Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 131 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 16 Lis 2015 16:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Wrz 2013
Posty: 52
Loty: 282
Kilometry: 465 550
grzesznikAdam napisał(a):
Dzieki za tip w noclegiem na Isla Mujeres. Masz moze jakis sprawdzony nocleg?
Zglebie temat Campeche, bo zaciekawiles mnie.


w Isla Mujeres spaliśmy w hotelu Francis Arlene:
http://www.booking.com/hotel/mx/francis-arlene.html
- świetnie położony, z pięknym widokiem z tarasu. Standard pokoju raczej typowo meksykański :)

jeżeli chcielibyście nocować w Campeche to dodatkową atrakcją jest pobliski kompleks w Edzna, zawierający kilka obiektów na które można wchodzić

Co do możliwości połączenia Coba i Tulum jednego dnia uważam, że jest to możliwe, o ile zacznie się o świcie. A to jest zdecydowanie najlepsza pora na zwiedzanie ruin w Coba, kiedy dżungla budzi się do życia. My poświęciliśmy temu miejscu około 3 godzin. Natomiast Tulum jest bardzo malowniczo położone, ale liczba turystów przeraża. Nasze zwiedzanie trwało około 2 godzin.
Wszystko zależy od Twojego sposobu zwiedzania, nie wiem na ile szczegółowo przyglądasz się każdemu obiektowi archeologicznemu, ale moim zdaniem nie powinno być problemów ze zwiedzeniem obu tych miejsc jednego dnia. I nie zgodzę się z przedmówcą, że odbyłoby się to na wariata i konieczne byłoby wynajęcie szofera ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast
Wyspa Penang na 10 dni za 3969 PLN. Loty z 3 miast + 4* hotel Wyspa Penang na 10 dni za 3969 PLN. Loty z 3 miast + 4* hotel
#22 PostWysłany: 16 Lis 2015 23:50 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1638
niebieski
Tulum i Coba bez problemu można własnym autem za jednym zamachem zrobić. Niektórzy robią nawet Tulum-Coba-Chichen Itza. Choć zależy skąd startujesz z Playa del Carmen to luz. Z Cancun ciężej.

Ja zrobiłem kilka tyś. km w Meksyku wypożyczonym autem i na Jukatanie nie ma żadnych problemów. Poza naciąganiem na kasę na stacjach benzynowych. Jeśli nie zależy Ci na najniższych kosztach to polecam auto a nie autobus.

Cenota Il-Kil jest dla mnie przereklamowana, my trafiliśmy wielkie tłumy. Już fajniej w Hubiku, podobna ale jak byłem to w środku pływało dosłownie 5 osób (w Il Kil chyba kilkadziesiąt).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 16 Lis 2015 23:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lis 2014
Posty: 315
Loty: 146
Kilometry: 347 466
Cenota Ik Kil byla dla mnie najwekszym rozczarowaniem w Meksyku. Co prawda lezy w ladnych ogrodach, ale sama studnia to hmm... Niedosc, ze tlumy jak na jakichs wyprzedazach, to jeszcze woda w kolorze metno-szaro-burym-w ogole nie zachecala do kapieli. Do tego mega kolejka zeby sobie skoczyc... Jak dla mnie to byla strata czasu, nawet gdyby nie bylo tam tylu ludzi to i tak pewnie wrazenia bylyby srednie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 17 Lis 2015 19:50 

Rejestracja: 19 Paź 2015
Posty: 130
Cześć Bartek, nie mogę wysłać wiadomości na priv. więc odpisuję tutaj.
W Valladolid mieszkaliśmy w hotelu La Aurora Colonial - w typowo meksykańskim stylu, bardzo czysty i z dobrą lokalizacją, choć początkowo zarezerwowaliśmy hotel El Meson del Marques. Stwierdziliśmy jednak, że akurat w Valladolid możemy zaoszczędzić i wybraliśmy tańszą opcję.
W restauracji tego drugiego hotelu jedliśmy obiad, który był całkiem niezły, choć nam bardziej przypadła do gustu włoska restauracja w okolicy naszego hotelu.
Cenota o której pisałem to Dzitnup, która tak naprawdę składa się z dwóch cenot( osobne bilety,ale wspólna kasa)- obie warto zobaczyć. Byliśmy tam taksówką, koszt w porównaniu z wybrzeżem bardzo przyziemny - odległość od Valladolid 7 km.
Pozdrawiam
Piotrek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 17 Lis 2015 20:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7358
HON fly4free
dzięki :-)

a jak wygląda tam sprawa śniadań? Znalazłem dość dobrą ofertę na ten hotel (ok. 80 EUR za 2 doby), ale bez śniadań. Domyślam się, że można to dokupić na miejscu, ale ciekaw jestem, za ile?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 17 Lis 2015 20:22 

Rejestracja: 19 Paź 2015
Posty: 130
tropikey napisał(a):
dzięki :-)

a jak wygląda tam sprawa śniadań? Znalazłem dość dobrą ofertę na ten hotel (ok. 80 EUR za 2 doby), ale bez śniadań. Domyślam się, że można to dokupić na miejscu, ale ciekaw jestem, za ile?


Chyba śniadania można było dokupić, ale ze wzgędu na wczesną porę wyjazdów (Rio Lagartos z Mexigo ok.6.00, a wyjazd do Chichen Itza po 7.00, żeby zdążyć na 8.00), nawet nie próbowaliśmy jeść śniadań w hotelu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 17 Lis 2015 21:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7358
HON fly4free
Mam jeszcze pytanie z innej beczki - co powiedzielibyście na zwiedzanie Chitzen Itza późniejszym popołudniem, gdy opada już fala masowa? Czy to ma sens? Pytam, bo organizacyjnie taka wersja może mi bardziej odpowiadać...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 17 Lis 2015 21:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2014
Posty: 321
Loty: 229
Kilometry: 561 958
niebieski
tropikey napisał(a):
tak sobie patrzę na stronę ADO BUS i widzę, że mają na różne interesujące mnie połączenia stawki promocyjne. Dla przykładu, na trasę Merida - Palenque mają cenę 288 pesos, podczas, gdy normalna cena, to min. 590 pesos. No, ale na stronie ADO Polak nie kupi biletów, a na stronie miescape (gdzie teoretycznie dałoby się to zrobić) tej promocyjnej stawki nie ma. Mam w związku z ADO takie oto pytania:
1) czy orientujecie się może, z jakim wyprzedzeniem przed datą kursu znikają takie promocyjne bilety?
2) czy w lutym (czyli wysokim sezonie) należy liczyć się z sytuacją, że w kasie nie ma biletów na interesujący nas kurs ADO?
3) czy jechał ktoś z Was nocnym kursem ADO? Jak z bezpieczeństwem? Tak sobie kombinuję, że jadąc z Meridy do Palenque unikniemy kolejnego noclegu w Meridzie i damy sobie więcej czasu na Palenque (o ile zdecydujemy się na to rozwiązanie).



Ad. 1 byłem w lipcu i sierpniu tego roku w Meksyku i z tego co się zorientowałem na miejscu to chyba nie ma reguły, bilety kupowałem zawsze dzień wcześniej, jadąc z Tulum do Palenque nie było biletów w promocji oblężenie wynosiło koło 90% autobusu, natomiast z San Cristobal do Playa del Carmen dzień wcześniej były bilety w promocji o połowę tańsze niż w cenie normalnej i również przy 70-80% wypełnieniu autobusu.

Ad. 2 ciężko powiedzieć, pamiętaj tylko że te autobusy na dłuższych trasach niekoniecznie jadą tylko z "Twojego" punktu A do B, mają też punkty postojowe/lub startują wcześniej, gdzie inni wsiadają i oni mogą wcześniej mieć bilety wykupione na krótszy/dłuższy odcinek niż Twój np. jak wsiadaliśmy z Tulum do Palenque to z nami wsiadały tylko 4 osoby reszta już osób siedziała w środku, z kolei ADO z Playa del Carmen do Tulum jedzie tylko na tej trasie więc z biletami nie powinno być problemu.

Ad. 3 obydwa kursy były nocne, moim zdaniem było bezpiecznie, to nie Gwatemala gdzie radzą unikać kursów nocnych w tańszych autobusach :D


ps jeśli chodzi o cenote to polecam Gran Cenote blisko Tulum, trochę inna niż Ik Kil, popatrz na zdjęcia w necie może Cię zainteresuje, mi się ogólnie podobały, wstęp z tego co pamiętam 120 peso, a taxi z centrum Tulum 60 peso, z powrotem 70 peso ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 17 Lis 2015 21:39 

Rejestracja: 19 Paź 2015
Posty: 130
tropikey napisał(a):
Mam jeszcze pytanie z innej beczki - co powiedzielibyście na zwiedzanie Chitzen Itza późniejszym popołudniem, gdy opada już fala masowa? Czy to ma sens? Pytam, bo organizacyjnie taka wersja może mi bardziej odpowiadać...

My zwijaliśmy się ze względu na tłumy i upał o 10.00, myślę, że po 15 powinno być luźniej choć pewnie nie tak jak o 8.00. Między 16a 17 byliśmy w Ek Balam i było całkiem luźno, ale to inny kaliber jeśli chodzi o ogólną liczbę turystów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 17 Lis 2015 21:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Wrz 2013
Posty: 52
Loty: 282
Kilometry: 465 550
tropikey napisał(a):
Mam jeszcze pytanie z innej beczki - co powiedzielibyście na zwiedzanie Chitzen Itza późniejszym popołudniem, gdy opada już fala masowa? Czy to ma sens? Pytam, bo organizacyjnie taka wersja może mi bardziej odpowiadać...


jak najbardziej ma sens, po południu jest mniej ludzi i nie ma kolejek przy kasach. Pełno jest natomiast handlarzy :D
dodatkową podróżując z miejscowości położonych w stanie Quintana Roo zyskujesz godzinę ( w stanie Jukatan jest czas o godzinę wcześniejszy)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 18 Lis 2015 00:03 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1638
niebieski
acquiesce21 napisał(a):
tropikey napisał(a):
Mam jeszcze pytanie z innej beczki - co powiedzielibyście na zwiedzanie Chitzen Itza późniejszym popołudniem, gdy opada już fala masowa? Czy to ma sens? Pytam, bo organizacyjnie taka wersja może mi bardziej odpowiadać...


jak najbardziej ma sens, po południu jest mniej ludzi i nie ma kolejek przy kasach. Pełno jest natomiast handlarzy :D
dodatkową podróżując z miejscowości położonych w stanie Quintana Roo zyskujesz godzinę ( w stanie Jukatan jest czas o godzinę wcześniejszy)


Pomysł dobry weź jednak pod uwagę następujące rzeczy:
- zmianę czasu podczas przejazdu z Quintana Roo do stanu Yucatan
- sprzedaż i wstęp zamykają bodajże 1h przed zamknięciem terenu (chyba ok. 17)
- już przed zamknięciem terenu powoli wypraszają z bardziej oddalonych zakątków 9cenota, obserwatorium) zatem jak wejdzie się późno lepiej tam skierować się na początku
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 11 Gru 2015 21:39 

Rejestracja: 20 Wrz 2015
Posty: 10
acquiesce21 napisał(a):
wypożyczyć wózek golfowy i objechać całą wyspę

Ile kosztuje wypożyczenie na Isla de Mujeres takiego wózka na 1 dzień?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 13 Gru 2015 11:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Wrz 2013
Posty: 52
Loty: 282
Kilometry: 465 550
peeter napisał(a):
acquiesce21 napisał(a):
wypożyczyć wózek golfowy i objechać całą wyspę

Ile kosztuje wypożyczenie na Isla de Mujeres takiego wózka na 1 dzień?


nie pamiętam dokładnie, ale nie więcej niż 600 peso
korzystaliśmy z wypożyczalni Fiesta na przeciwko terminalu, ceny są jednak wszędzie podobne
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 15 Gru 2015 09:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2014
Posty: 280
Loty: 39
Kilometry: 64 957
4.3.16 - przylot do Cancun o 17 czasu lokalnego (nocleg Cancun)
5.3.16 - Cancun miasto, plaza, Coco Bongo (nocleg Cancun)
6.3.16 - Isla Mujeres (nocleg Isla Mujeres)
7.3.16 - Isla Mujeres (nocleg Isla Mujeres)
8.3.16 - Cancun plaza, wyjazd wieczorem do Valladolid (nocleg Valladolid)
9.3.16 - Rio Lagartos, Ekbalam cmentarz Majow (nocleg Valladolid) 
http://www.mexigotours.com/go-flamingo-english.php 
10.3.16 - Chitchen Itza, Cenote Ikkll, Valladolid (nocleg Valladolid) 
11.3.16 - Dzintup (wioska majow), Xocen (nocleg Valladolid)
http://www.mexigotours.com/go-maya-english.php
12.3.16 - Merida, Izamal (nocleg Merida)
13.3.16 - wyjazd rano do Akumal (nocleg Akumal)
14.3.16 - Tulum (nocleg Akumal)
15.3.16 - Coba (nocleg Akumal)
16.3.16 - wylot wieczorem do Europy 

Tak wygląda nasz ostateczny plan, dzięki za wskazówki. Noclegi przez airbnb brałem.



Gesendet von meinem LG-H815 mit Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
mashacra uważa post za pomocny.
 
      
#35 PostWysłany: 18 Gru 2015 14:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 338
Loty: 16
Kilometry: 39 898
acquiesce21 napisał(a):
peeter napisał(a):
acquiesce21 napisał(a):
wypożyczyć wózek golfowy i objechać całą wyspę

Ile kosztuje wypożyczenie na Isla de Mujeres takiego wózka na 1 dzień?


nie pamiętam dokładnie, ale nie więcej niż 600 peso
korzystaliśmy z wypożyczalni Fiesta na przeciwko terminalu, ceny są jednak wszędzie podobne


600 pesos kosztuje na wyspie Cozumel samochód...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 18 Gru 2015 17:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7358
HON fly4free
Skoro (grzeszny) Adam podał swój plan to i ja to uczynię...

Cóż, strapiona mina mej żony, której przed oczami stawały co rusz wizje tragicznych wydarzeń z moim i naszej córki udziałem w trakcie przemierzania dróg Jukatanu sprawiła, że się ugiąłem i plan uległ znacznemu zmiękczeniu:

15.02 przylot i do 18.02 pobyt w Akumal i pływanie z żółwiami (choć coś czuję, że pewnie też ze sporą masą wodorostów, których inwazja na wybrzeża karaibskie, m.in. Meksyku trwa w najlepsze),

18.02 wynajęcie auta na tydzień,

18 - 22.02 pobyt w Punta Placer koło Mahahual + wypady w okolicę (np. Bacalar)

22 - 29.02 pobyt w Grand Bahia Principe + wypady w okolicę (Np. Tulum i Coba),

29.02 lot powrotny.

Trochę szkoda mi Meridy, ale może przyjdzie na nią jeszcze pora...

Na razie, Bartek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 21 Sty 2016 14:44 

Rejestracja: 20 Sty 2016
Posty: 14
Krzysztof76 napisał(a):
Cancun - nie polecam tego miasta. .


Dlaczego nie polecasz Cancun?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 21 Sty 2016 15:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2014
Posty: 137
Loty: 39
Kilometry: 102 845
Cancun to blokowisko bez klimatu; Amerykanie na kązdym kroku, centra handlowe, w ogole nie czujesz że jesteś w Meksyku; dużo fajniejsze są mniejsze miejscowości
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 21 Sty 2016 15:57 

Rejestracja: 22 Sty 2014
Posty: 194
Loty: 554
Kilometry: 896 619
niebieski
Mam podobną opinię na temat Cancun W ogóle bez klimatu Zdecydowanie dużo lepiej było w Tulum czy jeśli już w bliskiej okolicy Cancun to na Isla Mujeres Ale byłem tam dość dawno temu i nie wiem jak jest obecnie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 22 Sty 2016 05:22 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 24
Loty: 4
Kilometry: 18 136
Jak najbardziej, przedmówcy mają rację, jestem od zeszłego roku w Meksyku i jeśli już z miejscowości nadmorskich to dużo bardziej polecam Playa del Carmen albo Tulum, a jeśli czas pozwoli to obowiązkowo Merida i Valladolid, z tym, że Valladolid to tak max 3 dni ponieważ to małe miasteczko i nie za bardzo jest tam co dłużej robić. Ze stanu Quintana Roo polecam także wyspę Holbox, może nie tak turystyczna jak Cozumel czy Isla Mujeres ale jest naprawdę przepiękna.
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
mashacra uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 131 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group