Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 88 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Kapsztad
#41 PostWysłany: 28 Lis 2016 10:09 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
a po drodze stopy? atrakcją jest chyba Drive, są też pingwiny w Zatoce - to chyba nie jest na Przylądku tylko gdzieś wcześniej?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
 Temat postu: Re: Kapsztad
#42 PostWysłany: 28 Lis 2016 10:14 

Rejestracja: 03 Mar 2011
Posty: 427
niebieski
Pingwiny są w Simons Town, jeszcze kawałek od Przylądka. Trzeba uważać by nie wjechać w pawiana lub w strusia ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kapsztad
#43 PostWysłany: 28 Lis 2016 10:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 984
Loty: 635
Kilometry: 703 614
niebieski
Panie, Panowie, czy ktoś z Was jeździł na Przylądek z jakąś zorganizowaną wycieczką? Ktoś coś może polecić?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kapsztad
#44 PostWysłany: 28 Lis 2016 12:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 442
Loty: 64
Kilometry: 148 809
niebieski
Najciekawiej chyba jest wykonać trasę:

Cape Town - Camps Bay - Llandudno - Chapman Peak dr (płatna droga widokowa) - Noordhoek Beach (choć nie byłem) - Simons Town (pingwiny) - Cape of Good Hope, Cape Point i powrót przez Kalk Bay - Muizenberg. W drodze z Muizenbergu wracając do CT można pooglądać jak wygląda prawdziwe życie w slumsach osób czarnoskórych. Zmienia to wyraźnie sposób postrzegania RPA.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kapsztad
#45 PostWysłany: 28 Lis 2016 12:25 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
koszt przejazdu Chapman Peak wg linka to 42ZAR??
http://www.chapmanspeakdrive.co.za/tariff/standard.html

rozumiem, że do tego dochodzi opłata na wjazd do parku na Przylądku + opłata za pingwiny? coś jeszcze?
Może ktoś jest w stanie podać całkowity koszt takiego wyjazdu (poza kosztem wynajmu auta i paliwa) - jakie wstępy, gdzie i ile...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kapsztad
#46 PostWysłany: 28 Lis 2016 12:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 442
Loty: 64
Kilometry: 148 809
niebieski
Droga kosztuje R42 .... opłata jest za auto OW, mozna kupić RT. http://www.chapmanspeakdrive.co.za/tariff/standard.html
Opłata za pingwiny to R70/osobę http://www.capepointroute.co.za/moreinf ... hp?aID=110

Na miejscu już za za nic więcej nie kasują. Ewentualnie Finicular przy Cape Point. My wchodziliśmy pieszo, lepsze widoki i szybciej weszliśmy niż musielibyśmy czekać na kolejkę.

Także dla dwóch osób rachunek jest prosty:
2 x R135 + 2 x R70 + 1 x R42 + 1 x buletka wody :D R11= R463
Góra
 Profil Relacje PM off
maxima uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kapsztad
#47 PostWysłany: 28 Lis 2016 12:44 

Rejestracja: 16 Kwi 2015
Posty: 97
Loty: 69
Kilometry: 159 781
135 ZAR za wjazd do parku na przylądku, 70 ZAR za Boulder's Beach, Chapmans Peak to tak jak piszesz 42 ZAR w jedną stronę. I tyle. Wrażenia - bezcenne :)
_________________
https://banners-my.flightradar24.com/jprawicki.png
Góra
 Profil Relacje PM off
maxima uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kapsztad
#48 PostWysłany: 28 Lis 2016 12:47 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
super, dzięki Panowie. Rozumiem, ze wszelkie parkingi itp są już za free?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kapsztad
#49 PostWysłany: 28 Lis 2016 12:48 

Rejestracja: 16 Kwi 2015
Posty: 97
Loty: 69
Kilometry: 159 781
Poza standardowymi dla tego kraju parkingowymi :) tak :)
_________________
https://banners-my.flightradar24.com/jprawicki.png
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kapsztad
#50 PostWysłany: 29 Lis 2016 09:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 984
Loty: 635
Kilometry: 703 614
niebieski
Ponawiam pytanie:
Panie, Panowie, czy ktoś z Was jeździł na Przylądek z jakąś zorganizowaną wycieczką? Ktoś coś może polecić?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
lukasz354 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kapsztad
#51 PostWysłany: 06 Gru 2016 03:10 

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 49
Ale dlaczego upierasz się przy zorganizowanej wycieczce ? Kapsztad to samochód obowiązkowo inaczej zmarnowany wyjazd, jest tyle miejsc do odwiedzenia... sama jazda to przyjemność (jeśli ktoś ogarnia ruch lewostronny)

A co do pingwinów w Simon's Town, to warto sobie założyć (w zależności kiedy wyjazd) wejście na co najmniej godzinkę+... i tak płaci się za wstęp ale można przebywać na znajdującej się tam małej plaży, warto po prostu sobie klapnąć na kocu z jakąś przekąską, poopalać się, wejść do wody i poprzebywać z pingwinami na wyciągnięcie ręki (nie zbliżać palców !)

o tak to wygląda:
Image

i można spotkać takie fajne zwierzątka, kradnące ludziom jedzenie z toreb:
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kapsztad
#52 PostWysłany: 16 Gru 2016 18:05 

Rejestracja: 09 Kwi 2014
Posty: 753
Loty: 64
Kilometry: 111 587
niebieski
Mam pytanie dotyczące, mini rejsòw w poszukiwaniu i obserwowaniu rekinòw, bądź pływaniu z nimi w klatce, czy ktoś ostatnimi czasy, korzystał z takich atrakcji i by był tak miły żeby opisać jak to wygląda realnie, jakie około ceny i gdzie najlepiej takie wycieczki kupić, każde inne rady również wskazane.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kapsztad
#53 PostWysłany: 17 Gru 2016 13:07 

Rejestracja: 13 Gru 2011
Posty: 105
Loty: 121
Kilometry: 264 274
lukasz354 napisał(a):
Mam pytanie dotyczące, mini rejsòw w poszukiwaniu i obserwowaniu rekinòw, bądź pływaniu z nimi w klatce, czy ktoś ostatnimi czasy, korzystał z takich atrakcji i by był tak miły żeby opisać jak to wygląda realnie, jakie około ceny i gdzie najlepiej takie wycieczki kupić, każde inne rady również wskazane.


Robiłem to pod koniec listopada ale w Durbanie. Pod uwagę też brałem Cape Town, więc rozeznanie mam głównie internetowe. Nurkowania z rekinami odbywają się głównie w Gansbaai (160km od Cape Town). Odbywają się rano lub w południe. Jeżeli chodzi o ceny to w zależności od firmy którą wybierzesz: 1600-1900 Randów za nurkowanie z rekinami w klatce, 1450 za samo oglądanie z pokładu, i 400 Randów za transfer z Cape Town (zabierają z hotelu). Jeżeli już wybierać się na taką atrakcję, to koniecznie trzeba wejść do klatki. Firmy oferujące takie usługi, można znaleźć przez google (Shark Cage Gansbaai) lub przez https://www.tripadvisor.com/ patrząc po opiniach. Do oglądania jest żarłacz biały, czyli ten którego znamy z filmu: Szczęki. Ja jednak zdecydowałem się na nurkowanie w okolicach Durbanu: https://pierscien.fly4free.pl/blog/2642 ... -rekinami/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kapsztad
#54 PostWysłany: 17 Gru 2016 13:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Cześć,
jak wygląda RPA pogodowo w listopadzie? Oczywiście, mogę zajrzeć na różne strony pogodowo-klimatyczne, ale chciałbym poznać subiektywną opinię tych, którzy byli tam w tym okresie :-)
Czy są duże różnice między poszczególnymi rejonami?
Powinienem mieć do dyspozycji jakieś 10-12 dni i raczej będę korzystać z auta. Na której części byście się skupili na moim miejscu? Najbardziej zależy mi na widokach i naturze (zwłaszcza morskiej - te rekiny bardzo kuszą, o ile to dobre słowo w tym wypadku :-) )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kapsztad
#55 PostWysłany: 18 Gru 2016 13:07 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
nie bylem w listopadzie, tylko w maju i zdecydowane roznice byly, JNB czyli kontynent, cieplo w sloncu, ale zimno w nocy. CPT slonce, super pogoda, DUR jeszcze cieplej.

jest dosc istotna roznica miedzy wybrzezami, tzn w CPT jest zimny prad od antarktydy, DUR oplywa cieply prad od rownika.

przez to w CPT sa pingwiny i zarlacze, w DUR jest lagodniej.

na rekiny polecam: http://www.sharkcagediving.net/
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kapsztad
#56 PostWysłany: 18 Gru 2016 13:44 

Rejestracja: 16 Kwi 2015
Posty: 97
Loty: 69
Kilometry: 159 781
Ja byłem 2 razy w listopadzie w Cape Town i okolicach. Za pierwszym razem pogoda była super - 25-27 stopni, pełne słońce. W tym roku było trochę chłodniej i bardzo mocno wiało wiec mimo słońca były dni kiedy było trochę mniej przyjemnie. Jesli listopad to sugerowałbym druga polowe miesiąca bo bedzie juz znacząco cieplej ?

Tak czy inaczej najgorsza pogoda jakiej doświadczyłem to około 20 stopni i mocny wiatr wiec i tak zdecydowanie przyjemniej niż w Polsce ?

Jakbyś miał więcej pytań to pisz na priv.
_________________
https://banners-my.flightradar24.com/jprawicki.png
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kapsztad
#57 PostWysłany: 18 Gru 2016 14:53 

Rejestracja: 06 Lip 2014
Posty: 707
Loty: 251
Kilometry: 641 741
niebieski
Byłem w listopadzie br. Cape Town, Johannesburg, Park Krugera, Durban - mimo, że lato i Afryka to temperatury bardzo przyjemne do zwiedzania i zbliżone w tych wszystkich miejscach, gdzie byłem; polecam; jedynie w kanionie niepowadzenie pogodowe, bo bardzo pochmurno było i tego bardzo żałuję; oczywiście woda w oceanie lodowata :)

jak ktoś ma jakieś pytania to zapraszam....
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kapsztad
#58 PostWysłany: 19 Gru 2016 09:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 984
Loty: 635
Kilometry: 703 614
niebieski
Kto z Was może się wypowiedzieć na temat pieszego zdobywania Góry Stołowej? Jaką trasę wybieraliście? Która najlepsza? (dłuższa/krótsza, łatwiejsza/trudniejsza).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kapsztad
#59 PostWysłany: 08 Sty 2017 23:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
Jak bardzo złym pomysłem jest taki spacer o 4:30 rano?
https://goo.gl/maps/khyFJGKtXbE2
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kapsztad
#60 PostWysłany: 08 Sty 2017 23:43 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
ja bym odradzil, okolice dworca na spacer w nocy to zly pomysl, uber wyjdzie z 10zl
Góra
 Profil Relacje PM off
scomin lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 88 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group