Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 107 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 06 Lut 2015 14:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lut 2014
Posty: 228
Długo się nad tym sama zastanawiałam, jednak bez zadowalających rezultatów, dlatego mam nadzieję, że mnie zainspirujecie. :geek:
Pytanie brzmi tak:
Czy bierzecie ze sobą zimową kurtkę wyjeżdżając ZIMĄ w tropiki, zwłaszcza jeśli musicie np. dojechać na lotnisko z daleka lub jeśli macie po drodze długi stopover w chłodnym miejscu (np. Sztokholm, Kijów itp.) i chcielibyście je pozwiedzać? :roll:
Jeżeli bierzecie kurtkę ze sobą na ten stopover, to czy macie pomysł jak ją potem zostawić w tym mieście, tak aby nie brać jej ze sobą w tropiki?
(Zakładając, że powrót jest przez to samo miasto i kurtkę będzie można sobie odebrać). :?
Na lotniskach nigdy nie widziałam szafek/przechowalni (bezpieczeństwo?).

(Moja konkretna sytuacja wygląda tak, że mam stopover w Belgradzie 12 godz., potem tropiki 3 tyg. i wracając też 12 godz. w Belgradzie. Jestem zmarźlakiem bez ochronnej tkanki tłuszczowej :roll: i poniżej 15 stopni nie mogę przeżyć bez kurtki, a teraz w Belgradzie jest zero! Nie chce też oczywiście taszczyć ze sobą). :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 06 Lut 2015 14:11 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Kombinacja kamizelki-ocieplacza (z puchu, bo wtedy jest lekki i da się zwinąć w mały pakunek), lekkiej kurtki przeciwdeszczowej, lekkiego polaru (przyda się w samolocie) i jednej bawełnianej bluzki/ koszuli z długim rękawem plus dowolnej ilości t-shirtów raczej nie pozwoli zmarznąć ani zmoknąć. Przetestowałam kilka razy w przypadku zmiany stref klimatycznych. Działa. :-)


Ostatnio edytowany przez Anonim3, 06 Lut 2015 14:12, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 06 Lut 2015 14:11 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22332
Jak byłem 2 tygodnie w Azji z samym podręcznym, to kurtkę schowałem do torby próżniowej na ubrania, i poprosiłem sprzątaczkę o odkurzacz (jest pompka do tego, ale za bardzo mi się nie chciało pompować), i cała kurtka była wielkości małego laptopa :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 06 Lut 2015 14:12 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
biorę normalnie kurtkę, bo w samolocie i tak mi zawsze zimno, a te kocyki to za mało. Po przylocie pakuje ją do walizki i sobie tam lezy do powrotu
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 06 Lut 2015 14:14 

Rejestracja: 09 Maj 2014
Posty: 242
Zbanowany
Odpowiedzia jest nie byc pazernym na tanie bilety tylko kupowac loty bezposrednie lub z 2-3h przesiadka.
Sam mam teraz problem z zona w marcu musze dopkupic bagaz rejsowy do do 8 polaczen co w rezultacie wyjdzie drozej niz normalny bezposredni lot.
Jak juz wczesniej pisalem ostatni raz dalem sie skusic na pseudo oszczednosci proponowane tutaj.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 06 Lut 2015 14:17 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22332
Turndown napisał(a):
Jak juz wczesniej pisalem ostatni raz dalem sie skusic na pseudo oszczednosci proponowane tutaj.


Oszczędność zawsze jest, tylko dobrze się spakować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 06 Lut 2015 14:34 

Rejestracja: 09 Maj 2014
Posty: 242
Zbanowany
Ciekawe jak do 2x kabinowego o okreslonych wymiarach i wadze max. 8kg sie spakujesz jadac na wakacje.
Skorupa walizki kabinowej 1.7kg, notebook z zasilaczem 1.5kg, aparat 0.5kg, buty zimowe 2x 1kg to juz bedzie prawie jedna norma wypelniona.
Nawet jesli kurtki bedziemy mieli na sobie to pozniej ja trzeba gdzies wepchnac do tych walizek a tam musisz miec miejsce.

Normalna linia lotnicza nie bylo by problemu mam spod domu 20min jazdy klimatyzowanym metrem do terminala rowniez klimatyzowanego wiec na upartego to mawet zima bez cieplej odzierzy jestem w stanie sie dostac z bagazem kabinowym w tropiki, ale przy tylu planowanych przesiadkach nie jest to realne bez rejsowego bagazu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 06 Lut 2015 14:40 

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 459
Weź pod uwagę, że niektórzy podróżnicy:

- założą aparat na szyję
- mają w bagaż zestaw 2 x T-shirt, 1 x spodnie
- biorą proszek do prania

I wszystko inne kupują;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 06 Lut 2015 14:42 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 2351
Loty: 239
Kilometry: 330 534
złoty
Turndown napisał(a):
(...)


Jestem na fly4free, czy pomyliły mi się fora?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 06 Lut 2015 14:43 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Można zimowe ubrania zostawić po drodze w przechowalni lub hotelu, w którym się nocowało.

W ubiegłym roku lecąc do Izraela zostawiłem torbę z ciuchami w W-wie, a lecąc teraz na Sri Lankę w Abu Dhabi. Wszystkie noclegi za punkty z IHG, czyli zupełnie darmowe.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 06 Lut 2015 14:50 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22332
Nie używam walizki, ale plecaka
Nie biorę lapka, tylko tablet
Mam buty do trekkingu, idealne na zimę ale i na lato
aparat noszę na szyi
Zawsze można znaleźć pralnie na miejscu, czyli nie trzeba targac wiele ubran
Do tego większość low costow w Azji pozwala mieć po 2 podręczne bagaże
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 06 Lut 2015 15:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lut 2014
Posty: 228
Proszę tylko, aby nie zbaczać z tematu na kwestie finansowe. Jestem rozsądna i mam powód, by jechać do Belgradu.

Widzę, że większość bierze swoje kurtki ze sobą. Pomysł z próżniowym workiem ciekawy - mam już taki przygotowany właśnie na ewentualność noszenia kurtki ze sobą w plecaku.

Może jednak znajdzie się jeszcze na forum ktoś ze sprytnym pomysłem, jak jednak uniknąć brania kurtki (ba, może nawet ciepłych butów!) ze sobą w backpackerską podroz :)

Wiem o co najmniej kilku lotniskach na świecie, na których wpadli na ten prosty i genialny pomysł, by zorganizować szatnię dla takich właśnie pasażerów jak ja. Poza odzieżą i butami można tam zostawić np. Klucze, narty (sic!) i inne zbędne zimowe rzeczy, ktore z różnych powodów ma sie przy sobie przy wylocie. Niestety nie widzę takiej opcji Polsce, w Serbii też nie. Chyba, że się mylę? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 06 Lut 2015 15:10 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
A może po prostu wystarczy mieć małą puchową kurtkę, która świetnie chroni przed zimnem, a jednocześnie jest mała i poręczna i można ją zwinąć w małą paczuszkę i spokojnie upchać do plecaka (czy jak ktoś woli do walizki), czy nawet przewiesić przy plecaku.
Teraz jest masa takich kurtek za naprawdę nieduże pieniądze. A i zakup będzie opłacalny, bo to nie jest rzecz jednorazowa.

ps. np taka kurtka http://www.limango-outlet.pl/icepeak/kurtka-puchowa-varuna-w-kolorze-czerwonym-2888424?pup=r&gclid=CMeNtuaxzcMCFeoJwwodmz0AVw
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 06 Lut 2015 15:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 752
niebieski
Decathlon ma też dość dużą ofertę takich kurtek:
http://www.decathlon.pl/C-766339
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 06 Lut 2015 15:21 

Rejestracja: 22 Sie 2012
Posty: 663
Loty: 78
Kilometry: 201 975
niebieski
z naszych doświadczeń - kurtkę zabieramy nie zimową a jakąś wiosenną, pod to bluzę; buty też nie zimowe a niskie treki, które na wypady w góry i tak się przydadzą,
zawsze latamy z bagażem podręcznym - ostatnio na 3 tygodniowy pobyt na Sri Lance też taki mieliśmy (turndown - nie rozumiem o co kaman :? )
_________________
moje relacje:
http://www.fly4free.pl/forum/sztuka-ame ... ,212,81860
minirelacja-z-maxiwyspy-ilha-grande,212,96928&start=0
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 06 Lut 2015 15:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Zamiast puchówki polecam poszukać "swetra syntetycznego" (nie ma nic wspólnego ze swetrami :D ).
Lepsza waga, lepsza kompresja, i ewentualnie łatwiej uprać w podróży w zwykłej pralce.

Przykładowo:

http://www.forum.outdoor.org.pl/warstwa ... ak-z-deca/
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
Koala22 lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 06 Lut 2015 15:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1416
niebieski
Ostatnie posty i ten od @kara w zasadzie wyczerpują temat.
Ubrać się na cebulkę według potrzeb i tyle.
Ja zakładam podkoszulek, t-shirt, koszulę z długim rękawem, na to rozpinany polar (łatwo zdjąć przy kontroli bezpieczeństwa czy rozpiąć, jeśli w samolocie mają akurat kaprys udusić pasażerów a nie zamrozić) i kurtka przeciwdeszczowa, którą pakuje się w niewielki woreczek. Plus buty j.w. i grube długie skarpety.
Też podróżuję tylko z podręcznym, do plecaka można później przytroczyć masę rzeczy, nie widzę potrzeby ciągania ciężkich walizek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 06 Lut 2015 15:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
lot
Pyrzowice-Bergamo-Lanzarote-Bergamo-Pyrzowice
2 lata wstecz zima, w Katowicach -30 na Lanzarocie +20

wygladalismy niczym

Góra
 Profil Relacje PM off
Koala22 lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 06 Lut 2015 15:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1416
niebieski
Ja już tu gdzieś pisałem o moich odczuciach podczas pierwszego lądowania w tropikach.
Lot KLM z Amsterdamu do Manili, tu -20, tam +30.
Angielski na poziomie "I love you" i "f**k you" z popularnych filmów.
B747 mnie onieśmielał, stewki ciągle o coś pytały, wszyscy wokoło wyglądali, jakby urodzili się na pokładzie, znudzeni i obyci.
A ja przy oknie, do toalety jakoś nie miałem śmiałości, stewek nie rozumiałem, żeby się nie plątać z językiem zamawiałem ciągle tylko "orendż dżus" i podziwiałem śpiących obok, jak oni mogą zasnąć w pozycji skoczka.
Z nudów wyjąłem z podłokietnika pilota i za nic nie chciał się z powrotem schować.
Jak zobaczyłem pod sobą pola ryżowe, miałem ze wzruszenia łzy w oczach, ech, było zacieszanie mordy na maksa.
Gdy wreszcie wyszedłem na płytę lotniska w kalesonach, żar bił niemiłosiernie, ale pomyślałem w pierwszym momencie - łeeee, dam radę.
I nagle wszystko zaczęło mnie swędzieć a tu trzeba było wystać pół godziny przed taśmą z bagażami.
Wreszcie pobiegłem do toalety. A tam strażnik, który za nic nie chciał mnie wpuścić do kabiny z walizką.
Ale kalesony tak paliły, że ryzykując aresztowanie wpakowałem się z walizą do środka i zrzuciłem z sykiem tony ciuchów.
Potem dopiero oddałem niemal skrystalizowany mocz i udałem się do wyjścia.
Tam znowuż gość z wielkim karabinem zasłaniał drzwi i gadał coś o jakimś "pik ap".
Myślałem, że ten "pik" to groźba, że mnie tym karabinem pogoni a on pewnie tylko chciał mi zamówić taksówkę, hahaha.

Przepraszam za mały OT.
Góra
 Profil Relacje PM off
23 ludzi lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 06 Lut 2015 16:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 226
Loty: 22
Kilometry: 29 493
niebieski
Turndown napisał(a):
Skorupa walizki kabinowej 1.7kg,

Plecak 400g i pojemniejszy jest

Turndown napisał(a):
notebook z zasilaczem 1.5kg,

Jedziesz na wakacje czy do roboty?
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 107 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group