Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 107 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 06 Lut 2015 16:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1052
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
Jobi, ładny OT :D

a propos zasilaczy, aparatów itp- spodnie z dużymi kieszeniami. Nawet tablet wchodzi.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#22 PostWysłany: 06 Lut 2015 16:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1040
srebrny
My rok temu lecąc w grudniu na Sri Lanke i Malediwy (przez Londyn) zabraliśmy ze soba na lotnisku w W-wie teścia, który zabrał nam kurtki do domu i na powrót je przywiózł :D Było coś ok.zera więc nie było to straszne zimno, w bluzach przebiegliśmy do autobusu potem do samolotu. W Londynie nie mieliśmy długiego stopu, więc nie ruszaliśmy sie poza lotnisko - ot, cały plan ;) A bluzy się na Sri Lance przydały, w centralnej części jest chłodniej, było ok.15st. (brr! ;) ) Nie wyobrażałam sobie zabierania kurtek puchowych w tamte rejony, walizka i tak była wypchana :P
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 06 Lut 2015 16:15 

Rejestracja: 31 Sie 2010
Posty: 194
Dodał bym jeszcze buty na nogi, a nie do plecaka/walizki.

EDIT:
tak, tylko że rzeczone kurtki/swetry puchowe/z wypełnieniem syntetycznym (typu Primaloft) są mniejsze po spakowaniu i lżejsze niż bluza.
_________________
Pozdrawiam,
Dusza
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 06 Lut 2015 16:22 

Rejestracja: 26 Mar 2014
Posty: 139
Co za problem włożyć trekingi lub adidasy, polar, a na górę wiatrówkę, która wszędzie może się przydać? Buty w drodze te najcięższe masz na sobie, nie w bagażu. Przebierasz się - zakładasz lub ściągasz kolejne warstwy odzieży (polar, bluzka, kalesony, legginsy) - w zależności od kierunku (tam/z powrotem) - w samolocie. Wracałam w grudniu z Kuby i Sri Lanki, nie brałam zimowych butów, choć miałam bagaż rejestrowany (czarter), bo po co to nosić?
Śmieszy mnie zawsze na lotniskach widok pań dźwigających, a potem gdzieś upychających swoje kożuchy i płaszcze, tudzież kozaki na obcasach, których w podróży ani razu nie założą.
W Belgradzie na pewno starczy warstwowe ubranie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 06 Lut 2015 16:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1418
niebieski
Jedną z największych zalet tropików jest odjazdowy brak troski o ciuchy.
Klapki, szorty, t-shirt, okulary - i tyle.
Żadnego pokazu mody, zero napuszania, za to kocham tropiki najbardziej.
Malują się też tylko w sprzedawczynie sklepach, na biało, hahaha.
Jechanie tam z walizami to jak dla mnie jakieś nieporozumienie, no chyba, że na stałe ;-)
Na dobrą sprawę to można tam jechać tylko z kosmetyczką i paroma $ na te klapki i bawełnę ;-)
Np. można próbować zostawić ciuchy w depozycie w hotelu przy lotnisku i po prostu poczuć się wolnym od tobołków ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#26 PostWysłany: 06 Lut 2015 16:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1040
srebrny
Nie wiem jakie bluzy nosisz,ale moje na pewno są lżejsze i mniejsze niż kurtki :P Oczywiście buty sportowe/trekkingowe na nogi - żadnych kozaków etc ;) Uważam, że jadąc nawet w największe tropiki warto ze sobą mieć minimum jedną bluzę, kryte wygodne buty i długie wygodne spodnie/legginsy - ale to oczywista oczywistość ;)
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/


Ostatnio edytowany przez olajaw, 06 Lut 2015 18:10, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 06 Lut 2015 16:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lut 2014
Posty: 228
Czyli widzę, że póki co nikt z Was nie spotkał się z szatnią/przechowalnią przylotniskową, w której można trzymać klamoty przez 3 tyg. lub dłużej. :|
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 06 Lut 2015 17:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Jest taka możliwość. Zostaw kurtkę w samolocie po wylądowaniu w miejscu docelowym. Jak będziesz wracać - odbierzesz ją w biurze rzeczy znalezionych na lotnisku :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
12 ludzi lubi ten post.
 
      
#29 PostWysłany: 06 Lut 2015 17:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1418
niebieski
Czasem warto wziąść jakąś bluzę/kurtkę z dużą ilością przepastnych kieszeni.
Można tam wtedy poupychać co cięższą elektronikę czy płyny.
W azjatyckich liniach zwykle podręczny może ważyć tylko 7 kg.
Nieraz zdarzyło mi się, że ważono bagaż.
Jeśli podróżowaliśmy rodzinnie, stosowaliśmy różne tricki, np.
- widząc, że bagaże są ważone, graliśmy przerażonych turystów, którzy pierwszy raz plątają się po lotnisku.
Plecaki zarzucone na plecy, błędne oczy i bardzo głupie pytania - przejęci pracownicy "zapominali" nam zważyć bagaże.
- mieliśmy 2 cabin-maxy. Widzę, że ważą aż 3 osoby a my mamy nadbagaż lekko z 10 kg.
No to szybka akcja w łazience - wszystkim, co lekkie, wypycham jeden plecak. Reszta do drugiego, który wygląda na wyraźniej mniej wypchany.
I z głupią miną do obsługi, czy mógłbym zważyć mój plecak (ten lżejszy, większy) bo strasznie się boimy, że może jest za ciężki.
Pełna akceptacja, panie uśmiechnięte a ja wracam po drugi plecak i dziękując miłym paniom, przemycamy ciężki jak kamień bagaż, hahaha.

A jak latałem sam, czasem robiłem z siebie idiotę, zakładając kamizelkę wędkarską z 14 kieszeniami, w jednej na plecach mieścił się nawet mój laptop ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
9 ludzi lubi ten post.
 
      
#30 PostWysłany: 06 Lut 2015 17:10 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
Sorry, to ja też wrzucę OT.
Swego czasu w Oslo czekałam na swój lot do Warszawy. Było tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, temperatura coś. ok -20 o C.
I wtedy wylądował samolot z San Francisco. Niestety na lotnisku nie było rękawów, a pasażerowie przechodzili przez płytę lotniska z samolotu do budynków lotniska. Jakżeż byłam zadziwiona patrząc na ludzików w krótkich spodenkach, t-shirtach z gołymi nóżkami w sandałkach. Czasem kurtki się przydają w podręcznym. :)
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#31 PostWysłany: 06 Lut 2015 17:18 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
też takie cos ostatnio przeżyłam lecąc z Singapuru do Amsterdamu - w SIN +30, AMS - moze z 5C, ludzie w japonkach i krótkich spodenkach.
Choć i tak podziwiam Australijczyków - podczas lotu z Bali do Melbourne było tak zimno w kabinie, że byłam owinięta 2 kocami i kurtką i ledwo dałam radę. A weseli Australijczycy w koszulach jak na plaży, japonki. Jakby zaraz mieli surfować :)

Nie rozumiem problemu kurtki i butów - po co brac zimowe, jak ich nie chcesz? weź lżejsze i najwyżej załóż 2 pary skarpet, a jak nie chcesz zimowej kurtki, to weź lżejszą i na cebulkę.
W niedzielę lecę na Kubę ze stopem w Madrycie - biorę kurtkę, bo w Madrycie tez nie za gorąco, a 1 dzień będę zwiedzać - wezmę lżejsze buty i 2 pary skarpetek, a kurtkę później wrzucę do walizki i tam będzie czekac do powrotu. Wyciągnę dopiero nadając bagaż w Hawanie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 06 Lut 2015 17:21 

Rejestracja: 31 Sie 2010
Posty: 194
olajaw napisał(a):
Nie wiem jakie bluzy nosisz,ale moje na pewno nie są lżejsze i mniejsze niż kurtki :P


Pełna zgoda- kurtki/swetry puchowe/z wyp. syntetycznym są mniejsze i lżejsze niż bluzy ;-) A do tego cieplejsze.
_________________
Pozdrawiam,
Dusza
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 06 Lut 2015 17:25 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Koleżanka Koala22 zafiksowała się chyba na koncepcji nieistniejącej przechowalni, choć może warto by było, żeby wzięła pod uwagę, że samolot może wylądować np. na innym lotnisku niż Belgrad z najróżniejszych przyczyn.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 06 Lut 2015 17:39 

Rejestracja: 09 Maj 2014
Posty: 242
Zbanowany
Pojecie fly4free jest wzglede w zalezonosci od zasobnosci portfela, dla jednych bilet do Manili za 1500PLN bedzie tanio a dla drugiego drogo.
To nie jest forum chyba tylko dla studentow na dziekance podrozujacego z dwoma parami skarpetek i majacymi pelno czasu na siedzenie na lotniskach.

W moim wieku juz nie podrozuje z plecakiem wybacz ale te czasy minely wiec i tak skorupa jest jedna z najlzejszych jak na kabinowke, moj notebook nie wiele ciezszy od tableta, nie pracuje zdalnie ale wole kontrolowac to co sie dzieje u mnie w firmie czy zamowic cos na miejscu online knajpe, wycieczke, samochod etc.

Co mi z tego ze w azji jest mozliwe zapakowanie dwoch podrecznych jak juz na starcie Germanwings ma jeden podreczny do 8KG, Wizzair jakis miniaturowy podreczny, Cebu Pacyfic juz lepiej wiec glowna walizka zostanie na dwa tygodnie w Dubai w hotelu - bo jak domowa ksiegowa podliczy calosc to popuka w glowe nad tymi 'oszczednosciami' i nastepny lot bedzie w tej samej cenie ale z bagazem rejsowym i bezposrednim lotem do miejsca docelowego.
Góra
 Profil Relacje PM off
kredka lubi ten post.
 
      
#35 PostWysłany: 06 Lut 2015 17:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 752
niebieski
to co piszesz dowodzi tylko tego, że nie potrafisz odpowiednio zaplanować swojej podróży…
skoro kupujesz bilety bez bagażu rejestrowanego wiedząc, że "te czasy już minęły" (cokolwiek to znaczy) to możesz mieć pretensje tylko do siebie :lol:


Ostatnio edytowany przez lagor, 06 Lut 2015 17:48, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
J29 lubi ten post.
 
      
#36 PostWysłany: 06 Lut 2015 17:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1418
niebieski
Mi stuknie niedługo 47, może za 15 lat też będę latał ze skorupami a może nawet będę już w skorupie pod ziemią.
Jeśli mam jakieś pieniądze, to nie wydam ich na dźwiganie gadżetów, wezmę sobie raczej na miejscu jakąś wycieczkę czy lepszą miejscówkę.
Może dlatego, że latam głownie do Azji Pd.Wsch. a tam chodniki to zupełna abstrakcja, tony kamyków i drobin cementu zabiją prędzej niż później każdą walizkę na kółkach, stąd nie używają tam też wózków dla dzieci, bo jest to bardzo niepraktyczne.
Ogólnie to kwestia gustu i przyzwyczajeń, każdy ma prawo wyboru ,co mu pasuje i nic w tym złego ani śmiesznego.
Jeszcze raz przepraszam za OT, ale może komuś się kiedyś nasze rozważania przydadzą przy pakowaniu swojego bagażu,


Ostatnio edytowany przez jobi, 06 Lut 2015 17:57, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
lody_włoskie lubi ten post.
 
      
#37 PostWysłany: 06 Lut 2015 17:56 

Rejestracja: 31 Sie 2010
Posty: 194
No tak, tylko koleżanka pytała o konkretną sprawę. Ty zaś, z całym szacunkiem, piszesz, że nie jeździsz z plecakiem i ile będzie Cię kosztowało dokupienie bagażu w tanich liniach. Wrzucane na stronie oferty są na ogół dla osób, którym zabranie po jednej/dwóch par garderoby kosztem prania na miejscu nie jest żadnym wyrzeczeniem, a pewnym podejściem do tematu podróżowania. Im mniej, tym taniej, lżej i wygodniej [swoisty Lite&Fast ;-)]
_________________
Pozdrawiam,
Dusza
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 06 Lut 2015 18:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Mar 2011
Posty: 244
Ja polecam... couchsurfing :)

Na własnym przykładzie:
jeszcze przed wyjazdem napisałam do dziewczyny z Mumbaju czy przechowała by nasze bagaże
- nie było problemu :)

U nas doszła jeszcze ich wysyłka - przylecieliśmy do NewDelhi,
tam było chłodno, więc jeszcze potrzebowaliśmy kurtki,
jak już dojechaliśmy na południe - wysłaliśmy paczkę z kurtkami (i częścią zakupów) do Mumbaju,
przed odlotem - odebraliśmy.
_________________
www.arleta.geoblog.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 06 Lut 2015 18:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1040
srebrny
dusza86 napisał(a):
olajaw napisał(a):
Nie wiem jakie bluzy nosisz,ale moje na pewno nie są lżejsze i mniejsze niż kurtki :P


Pełna zgoda- kurtki/swetry puchowe/z wyp. syntetycznym są mniejsze i lżejsze niż bluzy ;-) A do tego cieplejsze.


Oczywiście, chodziło mi o to,że "są" :) T.G.I.F. i myślenie wolniejsze ;)
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 06 Lut 2015 18:13 

Rejestracja: 09 Maj 2014
Posty: 242
Zbanowany
lagor napisał(a):
to co piszesz dowodzi tylko tego, że nie potrafisz odpowiednio zaplanować swojej podróży…
skoro kupujesz bilety bez bagażu rejestrowanego wiedząc, że "te czasy już minęły" (cokolwiek to znaczy) to możesz mieć pretensje tylko do siebie :lol:


faktycznie masz racje ale dlatego ze poszedlem po bandzie czytajac posty tutaj ktore nie nadaja sie dla wiekszosci ludzi pracujacych i majacych z soba drugiego partnera na wyjezdzie wakacyjnym. Normalnie latamy z walizka rejsowa gdzie w drodze na wakacje ma 23kg a spowrotem o 10kg wiecej zakupy jakis ciuchow, butow i inne prezenty dla znajomych wiec upychamy spowrotem te 3kg do jednej kabinowki w ktorej zawsze mamy sprzet foto, notebooka, tablet, dokumenty i jakies ciuchy na wypadek zaginiecia glownego bagazu. Przeliczylem sie ze uda nam sie zapakowac po 6kg na osobe do kabinowek mimo ze nie bralbym wiekszosci sprzetu ktory leci z nami, co uswiadomila mi zona w zimie przy takiej ilosci przesiadek i zmian hoteli nie uda sie.

Napisalem rade nie dac sie zwiesc pseudo 'oszczednosciom' i kupic bilet aby nie martwic sie co zrobic z kurtka ktorej nie potrzebuje w tropikach.
A forum czytaj nie tylko takie osoby (dwóch par garderoby kosztem prania na miejscu to żadne wyrzeczenie) bo nadymacie balonk do granic mozliwosci jak to za darmo latacie tylko nikt nic nie wspomina o warunkach w jakich sie to odbywa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 107 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group