Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 705 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 36  Następna
Autor Wiadomość
#521 PostWysłany: 04 Gru 2021 17:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
to oczywiste. Lepiej wykorzystać na maxa możliwości. Po prostu mam wrażenie, że gęstość dyskusji tego konkretne pod-wątku jest nieproporcjonalna do jego ważności. Ale to tylko IMHO. ;-)
Ja muszę szybko planować jakieś krajówki, bo za chwile będą jaja z lataniem, i nie wyrobię segmentów w promocji, a zostało tylko 5.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
#522 PostWysłany: 05 Gru 2021 14:39 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 655
srebrny
Pełna zgoda.
Ja bym to nazwał optymalizacją ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
 
      
#523 PostWysłany: 14 Gru 2021 20:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
No nareszcie...

Image

Z jednej strony tegoroczne promocje MM w zakresie zdobywania mil statusowych (podwójne mile, 30k mil za płatności kartami) niewątpliwie bardzo się przydały, ale paradoksalnie, równie mocno przysłużył mi się... portugalski TAP.
I chwała mu za to. 2 tegoroczne loty w C były dobrą inwestycją :D

Przesyłam podziękowania kilku innym forumowiczom (nie wymieniam, bo jeszcze kogoś pominę), z którymi się wzajemnie mobilizowaliśmy ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
13 ludzi lubi ten post.
 
      
#524 PostWysłany: 14 Gru 2021 20:13 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3298
HON fly4free
Ty lepiej swoim numerem to sie publicznie nie chwal :)
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#525 PostWysłany: 14 Gru 2021 20:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Gapa ze mnie :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#526 PostWysłany: 23 Gru 2021 14:33 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2085
srebrny
I niestety moje plany zdobycia Eurobonus gold powoli coraz bardziej się oddalają w związku z odwołaniem porannych lotów z GDN do CPH w styczniu. :(
A SAS jest wyjątkowo sztywny i w przypadku odwołania lotów do HEL nie chcą zgodzić się na re-routing tylko do ARN (przez które i tak bym leciał do HEL). Byłoby mniej segmentów, ale resztę mógłbym dobić jakimiś dwoma krajówkami w DK. Będę jeszcze próbował z innym konsultantem, ale na razie są nieugięci i proponują albo full refund, albo lot do HEL najwcześniej w lutym, gdy promocja x4 nie będzie już obowiązywać...

Ech, było lecieć w październiku czy listopadzie. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#527 PostWysłany: 23 Gru 2021 16:28 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Ale nie czekaj zbyt długo oni teraz mają jakąś politykę,że 15 dni masz na zmiane po otrzymaniu maila z odwołaniem. Dziwne no ale długo musiałem urabiać,że nie dostałem tylko spojrzałem w apce,że nie ma. Za to bez problemu dają icelandera tylko po co
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
sranda lubi ten post.
 
      
#528 PostWysłany: 23 Gru 2021 16:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
@sranda Poszukaj w Google tematu ORC = Original Routing Credit (na FT jest tego duzo). To może być bardzo ciężkie do przepchnięcia z SAS - działa głównie w amerykańskich liniach (też nie zawsze) ale British Airways też jak wynika z tego co piszą na FT przychyla się pozytywnie do takich próśb.

Jest to oczywiście ostatnia deska ratunku no i rzecz jasna te zmienione loty musiałbyś wylatać.


Ostatnio edytowany przez billabong, 23 Gru 2021 16:55, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
sranda lubi ten post.
sranda uważa post za pomocny.
 
      
#529 PostWysłany: 23 Gru 2021 16:54 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2085
srebrny
@billabong
Dzięki, na razie problem z nimi mam taki, że nawet nie chcą się zgodzić na zmianę na popołudniowy lot GDN-ARN via CPH, zamiast porannego GDN-CPH-ARN-HEL. Twardo stoją na stanowisku, że albo lecę do HEL w późniejszym terminie, gdy loty są dostępne, albo dostaję full refund. Żaden re-routing nie wchodzi w grę, nawet po oryginalnej kresce, tylko skróconej o ostatnią nogę...
A bilety jak wiadomo były tanie, więc jakbym teraz dostał refund i miał sam sobie kupować GDN-ARN via CPH, wyjdzie 3x drożej, a muszę takie coś dwa razy w styczniu kupić i jeszcze krajówki w Danii, co już czyni samo staranie się o złoto mało opłacalnym.
Pewnie taniej i wygodniej kupiłbym status od jakiegoś HONa w M&M czy Diamonda w Eurobonus, o ile ktoś zechce mi taką ofertę przedstawić. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#530 PostWysłany: 23 Gru 2021 17:54 

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 806
niebieski
Kol. @sranda
Daj znac, jak uda Ci sie cos z nimi wywalczyc.
Sam jestem w dosc podobnej sytuacji. Jakby trzeba bylo kupic cos innego, to na szybko znalazlem lot do Bergen via CPH, OSL. Powrot moze byc przez SVG lub OSL i CPH. Jest drozej, ale nie az tak jak w przypadku ARN, niecale 2x niz oryginalny lot do HEL, poza tym tu jest 6 segmentow, a nie 4. Jednak troche sie obawiam norweskiego testowania na lotnisku, nie chcialbym przypadkiem zostac uziemiony na kwarantannie mimo, ze jestem zaszczepiony.
A za 4 segmenty dosc tani jest np. AMS, ale powrot stosunkowo pozno z Holandii i nie da sie juz wcisnac zadnych dunskich krajowej pomiedzy przylotem i wylotem do GDN, bez poswiecania dodatkowego dnia.
Góra
 Profil Relacje PM off
sranda lubi ten post.
sranda uważa post za pomocny.
 
      
#531 PostWysłany: 24 Gru 2021 00:22 

Rejestracja: 26 Sty 2013
Posty: 426
Loty: 263
Kilometry: 327 709
niebieski
@ sranda Mam podobną sytuację, w związku z odwołaniem porannych lotów z GDN do CPH dostałem propozycję wylotu o jeden dzień wcześniej, popołudniowym lotem. Niestety w tej opcji są dwa długie postoje w CPH i ARN. Widzę, w kalendarzu, że możliwa jest kombinacja dat 06-07.01 w nie zmienionych godzinach, spróbuję zmienić właśnie na te daty.
Góra
 Profil Relacje PM off
jar188 uważa post za pomocny.
 
      
#532 PostWysłany: 08 Sty 2022 16:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2011
Posty: 2831
Loty: 157
Kilometry: 403 841
niebieski
Przy uzyskaniu Senatora jedną z reklamowanych korzyści są 2 vouchery na upgrade o klasę wyżej.
Czy można je gdzieś znaleźć po zalogowaniu się na konto?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#533 PostWysłany: 08 Sty 2022 16:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
U mnie w aplikacji widać to w zakładce "account":

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
piotrek_ uważa post za pomocny.
 
      
#534 PostWysłany: 10 Sty 2022 01:52 

Rejestracja: 27 Cze 2012
Posty: 10
Kol. @sranda @flus

Czy udało się Wam coś ustalić z lotami styczniowymi, a może je odbyliście? Jakie mieliście plany? Ja oczywiście już późno, ale staram się znaleźć jakąś przyzwoitą kombinację lotów z WAW, żeby jeszcze w styczniu zrobić te 12 lotów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#535 PostWysłany: 10 Sty 2022 07:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Cze 2015
Posty: 3222
Loty: 531
Kilometry: 818 751
złoty
sranda napisał(a):
@billabong
Dzięki, na razie problem z nimi mam taki, że nawet nie chcą się zgodzić na zmianę na popołudniowy lot GDN-ARN via CPH, zamiast porannego GDN-CPH-ARN-HEL. Twardo stoją na stanowisku, że albo lecę do HEL w późniejszym terminie, gdy loty są dostępne, albo dostaję full refund. Żaden re-routing nie wchodzi w grę, nawet po oryginalnej kresce, tylko skróconej o ostatnią nogę...
A bilety jak wiadomo były tanie, więc jakbym teraz dostał refund i miał sam sobie kupować GDN-ARN via CPH, wyjdzie 3x drożej, a muszę takie coś dwa razy w styczniu kupić i jeszcze krajówki w Danii, co już czyni samo staranie się o złoto mało opłacalnym.
Pewnie taniej i wygodniej kupiłbym status od jakiegoś HONa w M&M czy Diamonda w Eurobonus, o ile ktoś zechce mi taką ofertę przedstawić. ;)


Zadzwoń na ich infolinię w UK, lub USA. Tam ogarniesz temat. Dzwonienie do SE/DK/NO/PL to strata czasu. Rerouting jest niemożliwy według regulaminu zmian rezerwacji, ale jak trafisz na normalnego konsultanta to Ci pomoże.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
#536 PostWysłany: 10 Sty 2022 08:58 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2085
srebrny
@mathieu
Ja niestety odpuściłem. Za dużo było zmian w ostatnim czasie, a przy ostatniej to już było przegięcie i jedyne co mi zaproponowano to niemal tygodniowy pobyt w Helsinkach. :) Co oczywiście dla mnie w ogóle nie wchodziło w grę. Trudno, może jeszcze pojawi się podobna promocja w tym roku, ale teraz przynajmniej mam nauczkę, żeby nie czekać do ostatniej chwili, tylko od razu wylatywać te loty.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#537 PostWysłany: 10 Sty 2022 20:40 

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 806
niebieski
Kol. @mathieu
Ja poradziłem sobie tak, że robię dwa dłuższe weekendy w Kopenhadze. Jeden właśnie skończyłem. Podczas takiego weekendu mam po dwie krajówki do Aarhus i Aalborg, to małe lotniska i bez problemu można wrócić tym samym samolotem. Niestety przez to ten status będzie mnie kosztował znacznie więcej niż wcześniej planowałem, ale i tak mniej, niż potrzebowałbym np. na Senatora w Miles&More.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#538 PostWysłany: 11 Sty 2022 17:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2306
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Ja w końcu odpuściłem, trochę żałuję, że nie zrobiłem tego w grudniu. Trzeba czekać na kolejną szansę na łatwe zgarniecie Golda w 2022 roku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#539 PostWysłany: 11 Sty 2022 20:28 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Oj tam nie jest trudno mi brakuje juz tylko 99968 mil do przedlużenia sen. Niech daja double miles, ten status do lutego 26 kusi :)
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#540 PostWysłany: 11 Sty 2022 23:13 

Rejestracja: 13 Sty 2014
Posty: 141
niebieski
U mnie 99058
Jesteś pewien, że do 02.26?
Mam w pamięci coś o "pustym" roku w przypadku przedłużania, albo, że w praktyce będzie to 02.25.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 705 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 36  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Tulio oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group