Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 88 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Kapsztad
#21 PostWysłany: 22 Cze 2015 14:54 

Rejestracja: 15 Maj 2015
Posty: 39
Ile płaciłeś za bilet?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
 Temat postu: Re: Kapsztad
#22 PostWysłany: 22 Cze 2015 15:15 

Rejestracja: 15 Gru 2011
Posty: 7
tasko0 napisał(a):
Ile płaciłeś za bilet?


ja na poczatek 2016 dałem 2120 pln
WAW-FRA-JNB-CPT (Lufthansa+BA)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kapsztad
#23 PostWysłany: 27 Sie 2015 16:51 

Rejestracja: 03 Mar 2011
Posty: 429
niebieski
Wiem, że to nie dział dotyczący noclegów, ale nie chcę zakładać oddzielnego tematu dla jednego pytania. Czy ktoś zna, lub może polecić jakiś przyzwoity hotel w Kapsztadzie, najlepiej 4* w cenie do 4500 - 5000 (za 3 osoby za tydzień)? Termin: luty 2016. Z góry dzięki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kapsztad
#24 PostWysłany: 28 Sie 2015 08:23 

Rejestracja: 16 Kwi 2015
Posty: 97
Loty: 69
Kilometry: 159 781
to na bogato :P ja celowałem w budżetowe - 1000pln za 2 tygodnie na miejscu :P
_________________
https://banners-my.flightradar24.com/jprawicki.png
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kapsztad
#25 PostWysłany: 28 Sie 2015 09:34 

Rejestracja: 03 Mar 2011
Posty: 429
niebieski
Potrzeba wygodnego odpoczynku :) Budżetowo było teraz w Kirgistanie :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kapsztad
#26 PostWysłany: 29 Sie 2015 23:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Ja bym brał coś z poniższej mapki. Jak byłem w 2008 to Westin robił najlepsze wrażenie, ale to było przed Mistrzostwami Świata więc mogli coś nowego zbudować:

Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
risto lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kapsztad
#27 PostWysłany: 15 Gru 2015 16:53 

Rejestracja: 03 Mar 2011
Posty: 429
niebieski
Ktoś wie może, w którym kantorze w Warszawie można kupić ZAR?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kapsztad
#28 PostWysłany: 15 Gru 2015 17:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 1626
niebieski
Teoretycznie w http://kantory.pl/kursy/zar/. Apollo w Galerii Mokotów miewa też różne "egzotyki".
Góra
 Profil Relacje PM off
risto lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kapsztad
#29 PostWysłany: 15 Gru 2015 17:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
ja kupowalem w blue city
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
risto lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kapsztad
#30 PostWysłany: 27 Gru 2015 13:36 

Rejestracja: 03 Mar 2011
Posty: 429
niebieski
Powoli zabieram się za układanie planu wyjazdu do Kapsztadu, na miejscu niestety tylko tydzień. Problem w tym, że nie bardzo wiem z czego możemy zrezygnować, by zobaczyć inne rzeczy które warto. Warto poświęcić pół dnia na Robben Island? Akwarium Dwóch Oceanów, warte odwiedzenia czy odpuścić? Które muzea warto zobaczyć? Był ktoś w District Six Museum? Jest szansa by w jeden dzień nurkować z rekinami i zobaczyć pingwiny?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kapsztad
#31 PostWysłany: 09 Lut 2016 12:19 

Rejestracja: 21 Lut 2013
Posty: 11
ze swojej strony mogę również polecić wycieczkę do Stellenbosch, to taka niewielka miejscowość pod Kapsztadem, pełno tam winnic i hoteli/moteli oferujących komfortowy pobyt wraz z zabiegami spa, degustacją win. Krajobraz w tych okolicach jest nieziemski :)
Fajnie jest też przejechać sie busen typu "Hop-on Hop-off", w Kapsztadzie ma chyba 2-3 linie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kapsztad
#32 PostWysłany: 12 Lut 2016 09:06 

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1024
niebieski
Załącznik:
IMG-20160212-WA0000.jpg
IMG-20160212-WA0000.jpg [ 86.57 KiB | Obejrzany 3442 razy ]

Dzisiaj kolega przyslal te fotke, zrobiona rano: ta mgielka nad Gora Stolowa nazywa sie cloth (obrusik). Kurs randa do zlotowki powyzej 4. Zrobilo sie tanio. :lol:
_________________
Życie jest dobre, ale dobre życie jest lepsze!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kapsztad
#33 PostWysłany: 12 Lut 2016 23:36 

Rejestracja: 31 Sty 2013
Posty: 295
01ERES napisał(a):
Załącznik:
IMG-20160212-WA0000.jpg

Dzisiaj kolega przyslal te fotke, zrobiona rano: ta mgielka nad Gora Stolowa nazywa sie cloth (obrusik). Kurs randa do zlotowki powyzej 4. Zrobilo sie tanio. :lol:





chyba na odwrót 1 zł - 4 zar?tanio się zrobiło???ceny były wcześniej porównywalne z Polskimi a teraz????
interesuje mnie np cena 1l benzyny , cena winiety na jazdę po autostradzie z Kapsztadu - Czy są winiety kilkudniowe??czy za każdym razem jednorazowo się płaci??czy można płacić np kartą kredytową czy tylko w randach???
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kapsztad
#34 PostWysłany: 13 Lut 2016 09:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1435
srebrny
Benzyna jest od 12 randów do 12.35 za 1 l w zależności od stacji najtaniej widziałem w kapsztadzie , na większości bramek można płacić kartą mi się bardzo dobrze sprawdzał raif, nie ma winiet płaci się albo na bramce a w okolicach Joburga elektronicznie - auto z wypożyczalni ma odpowiedni sprzęt a później ściągają z karty właściwą kwotę - na tablicach przy trasie za każdym razem masz podaną cenę danego odcinka. Ogólnie jeśli chodzi o ich infrastrukturę drogową to Afryka to jest w PL tam to jest mistrzostwo świata - odcinki 5 pasmowej autostrady zdarzają się stosunkowo często + sporo mniejszy ruch niż u nas. Ogólnie rewelacyjny kraj jedyny minus to kwestia bezpieczeństwa ale jak ktoś sam nie szuka "mocnych wrażeń" to powinno być ok.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kapsztad
#35 PostWysłany: 13 Lut 2016 11:12 

Rejestracja: 11 Mar 2013
Posty: 42
Do riso.
Wyspa Robben warta odwiedzin .Objazd autobusem z przewodnikiem plus widok Kapsztadu od strony wody .Akwarium Dwóch Oceanów Super Może nie tak bogate i zaaranżowane jak w Durbanie , ale kontrast pomiędzy dwoma oceanami pozostaje w pamięci.
Pingwinów mnóstwo na jednej z plaż na półwyspie
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kapsztad
#36 PostWysłany: 01 Lis 2016 23:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 442
Loty: 64
Kilometry: 148 809
niebieski
Od 1 listopada wpadła promocja na bilety RT na górę stołową.
Bilety on line jak i w kasie po R127,5. Wjazd po 18. Polecam kupić on line, my jechaliśmy prawie pustym wagonikiem w 6 osób. Reszta została na dole w kolejce po bilety.
W gratis mamy zachód słońca z góry!

http://www.tablemountain.net/content/pa ... et-special
Góra
 Profil Relacje PM off
scomin lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kapsztad
#37 PostWysłany: 22 Lis 2016 15:37 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
czy ktoś jechał na zorganizowaną wycieczkę na Przylądek i na Robben? Jakie ceny na miejscu? w necie widzę głównie jakieś prywatne, a grupowe sa po ZAR 750+. Na miejscu da się taniej?

Jakie wstępy się płaci na trasie na Przylądek? Co trzeba uwzględnić chcąc zrobić taki tour samemu? rozumiem, ze publiczną komunikacją się nie da i tylko autko?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kapsztad
#38 PostWysłany: 28 Lis 2016 01:41 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
na Robben island nie trzeba zadnej wycieczki, po prostu kupujesz bilet na prom na przystani obok the clock tower.

tylko trzeba kupic ten bilet odpowiednio wczesniej, bo jest duzy popyt

na przyladek zadna komunikacja nie jezdzi, przynajmniej nic nie znalazlem. najlatwiej pewnie autem. te wycieczki to jakies turystyczne ceny.

gdybym mial jakas wykupic, to tylko na rekiny w gansbaai
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kapsztad
#39 PostWysłany: 28 Lis 2016 02:18 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
...a w cenie biletu na prom na Robben Island jest przejazdzka autobusem po wyspie i spacer po bylym wiezieniu, wszystko z przewodnikiami - bylymi wiezniami za czasow apartheidu. Czyli w sumie zorganizowana wycieczka.
My kupowalismy bilety przez net przez ta strone: https://webtickets.co.za/events/tourism ... tour/76219
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kapsztad
#40 PostWysłany: 28 Lis 2016 09:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 442
Loty: 64
Kilometry: 148 809
niebieski
@‌maxima‌ polecam zrobić przylądek autem.
Cena za wjazd do parku to obecnie R135 za osobę, http://capepoint.co.za/visitor-info/opening-times/

Autem jest na tyle fajnie, że możesz się pobuujać trochę po parku jak masz czas i i wypatrzeć ciekawe zwierzaki. Bus robi zrzut na good hope i na cape point i wraca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 88 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group