Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Kanion Colca
#21 PostWysłany: 04 Paź 2016 22:19 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22446
Jest czas żeby się pokąpać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia
Podróż na Majorkę za 1351 PLN. Loty SWISS z Wrocławia i 5 nocy w hotelu Podróż na Majorkę za 1351 PLN. Loty SWISS z Wrocławia i 5 nocy w hotelu
 Temat postu: Re: Kanion Colca
#22 PostWysłany: 04 Paź 2016 22:28 

Rejestracja: 22 Sie 2012
Posty: 663
Loty: 78
Kilometry: 201 975
niebieski
nam się podobało w gorących źródłach :D
_________________
moje relacje:
http://www.fly4free.pl/forum/sztuka-ame ... ,212,81860
minirelacja-z-maxiwyspy-ilha-grande,212,96928&start=0
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kanion Colca
#23 PostWysłany: 04 Paź 2016 22:44 

Rejestracja: 25 Lis 2011
Posty: 263
niebieski
Dla mnie gorące źródla specjalną atrakcją nie były. Po 3 dniach mycia się w zimnej wodzie, to skorzystanie z ciepłej było pewnego rodzaju atrakcją. No i po ostatnim, wyczerpującym dniu trekkingu taka kąpiel to miłe odprężenie dla zmęczonych mięśni.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kanion Colca
#24 PostWysłany: 20 Maj 2017 18:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2010
Posty: 130
Loty: 42
Kilometry: 79 377
Jeśli chodzi o transport Puno-Chivay, to ja skorzystałam z agencji Tour Rutas del Sur (w Puno pod adresem Lima 440 mają biuro - główny deptak odchodzący od Plaza de Armas). Bilet kosztował 60 soli od osoby. Wyjazd rano, po drodze kilka przystanków, przewodnik opowiada o trasie i tym, co można po drodze zobaczyć.

Odnośnie samego kanionu, to zatrzymałyśmy się w Chivay. Po przyjeździe podjechałyśmy do gorących źródel - polecam. Następnego dnia o czwartej rano pojechałyśmy autobusem do Cabanaconde (autobus się spóźnił pół godziny, na początku nie było w ogóle miejsc siedzących, bo miejscowi jechali z całą masą tobołków na okoliczne targi :)). Autobus jechał około dwie godziny. W Cabanaconde zaliczyłyśmy śniadanie i zaczęłyśmy schodzić do oazy. U strażnika kupiłyśmy bilety (nie da się go ominąć). W związku z tym, że autobus powrótny do Chivay był o godzinie 14.00, a następny o 22.00, chciałyśmy zdążyć na ten o 14tej. Zeszłyśmy na dół, chwilę odpoczęłyśmy i zaczęłyśmy wchodzić do góry. Zejście na dół było przyjemne, ale w drugą stronę to dla mnie osobiście była masakra - zero cienia + problemy z oddychaniem. Byłyśmy we trzy i podczas podejścia musiałyśmy się rozdzielić - każda szła w innym tempie. Wejście zajęło nam od 4 do 5,5h. Z tym rozdzielaniem to trzeba uważać - jedna z nas miała nieprzyjemną sytuację z namolnym Peruwiańczykiem. Ostatecznie nic się nie stało, ale koleżanka trochę strachu się najadła. Na autobus nie zdążyłyśmy, ale udało nam się wrócić mini busem do Chivay (autobus 5 soli, mini bus - 7).
Widoki były przepiękne - warte włożonego wysiłku. Niemniej jednak lepiej jest przenocować na dole i wejść na górę z rana, kiedy słońce jeszcze nie jest takie ostre. Aha, jak będziecie wchodzić na górę, to weźcie ze sobą dużo wody. :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kanion Colca
#25 PostWysłany: 04 Cze 2017 14:30 

Rejestracja: 17 Mar 2016
Posty: 30
Loty: 38
Kilometry: 108 822
My korzystaliśmy z usług agencji (nie pamiętam nazwy, ale poleciła nam ją kobieta z okienka przy wyściu z dworca autobusowego w Arequipie) - 90 soli za transport w obie strony, 5 posiłków, nocleg w oazie na dole i przewodnika po kanionie. Myślę, że było warto - za sam transport w 2 strony do Cabanaconde trzeba było zapłacić 50 soli. Wycieczka dwudniowa byla bardzo intensywna - sam ledwo dalem radę, jak po całym dniu schodzenia (idzie się w dół dłuższym szlakiem z San Miguel, zajmuje to jakieś 6h) następnego dnia trzeba było wstać o 5 rano i 3h pod górę po kamiennych schodach... Wycieczka trzydniowa obejmuje praktycznie tę samą trasę a jest luźniejsza (dodatkowy nocleg po drodze w dół), więc można to rozważyć jak się ma więcej czasu i gorszą formę. Wszystkie agencje oferują w zasadzie tę samą trasę i atrakcję, więc warto kierować się po prostu ceną - obeszliśmy kilka biur i nigdzie nie znaleźliśmy lepszej oferty niż to 90 soli za dwa dni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kanion Colca
#26 PostWysłany: 13 Lip 2017 13:10 

Rejestracja: 15 Wrz 2015
Posty: 1
Aktualne ceny z miejscowych biur: wariant 1-dniowy (czyli same kondory) 60 sol; wariant 2-dniowy 100 sol; wariant 3-dniowy 150 sol. Trasy wariantu 3 i 2-dniowego różnią się jedynie podejściem ok 1,5-2godz do Tapay, które biegnie zarośniętym terenem i nie ma spektakularnych widoków, więc bez wielkiej straty można je odpuścić. Idąc bez agencji bez problemu da sie przejść w 1 dzień z San Miguel do Oazy - nawet z podejściem do Tapay - w 5-6 godzin i nocleg w San Juan jest zbędny (no chyba że kogoś męczy odrobina wysiłku fizycznego).
Wariant bez biura to: autobus 18,5 sol (tam) + 17 sol (powrót) + 20 sol (nocleg w oazie) + (...) jedzenie wg potrzeb.
Na powrotne podejście do Cabanaconde osoby o przeciętnej kondycji muszą liczyć ok 3 godzin (+ok 0,5 do miasta)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kanion Colca
#27 PostWysłany: 14 Paź 2017 20:11 

Rejestracja: 10 Maj 2015
Posty: 34
Loty: 161
Kilometry: 293 404
Czy autobusy z Cabanaconde jeżdzą tylko do Arequipy? Czy także do innych miejscowości?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kanion Colca
#28 PostWysłany: 17 Lut 2018 13:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 767
Loty: 220
Kilometry: 442 694
niebieski
Wrzucam zdjęcia map szlaków trekkingowych w kanionie Colca

Co do powyższego pytania - autobusy jadą do Arequipy przez Chivay. Między Cabanaconde, a Chivay zatrzymują się praktycznie w każdej wiosce + za każdym razem, gdy pasażer o to poprosi.

Image
Image

Image
_________________
Image
Relacja z Malawi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kanion Colca
#29 PostWysłany: 01 Mar 2018 21:29 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2243
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
Ode mnie taka rada: nie próbujcie iść trasy Cabanaconde - dół kanionu - Cabanaconde w jeden dzień.
Chyba, że macie super kondycję, to ok. My mamy w miarę dobrą, ale ledwo doszliśmy - szczególnie zabójcze było ostatnie podejście.

Istotną rzeczą jest też pogoda - 1000m różnicy poziomów to co najmniej 6°C różnicy - nie ma się co sugerować prognozą i warunkami w Cabanaconde, w kanionie będzie prawdopodobnie zupełnie co innego. W naszym przypadku na górze miało cały dzień być pochmurnie i padać, a podczas pobytu w kanionie było ciepło i słonecznie, deszcz dopadł nas dopiero przy wyjściu z powrotem do miasta.

Informacyjnie w sprawie cen wody: w Cabanaconde 2,5l kosztuje 4 sole, na dole bywa w różnych miejscach po 8-10 soli, a we wsiach Cosñinhua i Malata w większości po 6 soli.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kanion Colca
#30 PostWysłany: 23 Sty 2019 21:14 

Rejestracja: 10 Lip 2011
Posty: 9
Ze swojej strony mogę powiedzieć, że przy ograniczonym czasie jaki mieliśmy to wyjątkowo skorzystaliśmy z biura podróży.
Dodatkowo zdecydowaliśmy się na opcję wyjazdu z Arequipy, a później przejazd do Puno. Była to znaczna oszczędność czasu dla nas a i stop w kilku punktach widokowych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kanion Colca
#31 PostWysłany: 15 Lut 2022 01:38 

Rejestracja: 11 Sie 2012
Posty: 31
Hej,
czy ma ktoś wiedzę czy jest opcja dojazdu autobusem z Chivay do Cusco? przeszukałam wspomniych wcześniej przewoźników, ale nic nie znalazłam...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kanion Colca
#32 PostWysłany: 15 Lut 2022 02:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
Większość przewoźników to podróż z przesiadką, na około: Chivay-Puno + Puno-Cusco

W poniedziałki, środy i piątki masz takie coś, ale typowe pod turystów więc tanio nie jest: 4M Express.
Załącznik:
IMG_8829.jpg
IMG_8829.jpg [ 250.06 KiB | Obejrzany 812 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kanion Colca
#33 PostWysłany: 16 Kwi 2022 22:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Maj 2018
Posty: 189
Loty: 51
Kilometry: 82 228
Ma ktoś może jakieś biuro do polecenia na dwudniowy trekking z jedną nocą? Znalazłem na tripadvisor z dobrymi ocenami, jednak na google maps już tak dobrze im nie idzie.

https://www.tripadvisor.com/AttractionP ... egion.html
_________________
Instagram: https://www.instagram.com/lousylucky/?hl=pl

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kanion Colca
#34 PostWysłany: 16 Kwi 2022 22:15 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22446
Można samemu zrobić, z noclegiem w Cabanaconde i dojazdami tam.
Góra
 Profil Relacje PM off
lousylucky lubi ten post.
lousylucky uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kanion Colca
#35 PostWysłany: 16 Kwi 2022 23:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
Mogę polecić biuro z którym sam jechałem, znajduje się w Arequipie tuż przy placu des armes na ulicy Merced, idąc od placu po prawej stronie jakieś 20-30 m, koło banku i sklepu spożywczego, b.dobre ceny w porównaniu do biur przy placu, program i przewodnik też super, za biurem hotel los Andes b&b który też polecam
Góra
 Profil Relacje PM off
lousylucky lubi ten post.
lousylucky uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kanion Colca
#36 PostWysłany: 17 Kwi 2022 09:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Maj 2018
Posty: 189
Loty: 51
Kilometry: 82 228
Zeus napisał(a):
Można samemu zrobić, z noclegiem w Cabanaconde i dojazdami tam.


A czy autobusy zatrzymują się może przy Mirador Cruz del Cóndor? Czy to są raczej lokalne autobusy?

I jakie punkty warto odwiedzić przy dwudniowym trekingu? Widziałem mapki, m.in. Twoją i nie wiem jak zaplanować trasę.
_________________
Instagram: https://www.instagram.com/lousylucky/?hl=pl

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kanion Colca
#37 PostWysłany: 17 Kwi 2022 09:54 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22446
Wszystkie autobusy zatrzymują się przy Mirador w drodze do Cabanaconde. Z trekingu szedłem tylko do rzeki i całkiem fajnie się szło. A drugi dzień pojechaliśmy porannym autobusem z Cabanaconde do Mirador, widzieliśmy kondory i wróciliśmy na nogach do Cabanaconde
Góra
 Profil Relacje PM off
lousylucky lubi ten post.
lousylucky uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kanion Colca
#38 PostWysłany: 17 Kwi 2022 13:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
Przypominam o opłacie za wstęp do kanionu, jeśli dobrze pamiętam to 70 soli !, W bp opłata za cały dzień zwiedzania to 60 lub 65 soli w tym śniadanie, postoje na spróbowanie pisco, gorące źródła 15 s/os, tyrolka 50 s/os, miejscowa wioska, cepelia gdzie kupiłem czapkę i rękawiczki, oczywiście Mirador i obiad w Chivay płatny, wyjazd o 3 rano, powrót ok 17-18
Góra
 Profil Relacje PM off
lousylucky lubi ten post.
lousylucky uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kanion Colca
#39 PostWysłany: 18 Kwi 2022 10:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Maj 2018
Posty: 189
Loty: 51
Kilometry: 82 228
@kostek966 pamiętasz może jak nazywała się ta agencja? Próbuje ją znaleźć na internecie i mam problem
_________________
Instagram: https://www.instagram.com/lousylucky/?hl=pl

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kanion Colca
#40 PostWysłany: 18 Kwi 2022 15:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2876
platynowy
@lousylucky

My korzystaliśmy z "Trek the Colca" i wszystko było bardzo dobrze zorganizowane. Nie wiem czy oni jeszcze działają bo strona www się nie ładuje http://trekthecolca.com/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group