Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Alkohol :)
#1 PostWysłany: 08 Lip 2015 22:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sie 2012
Posty: 38
Loty: 51
Kilometry: 108 565
Tutaj trzeba było oczywiście założyć odzielny temat :))

Rum - chyba Narodowy trunek... 0,35l kosztuje około 4zł, pół litra i za 5zł znajdziemy:) Na początek Oki, potem człowiek nabiera awersji... W murzyńskich chatach jest też sprzedawany taki rum z domowej pasieki jest tańszy ale po 4 dużych kielonach nie chce się do niego wracać... kielonek w murzyńskiej wsi na głownej ulicy stoi za 26gr :)

Piwo - Mają swoje takie 2 narodowe, zjadliwe albo dobre jak ktoś lubi w ogóle piwo :) Butelka od 2,6 Heineken koło chyba 8zł kosztował.

Wino - Swoje straszne mają... Coś a la Amarena tylko troszkę inna... lepiej kupić jakiegoś taniego francuza za około 20zł niż to, ale na sprobowanie polecam!!!
mają takie lokalne wino, ktore sami pedza w chatach, nazywa sie u mnie w regionie nazywala sie Becza Becza i to jest taki a la mózgojeb... Podobno po pól litra zaczyna smakować... Znam kogos kto twierdzi ze i po litrze nie smakuje :D Z braku laku... Smakuje... Cena dobry 1,2zl za litr

Lokalne likiery też warto kupic: waniliowe albo mango...
_________________
BLOG https://www.facebook.com/gowiththeflowwwww
AMBONA https://www.facebook.com/ambonaaa
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
ciacho_majonez uważa post za pomocny.
 
      
Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni
Rodos: tygodniowe all inclusive w 4* hotelu od 2318 PLN. Wyloty z 2 miast Rodos: tygodniowe all inclusive w 4* hotelu od 2318 PLN. Wyloty z 2 miast
 Temat postu: Re: Alkohol :)
#2 PostWysłany: 16 Paź 2017 00:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Temat rzeka.

Piwo:
najbardziej smakowaly mi piwa Gold 8% i Gold Ambrée.
Popoularne Three Horses jest wodniste i mocno przereklamowane, podobnie jak Kilimanjaro w Tanzanii.
Ceny w hotelach wszedzie podobne, 5000 Ariary za butelke.
W lokalnych barach jest oczywiscie taniej, tylko 3000 za wieksza butelke.

Wino:
lokalne wina polecam tylko, jesli ktos koniecznie chcialby skonczyc ze spozywaniem wina, podobnie nie polecam kosztowac lokalnych win w Bhutanie.
W hotelach ceny win z RPA czy Francji zaczynaja sie od ok. 35 000 Ariary za butelke.
Od 40 000 mozna kupic butelke dobrego wina.
Za 1 kieliszek lepszego wina, w zaleznosci od lokalu licza pomiedzy 7000 - 12000.
W Eco Lodge Les Chambres Du Voyageur w Antsirabe zaplacilem za butelke mojego ulubionego Malbeca 60 0000.

Rum:
jest wybor roznych rumow, niektore w ogole nie przypominaja w smaku tradycyjnego rumu, maja posmak kawowy, niektore vaniliowy, a niektore slodkawy, owocowy posmak.
1 Lufka kosztuje juz od 3000.
Zdziwil mnie tylko wyjatkowo slaby wybor w niektorych barach hotelowych.
Najlepszy rum jaki pilem to Dzama Noire Cuvèe Prestige 40%, zakupiony w Duty Free za $50.

Whisky:
lokalne whisky skosztowalem tylko raz, ale przypominalo bardziej bourbon o smaku vaniliowym, kosztowalo 10 000 za lufke.

Likiery:
nie jestem smakoszem likierow, to sie nie wypowiem, ale podobno sa w smaku ciekawe i jest nawet spory wybor.

Bimberek:
niezle smakuje lokalny alkohol domowej roboty na bazie owocow, zakupiony z dobrego zrodla.
Ja przywiozlem 1,5 litra w plastikowej butelce, zaplacilem 20 000, ale mozna kupic taniej juz od ok. 6000 za 1 litr.

Pozdrawiam.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group