Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1387 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 70  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 18 Lis 2012 16:32 

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 7
Mateusz napisał(a):
Cytuj:
A czy Kamakurę można zobaczyć w 1 dzień i wrócić na noc do Tokio? Z tego co patrzę, to jest tylko 50 km od Tokio ...


Tak, ale jedź wcześnie rano, bo dużo do zobaczenia. My zrobiliśmy ładną trasę piszo :) Polecam lasek bambusowy ;) Dodam zatem Kamakurę, dzięki :)

Po co spać w Nara? Lepiej w Osace lub Kyoto, to bardzo blisko.
w Osace i Kioto mamy już zabukowane po 3 noce a ciężko było upolować hotele. Więc chyba zostawię jak jest ;) Wg przewodnika w Narze dużo fajnych rzeczy jest :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Loty na Wyspy Owcze z 2 miast od 1107 PLN. Dużo terminów, również na lato Loty na Wyspy Owcze z 2 miast od 1107 PLN. Dużo terminów, również na lato
Wakacje w Chorwacji za 977 PLN. Loty z Katowic do Puli + apartament Wakacje w Chorwacji za 977 PLN. Loty z Katowic do Puli + apartament
#22 PostWysłany: 18 Lis 2012 18:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Cze 2012
Posty: 3396
Loty: 67
Kilometry: 146 355
srebrny
Just saying - mi by po prostu było szkoda wydać na rail passa ponad dwukrotnie więcej niż na przelot do Tokio :lol: i nie wykorzystać go do maksimum, zwłaszcza, że siedzicie po kilka dni w jednym mieście i wtedy rail pass praktycznie się marnuje - ale tak jak mówię, róbta co chceta :)
Ja mocno ubolewam nad faktem, że w marcu to za dużo na pieszo właśnie nie pozwiedzamy :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 18 Lis 2012 19:31 

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 7
Jaką masz alternatywę zamiast RP? :) sprawdzałam to koszt 1,8k ;) nie 2k. A biletu do Japonii za 1k nie udało się upolować ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 18 Lis 2012 23:49 

Rejestracja: 12 Cze 2012
Posty: 3
A dlaczego skupiacie się na wielkich aglomeracjach? Dla mnie najwiekszym przezyciem był nocleg na Shiraishi Island na morzu wewnętrznym.. i na Shikoku (ale chcialam przejechac rowerem mosty łaczace Shikoku z Honsiu). Prefektura Okayama prowadzi dla obcokrajowcow International Villas, zostaly bodajze tylko dwie - wlasnie na Shiraishi i gdzies w gorach. Ja wolalam na morze.. :) Mialam calą willę z widokiem na morze dla siebie, żałowalam bardzo, ze jestem tam sama.
I jeszcze Takayama w gorach - tez fajowo.
Ale może ja mam takie zboczenie do przyrody.
Tez jezdzilam na Rail Passie, a mialam tylko tydzien. Jechalam tak: Tokio - Takayama (nocleg) - Kioto (2 noclegi - za malo) - Shiraishi (nocleg - malo) po drodze Kurashiki - Okayama (bo wycieczka rowerowa przecudnym szlakiem w polach ryzowych w Kibji) - Imabari na Shikoku (nocleg) - Hiroshima i Miyajima (nocleg).
Aha, w Tokio bylam chwile wczesniej, cos tam zaliczylam, ale fanką nie jestem. Na pewno wybrałabym się na Odaiba, sama jazda kolejką automatyczną jest niezła. polecilabym noclegi w okolicah Ueno - piechotka sobie mozna dojsc do stacji Kansei Ueno, skąd są pociagi na Narita. A i okolice urokliwe, taki lokalny klimat daleki od wiekomiejskosci. Spalam dwukrotnie w Ryokan Sawanoya.

No a mając 2 tygodnie to bym an Railpassie zaszalała:). W kazdym razie zgodze się z Niva - ja tez nie widze sensu kupowania 2 tygodniowego RailPassa przy waszym obecnym planie. I do tego będąc większość czasu w miejscach bliskich (Kyoto-Osaka-Nara). Ale jak tam chcecie.

Ja się wybieram w marcu na 3 miesiące, z transportem własnym:). Japonia jest wspaniała.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 19 Lis 2012 00:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Cze 2012
Posty: 3396
Loty: 67
Kilometry: 146 355
srebrny
Wait, what? Wycieczka rowerowa w marcu? Ja naprawdę, też najchętniej bym się wyrwała w trochę bardziej odludne miejsca i pobiegała po górach i lasach, ale według mnie coś takiego jest ciężkie do zaplanowania na marzec. Chyba że to tylko moje durne europejskie przekonanie że w marcu jak w garncu i tam na pogodę można jakoś bardziej liczyć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 19 Lis 2012 00:55 

Rejestracja: 12 Cze 2012
Posty: 3
No ja w marcu tez nie bylam, za to dwukrotnie na jesieni, ale znajomi byli w tym roku marzec-kwiecień - nie wygrzalo ich, ale tez nie wymrozilo. No i sakura.. Zakladam start w cieplejszych rejonach tj. Kiusiu i podążanie na północ.. jeszcze sobie daję chwilę zanim klikne "kupuj" bilet. Do zrobienia..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 19 Lis 2012 02:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Cze 2012
Posty: 3396
Loty: 67
Kilometry: 146 355
srebrny
@Magda_1981 - jeśli planujesz 3 noce w Kioto i 3 noce w Tokyo, to możesz rozważyć opcję:
1) przylatujesz do Tokyo, zostajesz 3 noce
2) jedziesz nocnym busem do Kyoto
3) zostajesz 3 noce
4) JR pass na 7 dni od tego momentu - oszczędzasz ładnych kilkaset złotych, a i tak przez tych 6 nocy JR passa byś praktycznie nie użyła ani razu. Musiałabyś tylko kogoś mądrzejszego ode mnie zapytać, czy da się wystawić JR pass na datę tydzień do przodu po przylocie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 19 Lis 2012 11:44 

Rejestracja: 12 Cze 2012
Posty: 3
P :) opieram ponownie.
JRpass wystawia sie, kiedy się chce. Ja wystawiłam tydzień po przylocie jak ruszałam w trase za Tokio.
Warto pamiętac, ze on obowiązuje tez czasem na promach np. jednego z tych, co chodza na Miyajima.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 04 Gru 2012 13:09 

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 12
W tym roku marzec-kwiecien byl w miare przecietny. Ale w 2011 - zimno i walilo sniegiem nawet w polowie marca, sakura tez byla pozno. Jesli bedziesz sie trzymac na poludnie od Tokio, to powinno byc ci cieplo. W 2002 w Kyoto w pierwszej polowie kwietnia lazilismy juz w krotkich rekawkach. Ale na polnoc od Tokio - w grubych kurtkach.

Magda, gdzie bedziesz sie zatrzymywac w Nikko na noc? Do Chuzenji planujesz podskoczyc?
Szkoda, ze nie bedziesz w Nikko tydzien pozniej niz zaplanowalas ( o ile daty dobrze przeczytalam), bo wtedy odbywa sie Marsz Tysiaca Wojownikow w kompleksie swiatynnym (Wiosenny Festiwal Toshogu).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 06 Gru 2012 12:34 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 314
niebieski
-JR pass - służy do jazdy pociągami pomiędzy miastami czy też wewnątrz Tokyo, planuję trochę jeździć metrem po stolicy i zastanawiam się jaki jest w miarę najbardziej opłacalny sposób podróżowania ( bilet jednodniowy -710 yenów) ?

-Jaka jest różnica między tymi dwoma biletami ? , czy istnieje coś takiego jak bilet na metro 3-,5-,7- dniowy ?
http://www.tokyometro.jp/en/ticket/valu ... index.html
http://www.tokyometro.jp/en/ticket/valu ... index.html

-Chciałbym pojechać do Yokohamy na jedeń dzień, google mi pokazuje,że dojazd to okolo godziny i kosz ok 700 yenów ( czy są jakieś pułapki typu rzadko kursujące pociągi itp? ) , jak najlepiej się dostać( to co znalazłem to połączenie Tokyo Shinjuku - Yokohama lub Tokyo SHibuya - Yokohama) ?

P.S co do metra "Firma obslugujaca metro w Tokio jest jedna, autorka pomylila to z innymi sieciami kolejowymi, ktore z metrem nie maja nic wspolnego. Samo metro ma bardzo prosta siec, duzo prostsza niz metro w Londynie czy Nowym Jorku." to są dwie firmy, jedna z niebieskim logiem, a druga to Toei Subway (z niebieskim znaczkiem też jest uważana za metro) , z tego co czytałem to ta druga jest drożą opcją, może ktoś potwierdzić/zaprzeczyć ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 06 Gru 2012 13:39 

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 12
Toei ma zielony znaczek, Metro ma niebieski. Jesli ktos w Tokio mowi o metrze to ma na mysli to niebieskie, a nie Toei. Albo dodaje, ze chodzi o system Toei, bo ta firma ma nie tylko pociagi, ale rowniez busy i inne srodki transportu.

Ten "special" bilet mozna kupic tylko na lotnisku i trzeba sie legitymowac paszportem i numerem lotu zza granicy.

Ten zwykly na dniowke mozna kupic w byle automacie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 06 Gru 2012 14:07 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 314
niebieski
Można kupić sobie jeden "specjalny" czy np 5-7 ? rozumiem, że można na nim dojechać z lotniska do miasta ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 07 Gru 2012 15:11 

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 12
Eryk87 napisał(a):
rozumiem, że można na nim dojechać z lotniska do miasta ?


Nie mozna, bo metro na lotnisko nie jezdzi.
Tutaj masz kombinacje, ktora uwzglednia podroz z lotniska:

http://www.tokyometro.jp/en/ticket/valu ... html#anc03

jesli chodzi o to czy mozna kupic te "specjalne dniowkowe" na lotnisku hurtem, to juz sama nie wiem. Jedna informacja podaje, ze podrozny moze kupic tylko jeden bilet. Ale inna, ze mozna kupic wiecej, wiec kto ich tam wie?

nie mam doswiadczenia z autopsji, bo na specjalne dniowki sie nie kwalifikuje. Zwykle dniowki tez mi sie nie oplacaja jak jestem w Tokio.


PS. na JR passie (tym ogolno-krajowym) mozesz jezdzic na kazdym pociagu JR-owskim, nawet tych wewnatrz Tokio (np. Yamanote line)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 03 Sty 2013 01:43 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 7
Hej,

Z okazji ostatniej promocji Alitalii dopisuję się do tego wątku. W Japonii będę od 19.01 11:20 (Osaka) do 26.01 13:50 (Tokyo). Interesuje mnie przede wszystkim, żeby poczuć klimat odwiedzanych miejsc. Zabytki i typowe atrakcje turystyczne interesują mnie mniej (chociaż nie wcale). Lubię po prostu pochodzić i popatrzeć. Kluczowe jest dla mnie poznanie lokalnego jedzenia. Ze względu na moje priorytety i mocno ograniczony budżet, nie planuję wydawać większych pieniędzy na atrakcje turystyczne. Mój wstępny budżet na jedzenie wynosi 7500 jenów dziennie, a pewnie go troszkę zwiększę jeszcze.

Ląduję w Osace i czytałem trochę pochlebnych opinii o tym mieście i lokalnym jedzeniu. Chciałbym przynajmniej spróbować (tu już wiem):

Tachi-nomi - Picie na stojąco
Tako-yaki - Ośmiornice w cieście
Okonomi-yaki - Omlety czy coś
Kitsune Udon - Udon ze smażonym tofu
Tecchiri - Gorąca miska
Udon-tsuki - Coś jak wyżej
Shabu Shabu - Grill
Hakozushi - Kwadratowe sushi
Kushi-katsu - Smażona wieprzowina
Me-oto Zenzai - Jakaś słodkość

Do tego korci mnie jakieś sushi (żeby mieć porównanie) w Osace, no i ryba Fugu (mam dylemat, ale chyba w końcu zjem). Oczywiście nie wiem, gdzie to spróbować. Zdarzało mi się w USA jechać ponad 100 mil tylko do niezłej restauracji, więc przejechać całe miasto do świetnej nie będzie problemem.

Z Osaki chciałbym zasadniczo jechać do Tokyo, ale zastanawiam się na Kyoto i Nara po drodze. Wydaje mi się, że kulinarnie będzie tu trudniej przy ograniczonym budżecie, ale może jednak warto pochodzić kilka godzin i pozwiedzać. Może są tam destynacje kulinarne szczególnie warte polecenia.

W Tokyo jest sporo miejsc do odwiedzenia za darmo i prawie 100 tys. restauracji, z których mam kilka szczególnie polecanych, ale nie wiem czy w większości nie będzie to losowy wybór. Chcę oczywiście spróbować ramen, knajpy z automatem, sushi (też kilka knajp w okolicy targu rybnego) i nie wiem, co więcej. Chciałbym gdzieś spróbować możliwie dużo alkoholi japońskich, czytam o tych różnych all you can drink, ale chciałbym znaleźć coś, gdzie chociażby po naparstku spróbuję, ale wielu różnych rzeczy zamiast upić się szybko kilkoma popularnymi drinkami.

Mam nadzieję, że ktoś będzie w stanie dać mi jakieś sugestie/pomysły.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 09 Lut 2013 01:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Cze 2012
Posty: 3396
Loty: 67
Kilometry: 146 355
srebrny
Jeszcze raz ja, bo nie mogę zgooglać paru rzeczy a termin wylotu mi się zbliża i trzeba by zaplanować transport ostatecznie, może ktoś będzie wiedział:
- Special 2-Day Open Ticket na metro w Tokio, kupowany w Naricie - da się go kupić na ''za tydzień"? Można wybrać dzień od którego jest ważny? Czy jest ważny od dnia zakupu?
- Jak jest z siedzeniem razem w Willer busach jeśli chcę jechać z moim chłopem? Wiem, że 'normalnie' są miejsca osobne dla kobiet i mężczyzn, ale jakoś obiło mi się o oczy gdzieś, że czytałam że da się siedzieć razem z chłopem, własnym ofc ;) jeśli się chce.
- Rozumiem, że pociąg z Narity do Keisei - Takasago jest absolutnie najtańszą opcją dostania się z lotniska do mniej-więcej-centrum-miasta?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 09 Lut 2013 07:42 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6153
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Niva napisał(a):
- Special 2-Day Open Ticket na metro w Tokio, kupowany w Naricie - da się go kupić na ''za tydzień"? Można wybrać dzień od którego jest ważny? Czy jest ważny od dnia zakupu?


Tokyo Metro Open Ticket (1-day: 600 or 710 yen; 2-day: 980 yen)
Unlimited use of the nine Tokyo Metro subway lines, but not the four Toei subway lines and JR trains. A regular one day pass costs 710 yen, while a tourist version is available for 600 yen (one day) and 980 yen (two consecutive days). The tourist version is only available to foreign tourists at Narita Airport and Haneda Airport.
http://www.japan-guide.com/e/e2017.html

Niva napisał(a):
- Rozumiem, że pociąg z Narity do Keisei - Takasago jest absolutnie najtańszą opcją dostania się z lotniska do mniej-więcej-centrum-miasta?


Nie wiem czy o tym samym piszemy, najtańszy transport z lotniska do Tokio to zwykły pociąg 1280YPN w jedną stronę
http://www.keisei.co.jp/keisei/tetudou/ ... ginza.html

Niva napisał(a):
- Jak jest z siedzeniem razem w Willer busach jeśli chcę jechać z moim chłopem? Wiem, że 'normalnie' są miejsca osobne dla kobiet i mężczyzn, ale jakoś obiło mi się o oczy gdzieś, że czytałam że da się siedzieć razem z chłopem, własnym ofc ;) jeśli się chce.


Na YT widziałem filmik z WE nakręcony przez amerykańską parkę, o dziwo siedzieli razem. (możliwe że załatwia się to na dworcach należących do WE)
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 09 Lut 2013 09:44 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2062
złoty
2koty napisał(a):
jesli chodzi o to czy mozna kupic te "specjalne dniowkowe" na lotnisku hurtem, to juz sama nie wiem. Jedna informacja podaje, ze podrozny moze kupic tylko jeden bilet. Ale inna, ze mozna kupic wiecej, wiec kto ich tam wie?


Można kupić więcej. Ja kupowałem dwa i nie było żadnego problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 09 Lut 2013 09:52 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2062
złoty
Niva napisał(a):
- Special 2-Day Open Ticket na metro w Tokio, kupowany w Naricie - da się go kupić na ''za tydzień"? Można wybrać dzień od którego jest ważny? Czy jest ważny od dnia zakupu?

Bilet jest ważny na dzień, w którym pierwszy raz go użyjesz.

Niva napisał(a):
- Rozumiem, że pociąg z Narity do Keisei - Takasago jest absolutnie najtańszą opcją dostania się z lotniska do mniej-więcej-centrum-miasta?

A ile kosztuje ten Takasago, to Ci powiem, czy to najtańsza opcja? Najniższa cena z jaką się spotkałem za dojazd z Narity do centrum to 1000 JPY.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 09 Lut 2013 11:06 

Rejestracja: 22 Paź 2012
Posty: 69
Z narity do centrum tzn do stacji Tokio jedzie też linia jr sobu line rapid
koszt 1280 ;) tylko nie wygląda tak fajnie jak skyliner czy nex ;)

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 09 Lut 2013 12:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Cze 2012
Posty: 3396
Loty: 67
Kilometry: 146 355
srebrny
Keisei - Ueno kosztuje podobno 1000Y (dane z Hyperdii) i ze stacji do hotelu mam na tyle blisko, że mogę na piechotę - już wyszperałam :) Wyglądać nie musi, ważne żeby jeździł :p Rozważałam najpierw po prostu passa za 4800Y (Narita - Tokyo - Narita + 2 dni metro) - teraz już wiem, że nie warto :)
Info dla potomności - najtańsze co wyszperałam, to ten sam pociąg, ale do stacji KEISEI-TAKASAGO za 900Y. Dalej można metrem, jeśli ktoś i tak passa kupuje. My lądujemy wieczorem, więc wolę dojechać do Ueno od razu pod hotel i passa użyć dopiero od rana dnia następnego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1387 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 70  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group