Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 93 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 22 Sty 2016 10:00 
Awatar użytkownika

Loty: 16
Kilometry: 39 898
Z Meridy dobry dojazd jest do wielu miejsc, dla mnie to była baza wypadowa do Chichen itza, Uxmal, Celestun :) I do tego miałem szczęście bo trafiłem akurat na dni Meridy w marcu.
 Relacje PM off  

#42 PostWysłany: 11 Lut 2016 16:02 

Pamiętasz może kiedy dokładnie były te dni Meridy? Będe akurat w marcu w Meksyku i fajnie byłoby się załapać :)
 Relacje PM off  

#43 PostWysłany: 11 Lut 2016 22:07 

niebieski
Wydaje mi się (patrząc na neta), że są one w lutym...
 Relacje PM off  

#44 PostWysłany: 11 Lut 2016 22:15 
Awatar użytkownika

Loty: 16
Kilometry: 39 898
Mopsiulka napisał(a):
Pamiętasz może kiedy dokładnie były te dni Meridy? Będe akurat w marcu w Meksyku i fajnie byłoby się załapać :)

W 2015 to był weekend 20-22 marca :)

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off
Mopsiulka lubi ten post.

#45 PostWysłany: 07 Mar 2016 13:33 
Awatar użytkownika

HON fly4free
tropikey napisał(a):
Co do transportu, to z jednej strony aktualny koszt wynajmu auta nie zwala z nóg (wychodzi coś ok. 130 zl za dobę za jakiegoś "malucha"), ale naczytałem się chyba za dużo o policjantach domagających się zapłaty za byle co i o przekrętach na stacjach benzynowych, więc chyba jednak poprzestanę na ADO, tym bardziej, że ten środek komunikacji wszyscy chwalą...

Cześć,

wróciliśmy tydzień temu i odnosząc się do moich własnych słów, które padły wcześniej, muszę uderzyć się w piersi i przyznać, że lękałem się niepotrzebnie. Ostatecznie wynajęliśmy auto na 7 dni, przejechaliśmy 1000 km i jestem zachwycony jazdą po Jukatanie. Tym razem byłem tylko z córką, więc mimo sporej liczby kilometrów odpuściłem sporo miejsc, do których chciałem pojechać, ale mam nadzieję, że wyskoczę kiedyś do Meksyku jeszcze przynajmniej raz i wtedy jak nic biorę auto. Drogi są rewelacyjne (szerokie, często dwupasmowe, proste, dobrze oznakowane), kierowcy jeżdżą - z perspektywy Polski - bardzo kulturalnie (łącznie z TIR-ami), paliwo jest niedrogie i nie miałem problemów z próbami jakichkolwiek oszustw, a policja - jeśli w ogóle ma się z nią do czynienia - jest dobrze nastawiona do Polaków. Koszt wynajmu auta też da się znieść (Chevrolet Matiz z A/C kosztował 228 USD za tydzień, łącznie z ubezpieczeniem, które nie obejmowało szyb i kół oraz miało udział własny - w razie rażącego niedbalstwa kierowcy - coś ok. 700 USD). Im więcej osób jedzie, tym bardziej się to opłaca, zwłaszcza, jeśli jadą, np. 2 pary dzielące się kosztami. Jest swoboda, niezależność od rozkładów jazdy, itd.

Polecam i pozdrawiam, Bartek
 Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.

#46 PostWysłany: 12 Mar 2016 22:18 

Cześć,
też wróciłam tydzień temu z Playa del Carmen (oczywiście jestem zachwycona i na pewno to powtórzę!!! :D ), i chcę dodać, że my z kolei zmieniliśmy zdanie, co do wypożyczenia samochodu, bo w wypożyczalni nagle okazało się, że chcieli zmienić ustalenia, które wcześniej poczyniliśmy internetowo, tzn. zapłata gotówką, a jedynie w zabezpieczeniu blokada na karcie - nagle okazało się, że chcą zapłaty kartą, na co się nie zgodziłam, bo wiem, że wtedy ustalają niekorzystny kurs dla turystów, a dodatkowo banki w PL pobierają ok. 5% prowizji jeśli obciążenie nie jest w EUR lub USD. Za to z uwagi, że mamy dziecko jeździliśmy taksówkami bezpośrednio z pod hotelu. Okazuje się, że mają stałe cenniki wycieczek, i tak np. całodniowa wycieczka taksówką Coba + Tulum z hotelu z Playa to 1800 Peso (ok. 105 USD), z kierowcą, który wszędzie czekał ile chcieliśmy, podprowadzał nas pod kasy biletowe informując o wszystkim, zatrzymał się na mostku przed wjazdem do Coby, żeby pokazać nam krokodyle w jeziorze!!!! :roll: (oczywiście na wolności!) i przywiózł do hotelu wieczorem. Bez kosztów autostrad, paliwa ubezpieczeń, parkingów - dla mnie rewelka! Niestety wcześniej pojechaliśmy z biurem do Chichen Itza (błąd! ;) ) - a pewnie o wiele taniej i wygodniej byłoby TAXI. Byliśmy też Xcarlet. To były niesamowite wakacje, tyle odmian turkusu jeszcze nigdzie nie widziałam, co tam :roll: , a dodatkowo, spacerując plażą w Playacar dzielnicy hotelowej Playa del Carmen, kiedy wyszłam poza strefę hoteli, miałam towarzysza spaceru - żółwia!!! , który płyną sobie o metr od brzegu wychylając główkę co chwilę, towarzysząc mi w spacerze przez jakieś 200m - miał ok 50 cm długości -byłam zachwycona! Wszędzie były też pelikany, i inne zwierzęta u nas spotykany tylko w zoo :) . Ach... już tam chcę wrócić....
 Relacje PM off  

#47 PostWysłany: 13 Paź 2016 06:23 
Awatar użytkownika

Na Jukatanie polecam zobaczyć Valladolid, ruiny w Cobie, Tulum i Bacalar.

Zapraszam na bloga, gdzie opisujemy poszczególne miejsca:

Valladolid:
https://surferie.wordpress.com/2016/09/ ... i-okolica/

Tulum:
https://surferie.wordpress.com/2016/09/ ... zko-tulum/

Bacalar:
https://surferie.wordpress.com/2016/09/ ... o-bacalar/
 Relacje PM off
kienia lubi ten post.

#48 PostWysłany: 29 Gru 2016 16:54 

Loty: 42
Kilometry: 78 999
Na świeżo po przyjeździe z Meksyku bardzo polecam:
1. Kompleks jaskiń Grutas de Lol-Tun ok. 110 km od Meridy (ok. 50km od Uxmal, można jednodniową ciekawą wycieczkę zorganizować). Prawie 2 km jaskiń, bardzo dobrze przygotowane dla turystów, których tam prawie nie ma. Obowiązkowe zwiedzanie z przewodnikiem (nasz bardzo dobrze mówi po angielsku), niby płatne co łaska, ale z tego co wyczytaliśmy 500-600 peso od grupy.
2. Ruiny Edzna ok. 50 km od Campeche. Piękny kompleks, oprócz nas była dwójka turystów, dużo bardziej nam się podobało niż Uxmal. Wstęp chyba 50-60 peso od osoby.
3. Kompleks Calakmul - dojazd tam z Campeche zajął nam ze 4 godziny, ale drugie tyle zwiedzanie. Miejsce jest niesamowite, spaceruje się ścieżkami wyznaczonymi w dżungli, cały obszar udostępniony dla turystów to ok. 5 km2. Od głównej drogi 186 jedzie sie na południu ok. 60 km (prawie półtorej godziny). Warto wynająć przewodnika - na wjeździe do rezerwatu to proponują, my podziękowaliśmy a potem żałowaliśmy. Przy wejściu do kompleksu przewodnika ani nawet broszury nie da się zorganizować, zostaja tylko tablice po angielsku przy obiektach.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

#49 PostWysłany: 04 Lut 2017 18:42 

Cześć,

Lece z grupą znajomych w kwietniu, co wypowiecie się na temat Cozumel? Isla Mujeres - warto na dwa dni? czytałem różne opinie, że w jeden dzień można wyspę przejechać wynajetym wózkiem.

Playa del carmen, nocleg w centrum przy plazy, czy w playacar?

Jakie są średnie ceny obiadów na mieście w playa del carmen / isla mujeres?

Bacalar - warto sie tutaj zatrzymywac na noc?

Ktoś był w xplor travel na tych tyrolkach 2 km? Czy robi to wrażenie? Czy faktycznie koszt to około 130 $ za os?
 Relacje PM off  

#50 PostWysłany: 04 Lut 2017 19:04 
Awatar użytkownika

zbs69 napisał(a):
Cześć,

Lece z grupą znajomych w kwietniu, co wypowiecie się na temat Cozumel? Isla Mujeres - warto na dwa dni? czytałem różne opinie, że w jeden dzień można wyspę przejechać wynajetym wózkiem.

Playa del carmen, nocleg w centrum przy plazy, czy w playacar?

Jakie są średnie ceny obiadów na mieście w playa del carmen / isla mujeres?

Bacalar - warto sie tutaj zatrzymywac na noc?

Ktoś był w xplor travel na tych tyrolkach 2 km? Czy robi to wrażenie? Czy faktycznie koszt to około 130 $ za os?

Nie byliśmy na wyspie Cozumel, ale z tego co pamiętam to prom na wyspę odpływał ok. 10:00 rano i kosztował 10 USD w jedną stronę. Wyspa od strony Playa del Carmen zabudowana jest brzydkimi wieżowcami, i żeby zobaczyć fajną plażę, albo posnorkelować to trzeba przedostać się na drugą stronę wyspy. Podobno nurkowanie na Cozumel jest rewelacyjne, jedno z lepszych miejsc w Meksyku.

Nocleg w Playa del Carmen zdala od plaży będzie na pewno tańszy. My znaleźliśmy całkiem niezły apartament przez AirBnb.
Przez to że mieliśmy kuchnię w mieszkaniu stołowaliśmy się głównie w domu. Mam zanotowane, że raz na mieście w dwie osoby zjedliśmy za 300 MEX (danie + browar).

Moim zdaniem warto się zatrzymać w Bacalar na noc. Oprócz jeziora w pobliżu jest też całkiem niezła cenota.
 Relacje PM off  

#51 PostWysłany: 15 Lut 2017 21:08 

Moze sie komus przyda - przykladowe ceny atrakcji ktore odwiedzlismy.

Atrakcje - ceny za osobe, w peso luty 2017
200 cenote dos ojos
70 Ruiny w Coba
30 Parking w Coba
150 grand cenote, tulum
100 cenote temple of a doom, tulum
1000 Lodka 2.5h w Rio logartos na 5 osob - negocjowalne, pewnie mozna jeszcze taniej
80 Cenote azul w okolicy Puerto Aventuras
30 parking chichen itza
242 wejscie do chicken itza
70 cenote ikkil
127 jaskinie balankanche
70 Cenote yokdzonot
32 Park narodowy Palenque (trzeba to zaplacic jak sie chce na ruiny)
70 Wstep do ruin Palenque
20 Wodospad misolha
40 Cascada agua azul
190 Lodz dzielona w kanionie sumidero. stala cena za os. Wliczone jest 30 peso za park narodowy. Lepiej nie sciagac opaski ktorą dadza jak chce sie jechać na punkty widokowe w Tuxla Gutierez.
25 Wodospad Chorradero, okolice San Cristobal
10 Luk skalny El Arcotete w San Cristobal
55 Ruiny Tonina ok 10km od Ocosinco
0 Ruiny Edzna, nikt nie kazal nam placic, byl pierwszy poniedzialek miesiaca, moze dlatego?
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
mashacra uważa post za pomocny.

#52 PostWysłany: 31 Mar 2017 23:17 

cześć,

wybieramy się w maju na podróż poślubną na Jukatan, po przeczytaniu Waszych postów, kilku blogów wyklarował nam się wstępny zarys planu (głównie przejazdy autobusami a wycieczki z lokalnych biur podróży):
2017-05-05 Cancun - odpoczynek
2017-05-06 Cancun - odpoczynek
2017-05-07 Cancun - odpoczynek
2017-05-08 Cancun - wieczorem wyjazd do Valladolid (busem)
2017-05-09 Valladolid - Rio Lagartos, Ekbalam cmentarz Majow (http://www.mexigotours.com/go-flamingo-english.php)
2017-05-10 Valladolid - Dzintup (wioska majow), Xocen (http://www.mexigotours.com/go-maya-english.php)
2017-05-11 Valladolid - Chitchen Itza, Izamal - (zostajemy w Izamal i jedziemy do meridy) http://www.mexigotours.com/go-wonders-english.php
2017-05-12 Merida - celestun flamingos http://adventures-mexico.com/celestun-tour/
2017-05-13 Merida - Uxmal / wieczorem wyjazd ADO do valladolid http://adventures-mexico.com/uxmal-tour-from-merida/
2017-05-14 Valladolid - rano wyjazd do tulum (Akumal) ze zwiedzaniem Cobe po drodze (taksówką)
2017-05-15 Tulum / Akumal zwiedzanie Tulum + plażowanie, rezerwat sian kaan?
2017-05-16 Playa del carmen
2017-05-17 Playa del carmen
2017-05-18 Cozumel
2017-05-19 Isla Mujeres
2017-05-20 Isla Mujeres wylot o 16 z cancun

co sądzicie?
co warto/nie warto Waszym zdaniem?

czy w okolicach playa del carmen polecacie jakieś konkretne miejsca/plaże przy których się powinniśmy zatrzymać?

Z góry dzięki za pomoc!

#53 PostWysłany: 01 Kwi 2017 12:44 
Awatar użytkownika

Plan jest spoko, ale w Cancun nie zostawalabym dluzej niz jedna noc, i to tylko w takim celu zeby odpoczac po podrozy.
 Relacje PM off
Myku uważa post za pomocny.

#54 PostWysłany: 19 Paź 2017 14:08 

Cześć,

Odświeżając nieco wątek chciałbym zapytać Was o radę o pobyt w MEksyku/Cancun. Korzystając z niedawnego Error Fare udało mi się zakupić pakiet - loty z DUS do CAncun i pobyt w hotelu *** w Zona Hotelara. Wiem oczywiście, że to nienajlepsze połączenie na zwiedzanie, ale planujemy (3 osoby) wynająć auto i nieco pozwiedzać. JAko, że mamy jednak wykupione noclegi ze śniadaniami wycieczki będą całodniowe, ewentualnie jakiś wypad na 2-3 dni.

W planach mamy na pewno:
1) Akumal
2) Tulum
3) Coba (może razem z Tulum w 1 dzień?)
4) Chitchen Itza + jakiś cenote, ale nie to z brudną wodą, o której pisali koledzy :)
5) Valladolid
6) Isla Mujeres (mamy blisko z racji noclegów w Cancun)
7) Reserva Biosfera
8) Merida ?

Pytanie tylko jak czasowo to połączyć i czy wszystkie powyższe warto,a może coś pominąłem ? Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.
 Relacje PM off  

#55 PostWysłany: 19 Paź 2017 15:01 

pominałeś Uxmal: 80km od Meridy
 Relacje PM off  

#56 PostWysłany: 19 Paź 2017 15:46 
Awatar użytkownika

Loty: 153
Kilometry: 451 125
złoty
Uxmal koniecznie nawet kosztem Tulum .Ze względu na legwany i widoczki ciągną tam tłumy ale same ruiny się nie umywają do tych z Uxmal.
W rejonie Uxmal jest kapitalna cenota - Kankirixche znajdziesz ją na mapach google.
Coba jak dla mnie taka sobie.
Będąć w Meridzie polecam wypad do Celestun obserwować flamingi.

Pamiętaj ,że względny spokój na Riwierze Majów zaczyna się dopiero na południe od Tulum.
mashacra lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

#57 PostWysłany: 25 Paź 2017 14:49 

Dzięki za podpowiedzi. Co do wypożyczalni auta to sporo niezłych opinii znalazłem odnośnie strony mexrentcar, cena za 14dni to ok. 150 USD co wydaje się znacznie zaniżone, w tej cenie jest niby

Third Party Liability up to $750,000 MXN.
Unlimited Mileage.
Collision Damage Waiver with a 10% Deductible.
Total Theft Protection with a 10% Deductible.
All Taxes and Fees.
Free Cancellation.

Można dodatkowo dokupić TC znoszące odpowiedzialność w przypadku wypadku lub kradzieży do 0%. Cena to 12,9 USD za dzień, myślicie że warto ?
 Relacje PM off  

#58 PostWysłany: 27 Paź 2017 09:13 

Loty: 40
Kilometry: 104 012
Ja i mąż też skorzystaliśmy z Error Fare i mamy lot z Dusseldorfu 26.11 - ale wzięliśmy pakiet z Vtours ze śniadaniem - nocleg w Playa del Carmen. Będziecie może w tym terminie ? bo chętnie dołożylibyśmy się do auta i zabralibyśmy się na wycieczkę do Tulum czy Uxmal. Mamy w planie Chitzen Itza z Entero Mexico a Tulum myśleliśmy autobusem. Generalnie tydzień to mało...
 Relacje PM off  

#59 PostWysłany: 24 Lis 2017 16:40 

Loty: 35
Kilometry: 107 187
niebieski
Właśnie wróciłem z 2 tyg. podróży. Zrobiłem trasę https://www.google.pl/maps/@19.8799936, ... Bgzdw1Epmw w razie pytań proszę o kontakt na priv.

Mam do sprzedania przewodnik Lonely Planet w wersji polskiej z tego roku. Przewodnik Meksyk - Jukatan, Campeche, Chapas. Cena 35 zł.

#60 PostWysłany: 28 Sty 2018 22:14 

luc4s napisał(a):
Mam do sprzedania przewodnik Lonely Planet w wersji polskiej z tego roku. Przewodnik Meksyk - Jukatan, Campeche, Chapas. Cena 35 zł.

Masz jeszcze ten przewodnik? Tylko potrzebuję tak "na już" bo lecę w piątek, więc nie wiem czy cokolwiek da radę zorganizować (najlepiej odbiór osobisty Gdańsk, Warszawa)

Mam pytanko do znawców Jukatanu - Ktoś pływał łódką w Celestun podglądać flamingi? Gdzie i jak najtaniej to zorganizować?
To, co pojawiło się wcześniej (www.adventures-mexico.com/tripdetail.php?id=8&tour=day) raczej mnie nie interesuje, bo to drogo i marnować cały dzień na 2 godz pływania to słabo wygląda. Wypożyczam samochód, więc do Celestun sam dojadę i chciałbym znaleźć coś konkretnie na miejscu - sama łódź i wycieczka. Może być anglojęzyczny przewodnik, ale niekoniecznie.
 Relacje PM off  

[ 93 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości