Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 705 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 36  Następna
Autor Wiadomość
#461 PostWysłany: 29 Wrz 2021 20:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2012
Posty: 1237
niebieski
Darmowy bagaż - na tranatlantykach to potrafi być dodatkowo ponad 100€ za lot, jak ktoś często lata to się uzbiera.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#462 PostWysłany: 29 Wrz 2021 20:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2016
Posty: 1025
srebrny
Darek M. napisał(a):
Tak się zastanawiam właśnie po co robić tego Golda skoro ma się kartę PP. Bardzo rzadko się przyda żeby wejść do lepszego saloniku i poza tym w sumie też nic ciekawego nie oferuje.
Gość za darmo. W przypadku starszych dzieci GOLD jest sporym wybawieniem, jeżeli oczywiście leci się *A
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#463 PostWysłany: 29 Wrz 2021 21:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
BrunoJ napisał(a):
(...) w PL na loty SK nie da się wejść do większości kontraktowych saloników, z wyjątkiem Warszawy. Bo najzwyczajniej SAS nie podpisał umowy, nawet jeśli z danego lotniska lata.

No właśnie - na loty - czyli jak ktoś leci SK z GDN do CPH to do saloniku nie wejdzie. Na moje oko jednak, większość osób, które tutaj są i zdecydują się na wyjęcie 4 dni z życiorysu, nadal będzie głównie latać LH, LO, LX może AT czy SN no i na dalszych trasach może czymś innym. Jakoś nie widzę tutaj rzucania się ludzi na SK (o co ludziom z marketingu SAS tak naprawdę chodzi).
A lecąc w Y lufą czy lotem z Gdańska czy Krakowa i okazująć SK *G już do tego kontraktowego saloniku wejdziesz.

No i bagaż, ja jestem w grupie, że zdecydowanie bagaż. :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
1955845624 uważa post za pomocny.
 
      
#464 PostWysłany: 29 Wrz 2021 21:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
dokładnie to napisałem. na loty SK.
Z głowy piszę, to tak naprawdę ostatni komercyjny lot miałem w dzień przed shutdownem więc po prostu nie pamiętam dobrze co i jak. Ale z tego co pamiętam, to odcinki robione nie SK nie liczyły się do statusu Eurobonusa (?) Rozumiem, że dla większości MM jest bardziej uniwersalny. Mi po prostu z SASem po drodze bardziej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
billabong lubi ten post.
 
      
#465 PostWysłany: 29 Wrz 2021 21:40 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
Przecież jak ktoś regularnie lata różnymi liniami *A to nie ma większego znaczenia, w jakim programie *A posiada status *G. Każdy powinien wybrać ten, który mu najłatwiej zdobyć / przedłużyć - poza standardami wspólnymi dla wszystkich programów w sojuszu pozostałe różnice między poszczególnymi programami dla większości osób mają drugorzędne znaczenie. Mówiąc inaczej: jeśli ktoś leci gdzieś LH to dostanie dokładnie takie same przywileje gwarantowane jeśli ma SEN i SK*G. Różnice na co dzień mogą dotyczyć możliwości wyboru miejsc w samolocie (członkowie "własnego" programu danych linii mogą tu być w jakimś zakresie uprzywilejowani) czy np. priorytetu przy op upie (jeśli jest jedno miejsce a dwóch Goldów - linia wybierze w pierwszej kolejności własnego Golda). Do tego może dochodzić jakaś korzyść w konkretnym programie przy naliczaniu mil za loty własne albo jakieś upy cyklicznie dawane do wykorzystania np. przez LH, A3 itp. To wszystko trzeba rozważyć i ocenić indywidualną wartość dla danej osoby biorąc pod uwagę jej potrzeby / profil podróży.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#466 PostWysłany: 29 Wrz 2021 21:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Darek M. napisał(a):
Tak się zastanawiam właśnie po co robić tego Golda skoro ma się kartę PP. Bardzo rzadko się przyda żeby wejść do lepszego saloniku i poza tym w sumie też nic ciekawego nie oferuje.

Zależy gdzie latasz i na co się nastawiasz. Dla mnie priorytet wejścia (i miejsca przy overbookingu) i siedzenie z przodu samolotu to wystarczający bonus. Sprawdź kiedyś salonik PP w CPH, czy FRA, to docenisz nawet te słabsze MM/SK, szczególnie przy półgodzinnej przesiadce.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#467 PostWysłany: 04 Paź 2021 21:36 
Moderator forum

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1689
Gdyby ktoś się zastanawiał nad kwalifikacją do SEN, kolejny argument za.

Miles&More w ramach gestu dobrej woli za lojalność daje dodatkowe 2 e-vouchery na upgrade dla osób przedłużających bądź zdobywających SEN w 2021 (dla HON+4), ważnych 24 miesiące :ugeek:
_________________
Tu był link do flightradar
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#468 PostWysłany: 04 Paź 2021 22:39 

Rejestracja: 24 Wrz 2011
Posty: 55
Co uważacie o Air China? Ktoś ma doświadczenie jakie booking class są zaliczane do segmentów?
Czytając warunki ich programu:
https://ffp.airchina.com.cn/appen/en/pl ... ember.html
Gold wymaga: 80,000 qualifying mileage/ 40 qualifying segments
Odnowienie: 70,000 qualifying mileage/ 36 qualifying segments

W regulaminie mamy (https://ffp.airchina.com.cn/appen/en/pl ... ation.html):
3.Qualifying segments: Segments accumulated while flying that are used to count toward your membership upgrade and renewal. Eligible segments are those operated by Air China family carriers under a Star Alliance member airline code or Air China family carrier code, or some bookings operated by a Star Alliance member airline under any airline code, depending on the booking class. Flights with Star Alliance Connecting Partners are excluded.

Nie mogę na stronie się doszukać więcej informacji... lista partnerów niestety nie otwiera się:
https://ffp.airchina.com.cn/appen/en/pl ... leage.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#469 PostWysłany: 04 Paź 2021 23:19 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
@ulong: opcja z segmentami jest pozornie kusząca, ale w programie CA nie dają mil, a więc i segmentów generalnie najniższe taryfy w innych liniach sojuszowych - odpada więc robienie statusu na bazie np. najtańszych krajówek LO (co było możliwe - aż do ostatnich zmian - np. w ET).
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#470 PostWysłany: 05 Paź 2021 12:20 

Rejestracja: 21 Lis 2019
Posty: 185
Gadekk napisał(a):
Gdyby ktoś się zastanawiał nad kwalifikacją do SEN, kolejny argument za.

Miles&More w ramach gestu dobrej woli za lojalność daje dodatkowe 2 e-vouchery na upgrade dla osób przedłużających bądź zdobywających SEN w 2021 (dla HON+4), ważnych 24 miesiące :ugeek:


dziś dostałem maila o tym, miły gest !
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
#471 PostWysłany: 05 Paź 2021 20:40 

Rejestracja: 24 Wrz 2011
Posty: 55
marek2011 napisał(a):
@ulong: opcja z segmentami jest pozornie kusząca, ale w programie CA nie dają mil, a więc i segmentów generalnie najniższe taryfy w innych liniach sojuszowych - odpada więc robienie statusu na bazie np. najtańszych krajówek LO (co było możliwe - aż do ostatnich zmian - np. w ET).

dzięki za info - jesteśmy w stanie potwierdzić za jakie taryfy naliczają się segmenty (w sojuszu) w CA?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#472 PostWysłany: 05 Paź 2021 20:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
Przejdź na WhereToCredit wpisz linię którą zamierzasz lecieć i sprawdź po kolei w których klasach rezerwacyjnych CA daje jakieś mile premiowe. Jeżeli jest U, L czy O w LO to masz 0 mil więc o segmentach też można zapomnieć, co do innych - możesz tam szybko sprawdzić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#473 PostWysłany: 07 Paź 2021 15:54 

Rejestracja: 24 Paź 2020
Posty: 501
Ja mam *G właśnie w CA. Od jakiegoś czasu krajówki się nie wliczają. Po europie zależnie od klasy jakieś tam śladowe ilości mil. Najłatwiej status przedłużyć latając w biznesie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#474 PostWysłany: 07 Paź 2021 19:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1166
Loty: 363
Kilometry: 392 814
niebieski
Najtańsza taryfa LO według kolejności, dająca 50% mil w Phoenix Miles, to W. Może to będzie jakaś podpowiedź.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#475 PostWysłany: 08 Paź 2021 10:11 

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 806
niebieski
Jeszcze pytanie w kontekscie golda w SAS.
Czy loty mozna zarezerwowac teraz np. na grudzien, a do Eurobonus przystapic w listopadzie i wtedy dodac je do konta, zeby zaliczylo do promocji? Czy tez lepiej rezerwowac loty majac juz zalozone konto w Eurobonus?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#476 PostWysłany: 08 Paź 2021 14:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1166
Loty: 363
Kilometry: 392 814
niebieski
@flus można, ja tak zrobiłem. Tylko przy rezerwacji po wpisaniu e-mail'a i numeru telefonu od razu chce założyć Ci konto - nic tam nie klikaj (żadne accept) tylko od razu na dole - dalej. No i ja np. użyłem tego samego (nowego) maila do rezerwacji, a kilka dni później do założenia EBB.
Góra
 Profil Relacje PM off
flus lubi ten post.
flus uważa post za pomocny.
 
      
#477 PostWysłany: 12 Paź 2021 09:44 

Rejestracja: 05 Mar 2012
Posty: 2740
złoty
Odnośnie do ShebaMiles: https://shebamiles.ethiopianairlines.com/bgtp
For a limited time, earn 1 Status Mile for every 5 miles you purchase. Your loved ones will also earn 1 Status Mile for every 5 miles you gift them. Hurry! the offer ends on October 31st.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#478 PostWysłany: 26 Paź 2021 17:41 

Rejestracja: 10 Lut 2016
Posty: 501
Loty: 115
Kilometry: 138 119
niebieski
Widział ktoś może ostatnio jakieś trasy na sasa w dobrej cenie aby zdobyć golda? Jak widzę teraz takie normalne koło 1000 zł za 1 trip więc 2k za Golda. Ktoś może widział taniej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#479 PostWysłany: 26 Paź 2021 17:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2689
HON fly4free
Poszukaj weekendowo (pt.-niedz.) GDN- HEL w styczniu 2021 (6 odcinków).
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
Enzym uważa post za pomocny.
 
      
#480 PostWysłany: 26 Paź 2021 20:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1166
Loty: 363
Kilometry: 392 814
niebieski
@spejson911 brałem tak jak @Garmond podpowiada - 811.83PLN / dzień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 705 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 36  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group