Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 452 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23  Następna
Autor Wiadomość
#421 PostWysłany: 31 Gru 2020 13:48 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Z bilansem zdecydowanie masz rację ale nie każdemu patrząc historycznie panującemu NBP zależało na podbijaniu cen walut i osłabianiu na koniec roku PLN. Obecnie panującemu :mrgreen: zdecydowanie na tym zależy o czym naocznie widać od kilku dni. Jest to wg mnie typowa zagrywka polityczna. Ale skoro uważasz , że tutaj trafiejka powinna być na 100% skuteczna to zapewne sporo zainwestowałeś i teraz ...szampan będzie smakował Ci wielokrotnie lepiej czego oczywiście zyczę :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#422 PostWysłany: 31 Gru 2020 14:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2016
Posty: 1025
srebrny
HandSome napisał(a):
Obecnie panującemu :mrgreen: zdecydowanie na tym zależy o czym naocznie widać od kilku dni.


Raczej miesięcy.
Natomiast tak jak @nick napisał dziś jest ten jeden szczególny dzień w roku... ...co zawsze jest taki sam. Sylwester w końcu. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
HandSome lubi ten post.
HandSome uważa post za pomocny.
 
      
#423 PostWysłany: 02 Sty 2021 07:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
novart napisał(a):
najlepiej inwestować w coś co się rozumie...albo chociaż trochę ;)


Święte Słowa.

Za czasów studenckich inwestowałem na giełdzie. To był czas Banku Śląskiego i wzrostów po 10% wszystkiego z sesji na sesję. Wydawało mi się, że rozumiem bo zarabiałem, I potem wszystko walnęło na pysk, przestałem rozumieć.

Wiele lat później moja Mama weszła w fundusze inwestycyjne, zarobiła bardzo dużo ale straciła jeszcze więcej bo nie rozumiała zasad.

I od tamtej pory stosuję tą świętą zasadę przytoczoną przez @novart i dobrze a tym wychodzę.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#424 PostWysłany: 02 Sty 2021 09:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1307
niebieski
dg72 napisał(a):
Na pewno wyleczyłem się z trzymania "dla potomnych", zbyt duże falowanie i to co zarobisz w kilka lat tracisz w kilka dni, tygodni czy miesięcy


No i możesz w przyszłości "zostać" np z akcjami PLY (przymusowo wykupionym) czy IDA (wykluczonym z obrotu, a de facto umorzonym).



z taptaka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#425 PostWysłany: 02 Sty 2021 16:05 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1006
Loty: 130
Kilometry: 249 917
Nauczony doświadczeniem z wcześniejszych kryzysów - kiedy na giełdzie wszyscy sprzedają, wtedy nadchodzi dobra pora na kupowanie i czekanie.
2020 rok pod tym względem był wyśmienity na giełdowe inwestycje, jeśli się dobrze trafiło.
Ale właściwie nie ma chyba spółki, która po 9 miesiącach licząc od spadkowego marca nie przyniosła kilku(dziesięciu) procent zwrotu.

Nie wspominam tu o covidowych spółkach, ale np. o odzieżówce (wbrew pozorom w kryzysie), budowlance (ostatnie dni roku na budownictwie wymiatały), a nawet bankach, które pięknie odbiły w ostatnich tygodniach.
Oczywiście w wielu przypadkach to nie jest poziom sprzed covidu, ale jednak w wielu przypadkach można było być na plusie.

Co z tego, skoro zarobionych pieniędzy nie można było wydawać na podróże :D
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#426 PostWysłany: 02 Sty 2021 16:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
W mojej skromnej opinii jedna z ostatnich okazji Covidowych to PKN Orlen obecnie okolice 60 PLN, jest tu pole do wzrostów, choć sektor paliw kopalnych ostatnio ma złą prasę
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off
futro lubi ten post.
 
      
#427 PostWysłany: 02 Sty 2021 16:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7342
HON fly4free
Wy tu cały czas o tym, ile można BYŁO zarobić... Lepiej podpowiedzcie, na czy BĘDZIE można zarobić :D

Edit: w tym samym czasie @Dryblas się wypowiedział na przyszłość - uszanowanie :)
Co do Orlenu, to czy to aby na pewno jeszcze sektor paliwowy ;) ?
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#428 PostWysłany: 02 Sty 2021 16:17 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1006
Loty: 130
Kilometry: 249 917
W mojej ocenie na spółkach z sWIG80. A na jakich - nie podpowiem, bo nie mam magicznej różdżki :D
Sam mam jakiś zestaw spółek (budowlanka i odzieżówka), które trzymam i na których liczę jeszcze na zarobek.
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#429 PostWysłany: 02 Sty 2021 16:24 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
tropikey napisał(a):
Co do Orlenu, to czy to aby na pewno jeszcze sektor paliwowy ;) ?

No przecież @Dryblas napisał, że ma "złą prasę" ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#430 PostWysłany: 02 Sty 2021 16:27 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1006
Loty: 130
Kilometry: 249 917
Hola hola, ta prasa jeszcze nie jest Orlenu :D
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#431 PostWysłany: 02 Sty 2021 17:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
Tjw1978 napisał(a):
Hola hola, ta prasa jeszcze nie jest Orlenu :D

No właśnie jest i to jeden, razem z realizacją politycznych zleceń powodów niskich notowań spółki w stosunku do jej realnej wartości rynkowej.
Ale to czy inwestować tak czy inaczej każdy musi sam przemyśleć.
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#432 PostWysłany: 02 Sty 2021 18:02 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1006
Loty: 130
Kilometry: 249 917
Gdybym nie pracował w jednej z gazet PolskaPress, to mógłbyś mieć rację, ale nie masz.
Wiem, gdzie pracuję i to jeszcze nie jest Orlen.

Oczywiście nie mam złudzeń, że zmiana nastąpi w najbliższych tygodniach, natomiast to wciąż umowa przedwstępna.
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#433 PostWysłany: 02 Sty 2021 18:25 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Nie odbiegajmy od tematu. Co sądzicie o ETF ?
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#434 PostWysłany: 02 Sty 2021 18:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7342
HON fly4free
Ale żeś mnie ubiegł! Właśnie miałem zadać podobne pytanie :D
Jak wspominałem, moje IKZE założyłem w mbanku (eMakler) i tam tych ETFów jest co nie miara, a na dodatek prowizja za transakcje na nich jest niższa, niż w przypadku akcji, czy obligacji (do 31.03 - 0,2% min. 10 zł., a potem 0,29% min 19 zł.).
Dołączam się zatem do @brzemia z rozwinięciem i zapytam tych, którzy korzystają z ETFów - na które sugerowalibyście spojrzeć przychylnym okiem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#435 PostWysłany: 02 Sty 2021 18:39 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Szukaj takich w których nie ma podatku lokalnego oraz tych co reinwestuja dywidendę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#436 PostWysłany: 02 Sty 2021 19:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7342
HON fly4free
gdyby jeszcze ktoś potrzebował wsparcia merytorycznego w zakresie etfów, to gorąco polecam cykl na inwestomat.eu, a zwłaszcza ostatni jego odcinek: https://inwestomat.eu/jak-zbudowac-portfel-inwestycyjny-z-etf/
Cały "serial" to spora kobyła, ale napisane jest to zrozumiałym językiem, więc da się przebrnąć :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#437 PostWysłany: 02 Sty 2021 20:08 

Rejestracja: 02 Lis 2019
Posty: 27
tycik napisał(a):
dg72 napisał(a):
Na pewno wyleczyłem się z trzymania "dla potomnych", zbyt duże falowanie i to co zarobisz w kilka lat tracisz w kilka dni, tygodni czy miesięcy


No i możesz w przyszłości "zostać" np z akcjami PLY (przymusowo wykupionym) czy IDA (wykluczonym z obrotu, a de facto umorzonym).



z taptaka


Akurat dobrze było zostać z akcjami PLY, cena w wezwaniu/przymusowym wykupie była po historycznym maximum i dawała +50% w jeden dzień.
Inwestowanie w IDA wiadomo było, że wiąże się z ryzykiem, tak jak np. w AQT
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#438 PostWysłany: 02 Sty 2021 20:23 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
Play zysk w ciągu roku +14, 85% tylko z powodu ceny przymusowego wykupu

Tyle na teraz da się zarobić w tydzień na wybranych akcjach np WIG 20, sporo akcji tam ma c/wk sporo poniżej 1
CD Projekt c/wk 25,57 po spadku ceny z 450 na 274 zł
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#439 PostWysłany: 02 Sty 2021 21:00 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2084
srebrny
Jeśli ktoś ma żyłkę hazardzisty i lubi pobawić się w typowanie spółek, które mogą ogłosić wezwanie i ew. w dalszej kolejności przymusowy wykup, to polecam spojrzenie na TAR.
Spółka z rekordowymi zyskami (P/E 4,3, P/BV pon. 1), kontrolowana przez rodzinę, ale z dwoma OFE w akcjonaracie. Już kiedyś nie udało się jej wezwanie, ale pewnie prędzej czy później zostanie ponowione i to prawdopodobnie po znacznie wyższym kursie niż obecnie, bo OFE tego raczej tanio nie sprzedadzą.
Minusem jest brak obecności na ciągłych, trzeba bawić się w zlecenia na dwóch fixingach. Płynność więc słaba i raczej dużo tego papieru nie da się szybko skupić, poza tym free float też już jest niewielki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#440 PostWysłany: 02 Sty 2021 22:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
skrzat napisał(a):
A wystarczyło kupić Bitcoin trochę ponad 10 lat temu :)
Inwestując 1000 zł, teraz mielibyśmy ponad 500 mln zł :D

Dokladnie, jak na razie zasuwa ostro do gory i przekracza 30'000 USD. :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW


Ostatnio edytowany przez cccc, 03 Sty 2021 18:34, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 452 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Apocalipse oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group