Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 1265 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 64  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 29 Sie 2012 21:33 

Z tego co zrozumiałem to planujecie spędzić 4 noce pod rząd w busie/pociągu. Ja bym się nad tym poważniej zastanowił tak żeby pomieszać to przynajmnie bus-hotel-bus.

Ostatnio edytowany przez Washington, 29 Kwi 2014 21:12, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 30 Sie 2012 01:04 
Awatar użytkownika

Loty: 219
Kilometry: 464 968
Hardcorowo ze spaniem tyle nocy pod rząd w autbusie. Moim zdaniem po 2 takich nocach padniecie. :)

Co do punktu 1. to po co wydawać aż tyle? Bierzesz zwykły Keisei sen do Ueno za 1000 jpy + jednodniowy bilet na JR+Tokyo Metro za drugie tyle. Wychodzi 2000 zamiast 4500 (po prostu unikasz metra Toei).
Na Kyoto i okolice polecam od razu na dworcu w Kyoto (będziecie obok niego wysiadać z Willera) zaopatrzyć się w Kansai Pass na 2 dni za 3800 jpy (http://www.japan-guide.com/e/e2357_005.html). Na tym bilecie możecie jeździć po całym Kyoto i kolejnego dnia zaliczyć Himeji, Nara i dojechać od razu do Osaki. W Osace popronuję złapać nocleg i kolejny dzień poświecić właśnie na Osakę. Moim zdaniem kręcenie się w kółki Kyoto-Fukuoka-Osaka-Hiroshima jest bez sensu. ;) Najpierw załatwcie Kansai, a potem jedźcie na Kyuushuu. Wracając z Hiroshimy można też w drodze powrotnej do Tokyo zatrzymać się w Nagoya.

Generalnie uważam, że jeśli na miejscu jesteście tlyko 8 dni to za mało czasu na takiego tripa. Skupcie się tym razem na Kanto i Kansai (Tokyo, Nikko, Kyoto, Himeji, Nara, Osaka, Nagoya), a zachodnią część i Kyuushuu zostawcie na kolejny wyjazd, taka oja rada. :)
oskiboski uważa post za pomocny.

#3 PostWysłany: 30 Sie 2012 03:48 

Loty: 194
Kilometry: 548 179
Zamek Himeji jest podobno w renowacji - dowiedzcie się jak to teraz wygląda - nam mówiono, ze nie warto jechać.
 Relacje PM off  

#4 PostWysłany: 30 Sie 2012 09:07 

Mocny plan, ale wyrzuciłabym z niego nr 8 Yokohama na rzecz pozostania dłużej w Tokio albo chociażby w Kioto, żebyście mieli 2 dni w 1 nym miejscu.
Wydaje im się ze w Japonii, jest więcej ciekawszych miejsc niż Yokohama.

Port, wieżowce, chińska dzielnica to dla nas było jakieś 4-5 h zwiedzania w Yokohamie.

Spanie w Kioto: http://kyoto.cheapest-inn.com/
 Relacje PM off  

#5 PostWysłany: 30 Sie 2012 09:42 

Loty: 370
Kilometry: 415 218
niebieski
Himeji jest w remoncie. Nie warto. "From now until spring 2014: A large scaffold structure is covering up the entire main castle keep. Depending on the state of the works, the interior of the castle keep is completely or partially closed to tourists."
Osakę i Yokohamę bym pominął.
Hiroshima: dla Miyajima warto ale Park Pokoju ma wartość, że tak powiem, tylko emocjonalną.
Kamakura: polecam
Kyoto: Fushimi Inari Shrine - moja ulubiona, prześliczna !!!
Nara: nic szczególnego, można odpuścić

Spanie Tokio: Oak Hotel (poprzez Agoda.com)
Spanie Kioto: Super Hotel Kyoto Shijo Kawaramachi (poprzez japanican.com)

Mój punkt widzenia na zwiedzanie: mniej miast ale dogłębniej. Mając twój czas odwiedziłbym:
Tokio 2d, Nikko 1d, Kamakura 1d, Kioto 2d, Hiroshima 1d.
 Relacje PM off  

#6 PostWysłany: 30 Sie 2012 10:27 
Awatar użytkownika

Faktycznie zapomniałem o Kamakura. Pass na transport nie upoważnia do darmowego wstępu do atrakcji, ale szczerze to nie spotkałem się tam z takim czymś. W Japonii zdecydowana wiekszośc atrakcji jest bezpłatna (szczególnie świątynie), za pozostałe rzeczy najczęściej są jakieś symboliczne opłaty 200-300 jpy, płatne na miejscu, więc o zwiedzanie się nie martw. Jedynie wstęp do parku z Kinkakuji w Kyoto jest płatny chyba 500-600 jpy. Co do Himeji to w takim wypadku odpuść, ale szkoda, bo to właściwie jedyny zamek zachowany oryginalnie jeśli chodzi o wnętrze. Zamki w Osace, Nagoya i Miyajima zostały od środka przerobione na nowoczesne muzea.

Co do całodziennego biletu w Tokio to z tego co kojarzę do Yokohamy powinno się dać dojechać JR, ale do Nikko nie liczyłbym. W każdym razie przejazd do Nikko lokalnym pociągiem jest niedrogi. W Osace spałem w wszechobecnych business hotelach. Małe pokoiki, tanie i idealne, żeby się tylko przespać i ruszyć dalej. W Osace jest ich pełno ze względu na pracowniczy charakter miasta, ceny to 1500-3000 jpy za noc.
Sendai sobie odpuść, szkoda Ci będzie czasu przy tak napiętym harmonogramie.

#7 PostWysłany: 30 Sie 2012 10:45 
Awatar użytkownika

Loty: 167
Kilometry: 364 919
niebieski
Co do Tokio to również polecam kansai limited za 1000 jenów i całodzienny bilet na kilka linii metra za kolejny 1000. w Tokio obowiązkowo od rana targ rybny. Spróbujcie wejść głównym wjazdem dla ciężarówek ok 7.30-8 tak żeby strażnicy nie zauważyli. Jest o wiele ciekawiej niż po 9 kiedy mogą już wchodzić turyści. A jeżeli strażnik zauważy to tylko bardzo grzecznie wyprosi. W Willer Express jest ten problem że nie można łączyć bilety w konfiguracji przejazd nocny-przejazd nocny dzień po dniu (ja miałem karnet 3 dniowy). Autobusy wygodne, bardzo punktualne i wyciemnione przez całą noc ale to jednak autobusy i nie śpi się rewelacyjnie. W razie jakiś pytań proszę o kontakt. My mieliśmy 10dniową studencką Japonie ;)

#8 PostWysłany: 30 Sie 2012 11:15 

Zgadzam się z tym co napisał Turecky, mniej będzie lepiej. Bierzcie po uwagę spory jet lag. Możecie byc b. zmęczeni bo przylocie (aczkolwiek to inywidualna sprawa).
 Relacje PM off  

#9 PostWysłany: 30 Sie 2012 13:39 

W autobusie nocnym z Tokio do Kioto wszystko bylo zasloniete, swiatla wygaszone (zyrandol z kryształkami), poproszono o sciszenie lub wylaczenie komorek, wszystko pieknie tylko co 2h byl postoj wiec chcac nie chcac kazdy sie budzil.Nie wiem jak teraz, ale mimo komfortu i pelnej kultury w autobusie, o takim porzadnym wyspaniu sie nie bylo mowy.
 Relacje PM off  

#10 PostWysłany: 30 Sie 2012 13:53 

Loty: 370
Kilometry: 415 218
niebieski
Nie wiem czy to konieczne, ale przed zwiedzaniem pałaców cesarskich w Tokio i Kioto najpierw ubiegałem się o rezerwację na stronie:
http://sankan.kunaicho.go.jp/order/index_EN.html
Z wydrukiem rezerwacji stawiałem się na zwiedzanie.

Tsukiji: kto co lubi; ale warto zjeść śniadanie w budzie wokół targu.
Shibuya: jest fajny starbucks, gdzie można wypić kawę obserwując z góry to słynne skrzyżowanie
Tokyo Tower: ¥ 1420,00

Kamakura
Kamakura Pass: ¥1 430,00
Wielki Budda: ¥200,00
Świątynie inne: 4* ¥200,00

Nara
Todaiji Temple ¥500,00
Kasuga Taisha ¥500,00
Yakushiji Temple ¥800,00
Naramachi ¥-
Kofukuji Temple ¥800,00
Imperial Palace ¥-
Gangoji temple ¥400,00

Hiroshima
Tramwaj ¥150,00
Peace Museum ¥50,00
Itsukushima Shrine ¥500,00
Statek Miyajima:Hiroshima (centrum): ¥1900

Kioto
Autobus ¥500,00 (bilet całodzienny)
Imperial Palace ¥-
Nijo Castle ¥600,00
Kinkakuji ¥400,00
Ryoanji ¥500,00
Fushimi Inari Shrine ¥-
Kiyomizudera ¥300,00
Sanjusangendo ¥600,00
Ginkakuji ¥500,00

Nikko
Bilety wstępu (pakiet) ¥1 000,00
Toshogu Shrine ¥520,00
Rinnoji Temple skarbiec ¥300,00
Willa Tomazawa ¥200,00

Są też pakiety przejazd + zwiedzanie, ale miałem JR Pass.
 Relacje PM off  

#11 PostWysłany: 30 Sie 2012 14:22 

Nie.
To było z dobre 7 lat temu i podróżowałam, chyba linią New Star, cena ok 3800 Y z Tokio do Kioto. http://www.japanbuses.com/discount.html
Rezerwacja bezpośrednio na stronie przewożnika lub telefoniczna, zaplacone karta ( nie pamietam jaką).
Taki autobus dla studentow, ale nic poniżej tych 3800-3900 jenów za Tokio-Kioto nie znalazłyśmy (koleżanka szukała).
Odjazd był z Shinjuku.
Przyjazdu nie pamietam- byłysmy mocno padnięte po podrózy, zwiedzaniu Tokio i nocnym autobusie.
Wyladowałysmy ok. 8 rano na Naricie, trochę pospałyśmy u znajomych japończyków, trochę pozwiedzałyśmy i tego samego wieczora odjechałyśmy do Kioto nocnym autobusem. Rano po przyjeżdzie bylysmy w kiepskiej formie i nie bylo mowy o zwiedzaniu od razu Kioto. Przespalysmy sie do godz. 14-15 i dopiero ruszylysmy polazić.
W twoim planie własnie tu bym zrobila 2 dni w Kioto, żeby mieć jeszcze nastepny dzien na spokojne zwiedzanie i się zregenerować.
 Relacje PM off  

#12 PostWysłany: 15 Lis 2012 22:13 

Hej,

A macie jakieś sugestie ile dni i jakie miasta zwiedzić będąc 14 dni w Japonii?
 Relacje PM off  

#13 PostWysłany: 15 Lis 2012 23:09 

Mateusz napisał(a):
Obowiązkowo: Hiroszima, Kyoto, Osaka, Nara, Kamakura, Tokio, Nikko :)

Masz może sugestie mniej więcej ile dni w każdym spędzić? :) Kyoto chcę 3 dni :) Tokio 3 pierwsze i dwa ostatnie, bo wracam z Tokio do Polski :)
 Relacje PM off  

#14 PostWysłany: 15 Lis 2012 23:21 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Loty: 67
Kilometry: 146 355
Gdybym miała tam 14 dni do zagospodarowania, to na 100% siedziałabym z nosem na stronie Air Asia szukając promocji do Okinawy :p

U mnie również 8 dni na miejscu i póki co nasz plan wygląda trochę bardziej stacjonarnie, bo chcę w Tokio (oprócz standardowych miejsc) zaliczyć jeszcze rzeczy dla przecietnego człowieka dziwne, jak muzeum studia Ghibli, Ueno ZOO i Sea Life Park oraz Sea Paradise (chrzanić rollercoastery, mają rekina wielorybiego!)

Póki co plan wygląda tak:
dzień 1) lądujemy w Naricie jakoś koło 17:00
dzień 2) Tokyo
dzień 3) Tokyo
dzień 4) wyjazd z rana do Nikko, wieczorem powrót na Nikko Passie do Tokyo i od razu w autobus nocny do Kyoto
dzień 5) Kyoto
dzien 6) Osaka (lub jeszcze jeden dzien w Kyoto)
dzień 7) Nara, powrót do Kyoto wieczorem, bus nocny do Tokyo
dzień 8) Tokyo - bieganie za pamiątkami, zwiedzanie tego na co czas zostanie i wylot wieczorem z Narity

Chciałabym w ten rozkład wcisnąć coś jeszcze, ale z drugiej strony wolałabym nie podróżować z wywalonym na wierzch jęzorem, tylko na spokojnie zwiedzić te miejsca, na których najbardziej mi zależy (a wiem, że mam tutaj trochę inne priorytety niż przeciętny turysta :))
 Relacje PM off  

#15 PostWysłany: 15 Lis 2012 23:32 
Awatar użytkownika

Uprzedzam, że do studia Ghibli należy rezerwować bilety nawet z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, kupienie ich na miejscu lub na parę dni wcześniej graniczy z cudem.

#16 PostWysłany: 15 Lis 2012 23:34 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Wiem o tym, doczytałam :) Ale lecimy dopiero w marcu, więc jeszcze jest czas na załatwianie, chciałam to w grudniu ogarnąć.
 Relacje PM off  

#17 PostWysłany: 16 Lis 2012 01:29 

Dzięki za sugestie :)
 Relacje PM off  

#18 PostWysłany: 18 Lis 2012 13:15 

Zrobiłam plan:

Tokyo 3 noce 7.05-10.05,
Nikko 1 noc10-11.05
Nara 2 noce 11-13.05
Kioto 3 noce :D 13-16.05
Osaka 3 noce 16-19.05
(zobaczymy też Kobe ale wracamy an noc do Osaki)
Himeji 2 noce 19-21.05
(Hiroszima, powrót na noc do Himeji)
Tokio 2 noce 21-23.05
lot z Tokio do Warszawy
 Relacje PM off  

#19 PostWysłany: 18 Lis 2012 14:14 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Tylko jak na moje oko, przy takim planie podróży (właściwie tylko centralna część Japonii) nie będzie ci się opłacało kupować rail passa na dwa tygodnie. Jeśli zakładasz, że kupujesz JR passa, to warto wtedy zjechać Japonię od Kagoshimy po Sapporo, zobaczyć jak najwięcej, bo Shinkansenami podróż na długie nawet dystanse zajmie Ci maksymalnie parę godzin. Jeśli i tak będziesz zwiedzać tylko centralną część kraju, to wg mnie zasadność kupowania rail passa za 2000zł jest znikoma - ale to już Twój wybór, po prostu sugeruję przemyśleć :)
 Relacje PM off  

#20 PostWysłany: 18 Lis 2012 15:53 

Himeji 2 noce, ale jeden dzień zwiedzania, bo drugi dzień pojedziemy do Hiroszimy i wrócimy tylko na nocleg.
Sądziłam że RP jest najlepszym rozwiązaniem, bo najszybciej wszędzie się dostaniemy, a szkoda mi czasu spędzać po 4h w pociągu dzień w dzień. I tak wiem, że szukanie drogi do hotelu z dworca zawsze zajmuje najwięcej czasu .. Stąd optymalizacja, żeby podróż zajmowała nie więcej niż 2h. (wyjątki Tokio - Nikko 3:14 i Nikko - Nara 5:55 i powrót Hiroszima - Tokio 5:30)
A czy Kamakurę można zobaczyć w 1 dzień i wrócić na noc do Tokio? Z tego co patrzę, to jest tylko 50 km od Tokio ...
Zarezerwowałam już wszystkie noclegi, stąd zastanawiam się po trzy razy nad ewentualnymi zmianami, bo - wbrew pozorom - to podobno jest szczyt sezonu, i wcale łatwo nie było dorwać noclegi ... zwł w Narze ...
Poza tym to będzie pierwsza podróż z tak częstymi zmianami miejsca pobytu, więc nie chcę przedobrzyć ;)
 Relacje PM off  

[ 1265 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 64  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 2 gości