Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Niektóre produkty w Izraelu mają stałą cenę dyktowaną przez ministerstwo. Są one relatywnie tanie. Te produkty będą miały taką samą cenę w obojętnie jakim sklepie (w Eilat'cie będzie ciut taniej bo tam nie obowiązuje podatek VAT).

Są to: chleb, mleko, sery, jogurty, masło, jajka

Aktualną listę produktów oraz ich cen można znaleźć tutaj: http://economy.gov.il/Trade/PriceContro ... aspx#blank


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 107 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 22 Wrz 2017 23:22 

Na razie papierosy mnie nie intersują chociaż paliłem.Niech ktoś odpowie czy wyjeżdzając z Izraela dokładnie z Eilatu do Taby jestem w stanie po kilku dniach wrócić tą samą drogą. Jaki jest koszt ,ktoś tak przekracza łgranicę???
Góra
 PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#42 PostWysłany: 23 Wrz 2017 07:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2016
Posty: 604
Loty: 46
Kilometry: 71 891
srebrny
Co do taby,to była ostatnio dyskusja na forum. Cena za przekroczenie granicy to jest około 100zł, ale jeśli masz hotel max1km od granicy to tą kwotę ci zwracają po powrocie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 23 Wrz 2017 07:52 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6252
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
@gorny77 no niestety ceny w Aelii w Gdansku to,w tej chwili nawet non eu jakies 80% ceny sklepowej :roll: najtaniej bylo na pokladzie w LO. W Izraelu fajki drogie jak piorun. Camele 31nis
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
samaki9 lubi ten post.
 
      
#44 PostWysłany: 23 Wrz 2017 10:07 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
A na terenie autonomii też takie drogie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 23 Wrz 2017 11:20 

Rejestracja: 22 Lis 2014
Posty: 68
Loty: 40
Kilometry: 94 407
Na czym przyoszczędziłem/na co niepotrzebnie przewaliłem:

Tel Aviv:
- Falafel po 6 szelki przy carmel aktualny. Poza tym tak tanio falafela zjadłem tylko w betlejem. O dziwo te najtańsze najbardziej nam smakowały (jadłem też takie po 20nis, bo po prostu np. w Jerozolimie nie umiałem znaleźć taniej- choć pewnie są takie miejsca?).
- tanie piwo- jakieś czeskie już nazwy nie pamiętam - bardziej mi podeszło niż te mullery z van pura - 10 nis za 3 butelki, do kupienia na carmel, na samym południowym krańcu marketu. Poza tym dobre ceny są też w pobliżu dworca autobusowego i kolejowego- trochę slumsy, ale np. 2x amstel w puszce za 10nis.
- zakupy- w sumie kupowaliśmy w super cofix, bo najtaniej w centrum (myślę, że z 2x taniej niż w np. am pm, ale i tak drożej niż w dobrych marketach w Jerozolimie i Eilacie). Może jest coś taniej, ale tu musiałby się ktoś bardziej obeznany wypowiedzieć.

Jerozolima:
- na początku kupowałem w marketach u arabów z wielkimi szyldami Supermarket 24h- wiedziałem, że coś tu jest nie tak, ale nie umieliśmy znaleźć innych. Np. woda po 9 nis. "Nie idźcie tą drogą!" :)
- warto iść główną ulicą Jafa Street w górę aż do dużego bazaru oraz supermarketu (jak zobaczycie to będziecie wiedzieć, że to to). Na bazarze m.in. 10 sztuk pit za 5 nis, które są bardzo dobre z dodatkiem hummusu i jogurtu naturalnego. Do tego sałatka ze świeżych ogórków i pomidorów z marketu, i jest super śniadanie, obiad lub kolacja :)
Co do tego sklepu, to właśnie w pobliżu bazaru na tej samej ulicy jest bardzo duży i dosyć tani, tam kupowałem najtańsze hummusy (duże opakowanie po ok. 7nis, cola 1,5l. za 5,90nis, zgrzewka wody mineralnej po 10nis, dobre soki chyba po 4-5 nis).

Kąpiel w morzu martwym:
- weszliśmy za darmo na plaże obok Isrotel hotel w Ein bokek- były prysznice, nikt o nic nie pytał.

Tyberiada:
- może jestem ignorantem, ale lepiej zaoszczędzić paliwo i ominąć te miejsce, dla mnie to przypomina kurort dla pensjonariuszy byłego związku radzieckiego

Eilat
- podobnie jak tyberiada jeśli chodzi o główny target turystyczny. Natomiast tego miejsca bym nie omijał, ze względu na rafę koralową. Tak na oko to między 3 a 1 km do granicy z Egiptem są darmowe plaże i miejsca gdzie można postawić samochód. Są też tanie markety np. tu: https://goo.gl/maps/RhdgSjYoqiL2

Samochód:
- najtaniej w Eldan, wystarczy polskie prawo jazdy (bo z informacji na ich stronie wynika, że potrzebne w j. angielskim). Wypożyczałem na miejscu (bez rezerwacji online), ok. 500nis za 4 doby z pełnym ubezpieczeniem nie obejmującym opon. Blokada na karcie 700usd, ale zwrócona już w ten sam dzień po oddaniu. Paliwo rzeczywiście najtańsze w Eilacie, nawet ok. 20 km od Eilatu było jeszcze 1nis drożej niż w samym mieście- ciekawe.
Góra
 Profil Relacje PM off
samaki9 lubi ten post.
olajaw uważa post za pomocny.
 
      
#46 PostWysłany: 24 Wrz 2017 09:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Maj 2017
Posty: 308
Loty: 251
Kilometry: 301 859
niebieski
fakt w tel aviv najtaniej w cofix.

grzechboy napisał(a):
Tel Aviv:
- Falafel po 6 szelki przy carmel aktualny. Poza tym tak tanio falafela zjadłem tylko w betlejem. O dziwo te najtańsze najbardziej nam smakowały (jadłem też takie po 20nis, bo po prostu np. w Jerozolimie nie umiałem znaleźć taniej- choć pewnie są takie miejsca?).


W Jerozolimie tani falafel zaraz przy bramie damasceńskiej, na Ha-Nevi'im St, nieopodal Palm Hostel. 8nis
polecam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 01 Lis 2017 12:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2016
Posty: 161
Loty: 130
Kilometry: 161 911
Z tego co widzę na ich stronie w Jerozolimie nie ma Super Cofixów. Jakie supermarkety z dobrym wyborem towarów i w miarę znośnymi cenami polecacie w Jerozolimie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 01 Lis 2017 20:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Ja z dziewczyną żeby nieco oszczędzić na jedzeniu, zabraliśmy ze sobą owsianki, które jedliśmy na śniadania. Wzięliśmy też batony zbożowe, które robiły za przekąski pomiędzy śniadaniem a obiadem i między obiadem a kolacją :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jack.strong lubi ten post.
 
      
#49 PostWysłany: 01 Lis 2017 20:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
makdeb napisał(a):
Ja z dziewczyną żeby nieco oszczędzić na jedzeniu, zabraliśmy ze sobą owsianki, które jedliśmy na śniadania.

Az musialem sprawdzic w internecie, bo nigdy nie jadlem.
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 01 Lis 2017 20:37 

Rejestracja: 04 Lut 2017
Posty: 300
Loty: 205
Kilometry: 194 715
niebieski
Podobno nie ma głupich pytań, więc zadaję :)
Czy można do Izraela normalnie w bagażu podręcznym wwieźć np. kabanosy, konserwy i inne mięsne przysmaki? Inna religia, poza Unią, więc może i przepisy są inne?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 01 Lis 2017 20:48 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Można.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 02 Lis 2017 19:53 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Tom Stedd napisał(a):
Podobno nie ma głupich pytań, więc zadaję :)
Czy można do Izraela normalnie w bagażu podręcznym wwieźć np. kabanosy, konserwy i inne mięsne przysmaki? Inna religia, poza Unią, więc może i przepisy są inne?

Ja wwiozłem akurat i kabanosy, szynkę i kiełbasę ze świni. Nikt nie grzebie w torbach po przyjeździe, a nawet jakby to nie sadzę, aby zabierali. Spokojnie wwozisz swoje jedzenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 02 Lis 2017 21:03 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6252
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
Ba w Izraelu w Givataym (dzielnica Tel Aviviu )w Ruskich sklepach kupisz nawet niezlej jakosci boczek, swiezy schab :P nie kupujcie tylko w marketach typu cofix zadnych ciast ani wedlin sa koszerne i okrutne. Ja wiem 1000 kcal w ciescie za 6nis kusi ale warto dbac o zdrowei
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
makdeb lubi ten post.
 
      
#54 PostWysłany: 05 Lis 2017 19:00 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 2357
Loty: 237
Kilometry: 321 205
złoty
Jak jest z wodą w kranie w Izraelu (Jerozolima i Tel Awiw)? Rozważam zabranie ze sobą butelki filtrującej. Przeżyję to czy woda jest syfna jak w Egipcie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 05 Lis 2017 20:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Maj 2017
Posty: 308
Loty: 251
Kilometry: 301 859
niebieski
w tel aviv wypiłem kilka szklanek wody z kranu i nic mi nie było.
pewnie zależy od danej osoby i jej tolerancji na inną florę bakteryjną.
Góra
 Profil Relacje PM off
J29 uważa post za pomocny.
 
      
#56 PostWysłany: 05 Lis 2017 20:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
W dużej liczbie miejsc(hoteli, restauracji) jest wystawiona woda z dystrybutorów, dlatego raczej nie trzeba pić ze zwykłych kranów.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off
J29 uważa post za pomocny.
 
      
#57 PostWysłany: 05 Lis 2017 20:43 

Rejestracja: 13 Sty 2013
Posty: 149
Loty: 93
Kilometry: 212 272
Ja gdzieś czytałem że woda w Izraelu jest jakościowo taka jak w Europie. Przez tydzień z rodzicami piłem tylko z butelki filtrującej i nic nam nie było. Oczywiście nie radził bym tego robić a Autonomii Palestyńskiej.
Góra
 Profil Relacje PM off
J29 uważa post za pomocny.
 
      
#58 PostWysłany: 05 Lis 2017 21:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Ja w Jerozolimie napełniałem całe butelki przy Ścianie Płaczu ;) Żyję do dziś, a rewolucji żołądkowych też nie było :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
J29 uważa post za pomocny.
 
      
#59 PostWysłany: 05 Lis 2017 21:59 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6252
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
Generalnie w Tel Avivie to jednak filtrujcie wodę. Albo traficie na średnio odsolonà albo na żolta jak u mnie czasami, chociaz nie zlapiecie zadnego syfu jest ona po prostu plynnym kamieniem. Cena butelkowanje jest jednak bardzo niska jak na ten kraj i jego ceny. 6pak ein gedi duzych kosztuje 12 nis
Lista cofixow i super cofixow a takze cofixbarow
http://www.cofix.co.il/en/branches/
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
J29 uważa post za pomocny.
 
      
#60 PostWysłany: 08 Lis 2017 21:00 

Rejestracja: 22 Mar 2013
Posty: 684
Loty: 205
Kilometry: 374 813
niebieski
Sytuacja na początek listopada:

Paliwo:
- 95 w Ejlacie: 5,18 ILS
- 95 w Palestynie przy drodze 1: 6,25 ILS

Alkohol:
Najtaniej w Ejlacie, ceny w markecie w One Shopping Center (https://goo.gl/maps/nhynXq78u8P2):
- piwo HOLSTEN 3.8% (całkiem pijalne) przy zakupie 3 sztuk 8.60 ILS przy czym kaucja 1,20 ILS za butelkę jest już wliczona. Wychodzi więc 1.66 ILS za jedno piwo. Butelki oddaje się w markecie
- wino od 12 ILS
- wódka od 50 ILS za 0.7 L

W Tel Avivie piwo najtaniej widziałem za 5 ILS.

Inne rzeczy można sobie sprawdzić na stronie sklepu, choć nie do końca pokrywają się z rzeczywistością, w Ejlacie jest taniej niż na stronie.
https://www.ybitan.co.il/

Woda:
Cena w marketach za zgrzewkę 6 butelek 8-15 ILS (również za gazowaną)

Falafel:
- w Tel Avivie na King George Street (https://www.fly4free.pl/forum/jedzenie-tel-aviv,1180,45142&start=20#p1001774) 6 ILS
- w Jerozolimie w dzielnicy arabskiej 5-6 ILS

Pola namiotowe:
https://www.tiuli.com/map/around-me (w prawym górnym rogu mapy warto odfiltrować żeby tylko je pokazywało).
My korzystaliśmy tylko z darmowych:
- okolice Jerozolimy (https://goo.gl/maps/f3AZZEzVHYz) - krany + ławki, w lesie (wieczorem i w nocy kilkukrotnie coś wyło z różnych stron, widzieliśmy też świecące się oczy, to chyba szakale :) )
- Ein Bokek (https://goo.gl/maps/iS97LSPbwTp) - krany (na plaży publicznej w Ein Bokek lepiej się nie rozbijać z namiotem, ponoć jest mandat 700 ILS, można tam natomiast wziąć darmowy prysznic na plaży)
- Park Narodowy Ein Avdat (https://goo.gl/maps/9HBnigJD1jk) - toalety, brak wody
- Ejlat (https://goo.gl/maps/9A8Tg6pnL522) - krany, na plaży

Wszystkie z tych miejscówek bardzo malowniczo położone, polecam :)
Góra
 Profil Relacje PM off
mediolan lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 107 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group