Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 16 Mar 2016 21:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
Osoby, które w najbliższych miesiącach będą podróżować do RPA (a takich będzie sporo o ile wypali deal ET+EK), szybko przekonają się, że na pierwszy plan wysuną się kwestie związane z bezpieczeństwem. Pewnie dla większości głównym celem będzie południowoafrykańskie safari niemniej uważam, że warto poświęcić dzień na zwiedzenie Johannesburga, który uchodzi za dość niebezpieczne miasto. Dlatego polecam skorzystanie z wycieczki typu hop-on hop-off w ramach Red City Tour. Bilet 1-dniowy kosztuje 160 ZAR (ok. 39 PLN). Jest możliwość zakupu wcześniej przez internet. Na pierwszy przystanek (Park Station) można dojechać z lotniska korzystając z pociągu Gautrain (omawiany w innym temacie). W trakcie przejazdu autobusem dostępny jest oczywiście komentarz przewodnika w kliku językach, którego można wysłuchać dzięki słuchawkom rozdawanym na początku. Johannesburg jest jedynym jak dotąd miastem, które zwiedzałem w ten sposób, więc nie mam porównania z tego typu wycieczkami w innych miastach.

Informacje na temat biletów, trasy, przystanków, rozkładu jazdy itp. znajdziecie pod adresem:
https://www.citysightseeing.co.za/johannesburg/tours/entry/joburg-red-city-tour

Osobiście polecam szczególnie przystanki: Carlton Centre (mój #1), Apartheid Museum i Constitution Hill.
Carlton Centre jest najwyższym budynkiem Afryki. Z tarasu widokowego na ostatnim piętrze można podziwiać wspaniałą panoramę miasta we wszystkich kierunkach. Wjazd windą kosztuje jedynie 15 ZAR. Co ważne, po wyjściu z autobusu czeka na nas przewodnik, który prowadzi przez zatłoczone korytarze do kasy, a następnie do windy. Potem odprowadza nas z powrotem na przystanek, tak aby zdążyć na kolejny autobus. Przewodnik jest wliczony w cenę wycieczki.

Na zachętę widok z Carlton Centre:
Załącznik:
2014_Johannesburg.jpg
2014_Johannesburg.jpg [ 238.9 KiB | Obejrzany 6140 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 17 Mar 2016 12:28 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 786
niebieski
Przy okazji niektórych deali, nawet tych później anulowanych, człowiek podszkala się z geografii lub przypomina sobie coś ze szkoły. Przed samym klepnięciem rezerwacji nie ma czasu na nic poza zerknięciem na mapę i klimat w ciągu roku.

Rand RPA od kilku lat osłabia się bardzo do PLN przy inflacji rzędu 5% więc ceny w lokalnej walucie są akceptowalne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 17 Mar 2016 16:07 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Ktos ma jakies sprawdzone agencje turystyczne?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 17 Mar 2016 16:43 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
i jakies podpowiedzi na safari? co polecacie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 18 Mar 2016 02:40 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 85
Loty: 94
Kilometry: 182 398
Ktoś coś wie na temat fajnych tanich parków w okolicy Johannesburg? Widziałem coś takiego jak Lion Park za 40zł, czy to wiarygodne?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 18 Mar 2016 03:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2203
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
ibartek napisał(a):
i jakies podpowiedzi na safari? co polecacie?

Może rezerwat Aquila? Polecam: http://explore-world.you2.pl/ruszamy-na ... tu-aquila/
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 18 Mar 2016 08:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1436
srebrny
Byłem w Lions Park całkiem przyjemnie mają lwy, gepardy i kilka innych gatunków ale bez porównania z Krugerem. Park jest dość mały dzieli się na 5 obszarów, można jeździć swoim samochodem lub wraz z innymi - cena jest identyczna. Ogólnie dobre miejsce jak się w Krugerze nie zobaczy np.lwa czy geparda i przed wylotem chce się je zobaczyć. Jest położony niedaleko drugiego lotniska - Lanserii. Na prawdziwe safari tylko Kruger według mnie.
Góra
 Profil Relacje PM off
HanDanielZhao lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 18 Mar 2016 09:09 

Rejestracja: 03 Mar 2011
Posty: 429
niebieski
przemos74 napisał(a):
ibartek napisał(a):
i jakies podpowiedzi na safari? co polecacie?

Może rezerwat Aquila? Polecam: http://explore-world.you2.pl/ruszamy-na ... tu-aquila/


Tyle że tutaj poszukiwane jest chyba Safari w okolicach Jobu, a nie Kapsztadu. Ale jak w okolicach Kapsztadu to Aquila bardzo przyjemna, tylko to nie jest safari ale rezerwat. Mnie się tam bardzo podobało :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 18 Mar 2016 12:52 

Rejestracja: 29 Lut 2016
Posty: 9
A jakieś inne safari oprócz Krugera polecacie jeszcze? Będziemy w RPA jedynie 4 dni więc może być ciężko logistycznie. Może ktoś się orientuje jakie są ceny takiej wycieczki.
Najbardziej więc optymalne byłoby dwudniowe safari.

W internecie znalazłem 1 dniowe safari z Durbanu za 1990 R Osoba
Znacie może inne miejscowe ceny?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 18 Mar 2016 17:16 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 85
Loty: 94
Kilometry: 182 398
chester0 napisał(a):
Byłem w Lions Park całkiem przyjemnie mają lwy, gepardy i kilka innych gatunków ale bez porównania z Krugerem. Park jest dość mały dzieli się na 5 obszarów, można jeździć swoim samochodem lub wraz z innymi - cena jest identyczna. Ogólnie dobre miejsce jak się w Krugerze nie zobaczy np.lwa czy geparda i przed wylotem chce się je zobaczyć. Jest położony niedaleko drugiego lotniska - Lanserii. Na prawdziwe safari tylko Kruger według mnie.


A pamiętasz ile kosztowała za wejście?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 18 Mar 2016 17:36 

Rejestracja: 03 Mar 2011
Posty: 429
niebieski
Eagle91 napisał(a):
A jakieś inne safari oprócz Krugera polecacie jeszcze? Będziemy w RPA jedynie 4 dni więc może być ciężko logistycznie. Może ktoś się orientuje jakie są ceny takiej wycieczki.
Najbardziej więc optymalne byłoby dwudniowe safari.

W internecie znalazłem 1 dniowe safari z Durbanu za 1990 R Osoba
Znacie może inne miejscowe ceny?


Najbliżej Durbanu wskazuje: Hluhluwe Game Reserve i Imfolozi Game Reserve oba 3 h w jedną stronę jazdy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 18 Mar 2016 20:04 

Rejestracja: 29 Lut 2016
Posty: 9
A wiecie czy są jakies busy na trasie Durban - St Lucia ( bo wygląda na to że głownie stamtąd sa wyjazdy na Safari)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 18 Mar 2016 20:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1436
srebrny
Ja brałem jeszcze z opcją głaskania małych lwów i wychodziło coś koło 80 zł za osobę. Porównując Krugera z tym parkiem to jak dla mnie jakieś nieporozumienie. Jak ktoś ma 3 dni na miejscu to bym się nie zastanawiał 1 dzień z OR Tambo do Nelspruit drugi dzień jechać od wczesnego rana do parku bramy otwierają koło 5 - trzeba sprawdzić na stronie parku, trzeci dzień na powrót na lotnisko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 18 Mar 2016 21:20 

Rejestracja: 29 Lut 2016
Posty: 9
Nelspruit wydaje się ciekawym pomysłem tylko same drogie loty znajduje, taniej bedzie autobusem ale bardzo długo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 19 Mar 2016 13:52 

Rejestracja: 14 Mar 2016
Posty: 32
Ma ktoś doświadczenie z self-safari wypożyczonym samochodem w południowym Krugerze?

Którą bramę ewentualnie można wybrać z okolic Graskop/Nelspruit?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 19 Mar 2016 14:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
nie ma to znaczenia jaka bramę wybierzesz
kazda prowadzi do parku, a szanse na spotkanie zwierzat sa wszedzie takie same
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 19 Mar 2016 14:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1436
srebrny
Byłem niedawno, przejechałem Krugera od Letaby po samo południe (łącznie 4 dni - 2 noce w parku - trzeba rezerwować z wyprzedzeniem) , zupełnie bezproblemowo zwykła fiestą wypożyczoną na OR Tambo w Hertz Za 6 dni wyszło około 550 zł z pełnym ubezpieczeniem , benzyna była po około 3,50-3,70 . Tak jak napisałem jeden dzień dojazd do Nelpsruit ( spora część drogi to autostrada ) , nocleg tam i od wczesnego rana do parku, powrót wieczorem do Nelspruit bramy zamykają jak dobrze pamiętam koło 18. ( zimą wcześniej, ja byłem latem) powrót na nocleg do Nelspruit i kolejnego dnia powrót na OR Tambo to plan wykonalny w 3 dni a wrażenia niezapomniane - jak ktoś ma mniej niż 3 dni na miejscu to wtedy faktycznie trzeba się rozglądać za jakimś safari koło JNB. Co do jazdy autem po RPA to jak dla mnie bajka, żebyśmy w PL mieli taki standard dróg a natężenie ruchu dużo mniejsze niż u nas ( z wyjątkiem okolic JNB i Pretorii i centra miast CPT czy DUR)
Góra
 Profil Relacje PM off
marcino86 uważa post za pomocny.
 
      
#18 PostWysłany: 30 Mar 2016 21:20 

Rejestracja: 17 Sie 2015
Posty: 305
Loty: 139
Kilometry: 280 764
niebieski
Powoli można przygotowywać plan, sporo informacji w jednym miejscu znalazłem tutaj
http://www.africangamesafari.com/pl_rsa.html
http://www.africangamesafari.com/atrakcje%20rpa.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group