gdańska na 11 czerwca (koszt 4 PLN) bez kończenia transakcji i sprawdziłby jakie są możliwości płacenia i pobieranych z tego tytułu prowizji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 15 Lip 2011 15:21 

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 362
niebieski
Być może coś się ruszyło w tym temacie, aby w Polsce można by było kupować bilety kartą podobnie jak w Rumunii i na Węgrzech. Zobaczcie tutaj do regulaminu CitiBanku. Jest karta nazwana "Citibank Wizz Air World MasterCard"
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 15 Lip 2011 15:42 

Rejestracja: 20 Lut 2010
Posty: 839
niebieski
Jest w tabeli ale karty nie można jeszcze dostać. Najprawdopodobniej będzie to jeszcze w tym miesiącu, choć w banku raczej są ostrożni i nie podają konkretnych terminów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 15 Lip 2011 15:46 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3939
platynowy
Zasadnicze pytanie, czy płacąc tą kartą będzie można uniknąć haraczu. To wcale nie jest takie oczywiste, Ryan miał kiedyś kartę z GE Money Bankiem która mimo wszystko haracz naliczała.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 15 Lip 2011 21:40 

Rejestracja: 18 Gru 2010
Posty: 452
naliczala, ale nikt nigdy nie mowil, ze placac karta z logo ryanaira mozna uniknac tej prowizji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 15 Lip 2011 23:31 

Rejestracja: 20 Lut 2010
Posty: 839
niebieski
mucha napisał(a):
Zasadnicze pytanie, czy płacąc tą kartą będzie można uniknąć haraczu. To wcale nie jest takie oczywiste, Ryan miał kiedyś kartę z GE Money Bankiem która mimo wszystko haracz naliczała.


z dostępnych mi informacji wynika że tak. Niestety w banku jest jeszcze mało oficjalnych informacji dla osób z zewnątrz. Tydzień dwa i powinno być wszystko jasne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 18 Lip 2011 10:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 225
Loty: 189
Kilometry: 307 053
niebieski
Wizz Air: Unikniemy opłaty za płatność?
Więcej info pod linkiem http://pasazer.com/in-7647-wizz,air,uni ... atnosc.php
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 18 Lip 2011 10:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2011
Posty: 775
Ja uważam, że cashback 2% (jak wynika z podlinkowanego artykułu) będzie jedynym bonusem. Zwolnienie z opłaty byłoby po prostu nieopłacalne dla Wizzaira. Bilety musieliby sprzedawać za kilka-kilkanaście złotych w skrajnych przypadkach czyli taniej niż w Ryanair.

Ale oczywiście chciałbym się mylić.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 18 Lip 2011 11:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2010
Posty: 580
macias napisał(a):
Wizz Air: Unikniemy opłaty za płatność?
Więcej info pod linkiem http://pasazer.com/in-7647-wizz,air,uni ... atnosc.php


To samo jest na stronie f4f od wczoraj: http://www.fly4free.pl/promocje-lotnicz ... astercard/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 28 Lip 2011 15:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6419
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Czy wiadomo coś więcej na temat karty? W szczególności co z opłatą za płatność kartą w Wizzair'ze?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 01 Sie 2011 09:14 

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 118
wygląda na to, że zwalnia z opłaty
"Kupując bilety Kartą Kredytową Citibank Wizz Air na wizzair.com nie płacisz za opłatę rezerwacyjną za wszystkie loty."
http://www.online.citibank.pl/page.do?c ... k_wizz_air
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 01 Sie 2011 10:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2011
Posty: 775
Cieszę się, że tym razem nie miałem racji.
Przy korzystaniu z karty Wizz Air jesteśmy zwolnieni z opłaty. Do tego na start dostajemy 100zł na bilety.

Świetna informacja. Jutro lecę do banku i mam nadzieję, że nie będzie problemu z jej dostaniem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 01 Sie 2011 10:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2010
Posty: 852
Loty: 95
Kilometry: 156 953
niebieski
Daj znać jakie mniej więcej mają warunki przyznawania kart ;) W sumie chyba nie mam co liczyć, że mi studentowi dadzą, więc pewnie zostanę stałym bywalcem tematu Kącik na kontakty w sprawie zakupów kartami bez haraczu :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2176 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 109  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group