Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 58 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 21 Paź 2017 21:28 

Rejestracja: 22 Sty 2016
Posty: 32
Loty: 8
Kilometry: 20 326
Hej wszystkim :)
Kiedyś już mi pomogliście z wyjazdem (było cudownie) i teraz znów potrzebuje pomocy.
Szykujemy się z mężem do Japonii. Chcemy zrealizować nasze marzenie. Jesteśmy cykorami więc chcemy jechać z biurem podróży. Zupełnie się na tym nie znam. Przejrzałam milion ofert i najbardziej zaciekawiła mnie oferta Opaltravel, Ichigo i Horyzonty. Niestety nie mam zupełnie pojęcia czy warto. Może ktoś z Was był lub słyszał o którymś z nich? Szczególnie ciekawi mnie ten Opal.
I tak w ramach wytłumaczenia: wieem, że na własną rękę byłoby cudowniej, wspanialej itd. Jestem zwolennikiem takich wypraw, ale to nasza podroż poślubna i chcemy żeby ktoś wszystko ogarnął za nas :D :D

Poomooocy !! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 21 Paź 2017 21:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2017
Posty: 91
Na tym forum raczej odradzamy wyprawy z biurem, ale jak chcesz być spokojna to kupuj i się nie zastanawiaj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 21 Paź 2017 21:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2014
Posty: 319
Loty: 229
Kilometry: 561 958
niebieski
Możesz jeszcze sprawdzić ofertę Kiribati Club, osobiście nigdy z nich nie korzystałem, ale znajomi byli z nimi w Rosji/Syberii (wyprawa Koleją nad Bajkał) i byli bardzo zadowoleni z działalności biura/przewodnika.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 21 Paź 2017 23:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Japonia da sie spokojnie zrealizowac na wlasna reke i jak tak podrozowalem, nie chce robic reklamy, ale jedna znajoma chwalila opaltravel, jesli chodzi o inne destynacje.
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
Miwka lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 22 Paź 2017 13:22 

Rejestracja: 22 Sty 2016
Posty: 32
Loty: 8
Kilometry: 20 326
naimad napisał(a):
Możesz jeszcze sprawdzić ofertę Kiribati Club, osobiście nigdy z nich nie korzystałem, ale znajomi byli z nimi w Rosji/Syberii (wyprawa Koleją nad Bajkał) i byli bardzo zadowoleni z działalności biura/przewodnika.


Dzięki, zapoznam się z ofertą ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 22 Paź 2017 17:58 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1865
Loty: 273
Kilometry: 310 928
srebrny
@Miwka, w czasach gdy jeszcze bylem klientem biur podrozy, korzystalem z uslug Rainbow Tours i bylem mega zadowolony. Byli bardzo pro-kliencko nastawieni i wszystko bylo bardzo przemyslane. Od tamtej pory zawsze ich polecam. Widze ze w ofercie maja pare roznych wycieczek do Japonii.
https://r.pl/szukaj?panstwa=japonia&dataOd=02.04.2018&typyWycieczek=objazd&liczbaDoroslych=2&liczbaPokoi=1&liczbaDzieci=0&sezon=lato-2018&sortuj=SortowaniePoDacieICenieRosnaco&grupujTerminy=false
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 22 Paź 2017 18:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Sorry, ze sie wtracam, ale mam kolezanke, ktora pracuje w Rainbow i sama nie poleca tego biura. 8-)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 22 Paź 2017 18:17 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1865
Loty: 273
Kilometry: 310 928
srebrny
o, to ciekawe, pojade zatem konkretami:
objazdowka po Egipcie - Rainbow przy wspolpracy z ubezpieczycielem doszli do wniosku ze wszyscy lepiej wyjda na tym jak wynajma lekarza na cala wycieczke zamiast dzwonic po niego co chwila (w przypadku czestej "zemsty faraona"). W efekcie uczestnicy nie tracili czasu i byli pod stalym nadzorem w razie problemow.
Drugi przyklad - okazalo sie ze zarezerwowany hotel (w wypoczynkowej czesci wycieczki) mial jakis remont, czy inne problemy techniczne. Rainbow umiescilo nas w zamian w lepszym, drozszym hotelu. A ze byl on na obrzezach miasta to zapewnili za darmo busa ktory zawozil i przywozil ludzi z centrum.
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 22 Paź 2017 18:29 

Rejestracja: 21 Sty 2015
Posty: 2139
Loty: 138
Kilometry: 282 808
HON fly4free
@Miwka
Jeżeli sami sobie organizujecie podróże po Polsce to podróżowanie po innych krajach (tych w miarę cywilizowanych) niczym się nie różni.
Poczytaj blogi o podróżach do Japonii, które możesz wykorzystać do ułożenia swojego planu. Poszukaj w interesujących Cię datach biletów. Ułóż swój plan podróży A-B-C-D-A, zaplanuj dojazdy do każdego z miejsc ( informacje do poczytania tu na forum, wszytko podane na tacy) , zarezerwuj noclegi. Ciesz się swoją pierwszą samodzielną podróżą, na pewno będzie lepiej smakować niż z biurem :)

Jeżeli radzicie sobie ze zorganizowaniem wycieczki nad polskie morze to do Japonii też dacie radę;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 22 Paź 2017 19:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Mozna rzeczywiscie tak porownac i Japonia jest dobrze zorganizowana, podroz na wlasna reke nie jest trudna, pod warunkiem, ze sie zna jezyk angielski na poziomie komunikatywnym. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 22 Paź 2017 20:40 

Rejestracja: 22 Sty 2016
Posty: 32
Loty: 8
Kilometry: 20 326
@xyrxis dzięki za info. Generalnie nie mam nic do rainbow. Kilku znajomych było i byli całkiem zadowoleni. Jednak my szukamy coś w mniejszej grupie wycieczkowej ( tak do 12 osób) :)
@cccc @jar188 My już jeździliśmy na własną rękę poza granice kraju (Włochy, Grecja) i było cudownie. Uwielbiam takie podróżowanie, ale wycieczka do Japonii jest nasza podróżą poślubną. Może jestem okropnie leniwa, ale chce jechać z dobrym biurem żebym miała wszystko ogarnięte :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 22 Paź 2017 20:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@Miwka moim skromnym zdaniem podroz poslubna, nawet z mala grupa ludzi nie jest tak romantyczna, jak we dwoje. ;)
Istnieje tez mozliwosc zalatwienia przez biuro wycieczki indywidualnej, ale to beda troche inne koszty.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 22 Paź 2017 21:04 

cccc napisał(a):
Mozna rzeczywiscie tak porownac i Japonia jest dobrze zorganizowana, podroz na wlasna reke nie jest trudna, pod warunkiem, ze sie zna jezyk angielski na poziomie komunikatywnym. ;)
Ja bym powiedział, że bardziej przydaje się nawet podstawowa znajomość japońskiego, niż komunikatywny angielski :-P

@Miwka, a nie będzie Wam przeszkadzać, że wszędzie będziecie ciągnięci za rękę według zegarka? Godzinkę tutaj, godzinkę tam i lecimy do następnej atrakcji?
Góra
 PM off  
      
#14 PostWysłany: 22 Paź 2017 21:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Anonymous napisał(a):
Ja bym powiedział, że bardziej przydaje się nawet podstawowa znajomość japońskiego, niż komunikatywny angielski :-P

Zgadza sie, im dalej jechalem na poludnie od Tokyo, tym gorzej bylo z angielskim i po wyprobowaniu x innych jezykow rzeczywiscie zaczalem uczyc sie podstawowych zwrotow japonskiego. :D
Jednak byli turysci, ktorzy mimo trudnosci potrafili ogarnac z samym angielskim.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 23 Paź 2017 09:31 

Rejestracja: 21 Sty 2015
Posty: 2139
Loty: 138
Kilometry: 282 808
HON fly4free
Miwka napisał(a):
@jar188 My już jeździliśmy na własną rękę poza granice kraju (Włochy, Grecja) i było cudownie. Uwielbiam takie podróżowanie, ale wycieczka do Japonii jest nasza podróżą poślubną. Może jestem okropnie leniwa, ale chce jechać z dobrym biurem żebym miała wszystko ogarnięte :)

Podróżowanie pod Grecji czy Włochach nie różni się aż tak bardzo od podróżowania po Japonii czy innych cywilizowanych krajach ;) Ale Wasz wybór. Powodzenia :)

cccc napisał(a):
Mozna rzeczywiscie tak porownac i Japonia jest dobrze zorganizowana, podroz na wlasna reke nie jest trudna, pod warunkiem, ze sie zna jezyk angielski na poziomie komunikatywnym. ;)

Zawsze pozostaje język obrazkowy :)

Załączniki:
obr.jpg
obr.jpg [ 42.42 KiB | Obejrzany 2186 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 23 Paź 2017 09:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Inny wariant to poznac fajna Japoneczke, mi np. wiele pomogla i pokazala rozne ciekawe rzeczy, ze dlugo bede Japonie wspominal. :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 23 Paź 2017 09:55 

Rejestracja: 21 Sty 2015
Posty: 2139
Loty: 138
Kilometry: 282 808
HON fly4free
To wtedy zdecydowanie inny zestaw obrazkowy na T-shircie :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 23 Paź 2017 10:46 

cccc napisał(a):
Zgadza sie, im dalej jechalem na poludnie od Tokyo, tym gorzej bylo z angielskim i po wyprobowaniu x innych jezykow rzeczywiscie zaczalem uczyc sie podstawowych zwrotow japonskiego. :D
Jednak byli turysci, ktorzy mimo trudnosci potrafili ogarnac z samym angielskim.

Nawet w Tokio można mieć problem z dogadaniem się po angielsku, ale mimo wszystko da się jakoś egzystować ;-)
Chociaż odniosłem wrażenie (może mylne), że jak się wyduka te kilka podstawowych słów po japońsku, to tubylcy robią sie trochę bardziej user-friendly ;-)
Góra
 PM off
michzak uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 23 Paź 2017 11:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 496
Loty: 332
Kilometry: 605 239
niebieski
Angielski w Japonii na wiele sie nie zda, ja polecam poczytanie i rozpoznanie tematu i jednak probe wlasnej wycieczki-co do transportu Japonia jest swietnie i intuicyjnie zorganizowana, wszystko punktualnie, idealnie i na czas:) Mozna wsiasc do samolotu w Warszawie i kolejnego dnia byc juz w Tokio, natomiast wszelkie hotele bez problemu zabookujecie prze Booking czy Agode, przewodnikow internetowych i papierowych mnostwo, nie ma co sie bac! Moim zdaniem o wiele wiecej skorzystacie (i pewnie zaoszczedzicie) na samodzielnej wycieczce.
_________________
http://www.liswplecaku.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 23 Paź 2017 12:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Czasem jak palnalem cos po japonsku, to wybuchali smiechem, przypuszczam ze brzmialo smiesznie, albo moglo nie za bardzo pasowac do tego co chcialem powiedziec, ale rzeczywiscie sympatia jest i wydawalo mi sie, ze wtedy ludzie sa na luzie.
Atak po angielsku powodowal u niektorych nie lada zaklopotanie i sztress.
Nie wiem, czy dobre rady podrozowania na wlasna reke pomoga i kolezanka @Miwka da sie w koncu przekonac? ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 58 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group