Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 49 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 05 Gru 2012 11:56 

Rejestracja: 17 Lut 2011
Posty: 130
Witam i z góry przepraszam, jeśli założony temat jest niepotrzebny.

Dzięki wczorajszym voucherom, których mam kilka do wykorzystania, zamierzam wyskoczyć na kilka godzin z Londynu w jakieś fajne miejsce. Myślałam o Oxfordzie albo Stonhenge, ale to drugie odpada ze względu na ograniczony czas (na Victioria Station będziemy o 14 w sobotę, następnego dnia o 8 rano mamy wylot).
Gdyby ktoś miał jakieś ciekawe propozycję - będę bardzo wdzięczna:))
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Majorkę za 1351 PLN. Loty SWISS z Wrocławia i 5 nocy w hotelu Podróż na Majorkę za 1351 PLN. Loty SWISS z Wrocławia i 5 nocy w hotelu
Loty do Johannesburga z dużym bagażem z Berlina od 2345 PLN Loty do Johannesburga z dużym bagażem z Berlina od 2345 PLN
#2 PostWysłany: 12 Gru 2012 19:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Paź 2012
Posty: 49
Loty: 56
Kilometry: 81 095
Jakiś czas temu czytałam w pewnym czasopiśmie o Bath. Zdjęcia wyglądały GENIALNIE, z opisu też wynikało, że jest tam co robić. Wiem, że megabus tam dojeżdża. Może nawet za nieduże pieniądze, zważywszy że ostatnio wrzucili pulę biletów za funta.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Bath
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 12 Gru 2012 19:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2012
Posty: 118
Loty: 270
Kilometry: 451 543
Przy kilku godzinach Bath zdecydowanie odpada - to wlasciwie juz Bristol. Pod Londynem jest chociazby Windsor. Dojazd zajmuje moment z South West Trains, ktore ruszaja z Waterloo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 13 Gru 2012 21:19 

Rejestracja: 17 Lut 2011
Posty: 130
Dzięki wielkie za pomoc.

A Oxford? Jakieś pomysły?:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 13 Gru 2012 22:57 

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 9
Do Oxfordu jeździ Megabus, parę dni temu kupiłam bilety po funcie sztuka. Jest jeszcze Brighton z przypominającym Taj Mahal pałacem...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 13 Gru 2012 23:26 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 507
Kilometry: 1 172 588
Oxford na jednodniówkę gorąco polecam.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 13 Gru 2012 23:56 

Rejestracja: 18 Paź 2010
Posty: 248
Loty: 62
Kilometry: 145 353
niebieski
Jak Oxford to i Cambridge :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 14 Gru 2012 00:08 

Rejestracja: 17 Lut 2011
Posty: 130
Kamil, chodzi właściwie o pół dnia, bo w Oxfordzie będziemy dopiero o 16.50.

Mógłbyś coś polecić? Z tego co widzę, większość atrakcji będzie już zamknięta. Co mógłbyś zarekomendować, nawet do obejrzenia z zewnątrz?:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 29 Mar 2013 22:29 

Rejestracja: 08 Lut 2013
Posty: 169
Loty: 5
Kilometry: 5 119
Chciałbym podbić temat jedno, czy też półdniowego wypadu poza Londyn. Będę 3 dni w Londynie, więc powinienem w 2 dni zobaczyć główne atrakcje miasta, prawda? I w związku z tym chciałbym wybrać się do Oxfordu. Ile czasu potrzebuje na jego zwiedzenie? Główne atrakcje są płatne? Jesli tak to w mniej wiecej jakich cen mam się spodziewać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 29 Mar 2013 23:08 

Rejestracja: 30 Cze 2011
Posty: 494
niebieski
Byłem 7h w Oxfordzie. W sumie obszedłem miasto dookoła i to mi wystarczyło.. Widziałem z zewnątrz większość budynków. Oxford Castle, byłem w Covered Market, Botanic Gardens, Christ Church College był zamknięty niestety. Ogólnie, Oxford mnie zachwycił jakoś bardzo. Mimo wszystko warto się wybrać na parę godzin megabusem za grosze. Jako ciekawostka: kupując bilet na miejscu trzeba wydać 14Ł w jedną stronę! I kierowcy nie wpuszczają nawet na wcześniejszy o 20 minut kurs przed godziną na bilecie z megabusa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 30 Mar 2013 10:29 

Rejestracja: 26 Mar 2011
Posty: 561
Loty: 227
Kilometry: 371 198
niebieski
Oxford już zaliczyłem w czasie pobytu u przyjaciół mieszkających ok 30 km od tego miasta. Polecam!

Ja natomiast myślę o jednodniówce w czasie której chciałbym zobaczyć Stonehenge. Czy ktoś już coś takiego próbował i wie jak najlepiej sobie coś takiego zorganizować? :-)
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez malediwy, 30 Mar 2013 17:25, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 30 Mar 2013 13:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3078
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
Podobno zupełnie nie warto. Oglądać można tylko z daleka, kupa ludzi itd.

Sam się zastanawiam czy tam jechać...

Może Cambridge?
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 30 Mar 2013 15:29 

Rejestracja: 24 Kwi 2012
Posty: 5
Szkoda czasu na kamienie w Stonehenge. Polecam Brighton (okolo 2h pociagiem z Victoria Station) i zwiedzenie unikatowego palacu (platny) Royal Pavilion plus darmowe muzeum obok tego palacu: Dome.W Brighton jest jeszcze oceanarium (platne): Sea LifeCentre (nie bylem).

A tak w ogole to jedz tam gdzie ktos jeszcze nie byl i daj znac jak bylo!
powodzenia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 10 Mar 2015 21:12 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
"Odgrzeję" ten wątek, bo może komuś się przyda (tradycyjnie, kolejność przypadkowa):

1) Bletchley Park
2) Leeds Castle
3) Hastings
4) Hever Castle
5) Eastbourne
6) Stratford-upon-Avon
7) St Albans
8) Winchester
9) Sheffield Park & Garden
10) Rochester
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 10 Mar 2015 21:52 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
Wspomniany wczesniej Windsor + Eton serdecznie polecam - w sam raz na jeden dzien. Dojazd bezposrednio z Waterloo pociagiem lub z przesiadka z Paddington (przesiadka w Slough). Mozna tez autobusem z Victorii: http://www.greenline.co.uk/globalassets ... y-2015.pdf

A z listy Kary - wszystkie miejsca sa super ale ja ostatnio bardzo lubie Winchester - fajna atmosfera, fajne knajpki, jest gdzie pochodzic, ciekawe galerie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 11 Mar 2015 00:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Z listy Kary, moje opinie:

1) Bletchley Park - bylam, ale to raczej dla osob, ktore interesuja sie historia lub komputerami
2) Leeds Castle - stary z zewnatrz, nowoczesny w srodku
4) Hever Castle - ciekawy, historyczny, ladne tereny, nie wiem jak z dojazdem transportem publicznym
8) Winchester - polecam, bylam kilka razy, dojazd pociagiem z Waterloo, kierunek na Southampton.
9) Sheffield Park & Garden - mi sie nie podobalo, ale to kwestia gustu
10) Rochester - interesujace miejsce, ladna katedra gotycka.

Windsor tez polecam, niedaleko i akurat na jeden dzien spacerow i zwiedzania.

Jak ktos interesuje sie historia morska, to polecam Muzeum Morskie w Portsmouth, mozna dojechac pociagiem z Waterloo. Wystarczy na caly dzien zwiedzania i wiecej.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 11 Mar 2015 00:54 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Re 4: da się dojechać transportem publicznym (sprawdzone - opcja ze spacerem):

http://www.hevercastle.co.uk/visit/open ... irections/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 11 Mar 2015 02:40 

Rejestracja: 18 Gru 2011
Posty: 274
niebieski
Kara napisał(a):
"Odgrzeję" ten wątek, bo może komuś się przyda (tradycyjnie, kolejność przypadkowa):


5) Eastbourne


Na samo miasto spokojnie wystarczy jakas godzina - spacer promenada (+ ewentualnie druga jesli ktos chce zobaczyc Sovereign Harbour - calkiem fajny port jachtowy i osiedle zbudowane przy nim), natomiast goraco polecam spacer z Eastbourne na Beachy Head - najwyzszy klif na wyspie (160m), z super widokami. Polecam isc brzegiem morza i w pewnym momencie wspiac sie na gore drewnianymi schodkami, widoki z gory jak i z dolu naprawde warte zobaczenia. Dla bardziej wygodnych mozna dojechac z Eastbourne lub Brighton fajna krajoznawcza linia X12 - pietrowy autobus na waziutkich drogach to jest to, autobus zatrzymuje sie w ciekawszych miejscach miedzy Brighton i Eastbourne. Jesli ktos ma caly dzien i sporo sily to mozna urzadzic sobie fajna i w miare tania jednodniowke:
1. pociag Londyn (Victoria) - Eastbourne - southern, 5-8 funtow, wypuszczane 12 tygodni przed podroza (advance tickets)
2. szybkie zwiedzanie eastbourne + spacer na Beachy Head (ewentualnie przy braku czasu podjazd autobusem)
3. przejazd autobusem do Brighton (4 funty) i tez raczej szybkie zwiedzanie (Royal Pavilion, promenada + pier, The Lanes, North Laine, teatr, marina + calkiem fajny stadion jesli kogos interesuje), (ewentualnie nocleg szczegolnie polecam ludziom ktorzy lubia pobalowac - kluby na plazy maja naprawde fajny klimat)
4. pociag do Londynu, 5-8 funtow
W eastbourne co roku odbywa sie tez Air Show - tyle ze wtedy miasto jest strasznie zatloczone i o tanich biletach/noclegach mozna zapomniec.
W obydwu miastach sa tez plaze, niestety kamieniste :/
Jak ktos by sie wybieral to najlepiej ladowac w Gatwick - zaoszczedzi sie mase czasu na dojazdy - bezposrednie pociagi do Eastbourne i Brighton - nie trzeba jechac z Luton/Stansted na Victorie.

W okolicy jest jeszcze bardzo fajny zamek - Herstmonceux, z tym ze dojazd tam komunikacja publiczna to jakies 2 godziny w jedna strone...
Góra
 Profil Relacje PM off
zbyhu uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 11 Mar 2015 11:51 

Rejestracja: 02 Maj 2012
Posty: 152
Loty: 87
Kilometry: 133 780
Kara napisał(a):
"Odgrzeję" ten wątek, bo może komuś się przyda (tradycyjnie, kolejność przypadkowa):

1) Bletchley Park
2) Leeds Castle
3) Hastings
4) Hever Castle
5) Eastbourne
6) Stratford-upon-Avon
7) St Albans
8) Winchester
9) Sheffield Park & Garden
10) Rochester


Kara dzeki za liste :) az wstyd przyznac ze w wielu miejscach nigdy nie bylam. Co do konkretnych miejsc.

Leeds Castle- wstep jest drogi ale jest public path I mozna za darmo pospacerowac po zamkowym obejsciu (nie sprawdzalam ile tak naprawde mozna zobaczyc). Musze sie wybrac za dnia. Polecam tez pojechanie tam w czasie fajerwerkow z okazji 4.11. Swietny pokaz I mozna je zobaczyc za darmo (to sprawdzone).

Eastbourne- polecam spacer nad klifami, napewno jedno z moich ulubionych miejsc w okolicach Londynu. Zaczynamy z parkingu zaraz za miastem I spacerujemy az do kamienistej plazy mijajac latarnie. Tam jest pub, mozna tez zrobic jednorazowego grilla na plazy. Swietny dzien :)

Do listy moge dorzucic.

11) Scotney Castle
12) Knole Park z posiadloscia
13) Bodium Castle
14) Ightham Mote
15) Ramsgate/ Margate
16) Richmond ale to jeszcze Londyn
17) Chartwell
18) High Rocks
19) Bew Water
20) Cambridge

Kolejnosc tez przypadkowa
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 11 Mar 2015 12:05 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Nie ma za co. Miłego zwiedzania!

Uwaga ogólna: wymieniam tylko miejsca, które mi się podobają i które "załapały się" do pierwszej dziesiątki. Oprócz tej listy są jeszcze 2 (w odpowiednich wątkach) - w Londynie (strefy: 1 &2 => co-warto-zobaczyc-w-londynie,1228,39313?start=100#p541630 ) oraz w aglomeracji (pozostałe strefy => londyn-aglomeracja-ciekawe-miejsca-poza-scislym-centrum,1228,67634).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 49 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group