Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 452 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 23  Następna
Autor Wiadomość
#341 PostWysłany: 22 Lut 2020 12:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Dryblas napisał(a):
Już ponad rok od ostatniego postu w temacie, może ktoś znalazł nowe skuteczne metody na odkładanie na podróże :).

Staraj sie nie byc rozrzutnym, kontroluj wyciagi kart kredytowych Malzonki, zmiec prace na lepiej platna, albo zainstaluj wlasna dzialalnosc.
Zmieniasz lokum zamieszkania do raju podatkowego, jak np. Bahrain, na fiskusie mozna niezle zaoszczedzic. ;)
A jak tego nie ogarniesz to siedzisz grzecznie w domku przy herbatce, nie wydajesz na alk, uzywki, knajpy, drogie restauracje, egzotyczne masaze, auta, prywatnych kierowcow, nie organizujesz wystawnych przyjec, nie jetujesz w business class, nie zamawiasz wypasionych 5* hoteli, nie kupujesz drogich prezentow (wyjatkiem sa oczywiscie dzieci) etc. i automatycznie sie odlozy.
Poza tym nigdy nie przechodz obojetnie obok Biednych i Bezdomnych, dziel sie spontanicznie z innymi, ktorzy nie wyciagaja reki, np. mozesz zapytac sasiada czy cos potrzebuje, zaplac w sklepie rachunek za biedna Staruszke, kup kanapki i browarka Pijaczkom w parku, szanuj innych i srodowisko, nie bazdz zazdrosny czy zawistny, a los laskawy potrafi sie do Ciebie usmiechnac, mozesz miec wszystko i przeloty w business class za fryko i Skarzysko, pod warunkiem ze dajac nie bedziesz zalowal i nie bedziesz oczekiwal czegokolwiek w zamian. :)
Nawet rzeczy niemozliwe moga okazac sie mozliwe.
Gwarantuje, te punkty nigdy nie przepadaja, a im wiecej tym wieksza dzwignia.
Odwiedzilem spontanicznie biedne dzieci w szpitalu w Lublinie, zawiozlem im usmiech, a 1,5 m-ca pozniej pilem wysmienity bimberek na Sokotrze, nawet dostalem pozwolenie od komendanta i moglem fotografowac caly konwoj wojskowy, a obstawili caly teren, bo przyjechal jakis minister. :D
Jednym z najwiekszych kickow w Jemenie bylo, ze moglem wszedzie palic, na plytach lotniska, w halach tranzytowych, nawet pozwolili przy rentgenach kontroli bagazy podrecznych, mimo iz grzecznie pytalem i chcialem wyjsc na zewnatrz -> HIT!!! :D
Na wszelki wypadek wypadek pytalem 2 x, bo myslalem ze zle zrozumialem.
To jest dopiero egzotyka, lepiej niz sen i takie to proste, take care...
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
 
      
Loty do Johannesburga z dużym bagażem z Berlina od 2345 PLN Loty do Johannesburga z dużym bagażem z Berlina od 2345 PLN
Wakacyjny city break w Rumunii za 939 PLN. Bezpośrednio PLL LOT z Warszawy + 4* hotel (3 noce) Wakacyjny city break w Rumunii za 939 PLN. Bezpośrednio PLL LOT z Warszawy + 4* hotel (3 noce)
#342 PostWysłany: 22 Lut 2020 16:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3418
Loty: 422
Kilometry: 733 705
platynowy
BrunoJ napisał(a):
To nie w Polsce znowu (Chociaz u nas też były takie oferty) ale niektóre banki mają opcje, że od każdej wydanej kwoty robią zaokrąglenie i tę końcówkę przelewają na umyślne konto. Niby małe sumy, ale w skali roku uzbiera się już zauważalna kwota.
I się samo zbiera.

choćby mBank to ma, od tego miesiąca zacząłem testować tą opcję, można zlecić przelew stały każdego miesiąca, % od transakcji lub zaokrąglenia do pełnej kwoty. Lub połączenie tych opcji na raz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#343 PostWysłany: 22 Lut 2020 16:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2015
Posty: 432
@cccc Twój post można również rozpatrywać w kategorii motywujących do życia i działania ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
cccc uważa post za pomocny.
 
      
#344 PostWysłany: 22 Lut 2020 19:10 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
marcin.krakow napisał(a):
BrunoJ napisał(a):
To nie w Polsce znowu (Chociaz u nas też były takie oferty) ale niektóre banki mają opcje, że od każdej wydanej kwoty robią zaokrąglenie i tę końcówkę przelewają na umyślne konto. Niby małe sumy, ale w skali roku uzbiera się już zauważalna kwota.
I się samo zbiera.

choćby mBank to ma, od tego miesiąca zacząłem testować tą opcję, można zlecić przelew stały każdego miesiąca, % od transakcji lub zaokrąglenia do pełnej kwoty. Lub połączenie tych opcji na raz.
Ja właśnie korzystam z wersji combo, czyli stała kwota miesięcznie plus zaokrąglone końcówki. Minus jest tylko taki, że mimo, że np. transakcja jest wykonywa KK to o tak te końcówki odlicza z konta osobistego, a nie z konta karty.
Dzięki temu praktycznie nie zauważając można przez rok odłożyć niezłą sumkę na wakacje.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
#345 PostWysłany: 22 Lut 2020 22:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2015
Posty: 432
Właśnie takiej opcji brakuje mi w moim obecnym koncie. Niezauważalne kwoty robią fajna sumę po jakimś czasie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#346 PostWysłany: 22 Lut 2020 23:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2020
Posty: 425
HON fly4free
Wydaje mi się, że najłatwiejszym sposobem jest zastanowienie się nad swoim życiem zawodowym i pomyślenie, co trzeba zrobić, żeby dostać podwyżkę / zarabiać więcej / zmienić profesję na lepiej płatną. Później (już po wyższych zarobkach) po prostu utrzymać dotychczasową stopę życiową, żeby wraz z zarobkami nie zwiększyć konsumpcji, bo wtedy wyższe zarobki pokryją dodatkowe wydatki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
#347 PostWysłany: 22 Lut 2020 23:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3418
Loty: 422
Kilometry: 733 705
platynowy
peta napisał(a):
Właśnie takiej opcji brakuje mi w moim obecnym koncie. Niezauważalne kwoty robią fajna sumę po jakimś czasie.


ja rok temu na urodziny dostałem taką
https://allegro.pl/oferta/skarbonka-met ... 7636561970
i sam sobie zaokrąglałem kwoty, potem się przesiadłem na większą
https://allegro.pl/oferta/skarbonka-box ... 7869654401
i tak w 10 miesięcy uzbierałem ponad 2K :mrgreen: ziarko do ziarka. ta pierwsza jest dobra bo nie da się jej otworzyć i podebrac, trzeba ją zniszczyc. Sposób może dziecinny (bo skarbonka, a nie "dorosłe" zokrąglanie z kart) ale stoi sobie przy kompie i działa dalej, mimo uruchomienia opcji w banku.


Ostatnio edytowany przez marcin.krakow 22 Lut 2020 23:36, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
peta lubi ten post.
peta uważa post za pomocny.
 
      
#348 PostWysłany: 22 Lut 2020 23:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
BB108 napisał(a):
Wydaje mi się, że najłatwiejszym sposobem jest zastanowienie się nad swoim życiem zawodowym i pomyślenie, co trzeba zrobić, żeby dostać podwyżkę / zarabiać więcej / zmienić profesję na lepiej płatną. Później (już po wyższych zarobkach) po prostu utrzymać dotychczasową stopę życiową[, żeby wraz z zarobkami nie zwiększyć konsumpcji, bo wtedy wyższe zarobki pokryją dodatkowe wydatki.

Obawiam się, że się Tobie wydaje. To nie jest najłatwiejszy sposób. Utrzymanie poprzedniej stopy życiowej przy wyższych zarobkach jest trudniejsze niż się wydaje. Również w kontekście wyjazdów (dalej, dłużej, drożej)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
#349 PostWysłany: 22 Lut 2020 23:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
cccc napisał(a):
siedzisz grzecznie w domku przy herbatce, nie wydajesz na alk, uzywki, knajpy, drogie restauracje, egzotyczne masaze, auta, prywatnych kierowcow, nie organizujesz wystawnych przyjec


ponoć można tak robić, ale co to za życie, paaaanie
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#350 PostWysłany: 23 Lut 2020 00:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@rw30 opcja dla oszczednych w temacie.
Przykladowo za lufe whisky place kolo mnie w barze $14.50 single, a na Malcie mialem za $4.50 double. :D

@BB108 z reguly to jest tak, im wiecej zarabiasz tym wiecej wydajesz i na koniec roku masz tyle samo na koncie. :lol:

Btw ja dawno temu przestalem przeliczac i oszczedzac, dla mnie liczy sie efekt koncowy, to co moglem przezyc i zobaczyc.
Jak pomysle ile wydalem, aby zdobyc Biegun czy zobaczyc Socotre po sporych kosztach i 2 nie udanych probach... ale moge napisac, ze warto bylo. :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW


Ostatnio edytowany przez cccc, 23 Lut 2020 01:07, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
#351 PostWysłany: 23 Lut 2020 01:07 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
rw30 napisał(a):
cccc napisał(a):
siedzisz grzecznie w domku przy herbatce, nie wydajesz na alk, uzywki, knajpy, drogie restauracje, egzotyczne masaze, auta, prywatnych kierowcow, nie organizujesz wystawnych przyjec


ponoć można tak robić, ale co to za życie, paaaanie

Ok czyli po przeprowadzce z biednego kraju - Hiszpania do bogatego kraju Irlandia nie zostaje więcej
Pod koniec miesiąca na koncie ?
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
cccc uważa post za pomocny.
 
      
#352 PostWysłany: 23 Lut 2020 10:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2020
Posty: 425
HON fly4free
BrunoJ napisał(a):
Obawiam się, że się Tobie wydaje. To nie jest najłatwiejszy sposób. Utrzymanie poprzedniej stopy życiowej przy wyższych zarobkach jest trudniejsze niż się wydaje. Również w kontekście wyjazdów (dalej, dłużej, drożej)


Ja nigdzie nie pisałem, że to jest łatwe, naturalnym jest odruch, że jak więcej zarabiasz, to możesz sobie na więcej pozwolić i większość tak robi. Natomiast jest możliwe utrzymanie obecnej stopy (a przynajmniej nie skonsumowanie całej nadwyżki wyższych zarobków względem obecnych zarobków), a to co zostanie właśnie przeznaczać na większą ilość wyjazdów, dalszych, droższych i dłuższych. W końcu ten temat tego dotyczy "jak odłożyć pieniądze na podróże", a nie jak mają wyglądać te podróże.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#353 PostWysłany: 23 Lut 2020 11:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
michcioj napisał(a):
Ok czyli po przeprowadzce z biednego kraju - Hiszpania do bogatego kraju Irlandia nie zostaje więcej
Pod koniec miesiąca na koncie ?



co?
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#354 PostWysłany: 23 Lut 2020 11:51 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
Co co ? :)

Bardzo proste pytanie - czy w Irlandii zostaje więcej pieniędzy pod koniec niz w biednej Hiszpanii ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#355 PostWysłany: 23 Lut 2020 11:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2015
Posty: 432
Łatwiej oszczędzić a zostaje pewnie tyle ile nie wydałeś ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#356 PostWysłany: 23 Lut 2020 15:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
Ja dodatkowe 100 PLN mam zamiar otrzymac od ING w ramach promocji opisywanej juz na forum
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#357 PostWysłany: 23 Lut 2020 16:23 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4791
platynowy
@Dryblas Panowie tu o poważnych pieniądzach, a TY o drobnych na waciki :)

Kuzynka z mężem z Londynu odkładają każde wydane im monety nie pamiętam 2 czy 5 funtowe do skarbonki, za uzbieraną kasę już dwukrotnie polecieli i zwiedzili wynajętym samochodem USA.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#358 PostWysłany: 23 Lut 2020 16:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@dg72 kto nie bdzie umial liczyc grosikow to nie bedzie umial liczyc zlotowek. :D
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#359 PostWysłany: 23 Lut 2020 18:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
michcioj napisał(a):
Co co ? :)

Bardzo proste pytanie - czy w Irlandii zostaje więcej pieniędzy pod koniec niz w biednej Hiszpanii ?



co co co? na podstawie jakiegoś randomowego żartu który rzuciłem na forum podajesz jakieś z dupy wzięte wnioskowanie

Ok czyli po przeprowadzce z biednego kraju - Hiszpania do bogatego kraju Irlandia nie zostaje więcej
Pod koniec miesiąca na koncie ?


Image
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
#360 PostWysłany: 23 Lut 2020 18:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Metoda jest jedna: nie wydawac ;-) CCCC ladnie to podsumowal w swoim poscie. Do tego mozna starac sie zwiekszyc dochody.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 452 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 23  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group